Fiat

Właściciel: FIAT S.A.
Rok zał.: 1899
Siedziba: Turyn, Włochy
Sprzedaż: 2 046 060 (2011)
Produkty: Samochody osobowe, samochody użytkowe, samochody ciężarowe, traktory, maszyny rolnicze, silniki, części samochodowe, systemy produkcji, wyroby metalurgiczne, usługi finansowe, działalność wydawnicza
Fabryki: Włochy, Brazylia, Argentyna, Serbia, Polska, Rosja, Bułgaria, Turcja, Etiopia, Egipt, Indie, Chiny

Modele aktualnie w produkcji

Nazwa Fiat jest jedną z najbardziej intrygujących w całym przemyśle motoryzacyjnym, przedstawia ona prawdziwą potęgę słów. Nie jest to tylko akronim od nazwy Fabricca Italiana di Automobili Torino (czyli włoska fabryka samochodów w Turynie - proste), ale także słowo z łaciny oznaczające "niech się stanie". Fiat lux czytamy w Księdze Rodzaju, a znaczy to "niech się stanie światłość".

Założona w 1899 roku firma wyrosła na jedną z największych potęg motoryzacyjnych. Obecnie znana jest z produkcji małych miejskich modeli sprzedawanych niemal na całym świecie. W skład koncernu Fiata wchodzi wiele innych marek takich jak Alfa Romeo, Lancia, Iveco, Ferrari, Maserati, Chrysler, Dodge, Jeep, Zastava oraz inne spółki związane z branżą moto.

Początki Fiata – fabryka Lingotto.

Kiedy w ostatnim roku XIX wieku wyprodukowano w Turynie pierwszy samochód nikt nie przypuszczał, że mały zakład przy Corso Dante stanie się zalążkiem wielkiej potęgi motoryzacyjnej.

11 lipca 1899 dziewięciu udziałowców podpisało akt założycielski firmy. Sekretarzem zarządu nowo wybranej spółki został 33 letni Giovanni Agneli, oficer włoskiej kawalerii, który zdecydował się opuścić armię i poświęcić swej wielkiej pasji - silnikom spalinowym. Jego zamierzeniem było zbudowanie pojazdów które wyparłyby z rynku używane dotychczas bryczki konne, czy pociągi. Swą osobowością i determinacją szybko zdominował zadania podejmowane w Fabbrica Italiana Automobili Torino (w skrócie FIAT), gdyż taką nazwę przyjęła spółka.

Agneli był wizjonerem który zdawał sobie sprawę że przyszłość transportu będzie należeć do samochodu. Jego życie na zawsze związało się z Fiatem. Nawet w roku 1923 gdy został senatorem, nigdy nie stał się człowiekiem polityki. Na zawsze został przedsiębiorcą starającym się wprowadzić nowe zasady w budowanym właśnie świecie motoryzacji. Wierzył, że dostępny początkowo tylko dla nielicznych produkt z jego fabryki, wkrótce zdobędzie masowego klienta.

Mimo piętrzących się problemów (przypominam, że były to lata pionierskie i wiele problemów ujawniano w trakcie rozwijania produkcji), w pierwszym roku produkcji  z fabryki przy Corsa Dante wyjechało osiem -legendarnych już dziś- modeli 4 HP. W roku 1906 liczba samochodów urosła już do ponad tysiąca, a oferta silnikowa zróżnicowana była od 8 do 100 KM. Fiat zatrudniając ponad 2500 osób stała się jednym z filarów gospodarki włoskiej. Równocześnie wzrastała ekspansja na rynki sąsiednie. Aż 2/3 produkcji szło na eksport, a po ulicach Nowego Yorku, Paryża, czy Londynu jeździły taksówki włoskiego producenta.

W roku 1912 na rynku pojawił się model Zero. Można go uznać za pierwszy samochód małolitrażowy, który trafił do produkcji seryjnej (powstało około 2000 egzemplarzy tego modelu). Jego niska cena i związana z tym większa dostępność, były efektem zastosowania taśmowej produkcji, takiej jak w zakładach Forda. Po pierwszej wojnie światowej na drogi wyjechały m.in. dwa samochody, które zmieniły postrzeganie motoryzacji. Pierwszym z nich był model 508 Balilla, cechujący się niską ceną i niewielkim zużyciem paliwa (producent podawał ok. 8 l/100 km). Drugim był zaś –oferowany od roku 1936 -  dwuosobowy Fiat z silnikiem o pojemności 569 ccm i mocy 13 KM zwany Topolino. Samochód zyskał popularność dzięki ekonomicznemu użytkowaniu, oraz z powodu nowatorskiego kształtu o zaokrąglonej linii nadwozia.

Podczas II wojny produkcja samochodów osobowych prawie ustała, a wytwarzane były broń, samoloty i pojazdy wojskowe. W roku 1945 zmarł założyciel frmy – Giovanni Agnelli. Prawdziwym przełomem po wojnie był model „500”

Jest rok 1957. Niedawno skończyła się wojna, a na gruzach monarchii powstaje republika Budzi się nowe życie. Codziennie rano miliony osób jadą zatłoczonymi autobusami do pracy i marzą choćby o własnym skuterze. W tej właśnie chwili Fiat zaprezentował mały samochód za 490 000 lirów. Tak narodziny „historii włoskiej motoryzacji” wspomina wydawca miesięcznika motoryzacyjnego V-12 Włoch Dante Cinque.

Do połowy 1960 posiadanie samochodu we Włoszech zmieniło się i Fiat założył kilka fabryk w południowych Włoszech, celem uprzemysłowienia (i wzbogacenia) biednego południa. However this was also the beginning of the infamous trade union conflicts and so by 1969, millions of man hours were lost to strikes all over Italy. Prezesem Fiata został w roku 1966 wThe grandson of founder Giovanni Agnelli, Gianni Agnelli, became President of Fiat in 1966.nuk założyciela Giovanni Agnelli, Gianni Agnelli, który -podobnie jak jego dziadek- zapewniał spółce zwiększoną automatyzację w procesie produkcji. The first new Fiat to be released during these years was the 850, followed in 1971 by the 127, which was a great success. Pierwszym nowym Fiatem wyprodukowanym wg nowych standardów były 850 i 127, który okazał się wielkim sukcesem. The 127 was the first Fiat to have front wheel drive and was named Car of the Year 1971.127 był także trzecim samochodem Fiata uhonorowanym tytułem Car of the Year w dziewięcioletniej historii tytułu.

Koniec lat siedemdziesiątych to także czas gdy Fiat staje się ekonomiczną potęgą wskutek wchłonięcia znanych włoskich marek, takich jak Lancia, Ferrari, Alfa Romeo i Maserati. These along with the Fiat brand would be formed into Fiat Auto SpA Between 1978 and 1990 Fiat also setup numerous operations as independent companies. Te wraz z marką Fiat stają się firmą Fiat Auto SpA. Pod koniec lat 70-tych zaczęto również konfigurować firmy współdziałające (Fiat Avio, Fiat Engineering, Comau, Fiat Ferraviaria, Magnet Marelli i Teksid) tworząc jedną wielką grupę.

Równocześnie postały modele będące wizytówką firmy: małe, miejskie, pakowane modele jak Fiat Panda, czy Uno (kolejny tytuł Car of the Year)

In 1989, the Tipo was released as a small family hatchback. W 1989 roku na rynek trafił Tipo - mały rodzinny hatchback, który miał wiele rozwiązań technicznych wykraczających poza odpowiednie mu pojazdy. W efekcie Tipo  został uznany Car of the Year 1989. Rozwinięciem tej koncepcji samochodu uniwersalnego były Fiat Tempra, Cinquecento, oraz –nagrodzony Car of the Year w 1995 roku- Fiat Punto. Fiat made its debut into SUVs in 1994, with the introduction of the Fiat Ulysse part of the Eurovan concept. Fiat zadebiutował też w klasie SUV w roku 1994, wraz z wprowadzeniem Ulysse.  Zaprezentowane w roku 1995 Bravo, Brava  przyniosły kolejny Car of the Year za rok 1996.

Kolejne modele nie przyniosły już szybkich i spektakularnych sukcesów. Aż do roku 2003, kiedy jesienią tytuł Carf of the Year otrzymał, produkowany w Tychach, Fiat Panda. Pięćdziesiąt lat po wypuszczeniu na rynek Fiata 500 (który zmotoryzował Włochy), w Turynie odbyła się premiera światowa nowej 500–tki. Pojazd został uznany za Car of the Year.

W koncernie zaszły też ważne zmiany organizacyjne. W roku 2004 dyrektorem Fiata został Sergio Marchionne, który wraz z prezesem koncernu Luca di Montezemolo sprawił, że firma stała się jednym z najważniejszych graczy na rynku motoryzacyjnym i nie odczuła kryzysu z lat 2008-2010. Co więcej w roku 2009 firma FIAT pokusiła się o zakup amerykańskiego giganta koncernu Chrysler. Obecnie ma ona także wpływ na jego rozwój, a Sergio Marchionne został dyrektorem generalnym Fiata i Chryslera.

Czytaj więcej »

Testy

Minitest Fiat 500C 0.9 TwinAir 105 - mały ale wielki

Pamiętacie tę bestię? To dopiero był szał! Nowoczesny samochód z przednim napędem, oferowany z dwoma silnikami 700 i 900 cm3. Powiem szczerze, że nie pamiętam jakimi mocami dysponowały te silniki, i tak naprawdę nie chce pamiętać...

Rss 15.09.2017, 13:07 przez Dawid w Testy samochodów

Test Fiat Tipo Hatchback - powrót do korzeni

Na drodze wywoływał spore zainteresowanie, przy każdej nadarzającej się okazji, co chwilę ktoś zagadywał jak się jeździ i ile kosztuje. O jakim aucie mowa? O popularnej legendzie – Fiacie Tipo w nadwoziu hatchback.

Rss 11.05.2017, 15:15 przez Dawid w Testy samochodów

Test Fiat Fullback 2,4 180 KM - robota po Włosku

Włosi raczej nie należą do najlepszych pracowników na świecie. Inaczej jest z Japończykami. Tak samo jest w kwestii samochodów. Włoskie dostawczaki niby dają radę, więc najwyższa pora na pickupa!

Rss 22.03.2017, 15:58 przez Dawid w Testy samochodów

Test Fiat Tipo 1.4 95 KM Lounge - może być tanio i dobrze!

Przyzwyczaiłeś się już do tego, że nowy samochód, szczególnie ładnie wyglądający, musi być drogi? A tu proszę - tanie, duże i pakowne auto, do tego naprawdę miłe dla oka za nieprzyzwoicie niską cenę. Nic tylko brać i nie wybrzydzać - chciałoby się powiedzieć...

Rss 03.11.2016, 14:32 przez Dawid w Testy samochodów

Test Fiat 500 1.2 Lounge – można mu wiele wybaczyć

Małe, miejskie samochody to domena Fiata, a wszystko zaczęło się od samochodu, który zmotoryzował Włochy – kultowego modelu 500 z 1957 roku. Sprawdzamy ile ducha przeszłości czuć w najnowszej „500”.

Rss 11.10.2016, 10:51 przez Dawid w Testy samochodów

Test Fiat 500 X - powiększony słodziak

Jak połączyć włoski temperament i niecodzienny styl w miejskim crossoverze? Fiat zaserwował nam odpowiedź w bardzo humorystycznej reklamie. Sprawdzałem, czy faktycznie taka sytuacja mogła mieć miejsce.

Rss 29.08.2016, 12:37 przez Dawid w Testy samochodów

Test Fiat 500C 1.2 Lounge Dualogic: Fabryka endorfin na czterech kołach

Do tej pory myślałam, że słodycze to tylko cukier i kalorie. Od dziś wiem, że mogą też mieć cztery koła i silnik.

Rss 23.07.2015, 14:31 przez Paulina w Samochody nowe

Test Fiata Scudo Panorama – fajny autobusik

Jazdy samochodami dostawczymi nie są tak zachwycające jak modelami osobowymi. Chyba że jest to wersja osobowa zaadoptowana na bazie dostawczaka. Tak jak Scudo Panorama….

