x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Mobilność jutra w Audi Museum Mobile

30.11.2012, 19:52 przez Bogusław Korzeniowski

Technologie napędu, które rozwija Audi, są elementem działu tematycznego „silniki przyszłości Audi”. 

Obok jednostek TDI i TFSI, które stają się najważniejszymi filarami marki, centralnym punktem ekspozycji jest koncepcja napędu elektrycznego, określana mianem Audi e-tron. Jest to projekt, w którym producent koncentruje się przede wszystkim na wprowadzeniu technologii hybrydowej plug-in.

W obszarze zrównoważonej mobilności, Audi skupia się głównie na rozwijaniu nowych nośników energii, które prezentowane są w dziale tematycznym „energia przyszłości Audi”. Wspólnie z wyspecjalizowanymi partnerami, firma tworzy projekt „Audi e-gas“. Równocześnie, kończy prace nad wprowadzeniem na rynek nowych paliw napędowych Audi e-etanol i Audi e-diesel, które produkuje się na bazie biologicznej i są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

W dziale tematycznym „metropolie przyszłości” można z kolei zobaczyć, z jak dużą uwagą Audi obserwuje główne trendy społeczne i jakie wysnuwa z nich wnioski. Na ich bazie, koncern rozwija takie inicjatywy jak Audi Design czy Audi Urban. W ramach tych projektów, na całym świecie pracuje sieć ekspertów, kreujących nowe idee mobilności w metropoliach całego świata.

Audi museum mobile zadbało o to, by we wszystkich trzech działach tematycznych znalazły się atrakcyjne eksponaty. Wśród nich można podziwiać pojazdy wyznaczające trendy na przyszłość – naszpikowane technologią testowe Audi R8 e-tron, wystawione do startu w wyścigu Le Mans Audi R18 e-tron quattro oraz nowe Audi A3 Sportback TCNG napędzane e-gazem Audi. Pojazdy studyjne Audi urban concept Spyder i Audi e-BikeWörthersee wskazują natomiast już dziś, jak młodzieńcza, inteligentna mobilność będzie wyglądać w dalszej przyszłości.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Audi „królem wyścigów długodystansowych“
brak komentarzy
Aktualności
Audi R18 e-tron w grze
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.