Ford

Właściciel: Ford Motor Company
Rok zał.: 1903
Siedziba: Dearborn, USA
Sprzedaż: 6 000 000 (2011)
Produkty: Samochody osobowe, samochody użytkowe, traktory, usługi finansowe, części samochodowe.
Fabryki: USA, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Portugalia, Brazylia, Meksyk, Francja, Wielka Brytania, Australia, Hiszpania, Wenezuela, Chiny, Kanada, Tajwan, Malezja, Północna Afryka, Filipiny, Rosja, Turcja, Belgia, Wietnam

Modele aktualnie w produkcji

Firma Ford powstała w roku 1903 w USA,  a rok później otwarto pierwszą zagraniczną fabrykę w Kanadzie.  Firmę założył Henry Ford, który był jednym z twórców rynku motoryzacyjnego w Ameryce.

W roku 1908 zaoferował on model Ford T, który zrewolucjonizował rynek samochodów na świecie. Był to bowiem pierwszy samochód przy produkcji którego zastosowano taśmę produkcyjną. Dzięki jej zastosowaniu, z roku na rok samochód stawał się coraz tańszy, osiągając w końcu cenę akceptowalną dla średnio zarabiający ludzi. Do roku 1928, kiedy zakończono jego produkcję, powstało w sumie ponad 15 milionów egzemplarzy tego modelu. Z samochodem tym wiąże się jedna z najbardziej znanych legend motoryzacja jakoby Henry Ford twierdził, że jego „model T może być w każdym kolorze, pod warunkiem że będzie to kolor czarny”. Legenda ta powstała stąd, że do czasu rozpoczęcia produkcji seryjnej różnokolorowe karoserie schły nawet kilka dni. Na potrzeby produkcji seryjnej należało jednak wprowadzić do produkcji lakier, który zapewniał szybkie schnięcie, a jedynym takim był czarny.

Następcą modelu T był Ford Model A produkowany od roku 1927 do 1931 (produkcja ponad 4 mln sztuk). W latach trzydziestych nastąpił podział konstrukcji na osobowe i dostawcze jakie znamy w USA. Do tej pory rozpowszechnione wersje pick-up były bowiem niczym innym, jak zaadoptowaniem podwozi aut osobowych. Od lat trzydziestych opracowywano zaś osobną konstrukcję. W czasie trwania II wojny światowej w zakładach Forda produkowano model Ford GPW na potrzeby wojska, będący odpowiednikiem Jeepa Willysa.

W okresie przedwojenny powstały też zakłady Forda w Europie. W roku 1911powstała pierwsza fabryka Forda w Anglii (Manchester) gdzie początkowo produkowano Forda Model T, a później konstrukcje opracowane w Wielkiej Brytanii jak Ford Perfect, Anglia, Popular, czy Cortina.

W roku 1925 otwarto nowe zakłady w Niemczech, a w 1931 powstała fabryka w Kolonii (czyli kolebka niemieckiego Forda). W roku 1939 Niemcy zmienili nazwę zakładów na Ford-Werke i w latach wojny fabryka wytwarzała na potrzeby przemysłu zbrojeniowego. Po wojnie, w roku 1952, pojawił się pierwszy model nawiązujący do europejskiej serii znanej do dnia dzisiejszego - Ford Taunus.

Tymczasem w USA, po zniesieniu zakazu produkcji cywilnych samochodów osobowych (ustawa taka obowiązywała, celem zabezpieczenia mocy i materiałów produkcyjnych w czasie wojny) wznowiono produkcję zmodyfikowanych modeli przedwojennych. Całkowicie nowy model pojawił się w roku 1950,  a był to Ford Custom. Warto też odnotować pierwszy kompaktowy samochód amerykański po II wojnie światowej (Ford Falcon w 1960), oraz tani sportowy model Ford Mustang który szybko stał się jeżdżącą legendą. Ogromne zainteresowanie samochodami Forda sprawiło, że … ograniczono produkcję. Było to efektem przepisu mówiącego, że w razie opanowania ponad 60% rynku, urząd antymonopolowy nakładał ogromne kary. Tak więc Ford, mający w tym okresie doskonałe produkty, musiał ograniczać dostępność samochodów i czas oczekiwania wydłużył się nawet do kilku miesięcy.

Pod koniec lat siedemdziesiątych Ford planował wprowadzenie w USA odpowiednika europejskiego, kompaktowego modelu, Forda Escorta (premiera na starym kontynencie w roku 1980 i tytuł Car of the Year 1981). Jednak w obawie że nie spełni on wymagań amerykańskiego rynku, podjęto decyzję o stworzeniu nowego projektu nadwozia, opartego o podzespoły wersji europejskiej. W latach dziewięćdziesiątych podjęto decyzję o ściślejszej współpracy z filią w Niemczech. W ten sposób Ford Mondeo  pierwszej generacji (Car of the Year 1994) był produkowany i sprzedawany w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Ford Contour, a Ford Focus pod tą samą nazwą.

W oddziale europejskim, w latach sześćdziesiątych nastąpiło zacieśnienie współpracy pomiędzy filiami niemiecką i angielską. Efektem tego jest produkcja tych samych samochodów w obu fabrykach, różniących się jedynie układem jezdnym (inne strony ruchu) i stosowanymi silnikami Z czasem zakłady brytyjskie zaczęły tracić na znaczeniu, tak że dzisiaj europejskie biura konstrukcyjne znajdują się w Niemczech.

Czytaj więcej »

Testy

Test Ford Kuga 2.0 Tdci - powrót na plus

Kuga w języku chorwackim oznaczą plagę siejącą popłoch. Czy po ostatnim faceliftingu ten miejski crossover porozstawiał po kątach inne samochody na moim osiedlowym parkingu?

Rss 30.06.2017, 12:45 przez Dawid w Testy samochodów

Test Ford Fiesta ST200 - obiektywnie!

Zazwyczaj każdy test kończę odpowiedzią na pytanie „Czy kupiłbym sobie to auto?” Tym razem nie było jednak takiej potrzeby.

Rss 24.01.2017, 16:20 przez Dawid w Testy samochodów

Test Ford Edge Sport 2.0 TDCI – nowy SUV Forda atakuje

W ostatnich latach, żadna wersja nadwoziowa nie zyskała tak wiele w Europie jak SUV-y. Nie inaczej jest w Polsce, nie da się wyjechać na miasto, nie spotykając na drodze pseudo terenowego samochodu. Dzisiaj każdy producent posiada już w swojej ofercie przynajmniej jednego SUV-a, a dla Forda, obok Kugi jest to już druga propozycja w Europie.

