x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowe inwestycje Volvo Car Group

17.12.2012, 14:14 przez Bogusław Korzeniowski

Volvo Car Group zainwestuje 11 miliardów dolarów w nową architekturę pojazdów i nową rodzinę silników. Te działania mają na celu wzmocnienie pozycji tego niezależnego producenta samochodów na rynku globalnym. 

Znaczna część obu projektów będzie realizowana w Szwecji, stanowiąc jedną z największych inwestycji przemysłowych w historii tego kraju.

SPA (Scalable Product Architecture) to elastyczna architektura produktów, która zostanie zastosowana w większości przyszłych modeli samochodów Volvo. SPA obejmuje płyty podłogowe i inne części, które mogą być stosowane w pojazdach o różnej wielkości.

Volvo Car Group równolegle prowadzi pracę nad zupełnie nową, rodziną wydajnych silników czterocylindrowych znaną jako VEA (Volvo Engine Architecture). Będą one budowane w Skövde, a montaż wszystkich układów napędowych, w tym układów hybrydowych, odbywać się będzie w zakładzie w Torslanda w pobliżu Göteborga.

– Prawie połowa z 11 miliardów dolarów przeznaczonych na inwestycje w latach 2011-2015 zostanie ulokowana w Szwecji w celu stworzenia infrastruktury dla nowej architektury pojazdów i rodziny silników Volvo. To jedno z kluczowych działań Volvo Car Group, które ma za zadanie wzmocnić naszą pozycję na rynku globalnym – mówi Håkan Samuelsson, prezes i dyrektor generalny Volvo Car Group.

– SPA oraz VEA podnoszą atrakcyjność naszych samochodów w kluczowych aspektach. Dzięki nim jeszcze bardziej poprawi się wzornictwo i jakość naszych aut i co najważniejsze: wzrośnie przyjemność jazdy. Jednocześnie pracujemy nad dalszym zwiększaniem poziomu bezpieczeństwa i ograniczeniem negatywnego wpływu naszych produktów na środowisko – dodaje Samuelsson.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Ambasador Volvo na finiszu
brak komentarzy
Aktualności
Volvo S60 deklasuje rywali w testach zderzeniowych IIHS
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.