x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Po Mercedesie, BMW i Audi... czas na VOLVO

30.05.2012, 20:18 przez Bogusław Korzeniowski

Podobno zadbanego mężczyznę można poznać po: używanych kosmetykach, zegarku, jaki nosi na ręce, butach i samochodzie. Pierwsze trzy elementy zależą od stylu człowieka. O samochód, który robi wrażenie nawet na laiku motoryzacji, zadbali natomiast konstruktorzy Volvo.

Samochód S60 trafił wprawdzie na rynki w roku 2000, ale do dziś wzbudza duże emocje. Dla konserwatywnych wielbicieli marki przekonującym dowodem na pochodzenie ze szwedzkiej rodziny Volvo jest zachowanie klasycznie uformowanego wytłoczenia maski w kształcie litery V i niezmiennej od lat osłony chłodnicy. Dla miłośników nowinek stylistycznych, zaproponowano natomiast wypukłe błotniki, przetłoczenie poprowadzone przez całą linię barkową oraz pochylenie tylnej szyby i słupka jakby samochód był rasowym coupe. Nie zmieniono natomiast komfortu wnętrza. Po zajęciu miejsca odczujemy prawdziwy salon na kółkach.

Rozstaw osi (272 cm) nie należy wprawdzie do największych w tej klasie pojazdów, ale pasażerowie zarówno z przodu, jak i z tyłu mają zapewnione doskonałe warunki podróżowania. Przy opracowaniu foteli konsultowano się ze specjalistami z dziedziny ortopedii, stąd warunkują one doskonałe podparcie zarówno nóg, pleców, lędźwiowej części kręgosłupa i głowy. Godne pozazdroszczenia przez innych producentów jest rozplanowanie zabudowy konsoli środkowej.

Nie dość, że jest ona delikatnie nachylona w kierunku kierującego, co powoduje lepszą dostępność wszystkich nastaw, to perfekcyjnie zadbano o ergonomię rozplanowania przycisków. Trzeba przyznać, że to właśnie Volvo S60 wygrywało podczas pytań zadanych osobom mającym kontakt z wieloma samochodami na temat ergonomii. Większość osób doceniła dokładne pogrupowanie poszczególnych nastaw (osobno radio, osobno nawiew i klimatyzacja, osobno telefon itd.), wielkość przycisków (są na tyle małe, aby nie powodować niekorzystnego wrażenia, a jednocześnie na tyle duże, że pozwalają na swobodny wybór nastawy) i obrazkowy podział ustawienia nawiewu. W pojeździe tej klasy nie mogło oczywiście zabraknąć sprzętu Hi Fi i fabrycznie zamontowanych kolumn głośnikowych.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Volvo S 60 i V60 za… 99 900 zł
brak komentarzy
Technika
Volvo obniżyło spalanie o 25%. Jak?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

Ryszard

Zgadzam się w 100% z opinią. Aktualnie jeżdżę S60/185/automat/2009. Jest super. Ma wszystko co potrzeba. W moim egzemplarzu nie przesadzono z elektroniką. Samochód jest wygodny, bezpieczny i co najważniejsze bezawaryjny. Z poprzednim, też S60/163/manual było podobnie. Oba kupiłem używane za rozsądne pieniądze, szczęśliwie z tzw. dobrych rąk. Polecam wszystkim. A serwis, wbrew mitom i obiegowym opiniom, wcale nie jest taki drogi :)

7 grudnia 2012 17:06:24 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.