Rss 06.12.2016, 15:20 przez Dawid w Testy samochodów

Test Ford Ranger 3.2 Wildtrak - zmienia perspektywę świata

Duży, wielki, ogromny amerykański samochód, który zwraca na siebie uwagę bardziej niż niejeden droższy i szybszy wóz. Spełnia marzenia, małe zachcianki i podnosi poziom endorfin. Co to takiego?

Rss 26.09.2016, 11:20 przez Dawid w Testy samochodów

Test Ford Focus RS – poczuj się jak Colin McRae

Colin McRae, to bez dwóch zdań jeden z najważniejszych kierowców w historii rajdów samochodowych. Jego gwiazda błyszczała tak mocno, że Codemasters swój wielki komputerowy przebój nazwało „Colin McRae Rally”. W 1998 roku, mimo że nigdy nie byłem specjalnie uzależniony od komputera...

Rss 16.08.2016, 11:08 przez Dawid w Testy samochodów

Test Ford Mondeo Vignale 2.0 TDCi 210 KM

Jakie marki przychodzą na myśl człowiekowi sukcesu, który po latach ciężkiej pracy postanowił sprawić sobie samochód na miarę swojej pozycji i oczekiwań? Odpowiedź jest oczywista: BMW, Audi, Mercedes, Lexus, ewentualnie Infiniti. Ford postanowił zawalczyć jednak o tego klienta, wprowadzając Mondeo Vignale.

Rss 03.06.2016, 14:08 przez Dawid w Testy samochodów
Rss 22.09.2015, 16:25 przez Paulina w Samochody nowe

Test Ford Focus ST 2.0 TDCi – Mistrz kompromisu

Jeżeli nie wiesz czego chcesz, to uwierz mi – chcesz Focusa ST z silnikiem diesla.

Rss 17.06.2015, 14:07 przez Paulina w Samochody nowe

Test Ford Fiesta 1.0 140 KM EcoBoost Black Edition – mój ideał!

Czyli dlaczego Ford Fiesta 1.0 140 KM jest lepsza od Bugatti Veyron?

Rss 21.04.2015, 12:15 przez Paulina w Samochody nowe

Test Forda KA czyli miejska kaczucha

Ford KA jest najtańszym, fabrycznie nowym autem na polskim rynku. Sprawdzamy zatem czy budżetowe rozwiązania są skuteczne!

Rss 06.10.2014, 12:06 przez Paulina w Samochody nowe

Test Forda Tourneo Connect - wszechstronny samochód

Już pierwsze spotkanie z samochodem sugeruje nam, że jest on synonimem praktyczności, nowoczesności i komfortu.

Rss 06.09.2014, 21:23 przez Bogusław w Testy samochodów

Test: Ford B-Max 1.0 120KM Ecobosst – Małe jest wielkie.

B-max to trzeci i najmniejszy samochód z Fordowskiej rodziny Maxów, czy ma szanse na podbój miast?

Rss 20.07.2013, 01:11 przez konrad w Testy samochodów

Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC Ford S-MAX

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu takiego jak Ford S-MAX? My wiemy – obliczyliśmy składki OC AC w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych. Kto zaoferował najtańsze OC? Odpowiedź w artykule.

Rss 28.02.2014, 21:53 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Ford Ka

Ile będzie kosztowało ubezpieczenie Forda Ka? Sprawdziliśmy, jakie ceny OC i AC proponuje kilka popularnych firm ubezpieczeniowych. Gdzie jest najtaniej?

Rss 28.02.2014, 21:46 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Ford Fusion

Jakie koszty czekają właściciela w związku z zakupem ubezpieczenia OC AC dla Forda Fusion? Sprawdziliśmy ceny OC AC dla Forda w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych. Gdzie jest najtaniej?

Rss 28.02.2014, 14:16 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Ford C-MAX

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, chcąc kupić ubezpieczenie Forda C-MAX? Sprawdziliśmy ceny OC AC u kilku popularnych ubezpieczycieli. Kto ma najtańsze OC dla C-MAXa?

Rss 27.02.2014, 15:41 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Ford B-MAX

Na ile ubezpieczyciele wyceniają ubezpieczenie samochodu takiego jak Ford MAX? Sprawdziliśmy to, korzystając z internetowych kalkulatorów OC. Gdzie można kupić najtańsze ubezpieczenie OC dla B-MAXa?

Rss 27.02.2014, 14:34 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Ford Fiesta Mk7

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie Forda Fiesta 1.4 Trend w 2014 roku? Obliczyliśmy składki OC AC dla Fiesty w kilku popularnych towarzystwach ubezpieczeniowych, korzystając z internetowych kalkulatorów OC. Kto oferuje najtańsze OC?

Rss 05.02.2014, 13:51 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Ford Galaxy

Gdzie najtaniej można ubezpieczyć Forda Galaxy? Zadaliśmy sobie takie samo pytanie i postanowiliśmy sprawdzić to na własną rękę. 

Rss 02.12.2013, 16:11 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Ford Mondeo

Gdzie najtaniej można ubezpieczyć Forda Mondeo? Postanowiliśmy sprawdzić, jakie stawki proponują dla tego samochodu popularni ubezpieczyciele. 

Rss 02.12.2013, 16:05 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Ford Focus

Gdzie najkorzystniej kupić ubezpieczenie dla Forda Focusa? Wykorzystując dostępne w internecie kalkulatory OC sprawdziliśmy, jak poszczególne firmy różnią się między sobą oferta cenową. 

Rss 02.12.2013, 15:56 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Ford Fiesta Mk5

Gdzie najlepiej kupić obowiązkowe ubezpieczenie OC dla Forda Fiesta? W czasach powszechnie dostępnych kalkulatorów OC można to łatwo sprawdzić.

Rss 02.12.2013, 15:51 przez marta w Porównanie OC AC

Porady

Ford Kuga I – typowe usterki, poradnik kupującego

Ford Kuga to trwałe auto, jednak jak każde ma swoje wady i zalety

Rss 20.08.2015, 15:01 przez Paulina w Poradnik kupującego

Poradnik kupującego: Ford Focusa Mk III

Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując Forda Focusa Mk III i ujawniamy jego najczęstsze awarie

Rss 19.08.2015, 15:04 przez Paulina w Poradnik kupującego

Ford Fusion – typowe usterki, poradnik kupującego

Sprawdź czy warto zainwestować w używanego Forda Fusion! Jakie są najczęstsze awarie i która wersję silnikowa wybrać?

