x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

BMW X5 E53 - typowe usterki, poradnik kupującego

21.12.2012, 16:28 przez Paweł

BMW X5 E53 to potężny SUV, przyciągający uwagę sylwetką i rozmiarami. Połączono w nim to, co najlepsze: mnóstwo przestrzeni, wyposażenie godne komfortowej limuzyny i mocny napęd, a całość opakowano w ponadczasową karoserię.

 W ten oto sposób powstał elegancki, bardzo wygodny, świetnie wyposażony i prestiżowy SUV, będący dla właściciela nie mniejszą ozdobą, niż piękna kobieta u boku. I odwrotnie, do eleganckiej pani bizneswoman BMW X5 E53 pasuje nie mniej, niż przystojny brunet w nienagannie skrojonym garniturze.

Pomimo terenowego wyglądu, samochód absolutnie nie został stworzony do jazdy w terenie (o czym niektórzy zapominają). Auto zostało stworzone po to, aby pięknie prezentować się wśród potoku miniatur klasy A i B, tłoczących się na ulicach miast. I to się udało perfekcyjnie, choć parkowanie tym samochodem w zatłoczonym mieście wymagać może sporych umiejętności od kierowcy.

BMW X5 E53 to samochód stworzony dla osób o znacznie wyższych dochodach niż średnie. Auto jest awaryjne i drogie w utrzymaniu, jednakże w zamian zapewnia najwyższej klasy motoryzacyjną przyjemność. I wielu osobom taki układ odpowiada. Prawda jest też taka, że dla osoby, którą stać na kupno BMW X5 E53 koszty napraw tak naprawdę nie powinny być mocno odczuwalne.

Samochód był produkowany w latach 1999 – 2006. Stosowano jedno, pięciodrzwiowe nadwozie typu SUV i napęd na cztery koła AWD. Do 2003 roku samochód był wyposażany w napęd AWD, w którym moment obrotowy był rozdzielany za pomocą centralnego międzyosiowego mechanizmu różnicowego (38% trafiało na oś przednią, 62% na tylną). W 2003 roku wprowadzono sterowany elektronicznie napęd XDrive, wykorzystujący sprzęgło wielopłytkowe. W systemie XDrive standardowo sto procent momentu obrotowego trafia na oś tylną. Czujniki w razie potrzeby mogą przekazać moment obrotowy na oś przednią. Nie stosuje się reduktora i blokad mostów.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
To koniec BMW serii 3
brak komentarzy
Premiery
Kolejny obiekt marzeń - BMW M6 Gran Coupe
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.