x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Fiat Panda II - typowe usterki, poradnik kupującego

21.12.2012, 16:37 przez Paweł

Fiat Panda II to niekwestionowany przebój rynkowy. Niewielkie autko, które można było kupić za korzystną cenę, stało się idealnym samochodem firmowym dla przedstawicieli handlowych, merchandiserów, dostawców, a od biedy także i firm ochroniarskich.

Było także chętnie kupowane przez mniej zamożne rodziny, które nad wszystko chciały mieć auto nowe i na gwarancji. Samochodzik nie jest piękny, patrząc na niego wyraźnie widać, że wena projektanta skończyła się w połowie auta i nie starczyło jej już na zaprojektowanie tyłu. Autko jest też niezbyt wygodne, dość słabo wyposażone, ale jego atutem ma być cena i zwrotność w czasie jazdy po mieście.

Samochodzik mało pali w wersji diesel, a części zamienne są bardzo tanie. Autka tej marki można też naprawić w prawie każdym warsztacie. Pięciodrzwiowe nadwozie pozwala na swobodny dostęp do wnętrza. I to są powody, dla których Panda II jest kupowana. Powróćmy jeszcze na chwilę do spalania – małe silniczki benzynowe, stosowane w Pandzie mają spory apetyt na paliwo, godny dużego kompaktu, a nie niewielkiego, miejskiego autka (spalanie wzrasta zwłaszcza zimą). Jeśli ktoś liczy zatem na wielkie oszczędności – może się bardzo przeliczyć.

Autko było produkowane w Polsce (w Tychach) w latach 2003 – 2012. W 2006 roku autko przeszło facelifting, w czasie którego zmieniono kształt atrapy. W tym czasie w sprzedaży pojawiły się także wersje specjalne Pandy: sportowa 100 HP i zasilana gazem ziemnym CNG. Oprócz tego w okresie produkcji powstały także wersje specjalne tego modelu, między innymi z napędem na cztery koła.

Fiat Panda II mógł być wyposażony w jeden z trzech silników benzynowych: 1.2 l 8V (60KM), 1.1 l 8V (54KM) i 1.2 l 8V Natural Power (52 KM), przystosowany do zasilania gazem ziemnym. W Pandzie II montowano także jeden silnik wysokoprężny i był to 1.3 l Multijet JTD 16v o mocy 70 KM.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Toyota Yaris II - typowe usterki, poradnik kupującego
brak komentarzy
Aktualności
Panda? Aleś wyrósł
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.