Rss 22.11.2014, 23:24 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Fiat 500L Treking – buntownik z wyboru

Fiat 500L przypomina mi nieco Multiplę, a jako osoba znająca ten pojazd z wielu jazd, a nie sugerująca się jedynie wyglądem, od razu poczułem do niego sympatię. Teraz testuję Treking’a.

Rss 10.11.2014, 11:20 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Sedici - „Szesnastka” siedem lat później

Wprowadzanie nowych rozwiązań stylistycznych i technologicznych sprawia, że produkcja modelu trwa obecnie 7-8 lat. Czy zatem Sedici debiutujący w roku 2006, stracił już wiele ze swych zalet? Przekonaliśmy się, że nie.

Rss 03.03.2014, 14:13 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Panda 4x4 – zadziorny maluch

Panda z napędem 4x4. Jedyny na rynku samochód w segmencie aut miejskich dostępny z napędem 4x4. Czy to jedynie zabawka???


Rss 25.02.2014, 11:57 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Fiata Panda z gazem: mistrz oszczędności

Jednostka Twinair stosowana w Fiacie Panda to prawdziwy silnikowy majstersztyk: dynamiczny, ekonomiczny, oszczędny. W wersji LPG ostatni przymiotnik należy zmienić na SUPEROSZCZĘDNY.

Rss 05.11.2013, 12:34 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Fiat 500L diesel – indywidualny pojazd z kiepskim silnikiem

Samochód o innowacyjnym stylu zawsze wzbudza kontrowersje. Tak było w przypadku Fiata Multipla 600 z roku 1956 czy unikalnej stylistycznie Multiplii z roku 1998. Tak jest i teraz, ale…

Rss 09.06.2013, 13:29 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Fiat Freemont – trzy oblicza, czyli dla każdego coś miłego

Freemont całkowicie zrywa z obliczem Fiata jako modelu dla ludzi starszych, nauczycieli i osób szukających jedynie środka transportu…

Rss 05.06.2013, 09:36 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Bravo Fiat! – tak trzymać

Bravo jest już na rynku pięć lat. Okazuje się, że samochód jest nadal interesującą ofertą. Jednak nie jest to oferta dla każdego.

Rss 22.02.2013, 14:11 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Fiat Freemont - ucywilizowany Amerykanin

Fiat Freemont, pierwszy samochód marki Fiat, produkowany w efekcie partnerstwa z amerykańską Chrysler Group jest… fajny.

Rss 13.02.2013, 12:04 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Fiat Panda – mały, wielki samochód

Poprzedni Fiat Panda był bez wątpienia samochodem skromnym – było prosto, było praktycznie, było oszczędnie i niefantazyjnie. Co się zmieniło w nowej generacji, która szturmem zdobywa rynek maluchów?

Rss 28.08.2012, 15:37 przez konrad w Samochody nowe

Test: Fiat 500 - Pięć lat "Pięćsetki"

Fiat 500 zadebiutował 5 lat temu w Turynie. Warto podsumować te pięć lat, gdyż model odniósł sukces w Europie Zachodniej, a z fabryki w Tychach wyjechało prawie milion tych pojazdów.

Rss 27.08.2012, 16:21 przez konrad w Testy samochodów

Test: Fiat 500 TwinAir - Warkot malucha, osiągi Alfy Romeo

W Bielsku znowu powstaje silnik dwucylindrowy. Jednak z tym znanym z malucha łączy go tylko fakt budowy w tej samej hali i… zdziwienie kierowców. Sprawdziliśmy to testując Fiata 500 TwinAir.

Rss 23.08.2012, 11:35 przez konrad w Technika

Porównanie: Fiat Panda, Skoda Citigo

Jeszcze nie dawno pozycję lidera w generalnej sprzedaży miał Fiat. Teraz plasuje się on na dziewiątej pozycji. Czy także w segmencie maluchów król zostanie zdetronizowany?

Rss 17.08.2012, 12:23 przez konrad w Samochody nowe

Test: Fiat Sedici - Prawie dorosła szesnastka…

Jeżeli Włosi limuzynę Maseratti nazwali Quatroporte – co oznacza czterodrzwiówka - to nie dziwi, że pojazd z napędem na cztery koła nazwano Sedici (szesnaście), co jest matematycznym wynikiem 4x4. 

Rss 30.05.2012, 20:21 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Fiat Doblo - partner w czasie wolnym i w pracy

Od modelu osobowego oczekujemy komfortu i elegancji. Od dostawczego uniwersalności i ładowności. Czy istnieje możliwość połączyć te cechy? Mają to realizować miejskie modele użytkowe…

Rss 30.05.2012, 18:10 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Fiat Panda III

Fiat 500, Vespa Piaggio, ekspres do kawy Moka Bialetti czy Fiat Panda to arcydzieła wzornictwa przemysłowego. Obecnie nastąpiła trzecia odsłona jednego z tych kultowych wersji – Fiat Panda III generacji wjechał do salonów. 

Rss 30.05.2012, 10:09 przez Bogusław w Premiery

Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC Fiat Freemont

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, chcąc ubezpieczyć samochód taki jak Fiat Freemont? Obliczyliśmy ceny OC AC dla tego auta w kilku popularnych firmach ubezpieczeniowych. Gdzie najkorzystniej można kupić ubezpieczenie tego samochodu?

Rss 27.02.2014, 13:04 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Fiat Bravo

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie samochodu takiego jak Fiat Bravo? My wiemy – obliczyliśmy ceny OC AC dla Fiata Bravo u kilku ubezpieczycieli, korzystając z internetowych kalkulatorów OC. Kto jest najtańszy? Odpowiedź w artykule!

Rss 27.02.2014, 12:33 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Fiat Seicento 600

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu takiego jak Seicento 600? Obliczyliśmy ceny OC AC dla Seicento w kilku firmach ubezpieczeniowych, korzystając z internetowych kalkulatorów OC. Gdzie można kupić najtańsze ubezpieczenie?

Rss 27.02.2014, 11:59 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Fiat Grande Punto

ile kosztuje ubezpieczenie Fiata Grande Punto w 2014 roku? Sprawdziliśmy ceny OC AC dla Grande Punto w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych. Kto miał najtańsze OC?

Rss 30.01.2014, 16:46 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Fiat 500

Ile kosztuje młodego człowieka ubezpieczenie samochodu takiego jak Fiat 500 w 2014 roku? Sprawdziliśmy ceny ubezpieczenia Fiata 500 w kilku firmach. Gdzie najkorzystniej można kupić ubezpieczenie OC AC?

Rss 29.01.2014, 16:43 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Fiat Panda 1.4

Jaka jest w 2014 roku cena ubezpieczenia Fiata Panda? Sprawdziliśmy, obliczając składki OC AC w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych za pomocą internetowych kalkulatorów OC. Okazuje się, że dzięki porównaniu cen można sporo zaoszczędzić. Gdzie jest najtaniej?

Rss 29.01.2014, 12:31 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Fiat Grande Punto

Która firma oferuje najtańsze ubezpieczenie Fiata Grande Punto? Postanowiliśmy sprawdzić, za ile można ubezpieczyć taki samochód. 

Rss 02.12.2013, 15:17 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Fiat Panda II

Gdzie najlepiej ubezpieczyć Fiata Pandę? Wykorzystaliśmy dostępne w internecie kalkulatory OC kilku najpopularniejszych firm ubezpieczeniowych, by znaleźć najkorzystniejszą ofertę dla tego samochodu.

Rss 02.12.2013, 15:07 przez marta w Porównanie OC AC

Porady

Fiat Punto Evo - typowe usterki, poradnik kupującego

Czy warto kupić Fiata Punto Evo? Typowe usterki, awaryjność, ceny i napraw. Sprawdź!

Rss 10.07.2015, 14:03 przez Paulina w Poradnik kupującego

Fiat Sedici. Typowe usterki. Poradnik kupującego.

Fiat Sedici to niewielki crossover, który został opracowany we współpracy z Suzuki (bliźniaczym autem jest Suzuki SX4). 

Rss 25.07.2013, 10:58 przez marta w Poradnik kupującego

Fiat Croma II. Typowe usterki. Poradnik kupującego

Fiat Croma II nie odniósł wielkiego sukcesu na polskim rynku. Niewiele osób chciało wydać ponad osiemdziesiąt tysięcy na ni to vana ni to kombi, w dodatku wyprodukowanego przez markę, która w Polsce nie cieszy się mianem trwałej.

Rss 17.07.2013, 11:59 przez marta w Poradnik kupującego

Fiat Albea - typowe usterki, poradnik kupującego

Czy istnieje samochód dla Polaka?

Fiat Bravo II - typowe usterki, poradnik kupującego

Fiat Bravo drugiej generacji pojawił się w salonach w 2007 roku. Auto miało przed sobą bardzo poważne zadanie. Przede wszystkim musiało naprawić niepowodzenia poprzednich modeli.

Rss 06.02.2013, 18:51 przez konrad w Poradnik kupującego

Fiat 500 - typowe usterki, poradnik kupującego

Fiat 500 pojawił się w salonach samochodowych w 2007 roku i jest produkowany do dzisiaj. Ten uroczy mikrus produkowany jest w Polsce i w Meksyku.

Rss 11.01.2013, 18:18 przez konrad w Poradnik kupującego

Fiat Stilo - typowe usterki, poradnik kupującego

Fiat Stilo powstał jako lek na całe zło, spowodowane przez jego poprzedników: Bravo i Brava, które psuły się i były fatalnie wykonane.

Rss 11.01.2013, 18:17 przez konrad w Poradnik kupującego

Fiat Seicento - typowe usterki, poradnik kupującego

Fiat Seicento to jedno z najpopularniejszych aut, jakie można zobaczyć na polskich ulicach. Miniaturowe auto często pełni rolę jedynego samochodu w gospodarstwie domowym, choć tak naprawdę do pełnienia roli auta rodzinnego w zupełności się nie nadaje.

Rss 11.01.2013, 18:16 przez konrad w Poradnik kupującego

Fiat Grande Punto - typowe usterki, poradnik kupującego

Fiat Grande Punto to nazwa trzeciej generacji popularnej „kropeczki”. W swoim trzecim wcieleniu autko odzyskało urodę (znów zawdzięcza ją ręce mistrza Giugiaro) i pozbyło się kanciastych linii, zastosowanych przez niemieckich projektantów w wersji II.

Rss 22.12.2012, 16:04 przez konrad w Poradnik kupującego

Fiat Punto II Usterki

Fiat Punto II pojawił się w salonach w 1999 roku. Auto tym razem nie zostało zaprojektowane przez Włochów tylko przez Niemców, co odbiło się niekorzystnie na jego wyglądzie. 

Rss 21.12.2012, 16:50 przez Paweł w Poradnik kupującego

Fiat Panda II - typowe usterki, poradnik kupującego

Fiat Panda II to niekwestionowany przebój rynkowy. Niewielkie autko, które można było kupić za korzystną cenę, stało się idealnym samochodem firmowym dla przedstawicieli handlowych. 

Rss 21.12.2012, 16:37 przez Paweł w Poradnik kupującego

Początek wakacji to planowanie drogi

Zanim rozpoczniemy jakąkolwiek podróż na wakacyjny wypoczynek, niezbędne jest zaplanowanie trasy.

Rss 14.08.2012, 12:02 przez konrad w Porady

Ekologia to nie jest przywilej bogaczy

Przyzwyczailiśmy się, że samochody ekologiczne to modele elektryczne, mające napęd hybrydowy lub wykorzystujące ogniwa paliwowe. Tymczasem wiele koncernów woli zmodernizować istniejące pojazdy. 

Rss 14.08.2012, 11:47 przez konrad w Porady

CONNECT w Stilo

Wprawdzie Fiat Stilo to już cenowo „motoryzacyjny przeżytek”, ale ze względu na jego niską cenę warto poszukać prawdziwego cukierka wśród modeli z tego czasu produkcji.

