Mercedes

Właściciel: Daimler AG
Rok zał.: 1926
Siedziba: Stuttgart, Niemcy
Sprzedaż: 1.136.525 (2011)
Produkty: samochody osobowe, samochody ciężarowe, autobusy, silniki, usługi finansowe
Fabryki: Niemcy, Argentyna, Austria, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Kanada, Chiny, Egipt, Finlandia, Węgry, Indie, Indonezja, Malezja, Meksyk

Modele aktualnie w produkcji

Mercedes-Benz – jedna z najstarszych i najbardziej zasłużonych marek samochodowych na świecie. Należy ona niemal od zawsze do niemieckiego koncernu Daimler (wcześniej Daimler-Benz oraz DaimlerChrysler). Mercedes przez wiele lat budował prestiż i zaufanie do marki poprzez budowę pojazdów niezwykle niezawodnych, komfortowych i bezpiecznych – dość powiedzieć, że słowo „mercedes” stało się niemal synonimem samochodu luksusowego.

Historia:

Marka Mercedes-Benz sprawdza się na niemal każdym polu motoryzacyjnej działalności, produkując zarówno wysokiej klasy samochody osobowe jak i ciężarówki, autobusy, samochody użytkowe, a także osiągając sukcesy w sportach motorowych – wystarczy wspomnieć o sportowych modelach, takich jak legendarny model 300 SL Gullwing czy team Mercedesa w Formule 1.

Historii marki Mercedes nie przekażemy w encyklopedycznym skrócie, ale pokusimy o zachęcenie Państwa do odwiedzin muzeum firmy w Stuttgarcie.

W Stuttgarcie budynek, w którym na obszarze 16 500 metrów kwadratowych zgromadzono 160 pojazdów i 1500 eksponatów, nie przypomina smętnych sal, po których cicho snuje się ochrona. Gdy nowoczesną przeszkloną, windą wjedziemy na ósme piętro, wkładamy na uszy słuchawki, wybieramy język, w jakim chcemy słuchać opowiadań przewodnika i… rozpoczynamy podróż przez ponad sto dwadzieścia lat historii Mercedesa.

Początkiem wycieczki jest ekspozycja „Pionierzy” obejmującą okres 1886 – 1900. Oglądając samochody, wyglądające jak bryczki konne, do których zapomniano zaprząc konie, w słuchawkach słyszymy informację o niezależnych pracach Karla Benza w Mannheim i Gotlieba Daimlera w Cannstattt koło Stuttgatu nad zbudowaniem silnika spalinowego mogącego napędzać pojazd. Efektem tych prac było stworzenie w roku 1886 przez Benza trzykołowego modelu (samochodu?), a przez Daimlera czterokołowego powozu (samochodu?).

Kolejnym etapem dziejów motoryzacji jest umieszczona piętro niżej ekspozycja nazwana „Narodziny marki”. Przechodząc wśród zgromadzonych tam samochodów z lat 1900 – 1914, w słuchawkach usłyszymy informację o pięknej córce przedstawiciela firmy pana Jelinka, której imię Mercedes noszą od ponad stu lat samochody z trójramienną gwiazdą. Okres międzywojenny, czyli czas samochodowego baroku, to oprócz fantastycznych linii karoserii i doskonale skomponowanych elementów wyposażenia, również czas rozminięcia myśli technicznej. Dlatego też kolejną ekspozycję, na której zgrupowano samochody z lat 1914 – 1945, nazwano „Łamanie stereotypów”. W słuchawkach głos przewodnika informował o rozwoju silników spalinowych i stworzeniu mocnych jednostek z kompresorem oraz zastosowanie po raz pierwszy w samochodzie osobowym silnika wysokoprężnego (Mercedes 260D, rok 1936).

O ogromie zniszczeń i wykorzystaniu samochodów podczas działań wojennych wspominano wprawdzie w słuchanych informacjach i na prezentacjach multimedialnych, ale bardziej interesujący jest kolejny etap podróży przez muzeum, stąd też szybko udaliśmy się piętro niżej. Kolejnym etapem w historii firmy, prezentowanym na wystawie, jest zaś okres obejmujący lata 1945 – 1960. Został nazwany „Wspaniałe lata”, a jak przekonuje ekspozycja i informacje słyszane w słuchawkach - jest w tym dużo racji. To w tym czasie powstał jeden z najsłynniejszych modeli firmy – Mercedes SL z drzwiami otwieranymi ku górze, oraz – w zniszczonej wojną Europie – odbudowano wizerunek samochodu luksusowego. Jednak druga połowa XX wieku to nie tylko budowa nowych karoserii i ewolucja stylu samochodu luksusowego. To także potężne inwestycje w nowe techniki, bezpieczeństwo i zmiana postrzegania samochodu, jako jedynie środka transportu. Temu zagadnieniu poświecono kolejne piętro wystawy.

Kiedy więc wyjdziemy z obszaru zajmowanego przez wspaniałe, budzące do dziś ogromne pożądanie kolekcjonerów modele SL, trafimy na kategorie „Pionierzy/przodownicy”. Ekspozycja dotyczy w całości osiągnięć technicznych Mercedesa. Możemy tam zobaczyć zarówno nowoczesne układy elektroniczne jak ABS, czy ESP, zaobserwować filmy z testami zderzeniowymi, próby w tunelu aerodynamicznym, jak i poznać jak przez lata zmieniał się stosunek do ochrony środowiska. Im dalej jedziemy z Mercedesem, tym bliżej jesteśmy współczesności.

