x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

SKODA – nr 1 w Polsce

08.01.2013, 09:55 przez Bogusław Korzeniowski

ŠKODA po raz szósty została liderem polskiego rynku motoryzacyjnego. W poprzednich latach tytuł ten trafił do marki w 2005, 2006, 2009, 2010 i 2011 roku.

W 2012 roku na polskim rynku zarejestrowano 32 182 samochody ŠKODA, co uplasowało markę na 1. miejscu. Producent znajduje się na pozycji lidera rocznej sprzedaży nieprzerwanie od czterech lat. W minionym roku jego udział w rynku w naszym kraju wyniósł 11,89 proc. Wynik ten zagwarantował bezpieczną przewagę ponad 9 500 sztuk nad drugim w zestawieniu producentem.

Najlepiej sprzedającym się modelem marki ŠKODA wciąż pozostaje Octavia. W 2012 roku na polskim rynku zarejestrowano ich aż 15 635 szt. Ten funkcjonalny i rodzinny samochód trafił w gusta wielu klientów. Jego nowa generacja wyruszy na podbój rynku już w marcu.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ŠKODA po raz szósty została najczęściej wybieraną marką samochodową przez Polaków. Przemyślane inwestycje wzmacniające wizerunek (m.in. mobilna wystawa motoryzacyjna ŠKODA AUTOLAB), działania mające na celu podnoszenie jakości obsługi klienta, a także atrakcyjna oferta cenowa to niektóre z czynników, które wpłynęły na sukces marki. Nie możemy również zapomnieć, że ubiegły rok rozpoczął nowy etap w historii ŠKODY – wprowadzenie dwóch premierowych modeli (Citigo oraz Rapid) zapoczątkowało ofensywę modelową, która będzie kontynuowana w kolejnych latach” – mówi Łukasz Zadworny, Dyrektor marki ŠKODA w Polsce. „Poszerzanie i systematyczne odnawianie gamy samochodów pozwoli nam na dalszy rozwój i wzrost udziałów rynkowych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie” - dodaje Łukasz Zadworny. 

()

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test: Skoda Fabia – zimowa przygoda
1 komentarz
Poradnik kupującego
Skoda Octavia II - typowe usterki
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.