x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowa klasa S - Inteligentny system czujników

27.11.2012, 18:13 przez Bogusław Korzeniowski

Podstawę działania innowacyjnych funkcji stanowią wysoce zaawansowane algorytmy. DISTRONIC PLUS oraz Steering Assist, BAS PLUS i PRE-SAFE® Brake – wszystkie systemy korzystają z połączenia kamery stereoskopowej i wielostopniowych czujników radarowych.

Mercedes-Benz dokonuje ogromnego kroku naprzód, wprowadzając kamerę stereoskopową Stereo Multi-Purpose Camera (SMPC). Jest ona umieszczona za przednią szybą w pobliżu lusterka wstecznego (kąt widzenia: 45 st.), podobnie jak stosowana wcześniej kamera Multi-Purpose Camera (MPC). Kamera może wykrywać – pojazdy  i przechodniów - obiekty przecinające tor ruchu samochodu i obliczać ich drogę. Para "oczu" kamery zapewnia trójwymiarowy widok w odległości około 50 metrów przed autem i może monitorować sytuację z wyprzedzeniem nawet do 500 metrów.

Inteligentne algorytmy oceniają informacje z kamery w celu wykrycia i przeprowadzenia przestrzennej klasyfikacji pojazdów, które poruszają się, nadjeżdżają z przeciwka lub przecinają tor ruchu samochodu oraz pieszych i znaków drogowych w szerokim polu widzenia.

Podczas gdy kamera stereoskopowa zachowuje się jak "oczy" Klasy S, czujniki radarowe są "uszami" samochodu. Ich system składa się z dwóch czujników krótkiego zasięgu, zainstalowanych w przednim zderzaku (zasięg: 30 m, kąt widzenia: 80 st.) oraz czujnika dalekiego zasięgu (200 m, 18 st.) z funkcją skanowania średniego zasięgu (60 m, 60 st.). Informacje z kamery i czujników są syntetyzowane w jednostce sterującej i trafiają następnie do różnych systemów wspomagających.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
"S” – najbardziej komfortowa litera świata
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Mercedes CL 65 AMG - zauroczenie przeobraziło się w zachwyt
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.