x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Potrójne zwycięstwo Audi w badaniu konsumenckim ADAC

26.10.2015, 15:39 przez Paulina

W rankingu „ADAC Kundenbarometer 2015“, Audi może się pochwalić większą niż jakikolwiek inny producent samochodów liczbą zwycięstw i miejsc w pierwszej trójce. W swoich klasach wygrały Audi A3, A5 i Q5. Audi A1 i A6 zajęły drugie miejsca w ich kategoriach. Konsumenci biorący udział w największym niezależnym badaniu zadowolenia klientów motoryzacyjnych, po raz drugi uznali koncern Audi za najlepszego niemieckiego wytwórcę samochodów.

W ramach tegorocznego badania opinii konsumenckich niemieckiego automobilklubu ADAC, przeanalizowano wyniki ankiety internetowej, w której odpowiedzi udzieliło blisko 20 tysięcy klientów. Właściciele niedawno zakupionych samochodów określali w ankiecie stopień ich zadowolenia i motywy skłaniające ich do decyzji o kupnie auta. Badanie objęło przede wszystkim kierowców stu najpopularniejszych i najczęściej rejestrowanych w Niemczech modeli pojazdów. 

Ocenie poddano takie cechy produktów jak: obsługa i komfort, silnik i właściwości jezdne, a także ekonomia, wizerunek marki, przyjazność dla środowiska i serwis. 

Aby porównanie poszczególnych modeli było jak najbardziej rzetelne, ADAC kategoryzuje oceniane pojazdy na osiem klas, od samochodów najmniejszych, aż po wyższą klasę luksusową. W tym roku, trzy modele Audi zajęły pierwsze lokaty w swoich kategoriach, a dwa modele znalazły się na drugich miejscach. Żadna inna marka w historii rankingu nie zdobyła większej liczby miejsc na podium. 

W osobnej ocenie marek, zebrano i zbadano wszystkie doświadczenia związane z konkretnym samochodem, siecią sprzedaży i serwisu danej marki. Podobnie jak rok wcześniej, najlepszym spośród niemieckich producentów motoryzacyjnych zostało Audi. Zajęło też miejsce drugie w klasyfikacji dwudziestu pięciu zarówno niemieckich jak i zagranicznych marek. 

Podobne artykuły

Aktualności
Audi najbardziej niezawodną europejską marką samochodową w USA
brak komentarzy
Aktualności
Dwie dekady z Audi A3
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.