Rss 14.08.2012, 11:23 przez konrad w Poradnik kupującego

Premiery

Fiat Tipo: „urodzony” sedan. Cennik na rynku polskim

Cennik na rynku polskim oraz etapy wprowadzenia na rynek

Rss 04.12.2015, 22:22 przez Paulina w Premiery

Premiera nowego pick-upa Fullback marki Fiat Professional

Czyli co ciekawego zaprezentowała grupa FCA na Salonie Samochodowym „Dubai International Motor Show 2015”

Rss 12.11.2015, 20:07 przez Paulina w Premiery

Znamy nazwę nowego sedana Fiata!

Koniec oczekiwania na nazwę nowego, kompaktowego sedana produkowanego przez Fiata: jego nazwa to TIPO

Rss 12.10.2015, 15:55 przez Paulina w Premiery

Nowa 500-ka niepowtarzalna także dzięki firmie Mopar

Do nowej 500-ki wyprodukowanych zostało ponad 100 specjalnych, wysokiej jakości  akcesoriów!

Rss 14.07.2015, 11:15 przez Paulina w Premiery

Nowy Fiat 500

Po ośmiu latach i z ponad 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy, pałeczkę teraz przejmuje nowy Fiat 500. Model także produkowany jest w Tychach

Rss 04.07.2015, 09:31 przez Bogusław w Premiery

W dniu 4 lipca 2015 r. Fiat zaprezentuje Nową 500-kę.

Rozpoczyna się odliczanie dni poprzedzających 4 lipca, datę urodzin kultowego modelu Fiat 500.

Rss 10.06.2015, 12:36 przez Bogusław w Premiery

Premiera Fiat 500 X – eXtremalna uniwersalność

Fiat rozszerza familię 500, składającą się z modeli 500, 500C, 500L, 500L Trekking i 500L Living. Do Polski wjeżdża 500 X

Rss 10.05.2015, 13:29 przez Bogusław w Premiery

Światowa premiera nowego, kompaktowego sedana Fiata

Podczas Salonu Samochodowego w Stambule w dniach 22-31 maja, swoją premierę będzie miał nowy kompaktowy sedan marki Fiat.

Rss 08.05.2015, 09:26 przez Bogusław w Premiery

Wkrótce premiera: Nowy sedan FIATa

Światowa premiera nowego, kompaktowego sedana Fiata podczas Istanbul Autoshow 2015.

Rss 05.05.2015, 15:24 przez Bogusław w Premiery

Fiat 500X nad Wisłą... Wiosna wyrzuci go na brzeg

Trwa odliczanie do premiery w polskich salonach długo oczekiwanego Fiata 500X. .Najnowszy crossover już za tydzień pojawi się nad Wisłą.

Rss 23.03.2015, 21:40 przez Bogusław w Premiery

Fiat 500X już 27 marca pojawi się w salonach! [VIDEO]

Wielkimi krokami zbliża się jedna z najbardziej oczekiwanych premier na polskim rynku!

Rss 18.03.2015, 12:24 przez Paulina w Premiery

Nowy Doblo i akcesoria Mopar

 W dniach 3-4 lutego w Cambiano, na terenie  Spazio Hoffmann zostały prezentowane: nowy Doblò (wersja osobowa) i nowy Doblò Cargo. W pokazie uczestniczył też Mopar®...

Rss 05.02.2015, 21:20 przez Bogusław w Premiery

Nowy Doblo Cargo - najlepszy do pracy

Po debiucie podczas światowej premiery na Międzynarodowym Salonie w Hanowerze w 2014 roku, nowy Doblò Cargo prezentuje się szerokiej publicznośc

Rss 03.02.2015, 09:42 przez Bogusław w Premiery

Fiat 500 X - CENY

 U wszystkich Dealerów włoskiej marki w Polsce można składać zamówienia na kompaktowy crossover 500X łączący dziedzictwo kultowej „500" z zaletami modnego SUV-a o podwyższonym zawieszeniu i z opcjonalnym napędem 4x4.

Rss 03.02.2015, 08:56 przez Bogusław w Premiery

Fiat 500X - model w skrócie.

W salonach sprzedaży pojawi się Fiatr 500X. Na co zwrócić uwagę?

Rss 02.02.2015, 21:14 przez Bogusław w Premiery

Fiat 500X coraz bliżej

Nowy kompaktowy crossover z rodziny 500 został zaprezentowany prasie międzynarodowej w Centrum Doświadczalnym FCA w Balocco (Włochy).

Rss 18.11.2014, 08:10 przez Bogusław w Premiery

Fiat 500X naped

Nowy Fiat 500X jest oferowany zarówno w konfiguracji z napędem na dwa, jak i na cztery koła. 

Rss 12.11.2014, 20:39 przez Bogusław w Premiery

Fiat 500X - europejska wizja Jeepa Renegade

Nowy Fiat 500X i model w którym kultowy styl spotyka się z nowoczesną koncepcją crossovera i dodatkowo z właściwościami terenowymi zapozyczonymi z JEEPa

Rss 12.11.2014, 20:08 przez Bogusław w Premiery

Al Capone motoryzacji czyli wideorelacja z premiery Fiata 500X oraz Jeepa Renegade

Połączenie amerykańskiego charakteru z włoskim temperamentem to prawdziwie wybuchowa mieszanka!

Rss 10.10.2014, 10:59 przez Paulina w Premiery

Fiat 500 X – crossover z genami JEEPa-Paryż 2014

Rodzina Fiata wreszcie się powiększa o crossovera!

Rss 02.10.2014, 20:41 przez Maciek w Premiery

Nowy Fiat Doblo – czy to bezapelacyjne zwycięstwu w klasie?

Na Salonie w Hanowerze debiutuje czwarta edycja modelu Doblò, samochodu Fiat Professional, który został zaprojektowany, aby plasować się u szczytu segmentu dzięki osiągom i funkcjonalności, ładowności i efektywności, niskiemu spalaniu i niskim kosztom obsługi.

Rss 24.09.2014, 20:17 przez Bogusław w Premiery

Nowy Fiat Freemont Cross

Przebojowy i wyrazisty styl nowej wersji outdoorowej: synteza motywu przewodniego Freemonta „Wszystko, czego oczekujesz od samochodu".

Rss 15.07.2014, 21:40 przez Bogusław w Premiery

Panda Cross- off road

Terernowe zawieszenie i walory jezdne w terenie

Rss 15.07.2014, 09:19 przez Bogusław w Premiery

Nowa Panda Cross - gdzie diabeł nie może..

Nowa Panda Cross to najbardziej udoskonalona wersja SUV-a. Jest mała, zwarta i przejedzie tam gdzie duże modele nie dadzą rady

Rss 15.07.2014, 09:09 przez Bogusław w Premiery

Fiat 500 L -TANIEJ!!!

Fiat Auto Poland ogłasza nowe, niższe ceny  samochodów z rodziny 500L. Fiata - crossover 500L Trekking Lite - od 57900 zł. Fiat 500L - od 49900 zł.

Rss 09.07.2014, 21:29 przez Bogusław w Premiery

Fiat mistrz kreatywności

Niedawno zakończył się „Cannes Lions" - Międzynarodowy Festiwal Kreatywności - który każdego roku nagradza najbardziej kreatywne i innowacyjne kampanie reklamowe na świecie. Zwyciężył FIAT

Rss 28.06.2014, 10:37 przez Bogusław w Premiery

Komfort Nowego Ducato

Kabina Nowego Ducato, uchodząca za mocny punkt modelu,  zachowuje swój „rozświetlony” charakter, a wnętrze daje poczucie  jakości i harmonii... czyli komfort Nowego Ducato. 

Rss 20.05.2014, 22:51 przez Bogusław w Premiery

Nowy Ducato - stylistyka

Nowa stylistyka Ducato to efekt najnowszych trendów w sferze wzornictwa samochodowego i koncepcji prawdziwego lekkiego samochodu dostawczego

Rss 20.05.2014, 22:48 przez Bogusław w Premiery

Nowy Fiat Ducato - dostawczak z DNA osobówki

Nowy Fiat Ducato to najnowsza odsłona bestsellera, który przez 33 lata, przez 5 generacji, udowadnia, że jest najlepszym kompanem w podróży i partnerem w pracy...

Rss 20.05.2014, 22:37 przez Bogusław w Premiery

Fiat 500 Cult — nowa, flagowa wersja

Fiat 500 Cult jest nową, oferowaną w roku 2014 flagową wersją modelu. Jednak nawet najtańsza wersja POP jest obecnie Hitem. Jego cena to 37 900 zł

Rss 19.05.2014, 12:54 przez Bogusław w Premiery

Nowości w modelu Fiat 500 i 500C w Polsce

Debiut na rynku polskim Fiata 500 MY2014, który cechują nowe rozwiązania stylistyczne i techniczne, w tym nowe kolory nadwozia, nowe wyposażenie i tapicerki.

Rss 28.04.2014, 18:12 przez Bogusław w Premiery

Fiat Freemont Cross - podpatrzyli POLAKÓW?

Solidny, budzący respekt wygląd off-roadowy i stylowa ekskluzywność na drodze.Fiat Freemont Cross w sprzedaży od jesieni 2014.

Rss 24.02.2014, 21:10 przez Bogusław w Premiery

Panda 4x4 Antartica – dalej dochodzą tylko białe niedźwiedzie

Będąc w Turynie na fiatowskim torze testowym zawieszeń zauważyłem ogromnie strome wzniesienie. Ponieważ testowano tam także modele wojskowe, zapytałem, co wyjeżdża pod takie wzniesienie. Usłyszałem: PANDA 4X4.

Rss 10.09.2013, 14:22 przez Paweł w Premiery

Fiat 500 - dwa cylindry i 105 KM!

Maluch – model, który zmotoryzował Polskę - miał dwa cylindry i 24 KM.  Trzynaście lat po zaprzestaniu produkcji, w ofercie jest… maluch o mocy 105 KM!

Rss 10.09.2013, 14:01 przez Paweł w Premiery

Fiat 500L Living - kolejna interpretacja modelu

Fiat 500L Living to najlepszy przykład charakterystycznej dla marki Fiat pomysłowości w tworzeniu samochodów sprawiających, że nasze codzienne życie staje się łatwiejsze z domieszką uśmiechu i radości.

Rss 10.07.2013, 15:15 przez Bogusław w Premiery

Nowy Fiat 500L Trekking

Fiat 500L Trekking - miejski crossover, czyli kolejna twarz Fiata.

Rss 06.07.2013, 18:26 przez Bogusław w Premiery

Fiat 500 GQ –amerykańska zabawka z włoskim rodowodem

Światowa premiera Fiata 500 GQ, wyróżniającego się nadwoziem w ekskluzywnej kolorystyce grafitowo-czarnej Matt Grey/Carbon Black.

Rss 28.02.2013, 21:10 przez Bogusław w Premiery

Panda? Aleś wyrósł

Fiat Panda twierdził kiedyś w reklamie: „nie mów do mnie mały”. Teraz to chyba nikt się nie odważy na taką zuchwałość. Panda mająca 390 cm wysokości to bowiem maluch na sterydach.

Rss 07.12.2012, 21:48 przez Bogusław w Premiery

Panda 4x4 w Polsce

Panda 4x4 to prawdziwy as w rękawie, zdolny do sprawnego przemieszczania się zarówno po nawierzchniach górskich szlaków, jak i do pokonywania meandrów dżungli wielkiego miasta.

Rss 13.11.2012, 16:24 przez Bogusław w Premiery

Panda 4x4 - maluch w terenie

Jako jedyny pojazd z napędem 4WD segmentu „A" nowy Fiat Panda 4x4 jest następcą bestsellera, który na rynek wszedł niemal 29 lat temu. Mówiąc w skrócie, Panda 4x4 jest optymalnym wyrazem modelowej wszechstronności. 

Rss 19.10.2012, 13:07 przez marta w Premiery

Brakujące ogniwo teorii 4x2 i 4x4

Fiat Panda Trekking stanowi udane połączenie off-roadowego wyglądu z „inteligentnym" napędem na koła przednie.

