x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test Renault Latitude – komfort większy niż przypuszczasz

30.05.2012, 18:11 przez Bogusław Korzeniowski

Klasa średnia wyższa jest opanowana przez producentów z Niemiec, a Audi A6, BMW5, czy Mercedes E są w tym segmencie niezagrożone. Mimo tego francuska firma Renault stara się zaoferować konkurencyjny pojazd, a jej propozycja nie jest jedynie powieleniem niemieckich wzorów.

Oferowany do niedawna Renault Vel Satis, oprócz awangardowej sylwetki, na karty historii motoryzacji wpisał się: fotelami o charakterze „biznes club”, które do dzisiaj są wzorem komfortu i pierwszym seryjnie oferowanym elektrycznym hamulcem postojowym. Znajdujący się obecnie na rynku Latitude, ponownie podnosi poprzeczkę w klasie.

Renault Latitude: karoseria - bez ekstrawagancji 

O ile Vel Satis miał sylwetę będącą skrzyżowaniem limuzyny i vana, co nie wzbudziło sympatii na rynku, Latitude to klasyczna limuzyna o wymiarach: 490 cm długości, 183 cm szerokości i rozstawie osi 276 cm.

Nie znaczy to jednak, że powielono wzór niemieckich limuzyn. W Renault słupek tylny jest nachylony pod dużym kątem, co dało efektowny zarys boczny, ale ograniczyło otwór bagażnika. Poza tym jednak model ma wygląd klasycznego sedna, na którym kierunkowe reflektory bi-ksenonowe uwydatniają kontury chromowanej osłony chłodnicy i nadają atrakcyjny wygląd, a wpisujące się w jej przedłużenie przetłoczenia biegną wzdłuż boków nadwozia i zbiegają się z tyłu bagażnika, tworząc imponujący i elegancki zarys bryły auta.

Renault Latitude: wnętrze – więcej niż konkurenci

Kabina zwraca uwagę dużą ilością miejsca i bogatym wyposażeniem. Na rynki europejskie opracowano specjalną deskę rozdzielczą z wysokiej jakości materiałów, o wyważonych liniach podkreślonych kształtem górnej części deski i pionowej linii w przedłużeniu szerokiej konsoli centralnej. Przełączniki przydatne przy prowadzeniu samochodu i regulacji wyposażenia są umieszczone idealnie pod ręką, wokół kierownicy i na centralnej konsoli. Dużą uwagę poświęcono też doborowi materiałów i starannemu spasowaniu elementów. W zależności od wersji, we wnętrzu pojawiają się liczne elementy pokryte przyjemnym w dotyku tworzywem oraz elementy chromowane, takie jak klamki drzwi, obramowania zegarów, gałka dźwigni zmiany biegów, a także tapicerka z jasnej lub ciemnej skóry. Klienci mają wybór między wnętrzem utrzymanym w jasnej, eleganckiej tonacji podkreślającej komfort lub ciemniejszym wystrojem o bardziej sportowych aspiracjach. Jednakże zawsze Latitude ma elementy wyposażenia rodem z samochodów segmentu S. W wersji Initiale w tapicerce fotela kierowcy rozmieszczono pięć przewodów pneumatycznych zapewniających cztery tryby masażu ciała (do wyboru jest program pracy ciągłej lub czasowej oraz delikatnej lub intensywnej).

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Renault Clio III - typowe usterki
1 komentarz
Do kawy
65 lat Renault 4CV cz.1
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.