x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Jeremy Scott dodaje smartowi skrzydeł

29.11.2012, 18:49 przez Bogusław Korzeniowski

Spotkanie światowej sławy projektanta mody i samochodu elektrycznego zrodziło smarta forjeremy. Jak przystało na projekt Jeremy'ego Scotta, znakiem rozpoznawczym unikatowego modelu są skrzydła, które rozświetlają się niczym startujące rakiety.

Już sama współpraca z Jeremym Scottem była niezwykła - smart jako pierwszy producent umożliwił projektantowi zmiany w stylizacji karoserii. - Współpraca z projektantami mody ogranicza się zwykle do wyboru materiałów w kabinie oraz schematów kolorystycznych nadwozia i wnętrza - wyjaśnia Gorden Wagener, szef designu Mercedes-Benz i smart. - Z Jeremym Scottem chcieliśmy jednak iść o krok dalej i zintegrować skrzydła z nadwoziem. Było to nie lada wyzwaniem, ponieważ w grę wchodzi nie tylko egzemplarz pokazowy, ale niemal produkcyjne studium z perspektywą wprowadzenia do sprzedaży.

Skrzydła to jeden z ulubionych motywów Jeremy'ego Scotta, regularnie pojawiający się w jego kolekcjach - czy chodzi o bluzy, okulary czy o trampki.
- Skrzydła są dla mnie oznaką wolności, poczucia nieważkości. I właśnie dlatego chciałem mieć je w smarcie electric drive, symbolizującym nową, lekką mobilność, wolną od szkodliwych spalin - wyjaśnia Scott, który poza własnym kolekcjami projektuje odzież dla takich gwiazd jak Lady Gaga, Madonna, Katy Perry czy Rihanna.

Smart forjeremy - pasjonująca historia

W ciągu 8 miesięcy Jeremy Scott zaprojektował smarta forjeremy wraz z designerami z zespołu "smart Design Divison" w studiu Mercedes-Benz Cars Advanced Design Studios w Kalifornii. - Z Jeremym pracowało się fantastycznie - to prawdziwy wulkan kreatywności - wspomina Gorden Wagener. Inspirowany typowym dla smarta stylem, znany projektant zaproponował mnóstwo wizjonerskich pomysłów.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Jetta Hybrid - seryjna wersja w Los Angeles
brak komentarzy
Premiery
Beetle Cabriolet - światowa premiera w Los Angeles
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

45y45y5y

45y45y45yy

2 grudnia 2012 18:50:57 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.