Rss 19.10.2012, 12:24 przez marta w Premiery

Fiat 500 dorasta

Osiemset tysięcy egzemplarzy na koncie - czas dorosnąć.

Rss 15.10.2012, 11:07 przez konrad w Premiery

Fiat Panda Trekking – pośrednik

Zaprezentowana w Paryżu Panda 4x4 to samochód który, dzięki niewielkiemu rozstawowi osi i dużemu prześwitowi, gromi wiele wersji SUV.

Rss 23.09.2012, 13:50 przez konrad w Premiery

Doblo Work Up: Pierwsza fabryczna zabudowa skrzyniowa w swoim segmencie

Obok Fiata Doblò XL goście odwiedzający salon w Hannoverze mogą również podziwiać Doblò Work Up, pierwszą fabryczną zabudowę skrzyniową w tym segmencie, w całości zaprojektowaną, wyprodukowana i objętą gwarancją przez firmę Fiat.

Rss 19.09.2012, 14:07 przez konrad w Premiery

Fiat Strada by Lumberjack

Fiat wkracza na amerykański rynek gdzie królują wersje pick up, traktowane nie tylko jako pomocnik w pracy, ale także jako styl życia. Stąd też nie mogło zabraknąć w ofercie takiego modelu. 

Rss 19.09.2012, 14:04 przez konrad w Premiery

Światowa premiera Doblò Cargo XL

Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Hanowerze zadebiutowało nowe Doblò Cargo XL.

Rss 19.09.2012, 14:02 przez konrad w Premiery

Światowa premiera Fiata Pandy 4x4

Wkrótce podczas Salonu Samochodowego w Paryżu czeka nas prawdziwa gratka. Pokazany zostanie, jedyny w segmencie maluchów, model 4x4 – FIAT Panda 4x4.

Rss 03.09.2012, 12:49 przez konrad w Premiery

Czy Fiat 500L powtórzy sukces Fiata 500?

4 lipca 2007, dokładnie pół wieku po premierze legendarnej „pięćsetki”w Turynie odbyło się wielkie Show. Na specjalnych pływających platformach jeździły dawne „pięćsetki”. Na koniec światła oświeciły wpływającą gwiazdę - nowego Fiata 500.

Rss 03.08.2012, 10:26 przez konrad w Premiery

Fiat 500L - modny, praktyczny, uniwersalny

Dokładnie w pięć lat po prezentacji Fiata 500 i 55 lat od debiutu historycznej „pięćsetki" - 4 lipca 2012 r. świat ujrzał Fiata 500L, otwierającego nowy rozdział w dziejach firmy.

Rss 09.07.2012, 13:31 przez konrad w Premiery

Test Fiat Panda III

Fiat 500, Vespa Piaggio, ekspres do kawy Moka Bialetti czy Fiat Panda to arcydzieła wzornictwa przemysłowego. Obecnie nastąpiła trzecia odsłona jednego z tych kultowych wersji – Fiat Panda III generacji wjechał do salonów. 

Rss 30.05.2012, 10:09 przez Bogusław w Premiery

Aktualności

Funkcjonalność, prostota i charakter

Fiat Tipo kończy 30 lat! 

Rss 30.01.2018, 09:54 przez Dawid w Aktualności

Ruszyły zamówienia na samochody z rodziny Fiat 500 Mirror

Cena wersji Mirror rozpoczyna się od 53 050 zł

Rss 18.01.2018, 09:27 przez Dawid w Aktualności

Fiat wyprodukował milionową Pandę

Milionowy Fiat Panda wyprodukowany w zakładzie Pomigliano d'Arco.

Rss 21.11.2017, 11:02 przez Dawid w Aktualności

Nowy Fullback Cross

Styl nie oferował nigdy tyle swobody. Stworzony do wolności.

Rss 10.11.2017, 10:21 przez Dawid w Aktualności

Fiat 500X 2018 - Nowości

Obie wersje Fiata 500X, Urban i Cross, zostały odświeżone, aby zapewnić wiodąca rolę modelu w swoim segmencie w Europie.

Rss 11.10.2017, 12:22 przez Dawid w Aktualności

Nowości w gamie Pandy

Nowa Panda City Cross i nowa Panda 4X4

Rss 03.07.2017, 13:08 przez Dawid w Aktualności

Nowy Fiat 500L.

Jeszcze bardziej wyrazista stylistyka, większa wygoda i bardziej zaawansowana technologia - oto nowy Fiat 500L.

Rss 24.05.2017, 09:56 przez Dawid w Aktualności

Nowe wersje Tipo w Polsce

Fiat prezentuje w Polsce pięciodrzwiowe wersje bestsellerowego Fiata Tipo: 5D (hatchback) oraz Station Wagon

Rss 24.01.2017, 12:51 przez Dawid w Aktualności

Fiat prezentuje w Polsce pięciodrzwiowe wersje Tipo

Fiat zaprasza na przedpremierowe pokazy Tipo hatchback i Tipo Station Wagon (kombi).

Rss 09.11.2016, 11:04 przez Dawid w Aktualności

Fiat Panda MY 2017

Odnowiony Fiat Panda MY 2017 jest już w sprzedaży w Polsce.

Rss 27.09.2016, 11:16 przez Dawid w Aktualności

FCA Poland nr 1 w produkcji samochodów w Polsce w 2015 roku

Zakład w Tychach potwierdza ważną rolę Grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w produkcji samochodów w Europie

Rss 13.01.2016, 19:59 przez Paulina w Aktualności

Premiera flotowa nowego Fiata Tipo w Polsce

Fiat Tipo to całkowicie nowy, zaprojektowany we Włoszech kompaktowy sedan

Rss 26.11.2015, 20:53 przez Paulina w Aktualności

FCA u boku UNICEF-u w obronie praw dzieci i młodzieży

Angażująca się w sprawy humanitarne i społeczne marka Fiat, przekazała Fiata 500L Funduszowi Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci

Rss 23.11.2015, 22:14 przez Paulina w Aktualności

Kultowy roadster znów na drogach!

Nowy Fiat 124 debiutuje w Los Angeles

Rss 19.11.2015, 20:56 przez Paulina w Aktualności

Premiera nowego pick-upa Fullback marki Fiat Professional

Czyli co ciekawego zaprezentowała grupa FCA na Salonie Samochodowym „Dubai International Motor Show 2015”

Rss 12.11.2015, 20:07 przez Paulina w Premiery

1 500 000 Fiatów 500 wyprodukowano w tyskiej fabryce FCA Poland

Jubileuszowy, 1500000-czny Fiat 500 trafi do Klienta we Francji

Rss 11.11.2015, 21:54 przez Paulina w Aktualności

FCA i Expo Mediolan 2015: współpraca doskonała

FCA dostarczyło floty samochodowe i odegrało ważną rolę w komunikacji Expo Mediolan 2015

Rss 07.11.2015, 14:01 przez Paulina w Aktualności

Ruszyła Zimowa Akcja Serwisowa w ASO Grupy FCA

„Zimowa Akcja Serwisowa" właśnie rozpoczęła się we wszystkich ASO marek należących do Grupy FCA i potrwa do końca lutego 2016 r.

Rss 04.11.2015, 20:08 przez Paulina w Aktualności

Wystartowała wyprzedaż rocznika 2015 marki Fiat!

W jesiennej promocji wyprzedażowej można nabyć wymarzone auto w cenie niższej nawet o kilkanaście tysięcy złotych niż jeszcze parę tygodni temu.

Rss 28.10.2015, 14:13 przez Paulina w Aktualności

III Memoriał im. Enrico Pavoniego w halowej piłce nożnej

Memoriał organizowany dla uczczenia pamięci wieloletniego prezesa Fiata w Polsce

Rss 27.10.2015, 13:32 przez Paulina w Aktualności

Fiat i włoska piłka nożna

FCA będzie głównym sponsorem Włoskiego Związku Piłki Nożnej przez następne cztery lata

Rss 15.10.2015, 10:21 przez Paulina w Aktualności

Fiat 500X uzyskał najwyższy wynik w teście zderzeniowym IIHS

Nowy Fiat 500X zdobył najwyższe wyróżnienie bezpieczeństwa „Top Safety Pick+” przyznawane przez amerykański IIHS

Rss 14.10.2015, 09:44 przez Paulina w Aktualności

Znamy nazwę nowego sedana Fiata!

Koniec oczekiwania na nazwę nowego, kompaktowego sedana produkowanego przez Fiata: jego nazwa to TIPO

Rss 12.10.2015, 15:55 przez Paulina w Premiery

Fiat Professional zbiera kolejne nagrody!

Fiat Professional zdobywcą wielu nagród w konkursie „Commercial Fleet Awards 2015” w Wielkiej Brytanii.

Rss 05.10.2015, 11:33 przez Paulina w Aktualności

Czterdziestolatek polskiej motoryzacji

Dokładnie 18 września 1975 roku z nowo zainstalowanych linii produkcyjnych tyskiego zakładu FCA Poland /wówczas noszącego nazwę Zakładu nr 2 FSM/ zjechały pierwsze samochody, były to oczywiście Fiaty 126p, 

Rss 20.09.2015, 09:18 przez Bogusław w Aktualności

Dzień Rodzinny w zakładach w Tychach i pytanie: w Polsce będzie produkowany JEEP?

Co roku zakład w Tychach zmienia się w rodzinny festyn i co roku słyszymy tam od dyrekcji interesujące informacje. Tegoroczna impreza była zaskakująca

Rss 12.09.2015, 19:45 przez Bogusław w Aktualności

Zlot fiatów 126p

W dniach 14-15-16 sierpnia maluchy opanowały Stołeczne Królewskie Miasto Kraków. To NAJWIĘKSZY ZLOT MALUCHÓW NA ŚWIECIE.

Rss 15.08.2015, 13:53 przez Bogusław w Aktualności

Wyroby dobre bo wloskie

Prestiżowe wyróżnienie „Automotive Lean Production 2015” dla zakładu Fiat Chrysler Automobiles w Verrone

Rss 05.08.2015, 12:57 przez Bogusław w Aktualności

Nowa 500-ka niepowtarzalna także dzięki firmie Mopar

Do nowej 500-ki wyprodukowanych zostało ponad 100 specjalnych, wysokiej jakości  akcesoriów!

Rss 14.07.2015, 11:15 przez Paulina w Premiery

Fiat 500 ustanawia światowy rekord Guinnessa

Z okazji „500 Day", obchodzonego 4 lipca br. w Mediolanie, kultowy model Fiata i jego fani ustanowili światowy rekord Guinnessa w kategorii „Największy obraz samochodu utworzony z ludzi".

Rss 09.07.2015, 12:26 przez Paulina w Aktualności

4 lipca br. w Mediolanie obchodzony będzie „500 Day”

Duża, zielona łąka w samym sercu Mediolanu, dobre jedzenie i napoje, kolorowe serwetki, mnóstwo świętujących ludzi: to elementy pikniku, który w sobotę 4 lipca br. zawita do parku Sempione na „500 Day".

Rss 01.07.2015, 17:50 przez Bogusław w Aktualności

7 cudów Polski

Miesięcznik „National Geographic Traveler" oraz marka Fiat zapraszają do udziału w 5. edycji wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski".

Rss 30.06.2015, 17:54 przez Bogusław w Aktualności

Śląskie Orły Eksportu dziennika Rzeczpospolita dla FCA Poland

Fiat 500 produkowany w tyskiej fabryce FCA Poland najlepszym produktem eksportowym województwa śląskiego

Rss 29.05.2015, 09:43 przez Paulina w Aktualności

Fiat Professional ogłasza Dni Profesjonalistów

Ruszyła wiosenna akcja handlowa „Dni Profesjonalistów" skierowana do polskich przedsiębiorców poszukujących pewnego narzędzia do pracy, jakim jest niezawodny samochód dostawczy.

Rss 27.05.2015, 08:46 przez Bogusław w Aktualności

Rekord frekwencji podczas 23. Biegu Fiata.

Rekordowa frekwencja i wielkie sportowe emocje towarzyszyły Biegowi Fiata, który w niedzielę 17 maja b.r. odbył się w stolicy Podbeskidzia - Bielsku-Białej.

