Renault triumfatorem rajdu Future Car Challenge

12.11.2012, 15:39 przez Bogusław Korzeniowski

Rajd Future Car Challenge korzysta ze wsparcia RAC Motoring Services. Został wymyślony w 2010 roku jako wydarzenie promujące samochody o wysokiej wydajności energetycznej.

Uczestnicy rajdu, prowadzący samochody elektryczne, hybrydowe, o napędzie wodorowym lub z silnikiem termicznym o niskim spalaniu (silnik wysokoprężny lub benzynowy), muszą przebyć odcinek ponad 100 km (63 mile) między Brighton położonym na południowym wybrzeżu Anglii a Londynem, zużywając jak najmniej paliwa. Podczas rajdu w rzeczywistych warunkach są testowane zarówno już istniejące technologie, jak i technologie przyszłości.

Renault ZOE, elektryczny samochód miejski firmy Renault, wypadło zwycięsko w kategoriach Mały, wydajny energetycznie pojazd i Samochód w 100% elektryczny. Kangoo Z.E. zdobyło z kolei laury w kategorii Samochód użytkowy wydajny energetycznie. Mimo dużej konkurencji wśród wielu różnorodnych samochodów elektronicznych, hybrydowych i o napędzie wodorowym ZOE zostało okrzyknięte samochodem seryjnym, który uzyskał najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej podczas rajdu RAC Future Car Challenge 2012.

"Jestem zadowolony, że zdobyliśmy nagrody w 4 z 19 kategorii. Renault jest jedynym konstruktorem, który wprowadza na rynek tak szeroką gamę samochodów w 100% elektrycznych i jest obecny we wszystkich głównych segmentach, zachwycając swoimi produktami zarówno zwykłych klientów, jak i profesjonalistów. Nasza oferta, obejmująca trzy modele, wywołała duże zainteresowanie, a szczególnie podobał się model Twizy, będący unikatowym pojazdem w swojej klasie. Wszystkie właściwości tych samochodów można odkryć właśnie podczas testów. Jesteśmy przekonani, że nasi przyszli klienci będą zachwyceni przyjemnością prowadzenia i osiągami samochodów elektrycznych, a także korzyściami ekonomicznymi i środowiskowymi, jakie zapewniają te pojazdy." - powiedział Andy Heiron, odpowiedzialny za program samochodów elektrycznych Renault w Wielkiej Brytanii.

()

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.