x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Abarth i Movistar Yamaha MotoGP świętowały prestiżowe potrójne zwycięstwo

14.11.2015, 19:35 przez Paulina

Marka Abarth na torze w Walencji u boku Movistar Yamaha MotoGP,  świętowała światowy sukces w klasyfikacji kierowców, który zdobył Jorge Lorenzo. Tytuł dołączył do zwycięstwa w klasyfikacji najlepszych konstruktorów oraz zwycięstwa w ogólnej klasyfikacji zespołów. Przypieczętowując ten niezapomniany sezon, aby uczcić wszystkie zwycięstwa, Abarth przygotował specjalne logo, które zdobić będzie 595-tki Yamaha Factory Racing Edition, na cześć tych trzech zdobytych tytułów.

Ostatnia runda Motocyklowych Mistrzostwach Świata FIM MotoGP, która odbyła się w Walencji stała się spełnieniem pragnień Jorge Lorenzo: należący do zespołu Movistar Yamaha MotoGP kierowca z Majorki zakończył wreszcie długi pościg za kolegą z zespołu Valentino Rossim, który w efekcie dojechał, jako drugi. Obok tych dwóch gwiazd, jak zawsze wystąpiła marka Abarth, oficjalny sponsor oraz oficjalny dostawca samochodów dla zespołu.

Grand Prix Motul „Comunitat Valenciana" było dla Jorge Lorenzo okazją do nadrobienia utraconych punktów, co udało się właśnie na własnym torze. Hiszpańskiego kierowcę przed wyścigiem dzieliła siedmiopunktowa różnica od lidera klasyfikacji, którą zniwelował, zajmując pierwszą lokatę i zamykając mistrzostwa 330 punktami. Valentino Rossiemu nie wystarczyło czwarte miejsce w tym GP, które dało mu 325 punktów.

Dla zespołu Movistar Yamaha MotoGP był to sezon ogromnych sukcesów, w którym logo Skorpiona zawsze błyszczało na owiewce Yamahy YZR-M1. Aby jak najlepiej uczcić tę okazję, po zakończeniu Grand Prix, Abarth zaprezentował specjalne logo na cześć zdobycia trzech tytułów, które zdobić będą wszystkie 595-ki Yamaha Factory Racing Edition.

Zaprezentowany na Salonie Samochodowym we Frankfurcie samochód jest wyrazem uznania dla prestiżowej współpracy i charakteryzuje się ekskluzywnym białym kolorem, kontrastującym z matowo-czarnymi, 17-calowymi felgami oraz czerwonymi zaciskami hamulców, nawiązującymi  do pasków Abarth na drzwiach. Przyciemniane szyby są dopełnieniem zewnętrznego wyglądu Abartha 595 Yamaha Factory Racing Edition, natomiast w środku znajduje się pokryta skórą kierownica spłaszczona u dołu, skórzane fotele oraz aluminiowe pedały.W standardzie znajduje się również automatyczna klimatyzacja i czujniki parkowania.

Z technicznego punktu widzenia, sportowy charakter jest jeszcze bardziej wyrazisty, dzięki jednostce napędowej 1.4 T-Jet o mocy 160 KM i rurze wydechowej Record Monza. Poza tym, aby poprawić czułość i precyzję układu kierowniczego oraz zwiększyć komfort jazdy, w samochodzie zamontowano zawieszenie Abarth Koni, który obejmuje amortyzatory przednie i tylne z zaworem FSD i obniżone sprężyny przednie i tylne Eibach.

Podobne artykuły

Aktualności
Abarth świętuje zwycięstwo Yamahy w klasyfikacji konstruktorów MotoGP
brak komentarzy
Aktualności
Abarth świętuje podwójne zwycięstwo Yamahy.
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.