Rss 20.05.2015, 21:36 przez Bogusław w Aktualności

Majowa promocja Fiata

Każdy, kto marzył o nabyciu tej modnej, włoskiej ikony motoryzacji, powinien już teraz odwiedzić lokalnego dealera Fiata, ponieważ promocja zakończy się 30 maja br.

Rss 13.05.2015, 15:27 przez Bogusław w Aktualności

Wkrótce wystartuje Bieg Fiata.

Bieg Fiata należy do najstarszych wydarzeń w biegach rozgrywanych na dystansie 10 km w Polsce, uświetniając obchody „Dni Bielska-Białej". Tegoroczna edycja 11 maja

Rss 07.05.2015, 19:51 przez Bogusław w Aktualności

Fiaty dla studentów

„FIAT Likes U" - autorski program Grupy Fiat Chrysler Automobiles mającyo na celu wspieranie młodzieży w zdobywaniu wiedzy poprzez zaoferowanie jej mobilności, możliwości nauki oraz pracy - zawitał do Wrocławia

Rss 05.05.2015, 10:25 przez Bogusław w Aktualności

Bank Fiata - blisko stulecie

FCA Bank, parytetowa spółka joint venture FCA Italy S.p.A. (spółki należącej do Grupy Fiat Chrysler Automobiles) świętuje swoje 90-lecie.

Rss 28.04.2015, 20:47 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Ducato Panorama - najlepszy minibus

Już po raz 14. najdłużej ukazujący się drukiem w Polsce i największy miesięcznik branżowy „Flota" ogłosił laureatów plebiscytu „Fleet Awards Polska".

Rss 28.04.2015, 19:54 przez Bogusław w Aktualności

Wycieczka po hali produkcyjnej FIATa... siedząc w fotelu [VIDEO]

Od 22.04.2015 r., dzięki programowi Google Maps Business View, można zobaczyć cały proces produkcji Fiata 500X i Jeepa Renegade'a

Rss 22.04.2015, 21:29 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500 Vintage ’57 - powrót legendy.

500 Vintage '57 ma wygląd retro, który nawiązuje do samochodu zaprezentowanemu w Turynie 4 lipca 1957. Jest w niebieskim, pastelowym kolorze nadwozia, ma historyczne logo Fiata, a 16-calowe felgi, które przypominają koła z dawnych lat

Rss 08.04.2015, 18:15 przez Bogusław w Aktualności

Enjoy dociera do Turynu

W Mediolanie, Rzymie i Florencji w ramach „Enjoy" zarejestrowało się 250 tysięcy użytkowników, którzy zrealizowali dwa i pół miliona wypożyczeń.


Rss 25.03.2015, 21:20 przez Bogusław w Aktualności

Nowy Doblo – wzornictwo powiązane z funkcjonalnością

W Łódzkiej manufakturze odbyła się polska premiera nowego Fiata Doblo. Co się zmieniło piszemy poniżej

Rss 22.03.2015, 09:22 przez Bogusław w Aktualności

Fiat na wystawie Milano AutoClassica

Od 20 do 22 marca br. w Mediolanie odbywa się jedna z najważniejszych wystaw samochodów zabytkowych, w których uczestniczyć będzie Grupa FCA ze swoimi zabytkowymi samochodami oraz aktualnie produkowanymi modelami marek Alfa Romeo, Fiat, Abarth, Jeep i Lancia.

Rss 21.03.2015, 10:37 przez Bogusław w Aktualności

Wehikuł czasu od Fiata - Fiat 500 VINTAGE '57 [VIDEO]

Zobacz wyjątkową retro wersję uroczego włoskiego malucha!

Rss 19.03.2015, 10:54 przez Paulina w Aktualności

Fiat 500X już 27 marca pojawi się w salonach! [VIDEO]

Wielkimi krokami zbliża się jedna z najbardziej oczekiwanych premier na polskim rynku!

Rss 18.03.2015, 12:24 przez Paulina w Premiery

Genewa 2015 - Fiat pod znakiem X

Czerpiąc inspirację ze znaku „X" nowego crossovera Fiat, stand przygotowany w Genewie przywita: kilkoma egzemplarzami 500X, otoczonymi nowościami rodziny  500, Panda, Doblò, 500L i Freemont.

Rss 26.02.2015, 11:09 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500 VINTAGE '57

W roku 1957 na drogi wyjechał samochód który zmotoryzował Włochy. 57 lat później firma FIAT buduje "motoryzacyjny pomnik" oferując wersję Fiat 500 VINTAGE '57.

Rss 26.02.2015, 11:05 przez Bogusław w Aktualności

Nagrody im. Giovanni Agnelli.

23 stycznia b.r. w siedzibie Fiat Polska w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia Nagrody im. Giovanni Agnelli.

Rss 27.01.2015, 21:35 przez Bogusław w Aktualności

Ducato - królem kempingu

Ósmy raz z rzędu, baza do zabudowy kempingowej Fiata Ducato zdobywa prestiżowy tytuł „Najlepszej Bazy do Zabudowy Kamperowe 2015"

Rss 23.01.2015, 08:15 przez Bogusław w Aktualności

Wyniki koncernu Fiat w Polsce

Fiat Auto Poland w 2014 roku sprzedał na polskim rynku 21 600 nowych samochodów Grupy Fiat Chrysler Automobiles. Oto dokładne zestawienie

Rss 12.01.2015, 17:01 przez Bogusław w Aktualności

Fiat zapowiada w 2015 super Alfę Romeo

 Czekamy na nowy model Alfa Romeo. Pod koniec roku przewidujemy jeszcze 2 niespodzianki ale nie odkrywamy wszystkich kart - zapowiada szef PR Fiat

Rss 22.12.2014, 18:47 przez Bogusław w Aktualności

Polska prapremiera Fiata 500 X w ten weekend

Prapremiera odbędzie się podczas największych i najbardziej prestiżowych w kraju Targów Mody HUSH WARSAW, w najbliższą sobotę na stołecznym Stadionie Narodowym.

Rss 10.12.2014, 18:34 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Chrysler Automobiles na targch Motor Show w Bolonii

W dniach od 6 do 14 grudnia br. odbywa się najważniejsza impreza motoryzacyjna we Włoszech, w której biorą udział również marki Fiat, Jeep, Abarth, Alfa Romeo i Mopar.

Rss 09.12.2014, 12:22 przez Paulina w Aktualności

Fiat wielka wyprzedaż trwa

Fiat 500 - z roku 2014 roku kosztuje od 36 900 zł, Fiat 500L w cenie już od 48900 zł lub w wersji crossover Trekking od 56 400 zł, Fiat Freemont teraz od 94500 zł 

Rss 01.12.2014, 17:57 przez Bogusław w Aktualności

Przed zimą zachowaj zimną krew

„Zachowaj zimną krew" - pod tym hasłem ruszył program polegający na sprawdzeniu 15 kluczowych punktów kontrolnych samochodu, w celu zwiększenia bezpieczeństwa zimowych podróży.

Rss 25.11.2014, 21:13 przez Bogusław w Aktualności

Florencja - trzecie miasto systemu wynajmu Enjoy

W Mediolanie i Rzymie w ramach Enjoy zarejestrowało się 185 tysięcy użytkowników, którzy zrealizowali półtora miliona wypożyczeń. Teraz program będzie we Florencji

Rss 12.11.2014, 19:58 przez Bogusław w Aktualności

Al Capone motoryzacji czyli wideorelacja z premiery Fiata 500X oraz Jeepa Renegade

Połączenie amerykańskiego charakteru z włoskim temperamentem to prawdziwie wybuchowa mieszanka!

Rss 10.10.2014, 10:59 przez Paulina w Premiery

Fiat 500 X – crossover z genami JEEPa-Paryż 2014

Rodzina Fiata wreszcie się powiększa o crossovera!

Rss 02.10.2014, 20:41 przez Maciek w Premiery

Fiat Professional zdobywcą nagrody “Van Fleet Manufacturer of the Year”

Trzeci raz z rzędu Fiat Fiorino zdobywa tytuł „City Van of the Year" dzięki doskonałemu połączeniu praktyczności, komfortu, niezawodności i oszczędności oraz wysokiemu poziomowi obsługi zapewnianej przez oficjalną sieć dealerów.

Rss 01.10.2014, 10:19 przez Paulina w Aktualności

"Strąk Men" i Fiat

Zawodnik-veganin, w polskim środowisku triathlonowym znany jako „Strąk Man", przepłynął 10 km, przejechał na rowerze 420,2 km i przebiegł 84,3 km, zajmując 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Triathlonistę w drodze na start wspierała marka Fiat. 

Rss 18.09.2014, 20:48 przez Bogusław w Aktualności

Fiat patronem spotkania ForzaItalia.pl 2014

Fiat Auto Poland partnerem ogólnopolskiego spotkania miłośników włoskiej motoryzacji ForzaItalia.pl 2014.

Rss 10.09.2014, 10:52 przez Paulina w Aktualności

Fiat w „Wielowyznaniowym Meczu dla Pokoju”

Koncern Fiata partnerem meczu popularyzującego ideę braterstwa i solidarności

Rss 27.08.2014, 09:34 przez Maciek w Aktualności

FIAT 500 partnerem programu „Top Model”

Samochód będzie obecny w 9 emitowanych odcinkach, w których będzie towarzyszył uczestnikom programu podczas zmagań o zwycięski tytuł „Top Model".

Rss 22.08.2014, 09:51 przez Paulina w Aktualności

Fiat ma się dobrze, a będzie jeszcze lepiej

Samochody Fiat, kiedyś główna marka w Europie, ciągnie się w ogonie rankingów. Alfa Romeo – motoryzacyjna legenda, niknie w oczach. O zmianach rozmawiamy z Dyrektorem Handlowym Fiat Auto Poland Markiem Kiszem

Rss 01.08.2014, 18:42 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500 w Krakowie to K1 500

40 Klientów lub Klientek, którzy nabędą Fiata 500 i zechcą wyróżnić go rejestracją własnego pomysłu, otrzyma zwrot kosztów takich tablic.

Rss 25.07.2014, 09:46 przez Bogusław w Aktualności

Renaul+Dacia+Mercedes+FIAT

Renault dostarczy dla  Fiata lekki samochód dostawczy, zbudowany na bazie płyty podłogowej Renault. Tak wiec płytę tę wykorzystywać będzie Renault, Dacia, Mercedes i FIAT

Rss 24.07.2014, 09:25 przez Bogusław w Aktualności

Tour de Pologne i nagroda FIAT 500L Trekking

Po raz dwudziesty drugi Partnerem tego największego kolarskiego wydarzenia w Polsce jest FIAT. który przekaże organizatorowi do obsługi wyścigu 50 samochodów. Także nagrodą główną będzie FIAT

Rss 21.07.2014, 21:00 przez Bogusław w Aktualności

Dzień Rodzinny Fiat Auto Poland

Aby pracownik dobrze pracował musi czuć więź z zakładem. Jeżeli przychodzi tylko po to, aby odpracować obowiązkowy czas, zakład nigdy nie będzie  produkował na najwyższym poziomie.

Rss 20.07.2014, 15:35 przez Bogusław w Aktualności

Panda Cross wyposazenie

Panda Cross wyposazenie i bezpieczeństwa

Rss 15.07.2014, 09:27 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Professional kolejne nagrody

Fiaty Professional zdobywają dwie prestiżowe nagrody, potwierdzając wysoką jakość produktów w połączeniu z wysokim poziomem usług i obsługi zapewnionym przez markę w całej Europie.

Rss 14.07.2014, 19:01 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500 im starszy, tym bardziej pożądany

EWENEMENT. Popularność Fiata 500 cągle rośnie. Ilość wyprodukowanych Fiatów 500 jest rekordowa w historii tego modelu (biorąc pod uwagę okres półrocza)

Rss 09.07.2014, 18:07 przez Bogusław w Aktualności

Enjoy - wynajowane samochody FIAT podbijają Włochy

Od 2 lipca do końca września 2014 r., 70 Fiatów 500 „Enjoy" do dyspozycji mieszkańców i turystów.

