x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Strażacy testują Twizy

30.10.2012, 16:12 przez Bogusław Korzeniowski

Renault oddało w ręce oddziału paryskiej straży pożarnej prototypowy model Twizy, dostosowany do potrzeb strażaków.

Prototyp modelu Twizy − będący rezultatem ścisłej współpracy między Renault, Renault Tech* i oddziałem paryskiej straży pożarnej − został stworzony, aby umożliwić strażakom podejmowanie szybkich interwencji w oczekiwaniu na przyjazd wsparcia. Zamiast siedzenia w tylnej części samochodu znajduje się bagażnik, który mieści niezbędne wyposażenie ratunkowe: 2 gaśnice, 2 butle tlenowe, odzież ochronną oraz kask i apteczkę.  

Od listopada przez osiem miesięcy Twizy będzie testowane w Paryżu i okolicach, jako pojazd łącznikowy, a także jako pojazd do organizowania tymczasowych punktów ratownictwa (podczas takich wydarzeń, jak francuskie święto 14 lipca, sylwester czy duże manifestacje). Następnie oddział paryskiej straży pożarnej sprawdzi możliwości doposażenia się w lekkie pojazdy elektryczne z uwagi na korzyści takiego rozwiązania w zakresie wydajności oraz ochrony środowiska. Jak twierdzi Claire Petit Boulanger, pracownik ds. bezpieczeństwa w Renault Ten pierwszy prototyp stanowi konkretny efekt działań badawczych i rozwojowych prowadzonych we współpracy z branżą ratowniczą. Renault prezentuje w ten sposób swoje możliwości, jak również gotowość do tworzenia innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb straży pożarnej.

21 czerwca 2012 r. spółka Renault i Francuska Federacja Straży Pożarnych (FNSPF) podpisały umowę partnerską w celu rozszerzenia wspólnych działań (współpraca techniczna, darowizny samochodów do programu szkoleń dla strażaków dotyczących uwalniania ofiar wypadków zakleszczonych w samochodach itp.).

Podobne artykuły

Aktualności
Twizy Way
brak komentarzy
Aktualności
Renault Twizy nagrodzone Najlepszym z najlepszych 2012
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.