x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi SQ5 na podbój Ameryki

08.01.2013, 17:58 przez Bogusław Korzeniowski

Na tegorocznym Detroit Auto Show zadebiutuje nowe Audi SQ5 wyposażone w silnik benzynowy o mocy 260 kW (354 KM), z momentem obrotowym 470 Nm.

Audi SQ5 stworzono specjalnie z myślą o klientach w USA, Kanadzie, Rosji, Chinach, Japonii, Singapurze, Korei Południowej, RPA, Meksyku, Brazylii, Argentynie, Chile i Ukrainie. W Niemczech i wielu innych krajach europejskich, dostępny będzie inny sportowy, topowy model serii Q -Audi SQ5 TDI.

W nowym modelu SQ5, trzylitrowy, wysokoobrotowy silnik V6 z mechanicznym doładowaniem, czerpie moc z 2995 cm3 pojemności skokowej. W zakresie od 6 tys. do 6,5 tys. obr/min generuje moc 260 kW (354 KM), a moment obrotowy 470 Nm osiąga w zakresie od 4 tys. do 4,5 tys. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie zaledwie 5,3 s, co jest doskonałym wynikiem. Najwyższa prędkość (seryjnie, elektronicznie ograniczona przez producenta) wynosi 250 km/h. Według testów zużycia paliwa NEDC, Audi SQ5 potrzebuje średnio 8,5 l paliwa na 100 km. Ośmiobiegowa skrzynia tiptronic i stały napęd na cztery koła quattro z selektywnym rozkładem napędu między kołami sprawiają, że moc Audi SQ5 jest w pełni wykorzystywana podczas jazdy. Szybko i delikatnie pracująca  automatyczna przekładnia potrafi działać w jednym z dwóch trybów. Kierowca może obsługiwać ją także ręcznie, za pomocą manetek montowanych seryjnie przy kierownicy.  

Karoserię Audi SQ5 zawieszono o 30 mm niżej niż w standardowym Q5. Zestrojenie sprężyn i amortyzatorów jest twardsze, a na 20 calowych kołach zamontowano opony w rozmiarze 255/45 (opcjonalnie dostępne są koła o średnicy 21 cali).

Na życzenie, Audi montuje dynamiczny układ kierowniczy z płynną regulacją stopnia przełożenia biegów. Regulacja zintegrowana jest z opcjonalnym systemem wyboru dynamiki jazdy Audi driveselect, za pomocą którego kierowca może na kilka sposobów sterować sposobem działania różnych układów.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Do kawy
Ekspedycja Middle East, czyli Bliski Wschód z okien Audi
1 komentarz
Porady
Audi A3 8P – jakie opony pasują do tego auta?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.