Rss 13.03.2015, 15:57 przez Paulina w Poradnik kupującego

Poradnik kupującego - Ford Explorer

Jeśli marzy Ci się potężna terenówka rodem z amerykańskich filmów gangsterskich, to Ford Explorer został stworzony dla Ciebie. 

Rss 27.11.2014, 16:50 przez Paulina w Poradnik kupującego

Używane Fordy jak nowe

Jak spośród tysięcy ofert samochodów używanych wybrać prawdziwą „perełkę”? Firma Ford Polska ma propozycję…

Rss 23.11.2013, 12:44 przez Bogusław w Aktualności

Ford C-Max I - najczęstsze usterki

Ford C-Max to większy brat Forda Focusa. Jak jest z jego niezawodnością?

Rss 27.03.2013, 00:08 przez Paweł w Poradnik kupującego

Ford Galaxy Mk3 - typowe usterki, poradnik kupującego

Pierwsza generacja Forda Galaxy powstała we współpracy z koncernem Volkswagena (skorzystał też na tym Seat, produkując model Alhambra).

Rss 25.02.2013, 20:34 przez konrad w Poradnik kupującego

Ford Galaxy MK2 - typowe usterki, poradnik kupującego

Ford Galaxy to jeden z przykładów współpracy koncernów motoryzacyjnych, dzięki której wspólnie opracowuje się auto produkowane w jednej fabryce i sprzedawane pod kilkoma markami.

Rss 25.02.2013, 20:34 przez konrad w Poradnik kupującego

Ford Mondeo Mk4 - typowe usterki, poradnik kupującego

Ford Mondeo MK4 to interesujące wizualnie auto, które może pełnić rolę samochodu rodzinnego albo służbowego dla biznesmena. 

Rss 06.02.2013, 18:51 przez konrad w Poradnik kupującego

Ford Mondeo Mk3 - co się w nim psuje

Ford Mondeo II MK3 w wersji sedan to jeden z najpopularniejszych samochodów tej klasy, jakie można spotkać na polskich drogach. Samochód idealnie wpisuje się w większość polskich oczekiwań wobec auta.

Rss 06.02.2013, 18:51 przez konrad w Poradnik kupującego

Ford Fiesta MK6 - awaryjność

Istnieją różne koncepcje na wprowadzanie do produkcji kolejnych generacji aut, produkowanych przez wiele lat. Na przykład każdy Golf choć diametralnie inny od poprzednika, nadal nawiązuje wyglądem do swoich starszych braci.

Rss 13.09.2012, 18:58 przez konrad w Poradnik kupującego

Ford Focus II - typowe usterki, poradnik kupującego

Ford Focus MK2 zadebiutował w salonach w 2005 roku. Dla wielu osób wygląd samochodu był sporym rozczarowaniem. 

Rss 13.09.2012, 18:58 przez konrad w Poradnik kupującego

Ford Fiesta MK4/MK5 - co się w nich psuje?

Ford Fiesta to samochód, który może poszczycić się ponad trzydziestoletnim okresem produkcji. Każda generacja tego zgrabnego autka była licznie reprezentowana w Polsce. Miało to miejsce również w przypadku wersji MK4 i MK5.

Rss 13.09.2012, 18:58 przez konrad w Poradnik kupującego

Ford Fiesta MK7 - typowe usterki, poradnik kupującego

Od 2008 roku w sprzedaży znajduje się siódma generacja Forda Fiesty. Auto jest produkowane od trzydziestu sześciu lat. Pierwsza generacja Fiesty bowiem trafiła do salonów w 1976 roku.

Rss 13.09.2012, 18:58 przez konrad w Poradnik kupującego

Ford Focus I - typowe usterki, poradnik kupującego

Ford Focus to jedno z niewielu aut, które mają ponadczasowy wygląd. Samochód zdecydowanie wybił się swoim stylem ponad konkurencję.

Rss 13.09.2012, 18:58 przez konrad w Poradnik kupującego

Jakość gwarantowana?

Gwarancja jakości to ogół dodatkowych uprawnień, których zbywca rzeczy lub prawa może udzielić jego nabywcy. Nie oznacza jednak, że dotyczy ona wszystkiego...

Premiery

Kosmiczny rumak [GALERIA]

Zaprezentowano Forda Mustanga GT Apollo Edition z 627 KM pod maską! Zobacz galerię!

Rss 23.07.2015, 13:33 przez Paulina w Premiery

Ford Focus RS

Nowy Ford Focus RS dysponuje mocą maksymalną 350 KM dostarczaną przez specjalnie przekonstruowany silnik 2,3 l EcoBoost

Rss 25.06.2015, 12:08 przez Bogusław w Premiery

Nowy Ford Galaxy - Business Class na czterech kołach

Nowy Ford Galaxy zapewnia siedmiu osobom luksusowe warunki podróżowania, oferując zaawansowane rozwiązania techniczne i wysokiej jakości materiały, które zwiększają komfort jazdy i przyczyniają się do obniżenia hałasów w przedziale pasażerskim.

Rss 24.06.2015, 20:23 przez Bogusław w Premiery

Wystartowały zamówienia na nowego Forda S-MAX

Nowy Ford S-MAX po raz pierwszy oferuje inteligentny ogranicznik prędkości oraz pełną gamę innowacyjnych rozwiązań technicznych

Rss 28.04.2015, 12:25 przez Paulina w Premiery

Zdradzamy tajniki nowego Forda Mustanga

Przyjęto już ponad 2200 zamówień na najszybszego wielkoseryjnego Forda oferowanego kiedykolwiek w Europie.

Rss 27.04.2015, 16:03 przez Paulina w Premiery

Fordy C-MAX i Grand C-MAX

Nowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX oferują aktywnym rodzinom niższe zużycie paliwa, nowoczesne systemy i wyższy komfort podróżowania.

Rss 22.04.2015, 16:05 przez Bogusław w Premiery

Nowy Ford Galaxy!

Firma Ford Motor Company zaprezentowała dziś kolejną generację Forda Galaxy

Rss 02.04.2015, 12:26 przez Paulina w Premiery

Genewa 2015: Ford Focus RS – legendarny hot hatch w nowej odsłonie!

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Ford zaprezentował szerszej publiczności najnowszego Focusa RS.

Rss 04.03.2015, 15:22 przez Paulina w Premiery

Ofensywa sportowych modeli Forda w Genewie

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Ford prezentuje nowego Forda Focusa RS oraz nowy supersamochód Ford GT – dwa samochody o wysokich osiągach opracowane przez globalny zespół Ford Performance.