Rss 03.07.2014, 16:24 przez Bogusław w Aktualności

Włoska koszykówka pod opieką FIATa

W latach 2014-2016 marka Fiat będzie towarzyszyła Włoskiej Federacji Koszykówki, wspierając męską, żeńską i młodzieżową reprezentację narodową Włoch.

Rss 30.06.2014, 20:47 przez Bogusław w Aktualności

Letnia kontrola FIATa

159 Autoryzowanych Serwisów Obsługi w całej Polsce świadczy profesjonalne usługi gwarancyjne i pogwarancyjne.

Rss 18.06.2014, 12:33 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500 publiczny transport w Rzymie

System wynalazł Mercedes, a jego Car2Go z modelami SMART okazał się dżym sukcesem. Teraz tą drogą podążają inni. Oto przykład FIATa

Rss 05.06.2014, 17:52 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500 za 37,9 tys zł

Fiat Auto Poland ogłasza nowe, promocyjne ceny Fiata 500 MY2014. Lider segmentu aut mini w Europie teraz dostępny już od 37 900 zł.

Rss 02.06.2014, 19:00 przez Bogusław w Aktualności

„FIAT Likes U”: pierwsze wykłady w Turynie i Pizie

Ruszają pierwsze spotkania z projektantami, inżynierami i menadżerami Fiat Chrysler Automobiles, które przyczynienią się do lepszego kształcenia studentów.

Rss 27.05.2014, 20:37 przez Bogusław w Aktualności

Ducato i Doblo nagrodzone

Samochody dostawcze Fiat Professional zdobywają zaufanie Wydawnictwa EuroTransport Medienverlag, które zrzesza najważniejsze media z branży przewoźników i przesyłek ekspresowych oraz pocztowych

Rss 23.05.2014, 16:08 przez Bogusław w Aktualności

Rekordowa liczba uczestników 22. Biegu Fiata.

Rekordowe 1151 biegaczy na mecie 22. Biegu Fiata organizowanego w stolicy Podbeskidzia i kenijskie trio na podium Biegu Głównego Mężczyzn.


Rss 20.05.2014, 22:10 przez Bogusław w Aktualności

Wyświetlacz TFT z Fiacie 500

Jedną z najważniejszych nowości w Fiacie 500 z roku modelowego 2014 jest jednak bez wątpienia innowacyjny cyfrowy zestaw wskaźników opracowany przez firmę Magneti Marelli.

Rss 19.05.2014, 12:27 przez Bogusław w Aktualności

Zapraszamy na bieg z FIATem

Niespełna miesiąc do startu 22. Biegu Fiata, jednego z najstarszych biegów ulicznych na dystansie 10 km w Polsce, organizowanego w stolicy Podbeskidzia.

Rss 24.04.2014, 21:07 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Fiorino zwycięzcą kategorii „Mały samochód dostawczy"

Najstarszy magazyn branżowy „Flota" ogłasza wyniki plebiscytu „Fleet Awards Polska 2014".

Rss 24.04.2014, 08:58 przez Bogusław w Aktualności

Pierwszy bliźniak - nowy Fiat Ducato

Debiut szóstej generacji FIATA DUCATOpowstałego jako efekt trzech wytycznych: wytrzymałości/niezawodności, wydajności/niskich kosztów użytkowania oraz nowego, zaawansowanego technologicznie wyposażenia.

Rss 22.04.2014, 16:36 przez Bogusław w Aktualności

Nowości w gamie Fiata 500L

Fiat rozszerza gamę modelu 500L o limitowaną serię specjalną Beats Edition, a dodatkowo wprowadza zmiany w wyposazeniu i dostępnej kolorystyce nadwozia

Rss 18.04.2014, 08:29 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Freemont najlepszy van 4x4

Czytelnicy największego w Europie magazynu branżowego „Auto Bild Allrad" zagłosowali na najlepsze samochody z napędem na cztery koła. Fiat Freemont najlepszym samochodem importowanym w kategorii vanów 4x4.

Rss 17.04.2014, 22:10 przez Bogusław w Aktualności

Show-car Fiat 500L Trekking “Street Surf”

Na zewnątrz: nowe czarno-białe matowane felgi, naklejki na masce silnika i klapie tylnej, bagażnik na deskorolki Mopar®. We wnętrzu: siatka bagażowa z akcentami w kolorze nadwozia, czy maty podłogowe z motywem „Street Surf"…

Rss 05.03.2014, 16:04 przez Bogusław w Aktualności

Crossss…owe wrażenia. Nowe odmiany Pandy

Wyrazisty styl i kompaktowe wymiary zwięzłym obrazem „topowej" Pandy; ekskluzywność SUV-a wyższego segmentu przy długości poniżej 3 700 mm, napęd AWD „Torque-On-Demand" i funkcjonalność elektronicznie blokowanego  mechanizmu różnicowego ELD w standardzie wyposażenia.

Rss 05.03.2014, 13:22 przez Bogusław w Aktualności

Ekstrawagancki Fiat w Genewie

Podczas Salonu Motoryzacyjnego Genewa 2014 debiutuje nowy Fiat 500 z roku modelowego 2014, w którym wprowadzono szereg pionierskich rozwiązań stylistycznych i technicznych. 

Rss 02.03.2014, 13:02 przez Bogusław w Aktualności

Panda Cross - rasowy maluszek

Adresowana do młodej i przebojowej Klienteli Panda Cross, przekonuje solidnością wyglądu w typowym stylu SUV oraz zaletami samochodu wielkości kompaktowe

Rss 24.02.2014, 21:23 przez Bogusław w Aktualności

Rodzina „Pięćsetki” rośnie

Szybki wzrost sprzedaży gamy 500L na przestrzeni 2013 roku w Europie i wiodący 17,2-procentowy udział w swym segmencie zaowocował kolejnymi nowościami

Rss 12.02.2014, 20:03 przez Bogusław w Aktualności

Fiat i Chrysler mają nowe Logo

Konsolidacja firm Fiat i Chrysler wchodzi w ostatni etap

Rss 30.01.2014, 17:47 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Panda 4x4 Antartica rusza do Soczi

Z Mirafiori Motor Village w Turynie, w ramach wyjątkowego projektu „Panda to Sochi" wyruszył w podróż do Soczi Fiat Panda 4x4 Antartica.

Rss 23.01.2014, 12:26 przez Bogusław w Aktualności

Samochody FIAT z pełnym odliczeniem VAT.

Fiat 500L PRO - z homologacją uprawniającą do pełnego odliczenia podatku VAT od zakupu auta oraz kosztów jego eksploatacji. Jest to kolejna wersja Fiata po modelach: Fiorino Kombi, Dobló Kombi oraz Scudo Kombi dająca możliwość odpisu VAT

Rss 14.01.2014, 19:32 przez Bogusław w Aktualności

Fiat w Polsce w 2013

Fiat Ducato to najchętniej wybierany  samochód dostawczy.Model Grand Cherokee nr 1 na polskim rynku. Alfa Romeo sprzedała ponad 1 000 szt. samochodów.

Rss 14.01.2014, 06:39 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Professional i DHL Express Italy proekologiczne usługi kurierskie

Fiat Professional podpisał porozumienie na dostawę 820 sztuk Fiatów Ducato dla DHL Express Italy, które w 2014 roku stanowić będą całkowite zapotrzebowanie na samochody włoskiego lidera w dziedzinie logistyki.

Rss 13.01.2014, 19:03 przez Bogusław w Aktualności

Żegnaj Chrysler. Witaj wielki FIAT

 Fiat North America LLC („FNA") przejmuje całość udziałów własnościowych VEBA Trust w Chrysler Group LLC („Chrysler Group") stanowiących 41,4616% wartości Chrysler Group

Rss 02.01.2014, 18:05 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Głównym Sponsorem wystawy „In Reverse” Rona Arada.

W turyńskiej Pinakotece Agnelli otwarta została wystawa, która potrwa do 30 marca 2014. „Bohaterem" wystawy jest kultowy Fiat 500 z lat 50.

Rss 24.12.2013, 12:46 przez Bogusław w Aktualności

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi i Fiat

Po Olimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Igrzyskach Śródziemnomorskich w Mersinie w 2013, FIAT - będzie wspierał włoskich sportowców również w Rosji.

Rss 20.12.2013, 20:09 przez Bogusław w Aktualności

Enjoy - usługa wspólnego użytkowania Fiatów

Flota czerwonych Fiatów 500 i 500L, prosty sposób korzystania z usługi online, konkurencyjne taryfy, darmowa rejestracja -  to cechy wyróżniające Enjoy, nową usługę wspólnego użytkowania samochodów, która w najbliższych dniach zostanie uruchomiona w Mediolanie.

Rss 19.12.2013, 08:19 przez Bogusław w Aktualności

„Fiat Top Ski Team” przekracza granice Włoch

Dwie nowe szkoły narciarskie - z Austrii i Szwajcarii - przystępują do projektu, w który zaangażowanych jest już 16 szkół włoskich i ponad 800 instruktorów pełniących rolę „Ambasadorów" marki Fiat na zimowych trasach.

Rss 18.12.2013, 07:06 przez Bogusław w Aktualności

Zimowy tour Fiata „What The Fun”

Do 9 marca 2014 r. na narciarzy czeka 10 najsłynniejszych włoskich i europejskich miejscowość narciarskich, a Fiat Panda 4x4, Panda Trekking i Freemont AWD „uczestniczą" w imprezach i widowiskowych testach sprawnościowych na śniegu.

Rss 15.12.2013, 15:18 przez Bogusław w Aktualności

Złoty medal World Class Manufacturing dla zakładu Fiat Auto Poland w Tychach

Fabryka w Tychach to jeden z najlepszych zakładów Fiat. Okazuje się, że jest to także najlepszy zakład na świecie!

Rss 11.12.2013, 18:14 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Auto Poland II w-ce mistrz eksportu

Dziennik „Rzeczpospolita" już po raz dwunastyprzygotował ranking „Listę 2000", będącą zestawieniem dużych oraz średnich przedsiębiorstw, także pod względem wyników w eksporcie.

Rss 04.12.2013, 20:03 przez Bogusław w Aktualności

Markus Eder nowym członkiem FIAT Freestyle Team

Jeden z najlepszych narciarzy wyczynowych (freeskierów) w Europie zasila FIAT Freestyle Team.

Rss 06.11.2013, 19:53 przez Bogusław w Aktualności

Bezpieczną drogę do zimowego szaleństwa – proponuje FIAT

Promocja „Wymarzone zimowe podróże", obejmująca wybraną ofertę niepowtarzalnych akcesoriów i przydatnych gadżetów.

Rss 05.11.2013, 19:10 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Auto Poland – Giełda samochodów nowych w Internecie.

Internetowa platforma wyprzedażowa samochodów osobowych z grupy FIAT-CHRYSLER. Oferty wyprzedażowe nowych aut z rocznika 2013. Gwarancja fabryczna i ceny niższe os cennikowych

Rss 01.11.2013, 17:36 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500L „bohaterem” w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Multipla trafiła „za życia” do Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Uroku.  Fiat 500 L zagościł w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Turynie.

Rss 24.10.2013, 21:02 przez Bogusław w Aktualności

„Ecobest 2013” dla Grupy Fiat za program „Metan”

Innowacyjny dwupaliwowy silnik  0.9 TwinAir Turbo zasilany metanem: Panda Natural Power wyróżnia się zużyciem 3,1 kg metanu na każde 100 km

Rss 09.10.2013, 07:13 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500L Living zdaje test podczas „Bosch Diesel Challenge”

Mniej niż 40 euro za olej napędowy z Turynu do Paryża: odcinek został pokonany na około 27 litrach paliwa, co odpowiada średniemu zużyciu około 3,33 l/100 km.

Rss 08.10.2013, 09:07 przez Bogusław w Aktualności

Rusza europejska edycja „FIAT Likes U”

Od października do grudnia, program przewiduje serię wykładów lectio magistralis z udziałem Design Directors Grupy Fiat-Chrysler

Rss 04.10.2013, 21:19 przez Bogusław w Aktualności

Najniższe zużycie paliwa? FIAT!

