x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Wykrywanie pieszych i funkcja City Brake

27.11.2012, 18:25 przez Bogusław Korzeniowski

Zakres ochrony systemów BAS PLUS oraz PRE-SAFE® Brake obejmuje w nowym Mercedesie S wykrywanie pieszych oraz rozszerzoną funkcję autonomicznego hamowania w razie wykrycia innego pojazdu z przodu. Kolizji polegających na najechaniu na tył poprzedzającego auta można obecnie uniknąć przy prędkości 50 km/h.

Połączenie kamery stereoskopowej i czujników radarowych pozwala wykryć pieszych z przodu pojazdu. Optyczne i akustyczne sygnały ostrzegają kierowcę przed niebezpieczeństwem. Jeśli wciśnie on pedał hamulca, system BAS PLUS zwiększy siłę hamowania (w razie potrzeby nawet do 100 proc.), a jeśli nie zareaguje, PRE-SAFE® Brake uruchomi funkcję autonomicznego hamowania. Układ PRE-SAFE® Brake z funkcją wykrywania pieszych pozostaje aktywny do prędkości około 72 km/h i jest w stanie autonomicznie zapobiec potrąceniu pieszego podczas jazdy z prędkością początkową do 50 km/h.

Badania wypadków GIDAS przeprowadzone przez Mercedes-Benz wskazują, że nowa technologia mogłaby zapobiec 6 proc. wypadków z udziałem pieszych i ograniczyć skutki kolejnych 41 proc.

BAS PLUS z funkcją Cross-Traffic Assist oraz PRE-SAFE® Brake z wykrywaniem pieszych korzystają z tych samych czujników, co DISTRONIC PLUS z funkcją Steering Assist: nowej kamery stereoskopowej i wielostopniowego systemu radarowego.

System bezpieczeństwa odpowiadający na nieuchronne zderzenie tylne: PRE-SAFE® PLUS

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Technika
Wykrywanie pieszych i funkcja City Brake
brak komentarzy
Technika
Wspomaganie hamowania na skrzyżowaniach
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.