Kolejny etap noszący nazwę „Global und individuell“ to ekspozycja samochodów od lat 1982 do dnia dzisiejszego, czyli samochody, które można zobaczyć na ulicy. Dodatkową atrakcją na tym poziomie są projekty i wizje motoryzacji, nakreślane przez stylistów i inżynierów niemieckiej firmy.

Zanim opuścimy budynek muzeum, możemy jeszcze raz stanąć obok samochodów, które tworzyły historię. „Srebrne strzały”, którym poświęcono całe piętro, to modele które przez lata zapewniły firmie renomę na torach wyścigowych.

Tak więc poruszając się „spiralą historii” od ósmego piętra (symbolizującego wiek XIX), aż do parteru (symbolizującego współczesność), Mercedes zabiera nas w podróż obrazującą historię firmy, Niemiec, Europy.

Warto też podkreślić chwilę, o której nie ma w muzeum mowy. W roku 1998 powstała spółka Daimler-Chrysler - nastąpiło przejęcie spółki Chrysler Corporation (USA) przez spółkę akcyjną Daimler-Benz AG (Niemcy). W maju 2007 Daimler poinformował, że odsprzeda 80% udziałów Chryslera amerykańskiemu inwestorowi za 5,5 miliardów euro, co też stało się 14 maja 2007. Podczas zebrania akcjonariuszy ustalono powrót do nazwy Daimler AG, a kilkanaście miesięcy później rozpoczął się kryzys finansowy, który ugruntował pozycję niemieckiego koncernu i doprowadził do bankructwa koncern z USA.

Czytaj więcej »

Testy

Test Mercedes-Benz E All Terrain – diabeł tkwi w szczegółach

Podwyższone kombi są coraz bardziej popularne, nic więc dziwnego, że kolejni producenci uzupełniają swoją ofertę w tym segmencie. Tym razem przyszła kolej na Mercedesa, który naprzeciw Audi A6 Allroad czy też Volvo V90 CC wystawia klasę E All Terrain.

Rss 24.07.2017, 16:11 przez Dawid w Testy samochodów

Test Mercedes A220 4matic - w sam raz dla młodej pary

Bardzo lubię Mercedesa i w pewnym sensie jestem fanem tej niemieckiej marki. Nie takim zwykłym, bo nie ślinię się na widok każdego modelu, nie posiadam również plakatów w pokoju, a na tapecie mojego smartfona widnieje najnowszy GT-R.

Rss 14.02.2017, 15:05 przez Dawid w Testy samochodów

Test Mercedes GLC Coupe 250d - komfort jest najważniejszy

Trzeba było chwile odczekać, zanim świat przekonał się do opływowych SUV-ów, łączących w sobie zalety podwyższonego nadwozia z wizualnymi aspektami auta sportowego. I tak po BMW X4 czy X6, inni producenci zaczęli przedstawiać nam swoje wizje tej dziedziny. Jedną z nich – GLC Coupe, miałem okazje ostatnio jeździć.

Rss 07.02.2017, 16:20 przez Dawid w Testy samochodów

Test Mercedes Benz E220d – mądrzejszy niż myślisz

Nowa E-klasa ma przed sobą trudne zadanie – musi przełamać niezbyt dobrą passę swoich poprzedników aby myśleć o pokonaniu swojej najgroźniejszej konkurencji.  Jednak czy oby napewno tak niepozornie wyglądające auto ma szansę przekonać młodszych niż do tej pory klientów do tego, że Mercedes to wciąż prestiż i klasa światowa w dziedzinie komfortu i niezawodności?

Rss 12.12.2016, 15:33 przez Dawid w Testy samochodów

Test Mercedes C250 Coupe - Idealny na randkę

Niesamowita sylwetka, interesujące wnętrze i kształt, od którego ciężko oderwać wzrok. Tak szybko można określić Mercedesa Klasy C w odmianie coupe. Fakt, że ten opis może również pasować do pasażera, którego tym autem będziemy wozić, bo na randkę wydaje się być doskonały.

Rss 20.10.2016, 15:26 przez Dawid w Testy samochodów

Test Mercedes C450 AMG - lekko zakurzony mocarz

Mercedes C450 AMG to ciekawy samochód, ale czemu sądzę, że zakurzony? Otóż nie znajdziecie go w konfiguratorze polskiego importera. Nie oznacza to jednak, że auto powinno trafić do działu samochodów używanych. Po prostu Mercedes sprzedaje go teraz w nowym opakowaniu pod nazwą C43 AMG, które tak naprawdę niewiele się różni.

Rss 21.09.2016, 15:52 przez Dawid w Testy samochodów

Test Mercedes GLE 350 D - lepszy po zmroku

Czy tzw. nocną jazdę bez celu, która nastawiona jest na odczuwanie przyjemności z prowadzenia, spokojne poznawanie wszystkich tajemnic samochodu bez zgiełku dnia oraz elegancki lans w mieście można trenować w ogromnym i monumentalnym SUV-ie z gwiazdą na masce? By to sprawdzić na nocną przejacżdżkę zabrałem Mercedesa GLE.

Rss 10.08.2016, 16:03 przez Dawid w Testy samochodów

Zobacz test Mercedea AMG GT [VIDEO]

Prawdziwa bestia w akcji

Rss 08.08.2015, 12:01 przez Paulina w Samochody nowe

Test Mercedes AMG GT – dlaczego można pokochać bandytę

To jeden z najmocniejszych samochodów jakie testowałem w Polsce. To także jeden z największych bandytów jakiego udało mi się ujarzmić. To wreszcie pojazd, który jak żaden inny przykuwał uwagę patrzących..

Rss 02.08.2015, 19:46 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Mercedesa CLS – piękno, technika, marzenie

Nie ulega wątpliwości, że Mercedes CLS jest ikoną stylu czterodrzwiowego coupé. Prezentujemy drugą generację tego modelu, która w 2014 przeszła techniczny i stylizacyjny lifting.

