x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Wykrywanie przechodniów i zwierząt nocą

27.11.2012, 18:49 przez Bogusław Korzeniowski

Po raz pierwszy nowy Night View Assist PLUS jest w stanie wykryć nie tylko przechodniów znajdujących się w niebezpiecznej odległości przed samochodem, ale także zwierzęta. 

Trzecia generacja systemu automatycznie przełącza widok na panelu zegarów z prędkościomierza na krystalicznie czysty obraz nocnego podglądu w celu ostrzeżenia kierowcy przed niebezpieczeństwami na nieoświetlonym obszarze. Sylwetki wykrytych przechodniów i zwierząt są odpowiednio oznaczone. Ponadto, specjalny moduł przednich lamp może ostrzec przechodniów poprzez wielokrotne błyski świateł, które jednocześnie zwracają uwagę kierowcy. Funkcja wykrywania pieszych jest teraz dostępna również w obszarze zabudowanym.

Dodatkowy czujnik podczerwieni na przednim wlocie powietrza uzupełnia sprawdzoną technologię nocnego podglądu Mercedes-Benz. Jest on w stanie wykryć przechodniów w odległości do 160 metrów przed autem oraz zwierzęta, takie jak jelenie, konie czy bydło, w odległości do 100 metrów. Dwa osobne źródła światła w przednich lampach oświetlają obszar przed samochodem niewidzialnym światłem podczerwonym. Pozwala to zamocowanej na przedniej szybie kamerze na podczerwień generować czysty obraz w skali szarości, wyświetlany na panelu zegarów.

()

Podobne artykuły

Technika
Beltbag: pas bezpieczeństwa z poduszką powietrzną
brak komentarzy
Technika
Nowa klasa S - Inteligentny system czujników
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.