Rss 04.03.2015, 13:05 przez Paulina w Premiery

Ford Focus RS - sportowiec w cywilu

Ford Focus RS - samochód sportowy o wysokich osiągach przeznaczony do użytku na publicznych drogach, 

Rss 03.02.2015, 15:54 przez Bogusław w Premiery

Focus RS napęd i silnik

Innowacyjny napęd na 4 koła Ford Performance All-Wheel-Drive zapewnia niezrównane prowadzenie, a unikatowa jednostka napędowa wyższą moc.

Rss 03.02.2015, 15:49 przez Bogusław w Premiery

Ford Motor Company zaprezentuje nowego Focusa RS

Ford zaprezentuje nowego Forda Focusa RS podczas specjalnej ceremonii w Kolonii w Niemczech, która będzie transmitowana na żywo 3 lutego o godzinie 13:45.

Rss 02.02.2015, 09:50 przez Paulina w Premiery

Nowy wymiar legendy!

Nowy supersamochód Ford GT wprowadza innowacje w zakresie lekkiej konstrukcji i doskonałych osiągów będących zasługą silnika EcoBoost.

Rss 15.01.2015, 16:11 przez Paulina w Premiery

Nowy Ford Focus już w salonach

„Nie zadowalało nas bycie numerem 1. Chcieliśmy zachwycić naszych klientów nową wersją Forda Focusa,” powiedział Stephen Odell, prezes Ford Europe. Oto nasze wrażenia, czy udało się to zrealizować.

Rss 09.12.2014, 15:52 przez Bogusław w Premiery

Mustang Shelby GT350 – legenda powraca, aby zniszczyć konkurencję

Mustang Shelby GT350, który wkrótce zagości w ofercie Forda, ma ponownie udowodnić, że Shelby to zdobywca najtrudniejszych tras naszej planety

Rss 17.11.2014, 20:36 przez Bogusław w Premiery

Ford Edge czyli zupełnie inny SUV

Prawdziwie amerykański SUV na europejskim rynku!

Rss 08.10.2014, 11:31 przez Paulina w Premiery

Nowy Ford Focus bez tajemnic!

Poznaj ofertę najnowszego Forda Focusa! Znamy już ceny i dostępne pakiety wyposażenia!

Rss 24.09.2014, 11:51 przez Paulina w Premiery

Ford prezentuje nowego Forda S-MAX

Firma Ford Motor Company zaprezentowała nowego Forda S-MAX – nowoczesnego, stylowego następcę rewolucyjnego siedmioosobowego modelu klasy SAV.

Rss 19.09.2014, 14:10 przez Paulina w Premiery

Nowe i stylowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX

Firma Ford Motor Company zaprezentowała dziś nowe, stylowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX, odznaczające się elegancką stylizacją nadwozia, pieczołowicie wykończonym wnętrzem, oferującym przemyślane rozwiązania transportowe, a także bardziej oszczędnymi i ekologicznymi silnikami.

Rss 18.09.2014, 10:11 przez Paulina w Premiery

Linia modelowa Ford Tourneo – dla rodziny i nie tylko

Nowy Ford Tourneo Courier debiutuje na rynku polskim, powiększając gamę rodzinnych samochodów Ford Tourneo.

Rss 02.09.2014, 16:54 przez Paulina w Premiery

Stig kontra... kazdy

Światowa premiera. Ford prezentuje najnowszego Forda Focusa ST podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood (Wielka Brytania, 27-29 czerwca 2014).

Rss 28.06.2014, 10:52 przez Bogusław w Premiery

Ford Edge - przełom?

Ford prezentuje nowoczesnego i przestronnego Forda Edge; najbardziej zaawansowany SUV Forda zadebiutuje w Europie w 2015 roku.

Rss 25.06.2014, 10:45 przez Bogusław w Premiery

Nowy Ford Transit Courier

Nowy Ford Transit Courier oferuje przedsiębiorcom i firmom transportowym najniższe w klasie zużycia paliwa i najlepsze możliwości transportowe.

Rss 22.05.2014, 20:55 przez Bogusław w Premiery

Nowy Ford Tourneo Courier

Nowy Ford Tourneo Courier oferuje najniższe w klasie zużycie paliwa, przestronne wnętrze i niespotykane wcześniej systemy bezpieczeństwa.

Rss 08.05.2014, 22:00 przez Bogusław w Premiery

Nowy Ford Focus

Zaawansowane technologie, wysoka jakość wykończenia wnętrza oraz wyższa wydajność wzmacniają pozycję modelu

Rss 24.02.2014, 20:00 przez Bogusław w Premiery

CV Show w Birmingham: nowości Forda

Pokazany na Commercial Vehicle Show Ford Transit Courier ma być przełomem...

Rss 09.04.2013, 18:24 przez Bogusław w Premiery

Premiera Forda Kuga – stworzony z miłości

Nowy Ford Kuga, który debiutuje w Europie, zrywa z wizerunkiem auta typu SUV. Przekonać o tym miała nas droga z Warszawy do Lidzbarka Warmińskiego…

Rss 28.03.2013, 14:41 przez Bogusław w Premiery

Najszybsza w historii Fiesta - ST

W Kolonii ruszyła produkcja nowego Forda Fiesta ST – najszybszej odmiany modelu, która potrzebuje zaledwie 6,9 sekundy, aby rozpędzić się od 0 do 100 km/h i może osiągać prędkość 220 km/h

Rss 08.02.2013, 13:42 przez Bogusław w Premiery

Fiesta - ekologiczny maluch

Europejska oferta nowego Forda Fiesta obejmuje więcej układów napędowych o poziomie emisji CO2 poniżej 100 g/km niż u któregokolwiek z konkurentów produkującego samochody w tym segmencie.

Rss 18.12.2012, 16:55 przez Bogusław w Premiery

MyKey – sekretny klucz Forda

Programowalny kluczyk MyKey, który umożliwia wprowadzenie kontroli rodzicielskiej.


Rss 21.11.2012, 13:00 przez Bogusław w Premiery

Aktualności

List Ford Polska w sprawie emisji spalin

Samochody Forda zgodne z przepisami w zakresie emisji zanieczyszczeń

Rss 29.10.2015, 10:27 przez Paulina w Aktualności

Wildtrak – ekstremalny Ranger

We Frankfurcie właśnie zaprezentowano takiego muskularnego olbrzyma. Dodatkowo pojazd wyglądający jak show car jest wersją seryjną!