Pytanie: jaka firma odnotowała najniższe zużycie paliwa? Maluchy to Panda. Kompakty - Giulietta. Duże SUV - Jeep Grand Cherokee.

Rss 01.10.2013, 19:44 przez Bogusław w Aktualności

Panda i 500L w wersji Abarth?

Przedstawiciel Abartha zdradził, iż firma pracuje nad nowymi modelami o wysokich osiągach.

Rss 25.09.2013, 08:55 przez Bogusław w Aktualności

Fiat we Frankfurcie

Fiat nie pokaże na wystawie super innowacji, ale zobaczymy kilka ciekawostek...

Rss 03.09.2013, 09:50 przez Bogusław w Aktualności

Deskorolki i Fiat

12 najlepszych drużyn deskorolkowych walczyło o zwycięstwo 31 sierpnia w Paryżu. Sponsorem imprezy był FIAT.

Rss 01.09.2013, 11:39 przez Bogusław w Aktualności

Forza Italia w Poznaniu

Trzecie spotkanie miłośników włoskiej motoryzacyjnej Forza Italia odbędzie się w sobotę 31 sierpnia 2013 r. na Torze Poznań. Przyjadą m.in  Alfa Romeo SZ, Alfa Romeo Giulia GT, Fiat 124 Berlina, Fiat Multipla z 1957 roku i Fiat 500 z 1968 roku...

Rss 28.08.2013, 19:12 przez Bogusław w Aktualności

Tour de Pologne – motoryzacja na dwóch kółkach

Co ma wspólnego Tour de Pologne i motoryzacją? Po pierwsze, rowery są uczestnikami w ruchu drogowym. Po drugie zaś, od wielu lat Tour de Pologne wspomaga Fiat Auto Poland.

Rss 03.08.2013, 23:08 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500 to we Włoszech najbardziej ekologiczny samochód

Modele Fiat 500 i Fiat 500C 0.9 TwinAir Turbo o mocy 85 KM - pierwsze w klasyfikacji modeli o najniższym poziomie emisji dwutlenku węgla wśród samochodów z silnikiem benzynowym. 

Rss 01.08.2013, 17:53 przez konrad w Aktualności

Prestiżowe wyróżnienie dla Fiat Powertrain w Bielsku-Białej.

Zakład Fiata zdobył międzynarodowe wyróżnienie w kategorii Excellent Value Chain.

Rss 31.07.2013, 16:52 przez konrad w Aktualności

Fiat na „World Masters Games 2013”.

Flota samochodów Fiat będzie towarzyszyć sportowcom „over 30" podczas Międzynarodowych Zawodów w Turynie.

Rss 30.07.2013, 21:15 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Oficjalnym Partnerem Włoskiej Federacji Koszykówki.

Stworzony, by stawiać czoła wszelkim sytuacjom życiowym, Fiat Freemont, w służbie włoskiej reprezentacji koszykówki.

Rss 25.07.2013, 18:00 przez konrad w Aktualności

Fiat i Tour de Pologne

Dwa etapy na legendarnych trasach Giro d'Italia we włoskich Dolomitach. Zwycięzca w klasyfikacji generalnej w nagrodę otrzyma Fiata 500L Trekking. Tour de Pologne wkrótce...

Rss 22.07.2013, 21:16 przez Bogusław w Aktualności

Fiat „bohaterem” Mistrzostw Europy Juniorów w Lekkoatletyce 2013

Fiat towarzyszy młodym sportowcom do lat 20, uczestniczącym w Mistrzostwach Europy Juniorów w Lekkoatletyce w 2013 roku.

Rss 19.07.2013, 21:02 przez Bogusław w Aktualności

Nietypowa reklama

Marka FIAT w Ameryce Północnej prezentuje jedyną w swoim rodzaju reklamę w technice bodypaintingu (sztuka malowania ciała).

Rss 12.07.2013, 18:24 przez Bogusław w Aktualności

Zakład Sevel we Włoszech – dalsze inwestycje

Sergio Marchionne zaprezentował lokalnym władzom plan przyszłych działań dla zakładu Sevel w mieście Atessa, gdzie produkowany jest lekki samochód dostawczy Ducato.

Rss 09.07.2013, 21:21 przez Bogusław w Aktualności

Fiat - czy nadszedł koniec tanich samochodów?

Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. W biznesie jednak brak zmian to zapaść finansowa. Stąd też musimy zapomnieć o Fiacie jako producencie „tanich toczydełek dla robotnika” …

Rss 07.07.2013, 13:32 przez Bogusław w Aktualności

Nowy Fiat 500L Trekking

Fiat 500L Trekking - miejski crossover, czyli kolejna twarz Fiata.

Rss 06.07.2013, 18:26 przez Bogusław w Premiery

Supertest ekonomii dla Fiata

Najtaniej podróżuje się samochodem Lancia Ypsilon EcoChick z silnikiem 0,9 TwinAir zasilanym gazem ziemnym, a najmniej paliwa wśród samochodów z silnikiem diesla zużywa Panda 1,3 Multijet.

Rss 29.06.2013, 11:09 przez Bogusław w Aktualności

Euro NCAP nagradza FIATa za system aktywnego hamowania

Aktywny system bezpieczeństwa „City Brake Control", który automatycznie uruchamia układ hamulcowy, zapobiegając kolizjom.

Rss 26.06.2013, 21:33 przez Bogusław w Aktualności

Topolino Show w Krakowie

Czy ktoś chce czy nie Polska to kraj rolniczy, który dopiero wkracza do cywilizacyjnej rodziny technicznej Europy. Nie ma więc u nas tradycji motoryzacyjnych, stąd też każda moto-impreza wzbudza ogromne zainteresowanie.

Rss 22.06.2013, 14:34 przez Bogusław w Aktualności

Rusza sprzedaż odnowionego Fiata Scudo

Odświeżone wnętrze i elementy nawiązujące charakterem do rodziny Ducato, oraz bogata gama modelowa: Furgon (Cargo), transport osób (Combi i Panorama) oraz wersje do zabudowy, już w Polsce.

Rss 18.06.2013, 22:30 przez Bogusław w Aktualności

Rynek w Krakowie opanują Myszki

Niewiele samochodów wpisało się w historię motoryzacji. Jednym z nich z pewnością jest Fiat Topolino, czyli myszka. A jak wygląda 40 topolino razem?  Przyjdź i zobacz...

Rss 18.06.2013, 21:38 przez Bogusław w Aktualności

Grupa FIAT prezentuje program AUTONOMY

W roku 1997, w studium Fiata w Turynie, pokazywano mi sprawdzanie niepełnosprawności kierowcy i indywidualne dopasowywanie samochodu do jego wymogów. Obecnie ta dbałość o niepełnosprawnych trafiła do Polski.

Rss 17.06.2013, 21:49 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Freemont wspiera wyprawę Ride2Life

Freemont samochodem zabezpieczającym na wyprawie chorego na SM Piotra Uljasza.

Rss 10.06.2013, 22:17 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 126p Maluch - 40 lat minęło!

6 czerwca 1973 roku zmontowano w zakładach dawnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej pierwsze egzemplarze Fiata 126p.

Rss 05.06.2013, 19:48 przez Bogusław w Aktualności

500L na podbój Ameryki Północnej

Statek z pierwszymi 3 000 samochodów Fiat 500L dotarł 23 maja do portu w Baltimore (Stany Zjednoczone), a 26 maja do końcowego celu podróży - portu Halifax, na wybrzeżu Kanady.

Rss 28.05.2013, 15:56 przez Bogusław w Aktualności

Fiat i Alfa Romeo na podium

Panda - nr 1 w kategorii „Samochód Przystępny Cenowo", Fiat 500 – w-ce mistrz w kategorii „Samochód Najmniejszy", Alfa Romeo MiTo i Alfa Romeo Giulietta znów na podium!

Rss 07.05.2013, 21:10 przez Bogusław w Aktualności

Fiat: największe inwestycje w polską naukę

Fiat Auto Poland liderem rankingu przedsiębiorstw, które najwięcej zainwestowały w badania i rozwój w Polsce.

Rss 30.04.2013, 19:49 przez Bogusław w Aktualności

Fiat nie odpuszcza polskiego rynku

Rynek nowych pojazdów w Polsce przy właściwych rozwiązaniach  legislacyjnych/fiskalnych powinien być znacząco większy – powiedział Marek Kisz Dyrektor Handlowy Fiat Auto Poland SA.

Rss 25.04.2013, 19:53 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Panda i Fiat Ducato zwycięzcami

Branża flotowa po raz 12. wybrała zwycięzców plebiscytu Fleet Awards Polska" organizowanego przez magazyn Flota. Wśród nagrodzonych triumfował Fiat, który otrzymał aż dwa wyróżnienia.

Rss 23.04.2013, 21:41 przez Bogusław w Aktualności

Sukces "polskiego" Fiat 500

Kolejne, ważne wydarzenie w historii Fiata 500 i Fiat Auto Poland w Tychach, gdzie samochód ten jest produkowany.

Rss 19.04.2013, 21:37 przez Bogusław w Aktualności

5 000 000 silników 1.3 MultiJet

5-milionowy egzemplarz silnika 1.3 MultiJet wyprodukowany w zakładzie Fiat Powertrain Technologies Poland w Bielsku-Białej.

Rss 22.03.2013, 21:58 przez Bogusław w Aktualności

Nowy prezes Fiat Auto Poland

W piątek 15 marca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Fiat Auto Poland S.A., które ustaliło nowy skład zarządu spółki. Zmienił się prezes..

Rss 15.03.2013, 21:44 przez Bogusław w Aktualności

Człowiek włoskiego Fiata

Samochody Giovanniego Agnelli na wystawie w Narodowym Muzeum Motoryzacji w Turynie.

Rss 14.03.2013, 16:13 przez Bogusław w Aktualności

Doblo najlepszy na Ukrainie

Na Ukrainie Fiat Doblò liderem wśród samochodów dostawczych

Rss 21.02.2013, 21:05 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500L: dwa nowe silniki dla dalszego wzrostu

Fiat 500L udowadnia, że dorastanie nie jest ograniczeniem, ale szansą, która teraz staje się jeszcze większa dzięki osiągom właściwym dla aut z segmentu C.

Rss 20.02.2013, 20:53 przez Bogusław w Aktualności

10 000 mil przygody z... Pandą

Angielska załoga przejechała standardowo wyposażoną Pandą 16 576 km, jadąc prawie bez przerwy, pokonując 13 krajów na dwóch kontynentach, od Kapsztadu w RPA do Londynu.

Rss 14.02.2013, 20:57 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500 L – Amore

W filmie słyszeliśmy kiedyś "tylko mnie kochaj". Fiat 500L mówi: po prostu więcej, po prostu kochaj. Zatem Amore.

Rss 13.02.2013, 19:35 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Serbia wyróżniony nagrodą Companybest 2012.

Najlepszym zakładem Fiata była do niedawna fabryka w Tychach. Czyżby teraz przyszła pora na serbski zakład w Kragujevac?

Rss 07.02.2013, 14:04 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500L wybrany „Nowością roku 2013”

Uzyskując 17% głosów, Fiat 500L „City lounge" zdobył prestiżowy tytuł „Nowości Roku 2013", wyprzedzając Mercedesa-Benz Klasy A (16,3%), Volkswagena Golfa (13,2%) oraz nowego Fiata Panda (9,49%).

Rss 04.02.2013, 18:11 przez Bogusław w Aktualności

Wyprzedaż Fiata w Internecie

Fiat wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu klientów i wprowadza nową platformę handlową w Internecie. 

Rss 30.01.2013, 21:06 przez Bogusław w Aktualności

Fiat w Chinach

Fiat Group Automobiles S.p.A., Chrysler Group International LLC i GAC Group podpisują umowę ramową, dotyczącą rozszerzenia współpracy z Chinami.

Rss 17.01.2013, 20:45 przez Bogusław w Aktualności

Fiat na polskim rynku w 2012 r.

