x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Skoda Rapid - będziesz królem parkingu

08.11.2012, 17:05 przez Bogusław Korzeniowski

Podczas prezentacji nowej Skody Rapid, mimo woli skojarzył mi się spot reklamowy, w którym nagłe „pojawienie ludzika Michelin”, eliminuje zimowe problemy na drodze. Takie problemy na parkingu wyeliminuje zapewne Skoda Rapid.

To pokrętne (być może nawet sarkastyczne) stwierdzenie dotyczy elementu, który jeszcze nigdy nie był stosowany przez firmę samochodową: umieszczenie drapaczki do szyb w klapce wlewu paliwa. Dzięki temu podchodząc do swego samochodu w zimny, zimowy ranek i widząc lód na szybach, nie musimy już otwierać samochodu i wyciągać drapaczki. Teraz wystarczy tylko uchylić wlew paliwa i… możemy rozpocząć „drapanie szyb”. Ciekawostką jest jednak to, że wlew nie jest sprzężony z centralnym zamkiem i zawsze jest otwarty, przez co z naszej skrobaczki może skorzystać bliższy i dalszy sąsiad na parkingu, a my staniemy się osobą powszechnie lubianą. Ponieważ jednak to uwielbienie będzie trwało jedynie do czasu, gdy ktoś „zapomni” oddać własność naszego Rapida, warto popatrzeć co jeszcze oferuje nam Skoda.

Skoda Rapid Nadwozie

Najważniejszą rzeczą, jaką zauważa klient jest wygląd zewnętrzny i uniwersalność auta. Wiadomo, że do samochodu taniego i najlepiej wyposażonego nikt nie podejdzie, gdy będzie on brzydki i niepraktyczny. Stąd też największą uwagę zwrócono na wielkość karoserii i formę wnętrza. Trzeba przyznać, że to udało się idealnie. Zarówno z przodu, jak i z tyłu wielkość przestrzeni na nogi i nad głową jadących jest zadowalająca, a dodatkowo model oferuje bagażnik o wymiarach 105 cm długości i 101 cm szerokości, co przy wysokości przestrzeni bagażowej 55 cm przekłada się na pojemność 550 litrów. Po złożeniu oparć foteli tylnych (składają się tylko parcia) wielkość ta wrasta do 1 490 litrów. Dodatkowym atutem jest też fakt, iż jest to model liftback, czyli wersja z unoszonymi drzwiami bagażnika, przez co wielkość kufra naprawdę można wykorzystać. Wszystko to zaś w modelu o wymiarach zewnętrznych: 4,48 m długości, 1,71 m szerokości i 1,46 m wysokości. A stylistyka? To już kwestia gustu. Pewne jest jednak, że nie zastosowano innowacyjnego stylu, jaki mają  wersje francuskie czy włoskie, ale sięgnięto po wzorce VW. Tak więc każdy musi sam określić na ile jest dla niego atrakcyjna forma.

Skoda Rapid przeznaczenie i charakter

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Do kawy
80 lat od premiery SKODY Rapid
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Skoda Rapid - W poszukiwaniu Świętego Grala
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.