Rss 12.02.2015, 08:33 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Mercedes B 220 4Matic – Szatańsko dużo miejsca

Jak można odwieźć dziecko do szkoły? Można to zrobić zabawnie – Multiplą. Można szybko – Audi RS 6 Avant. A można też elegancko – Mercedesem B 220 4Matic.

Rss 03.02.2015, 13:36 przez Paulina w Testy samochodów

Test Mercedesa klasy V – busik segmentu S

Czy to zakupowe szaleństwo, podróż z całą rodziną, wyprawa na rowerowe wakacje w górach, czy dostarczenie znamienitych gości na czerwony dywan – wszędzie odpowiedni jest Mercedes Klasy V

Rss 15.12.2014, 10:01 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Mercedesa GLA, czyli historia pewnej miłości

Niewiele rzeczy tak cieszy jak trójramienna gwiazda na kierownicy przed Tobą...

Rss 30.10.2014, 12:30 przez Paulina w Samochody nowe

Test Mercedes Citan Kombi – praktyczna osobówka

Modelem Citan Kombi Mercedes debiutuje w segmencie tzw. kombi-vanów. Jak sprawdził się w naszym teście? Zobaczcie sami!

Rss 16.10.2014, 10:00 przez Maciek w Testy samochodów

Test Mercedesa klasy E - Łamacz serc

Odbierając do testów Klasy E zrozumiałem: ja kocham tę markę. Każde niedociągnięcie konstrukcji i stylu mogę wytłumaczyć na plus. Jednakże czy Mercedes ma niedociągnięcia?

Rss 11.07.2014, 11:15 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Mercedesa Klasy C – jak z samochodu zrobić Mercedesa

W 1982 zaistniał projekt Mercedes Baby, który w ciągu 30 lat przerodził się nie do poznania. Nowy model klasy C pokazuje także co wyróżnia Mercedesa od innych samochodów…

Rss 28.05.2014, 21:29 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Mercedes Citan. To nie przeróbka Renault. To Mercedes

Zmieniające się zapotrzebowanie na transport sprawia, że coraz większą rolę w miejskiej mobilności odgrywają samochody kombi-van takie jak Mercedes Citan

Rss 28.03.2014, 21:07 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Mercedes E Cabrio – mowa jest srebrem…

Charakter Klasy E Cabriolet można scharakteryzować czterema słowami: zniewalająca, sportowa, pasjonująca, cudowna. To prawdziwy samochód marzeń, o którym trudno mówić. Wystarczy patrzeć…

Rss 08.12.2013, 17:56 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Mercedes CLA 200 - diabelskie sztuczki

Mercedes to wspaniały przykład zmian zachodzących w motoryzacji. Koncern od zawsze oferował modele zaawansowane technicznie, ale teraz dodatkowo modele są… piękne

Rss 03.07.2013, 12:38 przez Bogusław w Samochody nowe

TEST Mercedes Viano – busik klasy Premium

Wrażenia dziennikarza z jazd testowych to zazwyczaj zwrócenie uwagi na poprawność jazdy, ergonomię i styl karoserii. Jednakże na modele klasy bus trzeba patrzeć inaczej…

Rss 19.06.2013, 22:10 przez Bogusław w Testy samochodów

Prezentacja Mercedes Marco Polo – kamper wg Mercedesa

Podróż nad Morze Śródziemne? Samolotem czy samochodem? W hotelu czy w namiocie? A może życie na kampingu?

Rss 11.04.2013, 12:06 przez Bogusław w Testy samochodów

Test: Mercedes R Klasa

Brzydal z gwiazdą na czole. W archiwum tesktów znalazlem informację o Mercedesie Klasy R. Warto przypomnieć o nim parę słów...

Rss 21.03.2013, 12:22 przez Bogusław w Samochody używane

Test: Mercedes CLC

Pierwszy etap drogi do luksusu  - Mercedes CLC. W archiwum znalazłem zdjęcia z prezentacji modelu w 2008 i tekst z roku 2009. Czy ktoś jeszcze pamięta ten model?

Rss 21.03.2013, 11:46 przez Bogusław w Samochody używane

Test: Mercedesa CITANa - sukces wskazuje... nauka

Interesujący wykład „psychologiczne kształtowanie wartości marki” zaprezentował dr Hans-Georg Häusel. Wynika z niego, że Mercedesa CITAN wybierze za nas... mózg.

Rss 01.03.2013, 12:05 przez Bogusław w Do kawy

Test: Mercedes Vito E-CELL - elektryczny model dostawczy

Samochody elektryczne są coraz popularniejsze. Osobowy Nissan Lauf został uznany Car of the Year 2011. Elektryczny kombi-van Renault Kangoo zdobył tytuł Van of the Year 2012. Czy jest szansa zbudować elektryczny model dostawczy?

Rss 15.11.2012, 12:23 przez Bogusław w Premiery

Test: Mercedes G: Jesienna przejażdżka legendą

Co sprawia, że samochód o aerodynamice przystanku autobusowego, kosztujący tyle, co dom, staje się legendą motoryzacji i to od razu po wyjechaniu z fabryki?

Rss 03.09.2012, 12:42 przez konrad w Do kawy

Test: Mercedes Viano 125 Limited Edition

Viano – jeden z najbardziej luksusowych i wszechstronnych vanów na rynku już w wersji podstawowej oferuje tak wysoki komfort jazdy, że do celu podróżni przybywają bardziej wypoczęci niż wyruszali.

