x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi i… krzesło przyszłości

10.12.2012, 11:45 przez Bogusław Korzeniowski

Na targach Design Miami, Audi przedstawia krzesło R18 Ultra Chair, zaprojektowane przez ClemensaWeisshaara i Reeda Krama, przedstawicieli nowego pokolenia projektantów.

Prototyp skonstruowano we współpracy z Centrum Lekkiej Konstrukcji Audi i zaprezentowano po raz pierwszy na Targach Mebli w Mediolanie. Wyniki testów przeprowadzanych z zastosowaniem specjalnej interaktywnej instalacji i z udziałem ponad 1 500 osób, w połączeniu z wiedzą inżynierów Audi specjalizujących się w lekkiej konstrukcji, pozwoliły stworzyć doskonały produkt końcowy – stabilne i komfortowe krzesło, lżejsze o cały kilogram.

Audi uważane jest w branży motoryzacyjnej za innowacyjnego producenta, prężnie rozwijającego technologię lekkiej konstrukcji. Opinia ta jest potwierdzeniem kompetencji Audi w zakresie efektywnego i zrównoważonego wykorzystania surowców i materiałów. Zasady tej, podczas prac nad tym niezwykłym meblem, przestrzegali również projektanci ClemensWeisshaar i Reed Kram. Krzesło R18 Ultra Chair zbudowano z włókna węglowego, folii karbonowej i wytrzymałej blachy aluminiowej. Wspólniez ekspertami Audi w dziedzinie lekkiej konstrukcji, projektantom udało się w pełni wykorzystać możliwości użytych materiałów. Ich celem było maksimum stabilności i komfortu, przy minimalnym zużyciu materiału i jak najmniejszym ciężarze produktu.

Futurystyczna forma

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Mobilność jutra w Audi Museum Mobile
brak komentarzy
Aktualności
Audi „królem wyścigów długodystansowych“
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.