Rss 16.09.2015, 11:02 przez Paulina w Aktualności

RANGER - Ford Ranger

Solidny i inteligentny nowy pickup Ford Ranger zadebiutuje w Europie w czasie salonu samochodowego we Frankfurcie, do sprzedaży trafi pod koniec 2015 roku.

Rss 10.09.2015, 17:00 przez Bogusław w Aktualności

Ford Mustang - auto marzeń w Europie

Ford Mustang: Najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie w pierwszej połowie 2015 r. Fastback w kolorze Race Red z silnikiem V8 to auto marzeń w Europie.

Rss 08.09.2015, 19:55 przez Bogusław w Aktualności

SUV-omania?

Okazuje się, że tak jak wśród młodych urosła moda na iPhone’a, rośnie też moda na samochody SUV. Czyżby SUV-omania?

Rss 07.09.2015, 16:01 przez Bogusław w Aktualności

Jakie samochody lubią Europejscy kierowcy?

Ciekawe dane opublikował Ford odnośnie preferencji koloru, napędu, wyposażenia. Jak wynika z badania Ford Car Buying Trends 2015, Europejczycy lubią… CZYTAJ

Rss 26.08.2015, 18:08 przez Bogusław w Aktualności

Kosmiczny rumak [GALERIA]

Zaprezentowano Forda Mustanga GT Apollo Edition z 627 KM pod maską! Zobacz galerię!

Rss 23.07.2015, 13:33 przez Paulina w Premiery

Kultowy Ford Transit świętuje pięćdziesiąte urodziny

Najnowsze badania dowodzą, że samochody użytkowe wsparły rozwój gospodarczy w Europie łączną kwotą ponad 580 miliardów Euro

Rss 15.07.2015, 13:29 przez Paulina w Aktualności

Samochody, które „widzą”, co się dzieje za rogiem?

Samochody, które „widzą”, co się dzieje za rogiem? Ford wprowadza w Europie system wideo, który może pomóc kierowcom uniknąć kolizji.

Rss 30.06.2015, 12:28 przez Bogusław w Aktualności

Ford powraca do Le Mans w 2016 roku

Ford powraca do Le Mans w 2016 roku z nowym Fordem GT w celu uczczenia pięćdziesiątej rocznicy zwycięstwa w wyścigu zorganizowanym w 1966 roku.

Rss 12.06.2015, 15:45 przez Bogusław w Aktualności

Wystartowały zamówienia na nowego Forda S-MAX

Nowy Ford S-MAX po raz pierwszy oferuje inteligentny ogranicznik prędkości oraz pełną gamę innowacyjnych rozwiązań technicznych

Rss 28.04.2015, 12:25 przez Paulina w Premiery

Zdradzamy tajniki nowego Forda Mustanga

Przyjęto już ponad 2200 zamówień na najszybszego wielkoseryjnego Forda oferowanego kiedykolwiek w Europie.

Rss 27.04.2015, 16:03 przez Paulina w Premiery

Ford na Salone del Mobile

Podczas targów Salone del Mobile projektanci Forda prezentują projekty gitary, żaglówki i stołu z piłkarzykami inspirowane stylizacją wnętrza supersamochodu Ford GT.

Rss 16.04.2015, 09:13 przez Bogusław w Aktualności

Poznań Motor Show i Ford Show

Nowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX - bardziej stylowe i funkcjonalne zapewniają rodzinom wyższy komfort podróżowania, bezpieczeństwa i jeszcze lepszą jakość wykończenia.

Rss 08.04.2015, 19:51 przez Bogusław w Aktualności

Poznań i Ford Mustang

Legendarny Ford Mustang debiutuje w Polsce. Pokaz porywającego stylu, zaawansowanych technologii i osiągów na najwyższym poziomie

Rss 08.04.2015, 17:49 przez Bogusław w Aktualności

Nowy Ford Galaxy!

Firma Ford Motor Company zaprezentowała dziś kolejną generację Forda Galaxy

Rss 02.04.2015, 12:26 przez Paulina w Premiery

Genewa 2015: Ford Focus RS – legendarny hot hatch w nowej odsłonie!

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Ford zaprezentował szerszej publiczności najnowszego Focusa RS.

Rss 04.03.2015, 15:22 przez Paulina w Premiery

Ofensywa sportowych modeli Forda w Genewie

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Ford prezentuje nowego Forda Focusa RS oraz nowy supersamochód Ford GT – dwa samochody o wysokich osiągach opracowane przez globalny zespół Ford Performance.

Rss 04.03.2015, 13:05 przez Paulina w Premiery

Genewa 2015: Ford pokaże nowego Focusa RS i nowego Forda GT

Ford Motor Company na salonie Geneva Motor Show: światowa premiera Forda Focusa RS, europejski debiut Forda GT.

Rss 25.02.2015, 11:51 przez Paulina w Aktualności

Ford Motor Company zaprezentuje nowego Focusa RS

Ford zaprezentuje nowego Forda Focusa RS podczas specjalnej ceremonii w Kolonii w Niemczech, która będzie transmitowana na żywo 3 lutego o godzinie 13:45.

Rss 02.02.2015, 09:50 przez Paulina w Premiery

Ford Fiesta numerem 1 w Europie już trzeci rok z rzędu

W 2014 roku firma Ford dostarczyła europejskim klientom 308 999 egzemplarzy Fiesty stając się najchętniej kupowanym autem segmentu B w Europie.

Rss 29.01.2015, 17:02 przez Bogusław w Aktualności

Nowy wymiar legendy!

Nowy supersamochód Ford GT wprowadza innowacje w zakresie lekkiej konstrukcji i doskonałych osiągów będących zasługą silnika EcoBoost.

Rss 15.01.2015, 16:11 przez Paulina w Premiery

Ford: przeszłość 2014, przyszłość 2015

Ponad połowa samochodów Forda sprzedanych w Europie w ubiegłym roku to całkowicie nowe lub gruntownie odświeżone modele.

Rss 13.01.2015, 21:45 przez Bogusław w Aktualności

Nowy FOCUS RS? To już pewne

Dziś Ford potwierdził, że wprowadzi do sprzedaży Forda Focusa RS - najbardziej sportową odmianę najlepiej sprzedającego się modelu na świecie.

Rss 11.12.2014, 19:33 przez Bogusław w Aktualności

Kuga diesel 180 KM

Ford Kuga jest teraz dostępny z licznymi innowacjami, w tym z nowym, najmocniejszym w historii tego modelu silnikiem wysokoprężnym.