Rss 14.08.2012, 11:25 przez konrad w Samochody nowe

Test: Mercedes M – kulturysta, elegant

Za każdym razem stojąc przed lustrem zadajemy sobie to samo pytanie: czy nasz wygląd jest wystarczająco powściągliwy i elegancki. Tak jest również w stylistyce samochodowej. 

Rss 24.07.2012, 23:49 przez konrad w Samochody nowe

Atak na podium, czyli Mercedes A

Słowenia to mały kraj wciśnięty między Włochy, Chorwację i Austrię. Co roku jest o nim głośno dzięki konkursowi lotów narciarskich rozgrywanych na mamuciej skoczni w Planicy.

Rss 09.07.2012, 10:10 przez konrad w Premiery

Test: Mercedes SLS AMG - Uskrzydlone marzenia

Fantastyczne przyspieszenia, pewne zachowanie na łukach dróg, doskonała hamowanie są idealne… na tor lub niemieckie autostrady. W Polsce największą radość z posiadania pojazdu będzie miał kierowca podjeżdżając pod lokalne kawiarnie… 

Rss 23.06.2012, 11:39 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Mercedes CL 65 AMG - zauroczenie przeobraziło się w zachwyt

Mercedesa CL uważam za stylistyczny majstersztyk. Jednak wersja AMG, którą otrzymałem w Niemczech miała jeszcze kilka cech, dzięki którym zauroczenie przeobraziło się w zachwyt. 

Rss 02.06.2012, 15:51 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Mercedes Sprinter LGT - Oszczędzaja nie tylko bogaci

Ceny oleju napędowego i etyliny są na bardzo zbliżonym poziomie, przez co transport jest coraz droższy, a wśród właścicieli firm transportowych rodzi się uczucie bezsilności. Samochód dostawczy skazany jest bowiem na diesla, czyli musi jeździć drożej. Niekoniecznie…

Rss 30.05.2012, 20:35 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Mercedes Sprinter NGT - prawie idealny

Idealnymi pojazdami dostawczym w centrach miast są modele elektryczne, które pozwalają rozwozić produkty z hurtowni do sklepów bez emisji spalin. Niestety, takie ekologiczne modele to dopiero przyszłość. Nie oznacza to jednak, że miasta muszą być zatruwane… 

Rss 30.05.2012, 20:33 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Mercedes CLS: nie dla bankowca

Duża czterodrzwiowa limuzyna wykonana w formie coupe tak bardzo zrywała z dostojną formą Mercedesa, że jeden z kolegów dziennikarzy stwierdził nawet, iż „wygląda jakby projektował go pijany Koreańczyk”.

Rss 29.05.2012, 20:50 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Mercedes C W204

Design nowej Klasy C opiera się na nowoczesnej formie, w której podkreślono klinowy kształt, wyrażający dynamikę i sugerujący sportowe możliwości. Po raz pierwszy w limuzynie Mercedesa atrapa chłodnicy jest także cechą wyróżniającą wariant modelowy...

Rss 29.05.2012, 18:56 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Mercedes C204 Coupe

Mercedes - imię pięknej córki pana Jellinka - tak wpisało się w historię motoryzacji, iż obecnie ciepło i kobiecość nie są już utożsamiane z tą nazwą. Po spotkaniu z Mercedesem C Coupé to się jednak zmienia - ta Mercedes jest sexy… 

Rss 29.05.2012, 16:49 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Mercedes C S204 kombi

Mercedes C jest produkowany w sportowo wyglądających wersjach sedan, coupe oraz ... kombi o sportowym DNA .

Rss 29.05.2012, 15:28 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Mercedes GLK - fascynacja

Mercedes ML zachwyca swą nienaganną bryłą SUV i wyrazistym kształtem. Jest najładniejszym dużym SUVem. W przypadku GLK nie wszystko jest takie oczywiste. Jednak po bliższym poznaniu... 

Rss 29.05.2012, 12:59 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Mercedes B W246

Jak się powiedziało A należy powiedzieć B, przekonywali szefowie Mercedesa przy pierwszym modelu Klasy B. W drugim postawiono na B... ezpieczeństwo i B... ardzo zaawansowane technologie multimedialne 

Rss 29.05.2012, 09:46 przez Bogusław w Samochody nowe

Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC Mercedes B W245

Ile kosztuje ubezpieczenie OC AC Mercedesa B 200? Sprawdziliśmy ceny OC AC dla tego samochodu u kilku popularnych ubezpieczycieli. Kto jest najtańszy?

Rss 20.02.2014, 16:41 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Mercedes S (W221)

Jaką kwotę musi przeznaczyć na ubezpieczenie swojego samochodu szczęśliwy posiadacz Mercedesa S klasy W221 320 CDI? Sprawdziliśmy, korzystając z udostępnianych przez firmy kalkulatorów OC, ceny ubezpieczenia OC AC w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Rss 20.01.2014, 11:38 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Mercedes A W169

Ile kosztuje ubezpieczenie OC AC Mercedesa A klasy? Sprawdziliśmy składki na 2014 rok u kilku ubezpieczycieli. Ile można zaoszczędzić, znajdując tańsze ubezpieczenie Mercedesa A klasy? Znamy odpowiedź!

Rss 08.01.2014, 16:43 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Mercedes E 220 (W211)

Gdzie najkorzystniej ubezpieczyć Mercedesa E Klasy? Sprawdziliśmy ceny ubezpieczeń w kilku popularnych towarzystwach ubezpieczeniowych, korzystając z udostępnianych przez nie kalkulatorów OC.

Rss 16.12.2013, 15:56 przez marta w Porównanie OC AC

Porady

Mercedes E W212 - typowe usterki, poradnik kupującego

Kupując 212, niezależnie od wersji, dostajecie niesamowity komfort podróżowania, luksusowe wnętrze i poczucie bezpieczeństwa.

