Nowy Nissan Qashqai

28.06.2017, 13:05 przez Dawid

Nissan Qashqai — najlepiej sprzedający się kompaktowy crossover w Europie — przeszedł gruntowną modernizację, podkreślającą jego wyjątkowy charakter. Zmiany dotyczą czterech obszarów i obejmują: uatrakcyjnioną stylistykę nadwozia, wyższą jakość wykończenia wnętrza, jeszcze lepsze właściwości jezdne oraz nowe technologie inteligentnej mobilności Nissana, poprawiające komfort i pewność prowadzenia oraz zwiększające zaufanie do pojazdu.

Zmiany we wnętrzu zwiększają atrakcyjność nowego Nissana Qashqai

Efekt znaczącej modernizacji modelu Qashqai jest szczególnie widoczny w kabinie. Zwiększyła się postrzegana jakość i dopracowanie szczegółów, a wnętrze jest teraz bardziej zorientowane na kierowcę, który ma dzięki temu poczucie pełnej kontroli nad pojazdem.

Pierwszym elementem, który zauważa się wsiadając do samochodu, jest nowa kierownica. Odzwierciedla ona styl najnowszych modeli marki, w tym nowych Nissanów Micra i X‑Trail, i jest standardowa we wszystkich wersjach zmodernizowanego modelu Qashqai. Spłaszczenie wieńca w jego dolnej części ułatwia wsiadanie i wysiadanie, a także dodaje wnętrzu sportowego zacięcia.

Centralna część kierownicy jest mniejsza niż dotychczas, a trzy ramiona są węższe, dzięki czemu widoczność zestawu wskaźników poprawiła się o 17%. Czterokierunkowe przyciski do sterowania wyświetlaczem w zestawie wskaźników (na lewym ramieniu kierownicy) i tempomatem (na prawym ramieniu) są nowe i oferują bardziej intuicyjną obsługę, ograniczając czas, kiedy kierowca nie patrzy na drogę.

Pogrubiony wieniec (z 34 do 37,5 mm) zapewnia wygodniejszy i pewniejszy chwyt. Nowy ekskluzywny styl to zasługa między innymi srebrnych, matowych detali na środkowym ramieniu kierownicy, które swoim kształtem nawiązuje do motywu litery V na osłonie chłodnicy.

Zmodernizowano także wiele innych elementów w kabinie. Kratki nawiewów i wewnętrzne klamki zostały wykonane z lepszych gatunkowo i przyjemniejszych w dotyku materiałów, a centralny podłokietnik między przednimi fotelami (od wersji Acenta wzwyż) ozdobiono eleganckimi przeszyciami. Podsufitka modelu Qashqai od wersji Tekna ma teraz ciemny kolor. W egzemplarzach z automatyczną skrzynią biegów Xtronic dźwignia sterowania przekładnią zyskała nowy styl oraz nowy mieszek z imitacji skóry.

Funkcja automatycznego opuszczenia szyby jednym naciśnięciem przycisku jest teraz dostępna we wszystkich czterech drzwiach i stanowi standard w każdej wersji wyposażenia. Wszystkie okna można także otworzyć lub zamknąć jednocześnie przyciskiem na pilocie centralnego zamka — na przykład żeby szybko schłodzić wnętrze w upalny dzień.

Unowocześniona stylistyka nadwozia

Najbardziej widoczne zmiany w Nissanie Qashqai dotyczą jego nadwozia. Nowa, atrakcyjna estetyka — którą Nissan określa jako styl „Premium Dynamism” — jest widoczna z każdej strony.

Przód został gruntownie przeprojektowany — dotyczy to także nowego zintegrowanego zderzaka we wszystkich wersjach wyposażenia. Znacznie zwiększyła się liczba lakierowanych elementów nadwozia, a widoczne czarne plastiki otrzymały eleganckie błyszczące wykończenie. Wloty powietrza po każdej stronie wspomagają chłodzenie komory silnika.

Nowością są dwa poziome elementy wykończeniowe w połowie zderzaka. W wersjach Visia i Acenta mają one kolor czarny, a od wersji N‑Connecta wzwyż są srebrne matowe. Przednie światła przeciwmgłowe — standard od wersji Acenta — zostały osadzone niżej i są teraz bardziej zintegrowane ze zderzakiem.

