x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Firma MHI z powodzeniem dostarczyła satelitę Telstar 12 VANTAGE na orbitę

28.11.2015, 18:22 przez Paulina

24 listopada 2015 roku firma Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI) z powodzeniem dostarczyła satelitę Telstar 12 VANTAGE na orbitę wokół Ziemi, wykorzystując w tym celu rakietę nośną H-IIA F29.

Rakieta nośna H-IIA F29 wystartowała z platformy Yoshinobu znajdującej się w Centrum Lotów Kosmicznych Tanegashima 24.11. o godzinie 15:50 lokalnego czasu (6:50 GMT i 01:50 EST). Rakieta wykonała planowy lot i po około 4 godzinach i 27 minutach od startu potwierdzono odłączenie się satelity Telstar 12 VANTAGE. H-IIA F29 zawiera unowocześnienia wprowadzone wraz z programem H-IIA Upgrade, które objęły górny pokład rakiety nośnej. Firma MHI wprowadziła te zmiany przy dużym wsparciu japońskiej agencji kosmicznej JAXA.

Satelita Telstar 12 VANTAGE zastępuje satelitę Telstar 12, która zyskała duże uznanie wśród użytkowników systemów satelitarnych ze względu na możliwość płynnego połączenia Ameryk z Europą i Bliskim Wschodem z 15 West, czyli jednej z niewielu pozycji orbitalnych, które umożliwiają takie połączenie. Dzięki nowej satelicie Telstar 12 VANTAGE, użytkownicy infrastruktury szerokopasmowej z sektora telekomunikacyjnego, rządowego, energetycznego i firmowego uzyskają lepszy dostęp do usług w obszarach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Ameryk, a także nowy, silny sygnał nad Brazylią, Afryką Subsaharyjską, południową części Oceanu Atlantyckiego oraz Morzem Śródziemnym i Północnym.

Rakieta nośna H-IIA jest flagową japońską konstrukcją, uważaną za jedną z najbardziej niezawodnych rakiet tego typu na świecie. Dzisiejszy start był już dwudziestym ósmym startem H-IIA/H-IIB z rzędu - jej skuteczność wynosi 97 procent.

Firma Telesat chciałaby pogratulować firmie MHI przeprowadzenia doskonałego startu w swojej pierwszej misji komercyjnej,” powiedział Dan Goldberg, prezes i dyrektor zarządzający Telesat. „To pierwsza satelita firmy Telesat nowej generacji - wchodząca w skład generacji Telesat VANTAGE - o pojemności zoptymalizowanej pod kątem obsługi zastosowań wymagających dużej przepustowości. Doceniamy wysiłki naszych partnerów - firm MHI oraz Airbus Defence and Space - dzięki którym udało się pomyślnie i zgodnie z planem umieścić satelitę Telstar 12 VANTAGE na orbicie.”

Naohiko Abe, wiceprezes i starszy dyrektor zarządzający MHI powiedział: „Z całego serca dziękujemy firmie Telesat za wiarę w nasze możliwości i chcielibyśmy także przekazać wyrazy wdzięczności wszystkim zespołom, które brały udział w tym przedsięwzięciu - firmom Telesat, JAXA, Airbus Defence and Space i MHI. Ten sukces jest dużym krokiem w kierunku wprowadzenia rakiety H-IIA na rynek komercyjny, w związku z czym firma MHI będzie prowadziła bardziej intensywne działania marketingowe, mające na celu promocję swoich usług w Japonii i za granicą. MHI będzie od tej pory odgrywała wiodącą rolę w japońskim przemyśle kosmicznym.”

Podobne artykuły

Aktualności
Kosmiczny rumak [GALERIA]
brak komentarzy
Aktualności
Toyota na podbój kosmosu
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.