Rss 26.02.2015, 13:38 przez Paulina w Poradnik kupującego

Mercedes-Benz: kody QR pomogą uratować życie

Mercedes-Benz jako pierwszy zapewni dostęp do karty ratowniczej pojazdu za pomocą kodu QR. Służby ratownicze mogą błyskawicznie dotrzeć do istotnych informacji na temat pojazdu

Rss 22.07.2014, 11:14 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes E W210 – typowe usterki, poradnik kupującego

E – klasa. Okularnik. Te słowa w wielu osobach wywołują odruch pożądania. Tym bardziej, że jeszcze kiedyś o „okularniku” większość z nich mogła jedynie pomarzyć. Dziś piętnastoletnie auto jest dostępne niemalże dla każdego przeciętnego zjadacza chleba w Polsce.

Rss 12.12.2012, 01:00 przez konrad w Poradnik kupującego

Mercedes E W211 – Typowe usterki. Poradnik kupującego.

Mercedes E W211 pojawił się w salonach w 2002 roku i produkowany był do 2009 roku. Auto było, chciałoby się rzec jak zwykle, ponadczasowe pod względem wyglądu, komfortowe, bezpieczne,  prestiżowe i drogie. Także w utrzymaniu. 

Rss 12.12.2012, 01:00 przez konrad w Poradnik kupującego

Mercedes S W126 – typowe usterki, poradnik kupującego

Są na świecie samochody, które pomimo dwucyfrowego wieku po prostu się nie starzeją.

Rss 12.12.2012, 01:00 przez konrad w Poradnik kupującego

Mercedes S W140 – typowe usterki, poradnik kupującego

Klasycznie piękny, niebiańsko wygodny i niezniszczalny, niczym M1 Abrams na polu walki. Mercedes do tej pory uchodzi wśród niektórych osób za najlepsze auto na świecie -  ten model pokazuje, dlaczego.

Rss 12.12.2012, 01:00 przez konrad w Poradnik kupującego

Mercedes S W220 - typowe usterki, poradnik kupującego

Mercedes S W220 to luksusowa limuzyna, która była produkowana w latach 1998 – 2005. Samochód był i do dzisiaj jest synonimem motoryzacyjnego luksusu. 

Rss 12.12.2012, 01:00 przez konrad w Poradnik kupującego

Mercedes W203 - typowe usterki, poradnik kupującego

Mercedes C klasa W203 połączył w sobie i miłość i nienawiść właścicieli. 

Rss 24.10.2012, 12:24 przez konrad w Poradnik kupującego

Mercedes C W202 - typowe usterki, poradnik kupującego

Mercedes Benz C W202 to jeden z najpopularniejszych samochodów tej marki na polskich ulicach. Auto jest duże, wygodne, ma klasyczny, ładny wygląd.

Rss 24.10.2012, 12:17 przez konrad w Poradnik kupującego

Seryjny dostawczak zużył 3,3 l/100km

Najlepsi w Polsce jeżdżąc Mercedesem Vito 160 CDI kombi uzyskali spalanie poniżej 3,5 l/100km. Warto dowiedzieć się jak uzyskano ten wynik.

Mercedes A klasa W169 - typowe usterki, poradnik kupującego

Mercedes klasy A spotkał się z wyjątkowo paskudnym przyjęciem. Zarzucano mu nawet to, że jest niegodny przynależności do tak prestiżowej rodziny i noszenia prestiżowej, srebrnej gwiazdy na grillu.

Rss 13.09.2012, 18:58 przez konrad w Poradnik kupującego

Mercedes B W245 - typowe usterki, poradnik kupującego

Wszechstronność, komfort a do tego oryginalny wygląd – to wszystko swoim właścicielom zapewnia Mercedes B klasa W245.

Rss 13.09.2012, 18:58 przez konrad w Poradnik kupującego

Mercedes A W168 - typowe usterki, poradnik kupującego

Kiedy Mercedes A pojawił się w sprzedaży, wielu dotychczasowych wielbicieli marki przecierało oczy ze zdumienia. Producent ich po prostu obraził.

Rss 13.09.2012, 18:58 przez konrad w Poradnik kupującego

Test łosia wersji dostawczej

Według badań w warunkach laboratoryjnych i prób dokonanych w praktyce, punktem granicznym jest moment, gdy środek ciężkości jest wyżej niż połowa rozstawu kół (czyli w przybliżeniu szerokość pojazdu). 

Rss 14.08.2012, 12:31 przez konrad w Porady

Premiery

Premiery Mercedes-Benz na targach w Poznaniu

Mercedes-Benz na swoim stanowisku pokaże nową Klasę E oraz samochody marzeń: SLC, SL i Klase S Cabriolet.

Rss 29.03.2016, 15:14 przez Dawid w Premiery

Nowy Mercedes-Benz Klasy E: Najinteligentniejsza limuzyna klasy wyższej

Dziesiąta generacja biznesowej limuzyny łączy emocjonujący design karoserii ze stylową, szlachetnie wykończoną kabiną

Rss 13.01.2016, 20:12 przez Paulina w Premiery
Rss 16.12.2015, 18:56 przez Paulina w Premiery

Nowy Mercedes-Benz SL: Legenda - teraz jeszcze bardziej dynamiczna

Nadjeżdża nowa odsłona motoryzacyjnej ikony: od początku 2016 roku klienci będą mogli składać zamówienia na znacząco udoskonalonego Mercedesa SL

Rss 04.12.2015, 22:10 przez Paulina w Premiery

Już nie GL, a GLS - najwyższa wydajność na drodze i w terenie

Tak jak wcześniej model GL, nowy Mercedes-Benz GLS ustanawia klasowe standardy i potwierdza swoją pozycję „Klasy S wśród SUV-ów”

Rss 07.11.2015, 18:13 przez Paulina w Premiery

Czy tak będzie wyglądała przyszłość?