Głównym elementem przeprojektowanego przodu jest najnowsza wersja motywu litery V na kracie wlotu powietrza, otaczającego nowy emblemat Nissana. Sam emblemat występuje w dwóch odmianach. Od wersji N‑Connecta jest on całkowicie płaski — wynika to z faktu, że za nim znajduje się radar wchodzący w skład inteligentnego systemu hamowania awaryjnego (IEB). Płaska powierzchnia pozwala na swobodny przepływ fal emitowanych przez radar. Wcześniej radar był zamontowany niżej, pod osłoną chłodnicy, nieco z boku. Druga, bardziej tradycyjna odmiana emblematu jest montowana w samochodach bez systemu IEB.

W chromowanej obwódce kraty wlotu powietrza osadzono niemal niewidoczną — dzięki innowacyjnej konstrukcji — przednią kamerę, która dostarcza część obrazu dla ułatwiającego parkowanie inteligentnego systemu kamer 360°. Wcześniej kamera była częścią emblematu Nissana.

Z kratą wlotu powietrza sąsiadują nowe oprawy reflektorów, w których wyraźniej zaznaczono różnice między wersją halogenową oferowaną w wersji Visia, Acenta i N‑Connecta, a w pełni diodowymi reflektorami w odmianach Tekna i Tekna+ (opcja w N‑Connecta).

Z reflektorami halogenowymi o grubszych kloszach zintegrowano nowe światła do jazdy dziennej z motywem bumerangu, w których liczbę diod świecących zwiększono z sześciu do dziewięciu. Samochód zyskał w ten sposób bardziej nowoczesny i elegancki wygląd.

Moduł świateł mijania został przeniesiony z poprzedniego modelu bez zmiany jego parametrów. W światłach drogowych nowy odbłyśnik zapewnia natomiast szerszą wiązkę światła, a tym samym lepszą widoczność w nocy. Zwiększono także wymiary kierunkowskazów.

W wersjach z reflektorami w technologii LED światła do jazdy dziennej z motywem bumerangu także są nowe i mają postać listwy umieszczonej w górnej części klosza. Światła mijania mają teraz funkcję sterowania adaptacyjnego (AFS). Dostosowuje ona dynamicznie wiązkę światła w czasie pokonywania zakrętu w zależności od prędkości pojazdu i kąta obrotu kierownicy. Adaptacyjny system oświetlenia przedniego jest nowością w samochodach Nissana w Europie i zapewnia lepsze oświetlenie krzywizny zakrętu, poprawiając tym samym bezpieczeństwo jazdy.

W module świateł drogowych nowe zintegrowane światła do jazdy dziennej / kierunkowskazy składają się z czterech nowych segmentów LED.

„Muszlowatą” pokrywę silnika przeprojektowano, zamieniając jej czołową krawędź z zaokrąglonej na prostą. Na powierzchni maski widoczne są nowe, ostre przetłoczenia; ich promień to zaledwie 5 mm, a więc są najwęższe, jakie kiedykolwiek uzyskano w zakładach produkcyjnych Nissana w Europie.

Tylny zderzak nowego Nissana Qashqai zyskał bardziej nowoczesny kształt i eleganckie wykończenie. Po raz pierwszy w tym modelu zastosowano dwa różne zderzaki w zależności od wersji wyposażenia. Ich wzornictwo jest identyczne, ale od wersji N‑Connecta dolna część zderzaka ma kolor srebrny matowy.

Motyw bumerangu obejmuje cały klosz lamp wykonanych w technologii LED, optycznie poszerzając tył samochodu. W klosze wbudowano aerodynamiczne elementy, które minimalnie obniżają opór powietrza, a tym samym koszty eksploatacji samochodu. Wnętrze oprawy świateł jest ciemniejsze niż dotychczas. Na dachu zamontowano antenę typu „płetwa rekina”.

Ważnym aspektem modernizacji kompaktowego crossovera Nissana jest dbałość o szczegóły — widać to szczególnie na przykładzie tylnych czujników parkowania. Wcześniej również były one zintegrowane ze zderzakiem, ale wystawały ponad jego powierzchnię. Teraz tworzą z nim jednolitą płaszczyznę. To drobna, ale istotna różnica, odzwierciedlająca nową, wyższą jakość pojazdu.