Rss 28.10.2014, 16:01 przez Bogusław w Aktualności

Ford zajął pierwsze miejsce wśród europejskich producentów aut użytkowych

Ford na pierwszym miejscu wśród europejskich producentów samochodów użytkowych; najlepsze wyniki sprzedaży i udziału w rynku od ponad 20 lat.

Rss 21.10.2014, 10:34 przez Paulina w Aktualności

Nowa, bogata oferta Forda Mondeo

Nowy Ford Mondeo oferuje system wykrywania pieszych Pedestrian Detection, nowe silniki, obniżoną masę własną oraz wysoką wydajność - sprawdź cenniki!! 

Rss 15.10.2014, 10:16 przez Paulina w Aktualności

Ford Edge czyli zupełnie inny SUV

Prawdziwie amerykański SUV na europejskim rynku!

Rss 08.10.2014, 11:31 przez Paulina w Premiery

Nowy Ford Focus bez tajemnic!

Poznaj ofertę najnowszego Forda Focusa! Znamy już ceny i dostępne pakiety wyposażenia!

Rss 24.09.2014, 11:51 przez Paulina w Premiery

Ford prezentuje nowego Forda S-MAX

Firma Ford Motor Company zaprezentowała nowego Forda S-MAX – nowoczesnego, stylowego następcę rewolucyjnego siedmioosobowego modelu klasy SAV.

Rss 19.09.2014, 14:10 przez Paulina w Premiery

Nowe i stylowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX

Firma Ford Motor Company zaprezentowała dziś nowe, stylowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX, odznaczające się elegancką stylizacją nadwozia, pieczołowicie wykończonym wnętrzem, oferującym przemyślane rozwiązania transportowe, a także bardziej oszczędnymi i ekologicznymi silnikami.

Rss 18.09.2014, 10:11 przez Paulina w Premiery

Silnik Forda znów najlepszy

Niewielki silnik benzynowy napędzający modele Forda, pokonał konkurentów zdobywając już trzeci rok z rzędu najważniejszą w branży nagrodę przyznawaną jednostkom napędowym


Rss 26.06.2014, 07:55 przez Bogusław w Aktualności

Ford Kite Cup w Rewie już w długi weekend czerwcowy!

Drugi etap Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2014 w Rewie zbliża się wielkimi krokami. 

Rss 17.06.2014, 20:13 przez Bogusław w Aktualności

Ford i Heinz - ketchup Forda???

Ford i Heinz badają możliwość wykorzystania włókien pomidorów do stworzenia odnawialnego materiału kompozytowego, który posłuży w produkcji pojazdów.

Rss 10.06.2014, 21:02 przez Bogusław w Aktualności

Fiesta samotnym liderem

Ford Fiesta to najlepiej sprzedający się mały samochód osobowy w Europie. W pierwszym kwartale 2014 roku nabywców znalazło 85 639 egzemplarzy modelu.

Rss 05.06.2014, 13:49 przez Bogusław w Aktualności

Europejskie Show Forda Mustanga udane

Podczas finału Ligi Mistrzów ponad 9 300 Europejczyków zgłosiło chęć zarezerwowania pierwszych 500 egzemplarzy nowego Forda Mustanga.

Rss 30.05.2014, 08:31 przez Bogusław w Aktualności

Ford Mustang inspiracją... kreatorów mody

Pięcioro uznanych projektantów z całego świata podejmuje współpracę z Fordem w celu stworzenia kolekcji Mustang Unleashed - limitowanej linii ubrań inspirowanych Fordem Mustangiem

Rss 27.05.2014, 19:36 przez Bogusław w Aktualności

Tani serwis samochodów marki Ford – Ford Motorcraft Service.

Nowa, konkurencyjna cenowo oferta serwisowa dla samochodów Ford od czwartego roku użytkowania - Ford Motorcraft Service.

Rss 15.05.2014, 20:51 przez Bogusław w Aktualności

Ford Mustang w Europie. Rezerwacja podczas meczu

Pierwsze 500 egzemplarzy nowego Forda Mustanga będzie można zarezerwować w trakcie trwania finałowego meczu Ligi  Mistrzów UEFA

Rss 07.05.2014, 11:48 przez Bogusław w Aktualności

Ford Focus "the Best"

Z przeprowadzonych przez Forda analiz liczby nowo zarejestrowanych pojazdów, jakie firma badawcza Polk opublikowała na bazie danych IHS Automotive wynika, że w 2013 roku Ford Focus zachowuje pozycję najlepiej sprzedającego się modelu na świecie.

Rss 18.04.2014, 07:41 przez Bogusław w Aktualności

Fiesta ST obsypana nagrodami

Ford Fiesta ST zyskał miano najczęściej nagradzanego subkompaktowego modelu o sportowych osiągach w historii Forda.

Rss 16.04.2014, 08:21 przez Bogusław w Aktualności

Ford Focus Sedan 2015 premiera w Nowym Yorku

Podczas wystawy New York Auto Show Ford zaprezentuje nowe wcielenie modelu Focus Sedan.

Rss 10.04.2014, 08:34 przez Bogusław w Aktualności

Nowość Forda podczas salonu w Mediolanie

Podczas Salone del Mobile w Mediolanie Ford prezentuje Forda S‑MAX Vignale Concept oraz wizję salonu „Vignale Lounge”.

Rss 08.04.2014, 16:31 przez Bogusław w Aktualności

Ford Polska na Motor Show Poznań 2014

Już jutro rozpoczyna się Motor Show w Poznaniu. W tym roku Ford Polska zaprezentuje pełną gamę swoich samochodów na powierzchni 900 m2 w pawilonie nr 5.

Rss 26.03.2014, 10:42 przez Bogusław w Aktualności

Ford na targach w Poznaniu

Już niebawem rusza tegoroczna edycja targów Motor Show w Poznaniu. W tym roku na powierzchni 900 m2 Ford po raz kolejny zaprezentuje pełną gamę modeli, w tym przedpremierowo Forda Tourneo Courier.

Rss 19.03.2014, 08:45 przez Bogusław w Aktualności

Ford w Genewie

Nowy, zaawansowany Ford Focus gwiazdą genewskiego stoiska Forda; na wystawie debiutują również nowy Ford Mustang  i nowy Ford Edge Concept.

Rss 03.03.2014, 21:12 przez Bogusław w Aktualności

Magiczny bagażnik hitem w Fordzie Kuga

„Magiczny” bagażnik, który otwiera się po wykonaniu odpowiedniego ruchu stopą, hitem wśród klientów; połowa nabywców Forda Kuga decyduje się na systemem zdalnego otwierania pokrywy bagażnika

Rss 21.02.2014, 10:21 przez Bogusław w Aktualności

Ford Kite Cup - fordem po falach?