Mercedes-Benz Vision Tokyo - mobilny salon dla młodych trendsetterów

Rss 30.10.2015, 11:11 przez Paulina w Premiery

Mercedes zmieniający się po niaciśnięciu przycisku

Czterodrzwiowe coupe łączy dwa samochody w jednym: po przekroczeniu 80 km/h jego nadwozie przechodzi w tryb aerodynamiczny i zmienia swój kształt

Rss 22.09.2015, 12:43 przez Bogusław w Premiery

Kabriolet klasy Premium czyli Mercedes S Cabrio

Perełką podcas salonu we Frankfurcie będzie Mercedes-AMG - S 63 4MATIC Cabriolet o mocy 585 KM, który pozwala na sprint do „setki” w 3,9 s.

Rss 07.09.2015, 16:38 przez Bogusław w Premiery

Mercedes klasy S kabrio – powrót gwiazdy

Mercedes S kabrio pochodzi z lat 60-tych. Tradycję luksusowych otwartych Mercedesów pielęgnowała później nowa, dwuosobowa seria R107 oraz jej następcy z rodziny SL. Aż do dzisiaj

Rss 25.08.2015, 18:17 przez Bogusław w Premiery

Najbardziej sportowy Mercedes Klasy C - C63 AMG

Oto kolejny przełomowy moment w historii marki Mercedes-AMG - najnowsza Klasa C 63 Coupé reprezentuje następny etap technologicznej i wizualnej odrębności

Rss 24.08.2015, 19:42 przez Bogusław w Premiery

Nowy C Coupe - Uwodzi serce i umysł

Mercedes-Benz uzupełnia rodzinę Klasy C o wersję Coupé. Premiera we Frankfurcie. Nowa Klasa C Coupé pojawi się na rynku w grudniu 2015 r.

Rss 17.08.2015, 12:57 przez Bogusław w Premiery

Powiew świeżości w modelach 45AMG

Wyższa moc, lepsza dynamika jazdy, większa indywidualność: odnowione kompaktowe modele Mercedes-AMG


Rss 21.07.2015, 18:20 przez Bogusław w Premiery

Nowy Mercedres Klasa A

Nowa generacja Klasy A - Komfortowa jak nigdy, dynamiczna jak zawsze

Rss 01.07.2015, 17:58 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz G 500 4x42 wchodzi do produkcji seryjnej

Ogromne zainteresowanie klientów sprawiło, że pokazowy Mercedes-Benz G 500 4x42 trafia do seryjnej produkcji. Równocześnie do sprzedaży wchodzą zmodernizowane odmiany pozostałych wersji Klasy G: G 350 d, G 500, AMG G 63 oraz AMG G 65.

Rss 27.06.2015, 12:29 przez Bogusław w Premiery

Mercedes GLC - doskonałość energetyczne

Mercedes-Benz zastosował kompleksowy pakiet działań mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej i osiągów GLC. Oto one

Rss 18.06.2015, 11:59 przez Bogusław w Premiery

Mercedes GLC to wyrośnięty GLK

W proównaniu do GLK, Mercedes GLC oferuje Więcej przestrzeni, więcej frajdy, więcej komfortu

Rss 18.06.2015, 11:57 przez Bogusław w Premiery

Mercedes GLC - SUV perfekcyjnie dopasowany [Video]

Druga generacja średniej klasy SUV-a Mercedes-Benz zmienia nazwę na GLC i robi wielki krok naprzód na wielu frontach: bezpieczeństwo, technika, wydajność energetyczna

Rss 18.06.2015, 11:55 przez Bogusław w Premiery

Fantastyczna premiera autonomicznej ciężarówki

Unikalny debiut unikalnej ciężarówki – z okazji premiery Freightlinera Inspiration Truck zapora Hoovera stała się największym ekranem projekcyjnym w Ameryce Północnej

Rss 10.05.2015, 15:00 przez Bogusław w Premiery

Mercedes G - Przemiana ikony off-roadu

Najnowsze odmiany Klasy G oferują nawet o 16% wyższą moc i niższe zużycie paliwa. W gamie debiutuje model G 500 z nowym, mocnym silnikiem 4.0 V8 biturbo

Rss 05.05.2015, 20:06 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz szykuje zamach na klasę SUV-ów

Concept GLC Coupé to bliska produkcji zapowiedź modelu, który udaną formułę GLE Coupé przenosi do bardziej kompaktowego segmentu. 

Rss 20.04.2015, 19:39 przez Bogusław w Premiery

Mercedes GLE innowacje techniczne

GLE 500 e 4MATIC: SUV z technologią napędu hybrydowego plug-in, DYNAMIC SELECT z programami do jazdy terenowej, czy Stabilna kombinacja: AIRMATIC ADS i ACTIVE CURVE SYSTEM

Rss 28.03.2015, 15:59 przez Bogusław w Premiery

Mercedes GLE synteza wydajności i osiągów

Model GLE – następca ML-a – wyróżnia się bardziej dynamiczną stylizacją i technologiami, które wyznaczają nowe wzorce w zakresie wydajności.

Rss 28.03.2015, 15:44 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz Concept V ision e - przyszłość luskusowego Vana

Mercedes klasy V to - jak powieada producent - klasa S wśród Vanów. Pokazany Mercedes-Benz Concept V ision e – ma zaś lepsze osiągi, niższe zużycie paliwa. Zatem to kolejny przeskok technologiczny?

