x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Złota Kierownica dla Audi A4 i Audi R8

14.11.2015, 19:17 przez Paulina

Nowe Audi A4 Limousine oraz Audi R8 nagrodzone Złotą Kierownicą 2015. O wyróżnieniu zadecydowali czytelnicy niemieckiego tygodnika „Auto Bild”, gazety „Bild am Sonntag“ oraz międzynarodowe jury złożone z ekspertów. Statuetki, należące do najbardziej pożądanych w branży motoryzacyjnej, zostały wręczone w środowy wieczór w Axel-Springer-Haus w Berlinie.

Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG, podkreślił przy tym: „bardzo się cieszymy, że po raz kolejny cztery pierścienie tak dobrze wypadły w ocenie czytelników i jurorów tej nagrody. Otrzymane dziś Złote Kierownice to wiatr w żagle kolejnego etapu naszej ofensywy modelowej.” 

Nowe Audi A4 Limousine pokonało konkurentów w kategorii aut klasy średniej. Złotą Kierownicę dla modelu A4 odebrał Dietmar Voggenreiter, nowy szef marketingu i sprzedaży Audi AG. Powiedział przy tej okazji: „A4 to najpopularniejszy model Audi. Przyznana mu Złota Kierownica 2015 to najlepsze potwierdzenie, że najnowsza wersja rodziny A4 z sukcesem kontynuuje osiągnięcia poprzedników.” 

W kategorii „samochód sportowy”, nowe Audi R8 przekonało do siebie zarówno czytelników, jak i jury. Nagrodę odebrał Heinz Hollerweger, prezes quattro GmbH: „R8 to najmocniejsze i najszybsze seryjnie produkowane Audi, jakie udało się stworzyć w całej historii firmy. Jest dynamiczną awangardą wszystkich modeli rodem z Ingolstadt i jak żadne inne z naszych aut oddaje ducha sportowego, wyścigowego współzawodnictwa.” 

Kontynuacją sukcesu czterech pierścieni było drugie miejsce nowego Audi Q7 w kategorii „samochód luksusowy”. Posiadając na swym koncie aż 25 nagród Złota Kierownica, Audi jest niekwestionowanym liderem rankingu w 40-letniej historii przyznawania tego wyróżnienia. 

W roku 2015, do konkursu Złota Kierownica przystąpiło 38 nowych modeli aut. Poza wymienionymi już kategoriami, nagrody przyznano też najlepszemu samochodowi segmentu B, kompaktowi, SUV’owi klasy średniej oraz autu rodzinnemu. 

Podobne artykuły

Aktualności
Zobacz najnowsze Audi A4! [VIDEO]
brak komentarzy
Premiery
Nowe Audi R8 wjeżdża na polski rynek
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.