Nowy PEUGEOT 301

28.11.2016, 13:19 przez Dawid

Nowy PEUGEOT 301 jest pierwszym samochodem marki opracowanym wyłącznie z myślą o rynkach, na których występuje duże zapotrzebowanie na prestiżowe sedany. Dzięki dostosowaniu do specyfiki różnych krajów model ten spełnia oczekiwania klientów i jest przystosowany do ich sposobu użytkowania samochodu.

Nadwozie nowego sedana jest atletycznie wyprofilowane zgodnie z najnowszymi kanonami stylistycznymi marki. W górnej części pionowej osłony chłodnicy pojawia się nazwa marki z logo lwa w samym środku. Wykonane z trzech materiałów reflektory przednie są starannie wpasowane w nadwozie. Kształt opalizujących tylnych świateł przypomina potrójny ślad pazurów. Kierowca i czterej pasażerowie mogą wygodnie zająć miejsce w komfortowej, starannie wykończonej kabinie. Bagażnik należy do najbardziej pojemnych w tym segmencie. Jego pojemność
wynosi 640 litrów. Mierzony zgodnie z normą VDA 210 sięga 506 dm3 i można go jednym ruchem ręki zwiększyć poprzez złożenie tylnych oparć, dzielonych w proporcji 1/3-2/3, do 1332 dm3 (wg normy VDA 214).

PEUGEOT 301 stanowi prawdziwy przełom w tym segmencie pod względem wyposażenia i wyjątkowych zalet użytkowych. Posiada duży, dotykowy ekran pojemnościowy 7”, dostęp do mobilnych usług dzięki triple play MIRROR SCREEN (MirrorLink®, Android Auto®, APPLE CARPLAYTM), system nawigacji TomTom 3D i kamerę cofania.

Samochód reprezentuje również najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki pełnemu wachlarzowi wyposażenia obejmującego ABS, ESP, system wspomagania hamowania awaryjnego (AFU) i wykrywania spadku ciśnienia DSG. Użytkowników chronią czołowe i boczne poduszki oraz trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, również na tylnych miejscach. Tylne siedzenia są także wyposażone w system mocowania fotelików dziecięcych IsoFix.

Samochód świetnie zachowuje się na drodze i zapewnia doskonały kompromis pomiędzy komfortem a trzymaniem się drogi niezależnie od warunków jazdy. Podobnie jak w innych modelach wykorzystano w nim uznany know-how zespołów projektowych marki.

Najnowszej generacji silniki Euro 6 zapewniają wysoką przyjemność jazdy przy niskim spalaniu. Oferta silników benzynowych obejmuje jednostki 1.2 PureTech 82 KM i 1.6VTi 115 KM. Ten drugi silnik może współpracować z automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach EAT6. Jeśli chodzi o silniki wysokoprężne, jednostka 1.6 BlueHDi 100 KM może się ponadto poszczycić rekordowo niskim poziomem emisji spalin.

Nowy PEUGEOT 301 jest w stanie doskonale stawić czoła upływowi czasu i nawet najtrudniejszym warunkom eksploatacji. Zostały one uwzględnione w fazie projektowej. Przykładem może tu być układ jezdny, mocowania czy odpowiednie uszczelnienie

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.