Z profilu nowego Nissana Qashqai można będzie rozpoznać po nowych wzorach felg ze stopów metali lekkich o średnicy 17, 18 lub 19 cali, dopracowanych także pod kątem własności aerodynamicznych. Największe obręcze wyróżniają się dwoma elementami stylistycznymi zgodnymi z koncepcją „Premium Dynamism” i stanowiącymi nowość w europejskiej ofercie Nissana. Na obwodzie felgi wykonanej z jednego kawałka metalu widoczne są małe stopnie, a każde z pięciu ramion ma lekko wklęsłą powierzchnię.

Qashqai po zmianach wydłużył się o 17 mm, z 4377 do 4394 mm. Szerokość (1806 mm) i wysokość (1595 mm) pozostały bez zmian.

Paletę kolorów obejmującą lakiery pastelowe, metalizowane i perłowe powiększono o dwa nowe jaskrawe kolory, które przypadną do gustu klientom pragnącym wyróżnić się z tłumu: szafir oraz kasztanowy brąz.

Oszczędne zespoły napędowe, w tym silnik o najniższej w tej klasie emisji CO2, wynoszącej 99 g/km

W nowym kompaktowym crossoverze zachowano dotychczasową ofertę silnikową. Klienci mają zatem do wyboru silniki benzynowe lub wysokoprężne, sześciobiegową przekładnię manualną lub przekładnię automatyczną Xtronic oraz dwa rodzaje napędu — na jedną lub obie osie. Diesel 1.5 o mocy 110 KM jest liderem w swoim segmencie pod względem emisji CO2 (99 g/km) i zużycia paliwa (3,8 l/100 km).

Pełną ofertę silników przedstawiono w poniższej tabeli.

Silnik

1.2 DIG-T

115 KM
  benzyna

1.2 DIG-T 115 KM
  benzyna

1.6 DIG-T

163 KM
  benzyna

1.5 dCi 110 KM
  diesel

1.6 dCi 130 KM
  diesel

1.6 dCi 130 KM
  diesel

1.6 dCi 130 KM
  diesel

Skrzynia biegów

6MT (2WD)

Xtronic (2WD)

6MT (2WD)

6MT (2WD)

6MT (2WD)

Xtronic (2WD)

6MT (4WD)

CO2 (g/km)

129

129

134

99

116

122

129

Cykl mieszany (l/100 km)

5,6

5,6

5,8

3,8

4,4

4,7

4,9

Standardowe wyposażenie, opcje i akcesoria

Każdy nowy Nissan Qashqai jest standardowo wyposażony w sześć poduszek powietrznych, a także systemy wspomagające kierowcę, takie jak ABS, elektroniczny system rozdziału siły hamowania oraz układ kontroli stabilności. Wyposażenie standardowe obejmuje także manualnie sterowaną klimatyzację, system kontroli ciśnienia powietrza w oponach, cyfrowe radio DAB (na większości rynków), moduł Bluetooth, tempomat z ogranicznikiem prędkości oraz elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne.

W zależności od wybranej wersji do wyposażenia samochodu należy także dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, automatyczne reflektory i wycieraczki, składane lusterka boczne i przyciemniane szyby. Wiele elementów wyposażenia z wyższych wersji jest dostępnych jako opcje w niższych wersjach. Jako dodatkowe wyposażenie można także zamówić szklany, panoramiczny dach nad całym przedziałem pasażerskim z osłoną sterowaną jednym naciśnięciem przycisku, nakładki stylizujące na nadwozie oraz rurowe stopnie boczne. W ofercie oryginalnych akcesoriów Nissana są też takie elementy, jak pionowa krata dzieląca bagażnik, bagażniki dachowe czy stały hak holowniczy ze złączem elektrycznym.

Poziomy wyposażenia nowego Nissana Qashqai różnią się na poszczególnych rynkach europejskich, a szczegółowe informacje można uzyskać u lokalnych dealerów marki.

Nowy Nissan Qashqai, zaprezentowany po raz pierwszy na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie, trafi do sprzedaży w całej Europie w lipcu bieżącego roku.Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.