x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test Fiat Panda III

30.05.2012, 10:09 przez Bogusław Korzeniowski

Panda – obecna na rynku od 31 lat – znalazła już blisko 6,5 mln nabywców, a to sprawia, że w niektórych krajach stała się modelem kultowym. W zakładach Fiata w Pomigliano zaczął się kolejny rozdział historii tego pojazdu…

Prezentację modelu rozpoczęto dość nietypowo, gdyż… w fabryce w Pomigliano koło Neapolu. Na hali montażowej przygotowano specjalne miejsce, gdzie zgromadzili się dziennikarze i przygotowano podest dla szefostwa firmy. To właśnie stąd prezes Sergio Marchionne – którego wizje sprawiły, że FIAT ponownie staje się potęgą światową – podziękował fabryce w Tychach za „nieprawdopodobną jakość produkowanego tam modelu” i wyraził nadzieję na porównywalną jakość nowej wersji. A jaka jest nowa Panda?

W porównaniu z produkowanym w Polsce poprzednikiem, model zapewnia trochę większe wnętrze (+7 mm wysokość i + 26 mm szerokości). Atrakcją jest też modułowa konstrukcja przestrzeni bagażowej, której standardową pojemność 225 litrów, można powiększyć do 260 litrów (w tym celu przesuwamy tylną kanapę o 160 mm do przodu), a po złożenia oparć tylnych siedzeń – do 870 litrów. W porównaniu z „polską Pandą” pojemność bagażnika wzrosła więc o 10 litrów (konfiguracja standardowa) lub o 36 litrów (po złożeniu oparć tylnych siedzeń).

Całkowicie zmieniono za to rozplanowanie i styl deski rozdzielczej. Obecnie nowa deska rozdzielcza, zaprojektowana w formie kwadratowych elementów (zastosowano ją w zarysie wskaźników, włączników klimatyzacji, czy radio), ma pokaźną półką znajdująca się przed pasażerem, kilkanaście schowków na podręczne przedmioty, a nawet – znany z droższych samochodów - futerał na okulary umieszczony nad szybą kierowcy.

Ciekawostką jest opcja „fotela pasażera ze składanym oparciem”, dzięki czemu powstaje stolik, a płaska podłoga ładunkowa - na długości przedziału pasażerskiego – wynosi 2 metry. Innowacją w klasie maluchów jest także powiększenie kieszeni na drobiazgi w drzwiach, wskutek przesunięcia głośników do góry, a stylistyczną i funkcjonalną zmianą nowa dźwignia hamulca ręcznego, która jest nie tylko ładna, ale też bardziej funkcjonalna. Jednakże nie same rozwiązania stylistyczne warte są zauważenia.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Fiat Panda II - typowe usterki, poradnik kupującego
brak komentarzy
Aktualności
Panda TwinAir - Ekologiczny Samochód 2013
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.