x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Volkswagen Beetle - Nowy stary znajomy

10.11.2012, 21:07 przez Bogusław Korzeniowski

Jak zmienić design butelki Coca-Coli, aby pozostał bardzo znany i niepowtarzalny? Na początek trzeba zrozumieć produkt i markę.

Szefowie designu Volkswagena Walter de Silva (koncern) i Klaus Bischoff (marka) „rozumieją” zarówno produkt, jak i markę i w kwestii Beetla postawili jasny cel: „Zaprojektować nowy oryginał!”. Było to o tyle trudne zadanie, że jest to jedyny VW mający okrągłe lampy! Jednakże patrząc na nowego Garbusa można bez obaw powiedzieć: udało się.

 Porównanie z New Beetlem z 1998 roku jednoznacznie pokazuje, że nie jest to jednie „samochodowe ciacho” mające zadowalać ego właściciela i zwrócić uwagę innych użytkowników drogi.

Samochód jest obecnie niższy, wyraźnie szerszy, ma dłuższą maską silnika, a cofnięta przednia szyba jest mniej pochylona. Te zabiegi stylizacyjne wprowadziły nie tylko nową dynamikę, ale także zapewniają większą użytkowość modelu. Potwierdzają to fakty: „nowy” ma 1 808 mm szerokości (plus 84 mm), 1 486 mm wysokości (minus 12 mm) i 4 278 mm długości (plus 152 mm).

Nie zmieniły się natomiast rozpoznawalne cechy modelu. Do typowych cech Beetla, od samego początku, należały naturalnie okrągłe reflektory (prezentowany model miał Bi-ksenony, a moduł ksenonowy po zewnętrznej stronie miał 15 diod pełniących rolę świateł do jazdy w dzień i świateł postojowych), wysunięte na zewnątrz błotniki, kształt pokryw silnika i bagażnika, progi i możliwość zamontowania większych kół (teraz do 19 cali). Nowością natomiast jest tylny spojler zintegrowany harmonijnie z całością sylwetki, który doskonale dociska do drogi tego rozwijającego nawet 225 km/h Volkswagena. Ciekawostką jest, że górna powierzchnia tylnego spojlera ma zawsze czarny kolor, a dolna pokryta jest lakierem w kolorze nadwozia. 

Oryginalne wnętrze – nostalgia za pierwszym Garbusem

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Do kawy
Fred Flinston i jego pojazd w XXI wieku
brak komentarzy
Do kawy
Test: Mercedes G: Jesienna przejażdżka legendą
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.