x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Hybrydowy koncept Toyoty C-HR

27.10.2015, 10:24 przez Paulina

Hybrydowy crossover C-HR Concept jest wyrazem nowej koncepcji stylistycznej Toyoty, która kładzie nacisk na odważne kształty i silny indywidualizm. Samochód łączy świetne prowadzenie, znane ze sportowego modelu GT86, z bardzo niskim zużyciem paliwa, typowym dla hybryd Toyoty. To wszystko jest zamknięte w kompaktowych rozmiarach innowacyjnego crossovera.

Indywidualny styl

C-HR Concept wyróżnia się z tłumu i na długo zapada w pamięć. Ekspresyjna stylistyka inspirowana kształtami szlifowanego diamentu wyraża się zarówno w sylwetce samochodu, jak i w przyciągających wzrok detalach.

Komfort jazdy

C-HR powstał na nowej platformie TNGA, która zapewnia wysoką sztywność nadwozia, stabilność prowadzenia i komfort jazdy.

Napęd hybrydowy

Toyota C-HR wykorzystuje te same najnowsze osiągnięcia Toyoty w dziedzinie napędu hybrydowego co nowy Prius. Wydajność cieplna silnika benzynowego na poziomie 40% i mniejsze, wydajniejsze komponenty układu hybrydowego skutkują świetnymi wynikami pod względem zużycia paliwa i emisji spalin.

Toyota C-HR Concept została po raz pierwszy zaprezentowana w 2014 roku na Salonie Samochodowym w Paryżu jako designerski projekt trzydrzwiowego crossovera. Jego odważniejsza, pięciodrzwiowa wersja zadebiutowała we wrześniu tego roku na targach we Frankfurcie. 

Toyota planuje przedstawić wersję produkcyjną w marcu 2016 roku na Salonie Samochodowym w Genewie.

Podobne artykuły

Aktualności
Inteligentny transport według Toyoty
2 komentarze
Aktualności
Kolejny rekordowy rok sprzedaży hybrydowych Toyot w Polsce i Europie
2 komentarze

Dodaj komentarz

Komentarze

pat

Mnie tam bez większej różnicy czy to będzie hybryda czy zwykły silnik, mam i taki i taki samochód i oba jezdża tak samo tyle, że hybryda jest oszczędniejsza i ciszej chodzi co jeszcze jest na plus dla niej. Wygląd tego samochodu jest rewelacyjny. Byłem tylko niezadowolony, że będzie wersja tylko 3-drzwiowa, ale jak ma być również 5-drzwiowa to ja się poważnie przyjrzę temu autu jak już trafi do polskich salonów.

28 października 2015 10:23:42 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
bartek

trochę się interesuje nowościami ale o tym że CH-R będzie miało 5 drzwi to dla mnie nowość, zaskoczyło mnie to ale pozytywnie. super ścięty tył, łatwo będzie wyczuć podczas tyłowania.

27 października 2015 19:06:20 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
qaz

Ciekawe jak wersja 5-drzwiowa będzie się prezentowała. Trzeba przyznać że toyota bardzo odważnie podeszła do projektu tego samochodu, ale z tego co widzę bardzo pozytywnie im to wyszło. Gdzieś kiedyś czytałem, że dzięki TNGA mają dodatkowo być zmniejszone koszty produkcji samochodów na tej platformie.

27 października 2015 12:51:59 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.