Tanio i dobrze – nowa Dacia Duster

09.02.2018, 12:03 przez Dawid

O tym jak naprawdę wiele zmieniło się na lepsze w nowym Dusterze przekonałem się na rajdzie „NIEZNANE MAZOWSZE”. W końcu Dacia jest stałym bywalcem na rajdach terenowych, a nowy Duster jest ciekawy nie tylko z tego względu.

Nie zmieniły się ceny, za najtańszego Dustera tak jak w przypadku poprzedniej wersji zapłacimy 39 900 zł. Kolejny już raz rumuński producent pokazuje, że da się zrobić dobre auto za niewygórowane pieniądze. Design Dustera zmienił się znacząco pomimo zachowania bryły samochodu. Nowa wersja wygląda bardzo dobrze zarówno z zewnątrz, jak i w środku.

A to wszystko między innymi dzięki mocniej zarysowanemu i rozciągniętemu grillowi z przodu samochodu oraz wbudowanym i podzielonym na trzy segmenty światłom LED do jazdy dziennej. Pozioma maska z mocniejszym zarysem, na którą opada szyba jest bardziej nachylona i przesunięta o 10 cm do przodu, nadaje autu solidnego wyglądu.

Wyżej umieszczona bryła boczna wraz z aluminiowymi relingami tylko potęguje wrażenie solidności i poczucia bezpieczeństwa. Tył samochodu podkreślają wyraźniej zarysowane nadkola oraz tylne lampy przypominające te z Jeepa Renegade.

Całkowicie przeprojektowane wnętrze prezentuje się naprawdę dobrze. Powiększona deska rozdzielcza z proporcjami odpowiednimi dla SUV-a, trzema sporymi pokrętłami oraz klawiszowymi przełącznikami daje świetny efekt.

Wnętrze Dustera jak na SUV-a przystało jest bardzo obszerne i zostało zaopatrzone w wiele przydatnych w codziennym użytkowaniu schowków o łącznej pojemności 27,2 litra. Bagażnik oferuje 445 litrów pojemności, a przy złożonych siedzeniach aż 1478 litrów.

Duster za sprawą zmiennego elektrycznego wspomagania kierownicy bardzo dobrze się prowadzi. System ten bardzo ułatwia jazdę po mieście oraz poprawia komfort jazdy terenowej. Wraz z Krzysztofem Hołowczycem miałem okazję sprawdzić jak dobrze to auto radzi sobie w ciężkich warunkach na specjalnie przygotowanym odcinku off-roadowym. I proszę mi wierzyć jak na samochód typu SUV radzi sobie bardziej niż przyzwoicie.

Przeprojektowane siedzenia zapewniają dobre podparcie boczne przy pokonywaniu zakrętów. Zastosowana w nich pianka o większej grubości zapewnia większy komfort i trwałość. Siedzenia foteli zostały również wydłużone o 20 mm.

Z ciekawszych rozwiązań codziennego użytku, które zostały wprowadzone po raz pierwszy to, system MultiviewCamera (kamery zainstalowane z wszystkich czterech stron samochodu, nie tworzy to obrazu 360 stopni, natomiast doskonale spełnia swoją rolę). Nowy Duster jest również wyposażony w system bezkluczykowego dostępu.

Duster jest świetnych przykładem samochodu, którego cena w stu procentach zgadza się z otrzymanym produktem. Jak pokazują słupki sprzedaży z roku na rok docenia to coraz większa grupa klientów. Duster ma pewne bolączki, jak np. jakość niektórych elementów, można tkwić w przekonaniu, że konkurencja oferuje więcej i lepiej… Warto jednak zadać sobie jedno podstawowe pytanie – w jakiej cenie?

Czy naprawdę warto czasem sporo dopłacać za to troszeczkę więcej i troszeczkę lepiej. Dacia zrobiła naprawdę kawał dobrego samochodu, który dobrze wygląda i dobrze się prowadzi, więc czego więcej oczekiwać od samochodu do codziennego użytku?

Jakub Bartkowiak

fot. Dacia, autor

źródło: www.motopodprad.pl 

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.