Rss 11.03.2015, 18:22 przez Bogusław w Premiery

Mercedes G do potęgi drugiej [Galeria]

Od Klasy G lepsza może być tylko... Klasa G. Ta maksyma najpierw przyświecała projektantom pikapa G 63 AMG 6x6, a teraz również nowego wariantu G 500 4x4². 

Rss 23.02.2015, 20:03 przez Bogusław w Premiery

Mercedes Vito 4x4 – na zimowe i letnie bezdroża

Mamy kolejną premierę w gamie Mercedes-Benz Vans – Vito 4x4.

Rss 13.02.2015, 12:06 przez Bogusław w Premiery

Polska premiera Marco Polo

Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną dwa nowe modele kamperów Mercedes-Benz: Marco Polo i Marco Polo Activity. Premiera z udziałem Przemysława Miarczyńskiego 

Rss 10.02.2015, 20:40 przez Bogusław w Premiery

Merecedes C450 AMG 4MATIC - 367 KM

Mercedes-AMG poszerza swoją ofertę o kolejną sportową maszynę: C 450 AMG 4MATIC z 367-konnym silnikiem 3.0 V6 biturbo i stałym napędem na obie osie 

Rss 22.01.2015, 08:12 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz F 015 – mobilna rewolucja

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion - Jak samochody ze środków transportu stają się prywatną przestrzenią wypoczynkową

Rss 07.01.2015, 18:56 przez Bogusław w Premiery

Mercedes GLE – nowa era Mercedesa

Premiera GLE Coupé rozpoczyna zmiany w nomenklaturze SUV-ów marki Mercedes-Benz. Ich nazwy – od teraz trzyliterowe – będą nawiązywały do legendy Klasy G oraz do odpowiadającej wielkości pojazdu głównej klasy modelowej

Rss 19.12.2014, 17:15 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake – kompaktowa awangarda

Niepowtarzalna, dynamiczna sylwetka zdążyła już uczynić Mercedesa CLA ikoną designu. Teraz do czterodrzwiowego coupé dołącza nowy, stylowy wariant – CLA Shooting Brake.

Rss 25.11.2014, 13:16 przez Paulina w Premiery

Maybach powraca i nowe oznaczenia Mercedesa

Mercedes-Benz z nową serią Mercedes-Maybach jako synonim najwyższej ekskluzywności. A czy wiesz co oznacza Mercedes GLE Coupe? Jak nie to czytaj

Rss 13.11.2014, 21:37 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz Vision G-Code: na kształt przyszłości

Wszechstronne, sportowo-użytkowe coupé (Sport Utility Coupé - SUC) z innowacyjnym napędem hybrydowym wskazuje, jak może wyglądać przyszły kompaktowy model typu SUC spod znaku gwiazdy

Rss 06.11.2014, 20:49 przez Bogusław w Premiery

Mercedes AMG GT na paryskim salonie!

Zdecydowanie lżejsza i tańsza wersja modelu SLS inaugurująca rywalizację Mercedesa z Porsche

Rss 02.10.2014, 19:51 przez Maciek w Premiery

Mercedes-AMG C 63:Klasa C w mocarnej odsłonie

Fascynujący design, wysoka dawka indywidualizmu i porywająca dynamika – nowy Mercedes-AMG C 63 reprezentuje niespotykane w klasie średniej połączenie osiągów oraz ekskluzywności.

Rss 25.09.2014, 19:49 przez Bogusław w Premiery

Ciężarówka Przyszłości - Mercedes odsłonił tajemnicę

Podczas targów pojazdów użytkowych w Hanowerze zadebiutował prototyp Mercedes-Benz Future Truck 2025, prezentujący wygląd i rozwiązania techniczne ciężarówki przyszłości. W ciągu najbliższych 10 lat pojazdy takie mogłyby autonomicznie poruszać się drogami szybkiego ruchu.

Rss 25.09.2014, 10:51 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz Zetros jako mobilny dom klasy biznes

Ekstremalna terenówka jako luksusowy apartament: Mercedes-Benz Zetros z kempingowym nadwoziem

Rss 16.09.2014, 09:30 przez Maciek w Premiery

Mercedes Klasy B – nowa odsłona i… jeszcze lepszy

Druga generacja Klasy B rozpoczęła nową epokę kompaktowych samochodów Mercedes-Benz. Teraz debiutuje w zmodernizowanej odsłonie....

Rss 13.09.2014, 14:07 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-AMG GT: dla fanów sportowych samochodów

Pierwszy pojazd Mercedesa był samochodem wyścigowym. Jego najnowszy potomek – Mercedes-AMG GT – kontynuuje to historyczne dziedzictwo i debiutuje w nowej dla marki AMG klasie aut sportowych.

Rss 10.09.2014, 10:45 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz Future Truck 2025 - zwiastun ciężarówki przyszłości

Ciężarówka przyszłości i nowatorska technologia teraźniejszości - Mercedes-Benz Trucks i Fuso podczas targów pojazdów użytkowych w Hanowerze

Rss 08.08.2014, 18:43 przez Bogusław w Premiery

S 600 Guard: najwyższy standard ochrony

Mercedes-Benz wzbogaca gamę samochodów opancerzonych o limuzynę S 600 Guard, bazującą na nowej Klasie S.

Rss 06.08.2014, 15:48 przez Bogusław w Premiery

Wysoki poziom bezpieczeństwa w najnowszym Mercedesie Vito

Nowe Vito bezpieczeństwo:przewidywalne prowadzenie z ładunkiem lub bez, precyzyjny układ kierowniczy oraz skuteczne, odporne na temperaturę hamulce.

