x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowe BMW Z4

07.01.2013, 20:31 przez Bogusław Korzeniowski

Połączenie klasycznych proporcji z najnowszymi zdobyczami technologii, to dobra definicja niepowtarzalnego charakteru BMW Z4.

Szczególnie teraz, gdy zaktualizowana wersja roadstera jest gotowa do działania, uzbrojona w nowe elementy zewnętrzne, wzbogacona o precyzyjne udoskonalenia wnętrza, nowy pakiet wyposażenia Design Pure Traction, nowy podstawowy model sDrive18i oraz najnowsze dodatki do pakietu BMW ConnectedDrive. Wszystko to razem tchnie świeżością i dodaje roadsterowi BMW jeszcze więcej atrakcyjności i indywidualizmu.

Projekt: klasyczne proporcje w parze z nowoczesnym charakterem

Sukces współczesnych roadsterów BMW wynika z rygorystycznego realizowania koncepcji, która odcisnęła piętno zarówno na wyglądzie, jak i na właściwościach jezdnych każdego z tych samochodów i jest widoczna również w nowym BMW Z4.

Charakterystyczne podwójne okrągłe przednie reflektory współgrają z szerokim nerkowym wlotem powietrza, tworząc specyficzną dla nadwozia roadstera interpretację charakterystycznego przodu samochodu BMW. Standardowe reflektory biksenonowe nowego BMW Z4 mają niezwykle smukłe kształty i zachodzą daleko na przednie nadkola. Reflektory wyposażono w diody LED, które w sposób typowy dla nowszych modeli BMW tworzą pierścienie świetlne i pełnią rolę świateł do jazdy dziennej. Reflektory mają bardzo wyraźny trójwymiarowy kształt, który akcentuje skomplikowaną technologię zastosowaną przy ich budowie. Wewnątrz reflektora znajdziemy światła pozycyjne w technice LED, których metalowe wkładki noszą oznaczenie BMW. Zintegrowane kierunkowskazy mają chromowaną otoczkę, która  zwraca uwagę na wyrafinowany charakter oświetlenia. Do tego dochodzą nowo zaprojektowane, stożkowe obudowy kierunkowskazów, dodające dynamiki na krawędziach bocznych samochodu.

Opcjonalny twardy dach BMW Individual dostępny będzie w dwóch kontrastowych kolorach - czarnym niemetalizowanym lub w Titanium Silver Metallic, co zapewnia ucztę dla oczu, nawet gdy dach jest zamknięty. Twardy dach można otworzyć za naciśnięciem jednego przycisku, gdy samochód porusza się z prędkością do 40 km/h. Otwieranie ma przebieg całkowicie automatyczny i trwa 19 sekund.

Miłe akcenty

Na pewno zwrócą uwagę nowe lakiery, pakiet wyposażeniowy Design Pure Traction, dodatkowe obręcze z lekkich stopów i pakiet M Sport.

Łącznie oferowanych jest 11 kolorów nadwozia nowego BMW Z4, w tym nowe metalizowane kolory Mineral Grey, Glacier Silver i Valencia Orange, które mogą być zamówione wyłącznie z pakietem wyposażenia Design Pure Traction. Ten nowy pakiet wyposażenia ożywia bardzo styl nowego roadstera, na przykład wnętrze może nabrać nasyconego energią kontrastu czerni i koloru pomarańczy. Wykończone Alcantarą boczki drzwi w swojej środkowej części, a także dolna partii deski rozdzielczej, są wykonane w kolorze pomarańczowym. Czarne skórzane fotele mają kontrastowe szwy w kolorze Valencia Orange oraz ozdobny pasek biegnący w dół przez środkową część oparcia i poduszki siedzenia. Pasek ten jest również pomarańczowy i został otoczony dwoma cienkimi białymi liniami. Panel wewnętrzny drzwi i dolną część deski rozdzielczej można opcjonalnie również otrzymać w kolorze czarnym. Kolejny ekskluzywny element projektu pakietu Design Pure Traction to pasek ozdobny o strukturze metalowej plecionki, który można łączyć z kolejnymi elementami dekoracyjnymi w kolorze czerni fortepianowej przy klamkach drzwi i dźwigni zmiany biegów. Ten nowy pakiet wyposażenia zastępuje wcześniej oferowany pakiet Design Pure Impulse i jest również dostępny w połączeniu z innymi kolorami zewnętrznymi jako opcja.

Nowe elementy dodane do standardowej specyfikacji wnętrza obejmują ramki centralnych nawiewów powietrza wykonane na wysoki połysk w kolorze czerni fortepianowej i system obsługi iDrive ze składanym wyświetlaczem, który z kolei jest elementem opcjonalnego systemu nawigacji Professional. Pojawił się też wykwintny kolor drewna Fineline Anthracite, w którym można otrzymać wewnętrzne listwy ozdobne dostępne są jako opcja w nowym BMW Z4.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Elektryczne BMW w 2013
brak komentarzy
Premiery
To koniec BMW serii 3
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.