x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test Fiat Doblo - partner w czasie wolnym i w pracy

30.05.2012, 18:10 przez Bogusław Korzeniowski

Od modelu osobowego oczekujemy komfortu i elegancji. Od dostawczego uniwersalności i ładowności. Czy istnieje możliwość połączyć te cechy? Mają to realizować miejskie modele użytkowe…

Niestety, nie ma rzeczy uniwersalnych i model o sportowej linii coupe czy prestiżowych rysach sedana nie będzie miał dużej ładowności. Trochę lepiej jest w przypadku modeli Van, gdyż gwarantują one dużą przestrzeń, ale są przy tym zbyt komfortowe i przez to nieatrakcyjne cenowo. Dlatego więc skonstruowanie miejskiego modelu dostawczego zmusiło producentów do rozpoczęcia prac nad modelem od podstaw. Tak powstały Peugeot Partner, Citroen Berlingo, Renault Kangoo czy Fiat Doblo, które szybko znalazły swą niszę na rynku (w przypadku Fiata sprzedaż modelu pierwszej generacji osiągnęła około milion egzemplarzy), a producenci oferując następną generację modeli wykorzystali wszystkie sugestie użytkowników. 

Fiat Doblo: z zewnątrz

Jaki jest przedstawiciel segmentu najnowszej generacji, sprawdziliśmy na podstawie najnowszego Doblo. Karoseria zaprojektowana w Centro Stile Fiat łączący cechy wersji osobowej i dostawczej. Przy długości 439 cm, szerokości 183 cm i wysokości 184 cm zagwarantowano zarówno walory samochodu klasy VAN, jak i wersji dostawczej.

Na pierwszy plan wysuwają się duże, okalające górną część nadkola, reflektory oraz szeroka, wypukła maska, która przechodząc w błotniki przybiera masywny kształt dzięki dwóm symetrycznym przetłoczeniom. Sylwetka oglądana z boku sprawia wrażenie ciągłości stylu, w którym przeważają moc i dynamizm, widoczne w całej dolnej części nadwozia, od przedniego po tylne nadkole. Wrażenie to uzyskano dzięki specjalnym przetłoczeniom, występującym we wszystkich wersjach nowego modelu. Górna część boku to przede wszystkim niezwykle funkcjonalne słupki drzwi w błyszczącej czerni. Dopełniają go funkcjonalne lusterka boczne oraz typowa dla MPV prowadnica bocznych drzwi, osadzona i zintegrowana z korpusem samochodu. Tył pojazdu podkreśla pojemną i przestronną przestrzeń bagażową, a podnoszone do góry tylne drzwi cechują się miękkimi liniami i dużymi przeszkleniami (specjalny pas polakierowany na błyszczącą czerń optycznie dzieli drzwi na dwie części – górną, przeszkloną, i dolną, lakierowaną).

Dodatkowo duża powierzchnia bocznych szyb sprawia, że wnętrze kabiny zyskuje na jasności i przestronności. Jeżeli dodamy do tego, ze wymiary drzwi zapewniają łatwy dostęp do środka, wszystko to sprawia wrażenie, jakby model zapraszał nas do wnętrza, a tam…

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Genewa 2013
Fiat 500L rusza na Trekking
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Fiat Seicento - typowe usterki, poradnik kupującego
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.