x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Mazda trzeci rok z rzędu z rekordowymi wynikami finansowymi

08.02.2016, 14:30 przez Paulina

Mazda Motor Corporation umacniła pozycję w trzecim kwartale roku obrotowego, kończącego się 31 marca. Japoński producent zwiększył globalne przychody za pierwsze dziewięć miesięcy o 16% w porównaniu do ubiegłego roku, osiągając poziom 2,55 bln JPY (19,0 mld EUR), podczas gdy poziom zysku z działalności operacyjnej wzrósł o 14%, do poziomu 173 mld JPY (1,29 mld EUR). Dochód netto wyniósł 124 mld JPY (922 mln EUR)*.

 Sprzedaż samochodów Mazda wzrosła w omawianym okresie o 14%, do poziomu 1 145 000 sztuk, co stanowi nowy rekord marki po trzech kwartałach. Rynek europejski odnotował dla Mazdy wzrost o 27%, w porównaniu z rokiem ubiegłym, do poziomu 163 000 sztuk. Nowa Mazda CX-3 i Mazda2 najbardziej przyczyniły się do tego wyniku. Jeżeli chodzi o inne rynki, sprzedaż samochodów wzrosła o 15% na kurczącym się rynku japońskim, o 14% w Chinach oraz o 8% w Ameryce Północnej. Tymczasem na rynku australijskim i ASEAN-u odnotowano wzrost na poziomie – odpowiednio – 18% i 34%.

 Poza popularnością gamy nowej generacji, wzbogaconej w bieżącym roku o CX-3 i Mazdę MX-5, sukces marki wynika również z trwających reform strukturalnych. Mazda zwiększyła poziom wykorzystania mocy produkcyjnych w zakładach w Japonii i na całym świecie, aby dostosować się do rosnącego popytu. W poprawie pozycji finansowej i zrównoważonym rozwoju pomogły również globalne sojusze partnerskie oraz inicjatywy w zakresie obsługi klienta.

 Wysoce ceniona generacja modeli, opierająca się na technologii SKYACTIV i wielokrotnie nagradzanej stylistyce KODO: Dusza Ruchu, stanowi teraz ponad 85% sprzedaży nowych samochodów Mazdy. Wśród otrzymanych ostatnio ważnych nagród znajduje się tytuł Samochodu Roku w Japonii 2015/16 oraz tytuł Samochodu Roku Japońskiej Galerii Sław Motoryzacji 2015/16 dla nowej MX-5. Marka trzeci rok z rzędu odnotowała również najwyższy wskaźnik średniej oszczędności paliwa floty spośród wszystkich producentów w Stanach Zjednoczonych, o czym poinformowała Agencja Ochrony Środowiska (EPA) w swoim grudniowym sprawozdaniu pt. Light Duty Fuel Economy Trends.

 Prognozy Mazdy pozostają niezmienne. Producent będzie uważnie obserwować wpływ ostatnich zmian gospodarczych na największych rynkach na popyt na rynku samochodów. Mazda jest na dobrej drodze, aby odnotować trzeci z rzędu rekordowy zysk z działalności operacyjnej, potwierdzając tym samym całoroczną prognozę na poziomie 230 mld JPY (1,70 mld EUR), podwyższoną o 9,5%, z przychodami w wysokości 3,37 bln JPY (25,0 mld EUR) oraz dochodem netto wynoszącym 155 mld JPY (1,15 mld EUR).

Podobne artykuły

Aktualności
Mazda RX-VISION najpiękniejszym modelem koncepcyjnym
brak komentarzy
Aktualności
Mazda w 2015 roku – wzrost sprzedaży i odnowiona gama modelowa
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.