x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Zobacz polskie zwiastuny nowej Toyoty Prius! [Video]

27.10.2015, 11:23 przez Paulina

Toyota Prius zadebiutowała na rynku w 1997 roku jako pierwszy seryjny samochód hybrydowy, wyróżniający się zaawansowaną technologią i bardzo niskim zużyciem paliwa. To wydarzenie zapoczątkowało rozwój światowego rynku hybryd. Od tamtej pory każda kolejna generacja Priusa wprowadzała na rynek najnowsze technologie Toyoty. Razem z ostatnim modelem debiutuje platforma TNGA, zapewniająca lepsze właściwości jezdne, wyższy poziom bezpieczeństwa oraz więcej komfortu.


Odważna stylistyka

Nowy model odziedziczył charakterystyczną dla Priusa sylwetkę klina, która dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości zyskała wyrazisty, emocjonalny design. Opływowe kształty kontrastują z agresywnymi, ostrymi krawędziami. Obniżona maska i dach dodają sylwetce ostrości i stylu.


Doskonalszy napęd hybrydowy

Napęd hybrydowy czwartej generacji jest efektem zaawansowanych prac nad redukcją wielkości i masy wszystkich komponentów, przy jednoczesnym zwiększaniu ich wydajności. Mniejsze silniki elektryczne, baterie i przekładnia pozwoliły obniżyć maskę i wygospodarować więcej miejsca dla pasażerów i bagaży. Ogromnym sukcesem zakończyły się prace nad udoskonaleniem silnika benzynowego – jednostka wykazuje się najwyższą na świecie wydajnością cieplną spośród istniejących na rynku silników benzynowych na poziomie 40%, co skutkuje znacznym obniżeniem zużycia paliwa, szczególnie podczas szybkiej jazdy na autostradzie.

Radość z jazdy dzięki TNGA

Dzięki platformie TNGA i sztywniejszemu o 60% nadwoziu Prius zyskał na precyzji prowadzenia, stabilności i komforcie, dostarczając kierowcy jeszcze więcej radości z jazdy.


Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Razem z Priusem debiutuje nowa, bardziej zaawansowana wersja pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Działanie systemu opiera się na współpracy kamery radaru, który zapewnia większą precyzję i zasięg skanowania otoczenia. Dzięki temu cztery funkcje TSS zostały wzbogacone o układ zapobiegania zderzeniom z pieszymi oraz aktywny tempomat.

Toyota wprowadza na rynek przełomową technologię ITS

W październiku zadebiutował w Japonii rewolucyjny system bezpieczeństwa ITS Connect za sprawą modelu Toyota Crown. Prius w japońskiej specyfikacji będzie drugim modelem na świecie wyposażonym w ten system. ITS umożliwia bezpośrednią komunikację między wyposażonymi w niego samochodami oraz między autami a urządzeniami infrastruktury drogowej. Dzięki niej kierowca otrzymuje najbardziej szczegółowe dane na temat sytuacji na drodze, obejmujące teren także poza zasięgiem czujników zamontowanych w samochodzie. Do tej pory Japonia jest jedynym krajem, który uruchomił czujniki i komunikatory ITS w urządzeniach infrastruktury drogowej.

Nowy Prius trafi do salonów w Japonii pod koniec 2015 roku.

Podobne artykuły

Aktualności
Innowacje technologiczne w Priusie czwartej generacji
brak komentarzy
Premiery
Prius IV generacji odslania tajemnice
2 komentarze

Dodaj komentarz

Komentarze

błażej

dokładnie, w tym momencie spalanie priusa jest jego największym atutem. choć nie będę ukrywał wygląd sam w sobie również zachęca. szczególnie światła, nowy kształt lepiej dla mnie wygląda.

2 listopada 2015 19:02:05 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
kasperski

Niepodważalnie największą zaleta Priusa jest jego obniżone spalanie. Tutaj stylistyka czy platforma na której jest wykonany schodzi na drugi plan. Z tego co czytałem spalanie ok 3.1 l to wynik jaki trudno będzie w tym momencie osiągnąć dla jakiegokolwiek auta.

2 listopada 2015 11:26:12 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.