Znamy już daty Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu  Ford Kite Cup 2014!

Rss 19.02.2014, 15:41 przez Bogusław w Aktualności

Ford - styczeń 2014

Styczniowa sprzedaż Forda w Europie wyższa, niż tempo wzrostu całego rynku!

Rss 17.02.2014, 21:10 przez Bogusław w Aktualności

Ford KA najtańszym samochodem w Polsce

Ford Polska wprowadził z dniem 1 lutego 2014 roku nowe, bardzo niskie ceny swojego miejskiego samochodu Forda KA na egzemplarze z roku produkcji 2014.

Rss 15.02.2014, 13:47 przez Bogusław w Aktualności

Fiesta ponownie najlepsza

W 2013 roku firma Ford dostarczyła europejskim klientom 293 663 egzemplarze tego modelu, dzięki czemu Ford Fiesta już drugi rok z rzędu był najchętniej kupowanym autem segmentu B w Europie.

Rss 06.02.2014, 08:44 przez Bogusław w Aktualności

Pierwszy Mustang GT sprzedany

Pierwszy egzemplarz modelu Mustang GT został wylicytowany na aukcji kolekcjonerów samochodów Barrett-Jackson w Scottsdale, która odbyła się 18 stycznia

Rss 22.01.2014, 09:12 przez Bogusław w Aktualności

Ford Mustang gwiazdą filmową

Nowy Ford Mustang zadebiutuje na srebrnym ekranie w filmie „Need for Speed”.

Rss 16.01.2014, 13:01 przez Bogusław w Aktualności

Ford samochody z roku 2013

Firma Ford rozpoczęła wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2013 roku, a rabaty sięgają aż 18 tyś PLN…

Rss 08.01.2014, 20:22 przez Bogusław w Aktualności

Ford Racing: debiut w Rajdzie Dakar w 2014 roku

Zespół Ford Racing oficjalnie zadebiutuje w przyszłorocznym Rajdzie Dakar, wystawiając dwa Fordy Ranger, zaprojektowane i zbudowane w RPA. Impreza, którą zaplanowano w dniach od 5 do 18 stycznia 2014 roku, odbędzie się w Ameryce Południowej.

Rss 31.12.2013, 10:48 przez Bogusław w Aktualności

Waleczne serce Mustanga

Nowy Ford Mustang zadebiutuje z zaawansowanymi silnikami pod maską i z możliwością wyboru przekładni manualnej lub automatycznej i dostarcza mocy…

Rss 05.12.2013, 15:40 przez Bogusław w Aktualności

Używane Fordy jak nowe

Jak spośród tysięcy ofert samochodów używanych wybrać prawdziwą „perełkę”? Firma Ford Polska ma propozycję…

Rss 23.11.2013, 12:44 przez Bogusław w Aktualności

Focus liderem, Fiesta czwarta

Ford Fiesta zajmuje pozycję czwartego najlepiej sprzedającego się na całym świecie modelu, a do końca czerwca 2013 roku był najchętniej kupowanym modelem segmentu B w ujęciu globalnym.

Rss 29.10.2013, 19:05 przez Bogusław w Aktualności

Nadjeżdża nowy Mustang

Reuters donosi, iż Ford zaprezentuje najnowszego Mustanga już w grudniu tego roku.

Rss 18.10.2013, 09:44 przez Bogusław w Aktualności

Parkowanie bez kierowcy

Ford pracuje nad nowym, automatycznym systemem parkowania, umożliwiającym kierowcom, znajdującym się wewnątrz lub na zewnątrz samochodu, zaparkowanie auta poprzez naciśnięcie jednego przycisku!

Rss 13.10.2013, 10:57 przez Bogusław w Aktualności

Samochód Forda automatycznie omija pojazdy oraz pieszych.

Firma Ford zaprezentowała testowy pojazd wyposażony w technologię wykorzystującą automatyczne sterowanie i hamowanie w celu uniknięcia kolizji 

Rss 08.10.2013, 20:04 przez Bogusław w Aktualności

Ford Transit Custom z podwyższonym dachem

Wersja z podwyższonym dachem oferuje o 20% więcej przestrzeni ładunkowej oraz o 370 mm wyższy przedział ładunkowy

Rss 30.09.2013, 16:24 przez Bogusław w Aktualności

20 lat Forda Mondeo

Przyczynił się do popularyzacji standardowych poduszek powietrznych. Jeździł nim James Bond. Pomógł zdefiniować nową klasę wyborców w Wielkiej Brytanii.

Rss 25.09.2013, 08:32 przez Bogusław w Aktualności

Dwumilionowy silnik EcoBoost

43% nabywców Forda B-MAX w Europie wybiera wersję EcoBoost, podobnie jak 95% kupujących Forda Kuga w Azji i 90% nabywców Forda Escape w Ameryce Północnej.

Rss 19.09.2013, 12:24 przez Bogusław w Aktualności

Ford Vignale Concept

Ford wprowadza w Europie wyjątkową linię produktów i usług Vignale i prezentuje koncepcyjnego Forda Mondeo Vignale.

Rss 04.09.2013, 16:17 przez konrad w Aktualności

Ford Focus liderem sprzedaży

Analiza ilości nowo zarejestrowanych pojazdów potwierdza pozycję Forda Focus jako lidera sprzedaży. Jest to m.in. efekt wysokiego popytu w pierwszym kwartale 2013 roku.

Rss 20.08.2013, 09:44 przez Bogusław w Aktualności

Rodzinny Focus i jego EcoBoost

Forda Focus 1,0 l EcoBoost – pierwszy w Europie samochód rodzinny z jednostką benzynową wydzielający poniżej 100 gramów CO2 na kilometr.

Rss 13.08.2013, 13:41 przez Bogusław w Aktualności

Ford Fiesta ST – zaskoczył wszystkich

Ford przyjął dwukrotnie więcej zamówień na Forda Fiesta ST niż zakładano i zapowiedział zwiększenie produkcji modelu.

Rss 05.08.2013, 20:19 przez Bogusław w Aktualności

Ford w Rajdzie Dakar 2014

Zespół Ford Racing potwierdza uczestnictwo Forda Range w przyszłorocznym Rajdzie Dakar.

Rss 31.07.2013, 15:46 przez Bogusław w Aktualności

Fiesta 1.0 EcoBoost - Kobiecy Samochód Roku

Nowy Ford Fiesta 1.0 EcoBoost otrzymał w 2013 roku tytuł Światowy Kobiecy Samochód Roku (Women’s World Car of the Year).

