Nowy Opel Insignia Sports Tourer

07.02.2017, 11:07 przez Dawid

Nowy Opel Insignia Sports Tourer jest w doskonałej formie. Jak przystało na flagowy model, bezkompromisowo przestronne nadwozie o sportowej sylwetce dużego coupé oferuje wzorowy poziom bezpieczeństwa. 

Druga generacja Insignii imponuje niezwykłym kształtem, bagażnikiem o pojemności 1640 litrów — czyli o ponad 100 litrów większym niż w poprzedniej generacji — oraz zaawansowanymi rozwiązaniami, takimi jak matrycowe reflektory Opel IntelliLux LED®, ultranowoczesne systemy wspomagające kierowcę czy wyświetlacz projekcyjny HUD (Head‑up Display). Ponadto Insignia, jak każdy Opel, jest wyposażona w pierwszorzędne opcje łączności pozwalające na zintegrowanie smartfona z pokładowym systemem multimedialnym, a także w nowe funkcje systemu Opel OnStar, czyli osobistego asystenta, umożliwiającego między innymi skorzystanie z pomocy doradcy OnStar przy rezerwacji hotelu. Nowy flagowy model jest również pierwszym samochodem produkowanym w Rüsselsheim z ośmiobiegową automatyczną przekładnią, kamerą 360° i inteligentnym napędem na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego. Nowy Opel Insignia Sports Tourer będzie miał swoją światową premierę podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie 7 marca, a rozpoczęcie przyjmowania zamówień rozpocznie się jeszcze w lutym.

Nowy Opel Insignia Sports Tourer jest nawet o 200 kilogramów lżejszy od poprzednika — w zależności od zespołu napędowego i wersji wyposażenia. Zmniejszenie masy było możliwe dzięki zastosowaniu lekkich materiałów i efektywnej konstrukcji nadwozia. W połączeniu z niżej osadzonym fotelem kierowcy przekłada się to na zauważalnie większą dynamikę jazdy — jeszcze nigdy duże kombi z Rüsselsheim nie było tak zwrotne.

„Nasz nowy flagowy model jest bogato wyposażony w nowoczesną technologię dla każdego. Poszczególne rozwiązania oferowane w przystępnej cenie zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Wnętrze jest wyjątkowo przestronne. Czy to w podróży służbowej, czy podczas jazdy rekreacyjnej nowa Insignia Sports Tourer zaspokoi praktycznie wszystkie wymagania, jakie można stawiać takiemu środkowi transportu. Ilość przestrzeni w najnowszym kombi z Rüsselsheim jest wręcz kosmiczna! To samo można chyba powiedzieć o wrażeniach z jazdy i dynamice. Samochód jest znacznie lżejszy od poprzedniego modelu i jest wyposażony w zawieszenie FlexRide najnowszej generacji” — powiedział dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann.


Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery


Aktualności

Copyright © 2018 CR PLUS Sp. z o.o.