Fiat Auto Poland w 2012 r. sprzedał 22 102 samochody osobowe i dostawcze marki Fiat, zajmując 3. miejsce w ogólnopolskim rankingu sprzedaży.

Rss 16.01.2013, 20:51 przez Bogusław w Aktualności

Nowy Fiat 500L na Nowy Rok

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu pozostanie w pamięci wielu osób przynajmniej przez kilkanaście tygodni.  Dla pięciu szczęśliwców, z pewnością impreza będzie w pamięci długo dłużej...

Rss 03.01.2013, 22:31 przez Bogusław w Aktualności

Fiat największym producentem w Polsce

Fiat Auto Poland nr 1 w produkcji samochodów w Polsce w 2012 roku.

Rss 03.01.2013, 20:08 przez Bogusław w Aktualności

Fiat Winter Fun - świetna zabawa i bezpieczeństwo

Zabawa i bezpieczeństwo to nierozdzielne połączenie tak w branży motoryzacyjnej, jak i w dziedzinie sportów zimowych. Oto oferta Fiata.

Rss 15.12.2012, 16:14 przez Bogusław w Aktualności

Pierwsza reakcja Ministra Gospodarki na decyzje Fiata

Zleciłem w trybie pilnym przygotowanie przez Rząd informacji, jakie mamy narzędzia w polskim systemie prawnym, na ochronę tych miejsc pracy.

Rss 09.12.2012, 09:49 przez Bogusław w Aktualności

Panda? Aleś wyrósł

Fiat Panda twierdził kiedyś w reklamie: „nie mów do mnie mały”. Teraz to chyba nikt się nie odważy na taką zuchwałość. Panda mająca 390 cm wysokości to bowiem maluch na sterydach.

Rss 07.12.2012, 21:48 przez Bogusław w Premiery

1 500 osób straci pracę w fabryce Fiata w Tychach

Od stycznia do marca 2013 roku w ramach zwolnień grupowych w Fiat Auto Poland 1500 osób ma stracić pracę – poinformował związki zawodowe działające w FAP zarząd spółki.

Rss 07.12.2012, 17:21 przez Paweł w Aktualności

Pięć gwiazdek Euro NCAP dla Fiata 500L

Fiat 500L uzyskał klasyfikację 5-gwiazdek EuroNCAP z ogólną punktacją 83/100 w podziale

Rss 28.11.2012, 16:02 przez Bogusław w Aktualności

Panda TwinAir - Ekologiczny Samochód 2013

Pokonując dziewięciu rywali, w tym pojazdy o napędzie hybrydowym i elektrycznym, Fiat Panda Natural Power wybrany został w Szwajcarii Ekologicznym Samochodem Roku 2013.

Rss 26.11.2012, 22:20 przez Bogusław w Aktualności

Promocja Fiata z okazji 1 miliona Fiatów 500.

Fiat 500 to stylistyczne arcydzieło, samochód o ponadczasowym designie i najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych.

Rss 22.11.2012, 16:38 przez Bogusław w Aktualności

Gazowy Fiat Ducato na PolEko 2012

Na zbliżających się Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska ‘PolEko 2012’ wystawiony zostanie Fiat Ducato Natural Power

Rss 21.11.2012, 12:56 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500 – dziecko sukcesu

Z linii produkcyjnej Fiat Auto Poland S.A. zjechał milionowy egzemplarz Fiata 500. Ten model-ikona sprzedawany jest obecnie w ponad 100 krajach całego świata.

Rss 20.11.2012, 12:47 przez marta w Aktualności

Fiat obrońcą klimatu

Fiat S.p.A. stale wśród liderów w przeciwdziałaniu globalnym zmianom klimatu.

Rss 15.11.2012, 20:29 przez Bogusław w Aktualności

Wystawa sprzętu rehabilitacyjnego w Pekinie zdominowana przez FIATA

Wystawa Sprzętu Pielęgnacyjnego i Rehabilitacyjnego (2012 Care and Rehabilitation Exposition) w Pekinie, zdominowana przez Fiata, pokazującego własne technologie mobilności osób niepełnosprawnych.

Rss 15.11.2012, 20:11 przez Bogusław w Aktualności

H2 Roma Energy & Mobility Show

Stolica Włoch gościła jedenastą edycję konwencji „H2 Roma Energy & Mobility Show", połączoną z wystawą nowych, proekologicznych technologii stosowanych w samochodach.

Rss 12.11.2012, 20:11 przez Bogusław w Aktualności

Oświadczenie Fiat Auto Poland S.A.

Na temat przyczyn zakończenia produkcji Fiata Pandy Classic w tyskim zakładzie Fiata.

Rss 30.10.2012, 19:35 przez Bogusław w Aktualności

20 lat Fiat Auto Poland!

Fiat Auto Poland S.A. już 20 lat na gospodarczej mapie Polski.

Rss 15.10.2012, 11:28 przez konrad w Aktualności

Dziesięć milionów Fiatów

10 000 000 samochodów wyprodukowały zakłady dawnej FSM i Fiat Auto Poland.

Rss 11.10.2012, 21:58 przez konrad w Aktualności

Fiat wyprzedaż 2012

Włosi również zaczynają wyprzedaże.

Rss 11.10.2012, 19:48 przez konrad w Aktualności

Legendy PRL

Co jeździło po ulicach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej?

Rss 10.10.2012, 16:27 przez konrad w Aktualności

Fiat Freestyle rozszerza ofertę

Fiat przez długi czas utożsamiany był z samochodami dla osób starszych, które wymagały trwałego, pewnego w eksploatacji, a jednocześnie taniego i ekonomicznego...

Rss 23.09.2012, 13:40 przez konrad w Aktualności

FIAT - sukces w rankingu Dow Jones Sustainability World i Europe

Już czwarty rok z rzędu Fiat S.p.A. wyróżniony został w rankingu Dow Jones Sustainability Index (DSJI) World i Europe z wynikiem 91/100 w porównaniu ze średnią 74/100 dla firm działających w sektorze motoryzacyjnym.

Rss 17.09.2012, 22:42 przez konrad w Aktualności

Fiat opuszcza PSA, wkracza Toyota

Grupa PSA Peugeot Citroën ogłosiła, że nowy lekki samochód dostawczy (LCV), projektowany z myślą o segmencie K1 na rynku europejskim, będzie produkowany w fabryce Valenciennes-Hordain we Francji.

Rss 04.09.2012, 11:48 przez konrad w Aktualności

Fiat, Jeep i Chrysler razem na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Moskwie 2012

Najważniejszymi eksponatami podczas Salonu w Moskwie będą na stoisku Fiata najnowsze modele samochodów pokazywane w Rosji po raz pierwszy: Fiat Freemont, Chrysler 300C SRT i Jeep Grand Cherokee SRT.

Rss 31.08.2012, 17:13 przez Bogusław w Aktualności

Fiaty: 500, Panda i Bravo na podium…

Podobno człowiek cieszy się dwa razy: jak kupuje i jak sprzedaje samochód. Dziennikarze "Motoru" pokusili się o sprawdzenie jakie modele na rynku tracą najmniej.

Rss 30.08.2012, 08:10 przez Bogusław w Aktualności

Samochód dla medalistki

Karolina Naja - brązowa medalistka z Londynu - otrzymała od firmy Fiat Auto Poland nowego, czerwonego Fiata 500.

Rss 28.08.2012, 15:15 przez konrad w Aktualności

Sukces Fiata

Hałas to jeden z najważniejszych czynników wpływających na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Które auto jest najcichszym, a przez to najwygodniejszym i gwarantującym spokój na drodze? Sprawdzili to dziennikarze tygodnika "Motor".

Rss 01.08.2012, 14:05 przez konrad w Aktualności

„Automotive Lean Production Award 2012” dla fabryki Fiata Pomigliano d‘Arco

Należąca do koncernu Fiat fabryka samochodów Pomigliano d'Arco (niedaleko Neapolu) otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Automotive Lean Production Award 2012" (Ekonomiki i ekologii produkcji 2012) w kategorii OEM (Original Equipment for Manufacture).

Rss 27.07.2012, 12:12 przez konrad w Aktualności

Fiat Freemont dla Włocha Moreno Mosera – zwycięzcy 69. Tour de Pologne

Włoch Moreno Moser został zwycięzcą 69. Tour de Pologne i zdobył nagrodę główną – Fiata Freemonta. Symboliczny kluczyk do Oficjalnego Samochodu 69. Tour de Pologne wręczył włoskiemu mistrzowi Dyrektor Handlowy Fiat Auto Poland.

Rss 18.07.2012, 23:04 przez konrad w Aktualności

Fiat Freemont dla zwycięzcy Tour de Pologne

12 miast, 7 dni rywalizacji, ponad 1234 km trasy i 3 miliony publiczności - to elitarny wyścig kolarski Tour de Pologne, który startuje już 10 lipca br. w Karpaczu.

Rss 02.07.2012, 00:36 przez konrad w Aktualności

Małe jest piękne, a piękne na gaz jest SUPER

Włosi to specjaliści w zakresie budowania małych samochodów osobowych, a modele Fiat to pojazdy najczęściej zwyciężające w konkursie Car of the Year. Czy jednak realne jest zbudowanie miejskiej, ekonomicznej Alfy Romeo?

Rss 31.05.2012, 21:43 przez Bogusław w Aktualności

Pięć lat pięćsetki

Fiat 500 zadebiutował 4 lipca 1957, a dokładnie pół wieku późnej - 4 lipca 2007 - w Turynie miała miejsce prezentacja nowej „pięćsetki”. Warto podsumować te pięć lat, gdyż model odniósł sukces w Europie Zachodniej, a z fabryki w Tychach wyjechało ponad 850 tys. pojazdów. Czym zauroczyła nabywców? 

Rss 30.05.2012, 10:05 przez Bogusław w Aktualności

Do kawy

Czterdziestolatek polskiej motoryzacji

Dokładnie 18 września 1975 roku z nowo zainstalowanych linii produkcyjnych tyskiego zakładu FCA Poland /wówczas noszącego nazwę Zakładu nr 2 FSM/ zjechały pierwsze samochody, były to oczywiście Fiaty 126p, 

Rss 20.09.2015, 09:18 przez Bogusław w Aktualności

Tylko nie mów do mnie maluch

Amerykanie mają swoje ogromne limuzyny bazujące na rodzimych krążownikach szos. Polacy mieli tylko "malucha", więc i limuzyny są mniejsze...

Rss 15.08.2015, 13:58 przez Bogusław w Do kawy

Czerwony Potwór z Turynu

Jak duży silnik jest w Waszym samochodzie? Jaką największą jednostkę widzieliście w pojeździe? Ja widziałem 6 cylindrów o pojemności 20 litrów i o tym cudzie techniki piszemy dokładnie…

Rss 05.06.2014, 10:32 przez Bogusław w Do kawy

Człowiek włoskiego Fiata

Samochody Giovanniego Agnelli na wystawie w Narodowym Muzeum Motoryzacji w Turynie.

Rss 14.03.2013, 16:13 przez Bogusław w Aktualności

Fiat 500 - maluch, który zmotoryzował Wlochy

Fiat 500 - między myszką a 126.

Rss 18.12.2012, 12:28 przez Bogusław w Do kawy

FSM – fabryka, która zmotoryzowała Polskę

Przejęcie władzy w Polsce przez Edwarda Gierka, który wcześniej był pierwszym sekretarzem KW PZPR na Górnym Śląsku, stworzyło sprzyjający klimat dla uruchomienia produkcji samochodów w tym regionie.

Rss 17.12.2012, 14:33 przez Bogusław w Do kawy

Maluszek - pierwszy popularny model w Polsce

W roku 1971 w Warszawie podpisano umowę między włoskim producentem Fiat i Polmot-em, na mocy której strona polska otrzymała prawa licencyjne do produkcji małego samochodu miejskiego.

Rss 17.12.2012, 12:52 przez Bogusław w Do kawy

Legendy PRL

Co jeździło po ulicach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej?

Rss 10.10.2012, 16:27 przez konrad w Aktualności

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.