Rss 23.07.2013, 13:53 przez Bogusław w Aktualności

Siedmiomilionowy egzemplarz Forda Transit

Gdyby wszystkie wyprodukowane egzemplarze tego modelu ustawić w rzędzie, sznur Fordów Transit rozciągałby się na dystansie z Londynu do Sydney i z powrotem.

Rss 21.06.2013, 17:11 przez Bogusław w Aktualności

Ford B-MAX najlepszy

Jak wynika z danych zebranych przez firmę badawczą Polk, zaledwie kilka miesięcy po wejściu do sprzedaży nowy Ford B-MAX zdobył 15,3% udziału w europejskim rynku niewielkich pojazdów wielofunkcyjnych w pierwszym kwartale 2013 roku.

Rss 18.06.2013, 11:32 przez Bogusław w Aktualności

"Gorąca sprzedaż" Forda Fiesta ST

Od momentu wejścia do sprzedaży w marcu tego roku, Ford otrzymał w całej Europie 3 000 zamówień na Forda Fiesta ST.

Rss 22.05.2013, 12:05 przez Bogusław w Aktualności

Ford prezentuje projekt eWheelDrive

Ford i Schaeffler zademonstrowały samochód testowy eWheelDrive napędzany niezależnymi silnikami zintegrowanymi w tylnych kołach.

Rss 26.04.2013, 20:54 przez Bogusław w Aktualności

Powrót Escorta?

Chiny - kraj, gdzie rocznie sprzedaje się więcej modeli kompaktowych niż wszystkich aut w Niemczech i Wielkiej Brytanii w tym samym okresie. Są tam zatem dedykowane wersje…

Rss 20.04.2013, 15:18 przez Bogusław w Aktualności

Ford Mondeo - niższe zużycie paliwa i promocyjne ceny

Zmodyfikowany Ford Mondeo odznacza się niższą o 8% emisją CO2, niższym zużyciem paliwa i bogatszym wyposażeniem. Znamy ceny!

Rss 15.04.2013, 15:35 przez Bogusław w Aktualności

Ford Focus najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie

Z najnowszych danych zebranych przez firmę badawczą Polk wynika, że Ford Focus był w 2012 roku najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym na świecie.

Rss 11.04.2013, 12:53 przez Bogusław w Aktualności

Ford Focus RS z silnikiem o mocy 335 KM

Z najnowszego raportu opublikowanego przez Autobild wynika, że Ford Focus RS zadebiutuje na rynku w 2015 roku, a pod jego maską znajdzie się 4-cylindrowy silnik 2,3 l o mocy 335 KM.

Rss 19.03.2013, 09:23 przez Bogusław w Aktualności

DEKRA, czyli co kupić

Nie kupuj samochodów na "F": Fiatów, Fordów i francuskich. Raporty DEKRA mówią jednak co innego...

Rss 01.03.2013, 14:13 przez Bogusław w Aktualności

Fiesta - niekwestionowany lider

W zeszłym roku średnio co dwie minuty kolejny egzemplarz Forda Fiesty znajdował nabywcę.

Rss 25.01.2013, 16:34 przez Bogusław w Aktualności

Ford Fiesta Van imponuje nie tylko wyglądem

Ford Fiesta Van - model skierowany jest do osób prowadzących działalność gospodarczą - właśnie wjeżdża do Polski

Rss 22.01.2013, 11:07 przez Bogusław w Aktualności

„Rodzinne testy” Forda B-MAX

Każdy rodzic wie, jak trudno utrzymać ład i porządek w nowym aucie, gdy podróżują nim dzieci. Ford przetestował model B-MAX pod kątem takiego rodzaju „odporności”.

Rss 22.01.2013, 10:55 przez Bogusław w Aktualności

Ford B-MAX - The Best

Organizacja konkurencyjna dla Car of the Year uhonorowała Forda B-MAX nagrodą „Autobest 2013”.

Rss 13.12.2012, 14:12 przez Bogusław w Aktualności

Ford Transit zdobywa pięć gwiazdek w testach Euro NCAP

Nowy Ford Transit Custom jako pierwszy samochód w swojej klasie zdobył maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez niezależny instytut Euro NCAP.

Rss 12.12.2012, 19:33 przez Bogusław w Aktualności

Ford i wyniki NCAP

Nowy Ford Kuga i nowy Ford Fiesta zdobyły maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach Euro NCAP.


Rss 28.11.2012, 15:43 przez Bogusław w Aktualności

Pół miliona fordów z silnikiem EcoBoost

Ford świętuje ważne wydarzenie - wyprodukowanie pół miliona silników EcoBoost.

Rss 26.11.2012, 19:27 przez Bogusław w Aktualności

Funkcja Emergency Assistance pomaga za granicą

75 procent Europejczyków, którzy wyjechali samochodem za granicę, w razie wypadku nie byłoby w stanie nawiązać połączenia alarmowego w lokalnym języku.

Rss 15.11.2012, 17:50 przez Bogusław w Aktualności

Nowa fiesta i awangardowy MyKey

Ford rozpoczyna produkcję nowej generacji Forda Fiesta, która będzie jeszcze bardziej ekologiczna, inteligentna i śmielsza stylistycznie.

Rss 12.11.2012, 11:23 przez Bogusław w Aktualności

„Międzynarodowy Pickup Roku 2013” - Ford Ranger

Po przeprowadzeniu serii wyczerpujących testów Ford Ranger zdobył 47 punktów – to więcej, niż suma punktów uzyskanych przez zdobywców drugiego i trzeciego miejsca łącznie!

Rss 07.11.2012, 11:07 przez Bogusław w Aktualności

Fiesta liderem w swojej klasie w Europie

Ford Fiesta najlepiej sprzedającym się samochodem w swojej klasie w Europie; Ford drugą najpopularniejszą marką produkującą samochody osobowe.

Rss 23.10.2012, 18:15 przez Bogusław w Aktualności

Do kawy

Historia Forda GT w wyścigach Le Mans

Ford odniósł zwycięstwa w Le Mans w latach 1967, 1968 i 1969.Ta informacja skłoniła mnie do odszukania zdjęć upamiętniających tamte chwle.

Rss 12.06.2015, 20:42 przez Bogusław w Do kawy

20 lat Forda Mondeo

Przyczynił się do popularyzacji standardowych poduszek powietrznych. Jeździł nim James Bond. Pomógł zdefiniować nową klasę wyborców w Wielkiej Brytanii.

Rss 25.09.2013, 08:32 przez Bogusław w Aktualności

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.