x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Znamy cenę nowego Renault Megane!

18.01.2016, 21:45 przez Paulina

Dynamiczny, wyróżniający się design, starannie wykończone wnętrze wzorowane na kokpicie samolotu, zaawansowane technologie typowe dla wyższego segmentu i nowoczesne systemy wspomagające kierowcę w prowadzeniu i podnoszące bezpieczeństwo – Nowe Renault Mégane już niedługo w sprzedaży na polskim rynku. Debiutujący na rynku polskim zupełnie Nowy Mégane będzie dostępny w cenie już od 59 900 zł. W polskich salonach Nowe Renault Mégane pojawi się na początku marca br.

Wersja Life Nowego Renault Mégane będzie oferowana w cenie 59 900 zł. Będzie ona wyposażona w silnik benzynowy 1.6 16V o mocy 114 KM, z 5-biegową skrzynią manualną.

Wyposażenie seryjne tej wersji zawiera m.in.:
- klimatyzację manualną
- radioodtwarzacz z Bluetooth® oraz USB/jack
- ABS + system wspomagania nagłego hamowania (AFU)
- system dynamicznej kontroli toru jazdy (ESC)
- system wspomagania przy ruszaniu pod górę (HSA)
- system kontroli ciśnienia w oponach
- 6 poduszek powietrznych
- regulator-ogranicznik prędkości
- centralny zamek drzwi
- lusterka boczne elektrycznie sterowane, składane ręcznie i podgrzewane
- szyby przednie elektrycznie podnoszone
- kierownicę z regulacją wysokości i głębokości
- fotel kierowcy z regulacją wysokości
- tylną kanapę w układzie 1/3-2/3
- światła do jazdy dziennej LED (6 LED)
- tylne światła LED 3D «Edge Light» (włączone na stałe)
- stalowe obręcze kół 16“

Nowe Renault Mégane, podobnie jak wprowadzone niedawno na rynek polski Nowy Espace, Kadjar i Talisman, wyposażony będzie w zależności od wersji w zaawansowane systemy wspomagania prowadzenia (ADAS), w tym m.in.: system kontroli pasa ruchu (Lane Departure Warning) zapobiegający niezamierzonemu opuszczeniu pasa ruchu; adaptacyjne światła drogowe (Automatic High/Low Beam) zapewniające optymalne oświetlenie drogi bez oślepiania innych kierowców; aktywny regulator prędkości (Adaptive Cruise Control), który utrzymuje zaprogramowaną prędkość jazdy po autostradzie, z zachowaniem bezpiecznych odległości od innych pojazdów; inteligentny system automatycznego parkowania (Easy Park Assist) ułatwiający manewry parkowania praktycznie bez użycia rąk; system kontroli martwego pola 
w lusterkach (Blind Spot Warning), umożliwiający w pełni bezpieczne wykonywanie manewrów wyprzedzania, a także unikalny w segmencie – kolorowy wyświetlacz przezierny Head-Up, który poprawia bezpieczeństwo i komfort kierowcy dzięki bardzo dobrej czytelności, jak również ułatwia korzystanie z systemów wspomagających prowadzenie (ADAS). Dzięki tej technologii, przejętej z lotnictwa, kierowca może w pełni bezpiecznie, bez odrywania wzroku od drogi, odczytać użyteczne informacje: aktualną prędkość, informacje z systemu nawigacji i systemów wspomagających prowadzenie.

Nowe Renault Mégane oferuje nową koncepcję wnętrza, w kształcie litery „L”, wzorowaną na kokpicie samolotu. Wyróżnia się zaawansowanymi technologicznie elementami wyposażenia typowymi dla wyższych segmentów, w tym wyjątkowo intuicyjnym systemem multimedialnym R-LINK 2, będącym bez wątpienia najlepszym interfejsem pokładowego systemu multimedialnego w tym przedziale cenowym. R-LINK 2 stanowi prawdziwe centrum kontroli autem, z pojemnościowym ekranem dostępnym w dwóch formatach: poziomym o przekątnej 7’’ i pionowym o przekątnej 8,7”. Kierowca ma również możliwość personalizacji swojego stylu jazdy dzięki technologii MULTI-SENSE.

Ponadto jako pierwszy model w tym segmencie Nowe Renault Mégane GT oferuje system czterech kół skrętnych 4CONTROL. W połączeniu z układem jezdnym opracowanym przez inżynierów z Renault Sport, Nowe Renault Mégane GT gwarantuje dynamiczną, sportową jazdę i precyzyjne pokonywanie zakrętów.

Nowe Renault Mégane i jego sportowa wersja GT pojawią się w polskich salonach w marcu br.

Podobne artykuły

Premiery
Poznaj nowe Renault Megane!
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Renault Megane III – poradnik kupującego
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.