Poznań Motor Show 2018

28.03.2018, 09:53 przez Dawid

W tym roku marka PEUGEOT przygotowała dla gości poznańskich targów Motor Show dwie premiery:
- Polską premierę długo oczekiwanego nowego PEUGEOT 508, który zrobił prawdziwą furorę na Międzynarodowych Targach w Genewie,
- Polską premierę nowego PEUGEOT Riftera, następcę PEUGEOT Partnera Tepee, który z racji radykalnych zmian zyskał nową nazwę.

Oprócz powyższych premier marka pokaże również pełną gamę SUV-ów PEUGEOT: 2008, 3008 i 5008 w serii specjalnej Crossway oraz swój kultowy model sportowy PEUGEOT 308 GTi.

Nowy PEUGEOT 508
Na tegorocznych targach Motor Show w Poznaniu PEUGEOT po raz pierwszy zaprezentuje polskiej widowni nowego PEUGEOT 508. Model ten został okrzyknięty gwiazdą niedawnych Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie.
Nowy PEUGEOT 508 to zupełnie nowa konstrukcja (zbudowana na platformie EMP2, która bez wątpienia jest jedną z najlepszych obecnie platform na rynku) - niska (różnica 6 cm w porównaniu do PEUGEOT 508 poprzedniej generacji) i bardziej kompaktowa (krótsza oD poprzedniej o 8 cm). Nowa sylwetka jest agresywna i muskularna. Samochód oferuje również spektakularne wnętrze z nową wersją PEUGEOT i-Cockpit® czyli innowacyjną koncepcją stanowiska kierowcy, na którą składają się: kompaktowa kierownica, duży 10-calowy pojemnościowy ekran dotykowy HD w formacie 8/3 (od poziomu Allure) oraz wysoko umieszczony zestaw cyfrowych zegarów z ekranem wysokiej rozdzielczości o przekątnej 12,3”. 
Nowy PEUGEOT 508 zapewnia wzorcowe zachowanie na drodze, między innymi dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu, proponuje nowe silniki PureTech oraz BlueHDi w większości połączone z nowoczesną ośmiostopniową skrzynią EAT8 oraz szeroki wachlarz zaawansowanych rozwiązań technologicznych, między innymi unikatowy w tym segmencie system Night Vision, adaptacyjny tempomat z funkcją Stop&Go czy system autonomicznego parkowania Full Park Assist.
Nowy model charakteryzuje imponujący skok jakościowy w stosunku do poprzedniej generacji. Uwagę zwraca dbałość o detale: bezramkowe drzwi, grubsze szyby, idealne wyciszenie dzięki zastosowaniu specjalnych uszczelek.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.