Rss 30.07.2014, 14:42 przez Paulina w Premiery

Vito ustanawia nowe standardy wśród średniej wielkości vanów

Nowy Mercedes-Benz Vito - niedrogi w eksploatacji, wydajny w pracy, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa.

Rss 30.07.2014, 13:39 przez Paulina w Premiery

S65 AMG Coupe - Dream, Dream, Dream

Mercedes-Benz S 65 AMG Coupé: urzekające rysy, 12-cylindrowy silnik biturbo o mocy 630 KM, "setka" po 4 sek i cena 300 000 EURO. Marzenia, Marzenia, Marzenia

Rss 21.07.2014, 21:19 przez Bogusław w Premiery

Nowy Mercedes Marco Polo -niezależność w nowym stylu

Marco Polo ustanawia nowe standardy w zakresie postrzegalnej jakości, stylowego podróżowania i praktycznych rozwiązań. Uwagę zwraca wyjątkowy komfort podróżowania i podczas snu

Rss 14.07.2014, 18:06 przez Bogusław w Premiery

Mercedes pokazał ciężarówkę przyszłości

Ciężarówka przyszłości Mercedes-Benz 2025 - technologia przyszłości już dziś

Rss 08.07.2014, 19:06 przez Bogusław w Premiery

Klasa V nadjeżdża do Polski

Już od 28 czerwca nową Klasę V będzie można podziwiać nad Wisłą. Najpierw Warszawa, potem cala Polska

Rss 25.06.2014, 17:06 przez Bogusław w Premiery

Nowy Mercedes C kombi - sportowiec dla sportowca

W 1996 roku Mercedes-Benz zaprezentował pierwsze sportowe kombi w klasie średniej. Dzisiaj Klasa C to najpopularniejszy model wytwarzany przez koncern Daimler – i właśnie rozpoczyna się kolejny rozdział jej historii

Rss 23.05.2014, 13:22 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz GT AMG

Mercedes-AMG GT, który ma zastąpić wycofanego z produkcji SLS AMG, coraz bliżej.

Rss 21.05.2014, 10:12 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6 od Mansory

Firma tuningowa Mansory przymierzyła się do Mercedesa G63 AMG 6x6. Oto efekt.

Rss 20.05.2014, 09:48 przez Bogusław w Premiery

Nowy Mercedes-Benz GLA 45 AMG

To najmocniejszy model w swojej klasie. Jego 4-cylindrowa, turbodoładowana jednostka o pojemności 2 litrów generuje imponującą moc 360 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego...


Rss 26.02.2014, 18:40 przez Bogusław w Premiery

Nowa Klasa S Coupe

Piękna i dynamiczna: Klasa S Coupé, czyli piękno i bestia w jednym ciele

Rss 11.02.2014, 13:20 przez Bogusław w Premiery

Wielofunkcyjny gładzik Mercedesa

Innowacją klasy V jest wielofunkcyjny gładzik (touchpad), umożliwiający sterowanie wszystkimi funkcjami telematycznymi poprzez wprowadzanie liter lub cyfr, a także za pośrednictwem gestów, zupełnie jak w przypadku smartfonów.

Rss 04.02.2014, 20:46 przez Bogusław w Premiery

Klasa V - Mercedes wśród vanów

Wraz z premierą Klasy V Mercedes-Benz na nowo definiuje pojęcie vana: wzorowa funkcjonalność, komfort, wydajność oraz poziom bezpieczeństwa, jakie wyróżniają samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Rss 04.02.2014, 20:20 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz S 600 - światowa premiera w Detroit

Mercedes-Benz S 600 jak żaden inny samochód hołduje wartościom założyciela firmy, Gottlieba Daimlera. Flagowa limuzyna z silnikiem V12 biturbo o mocy 530 KMoferowana jest wyłącznie z przedłużonym rozstawem osi. 

Rss 13.01.2014, 18:12 przez Bogusław w Premiery

Nowy Mercedes Klasy C

Klasa C w najlepszej formie właśnie pokazana w Detroit!

Rss 13.01.2014, 18:04 przez Bogusław w Premiery

360 KM w kompaktowym SUV-ie

Mercedes-AMG kontynuuje ofensywę modelową i prezentuje GLA 45 AMG – najmocniejszego kompaktowego SUV-a na rynku...

Rss 08.01.2014, 09:22 przez Bogusław w Premiery

Nowy Mercedes-Benz Sprinter 4x4

Środek zimy na przełęczy Timmelsjoch? Grząskie błoto na placu budowy, piaszczyste zbocza w najdalszych zakątkach globu? Gdzie diabeł nie może tam nowy Sprinter 4x4….

Rss 27.12.2013, 14:52 przez Bogusław w Premiery

Mercedes Klasy C - ostry zawodnik

Klasa C to najpopularniejszy model Mercedes-Benz. Jaka jest nowa odsłona tego modelu? Mamy zdjęcia!

Rss 16.12.2013, 21:45 przez Bogusław w Premiery

Mercedes S 630 KM - esencja stylu, mocy, pożądania...

Dwanaście cylindrów, dwie turbosprężarki, moc 463 kW (630 KM) i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego - nowy Mercedes-Benz S 65 AMG to najpotężniejsza limuzyna w swojej klasie.

Rss 08.11.2013, 21:17 przez Bogusław w Premiery

Nowa Klasa V: Klasa S wśród vanów

Nowa Klasa V - najnowszy i największy członek rodziny pasażerskich aut Mercedes-Benz -który zastąpi Viano, ustanawia nowe wzorce luskusu, prestiżu, komfortu


Rss 07.11.2013, 20:09 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz Citan kolejne nowości

Gamę miejskiego auta dostawczego Mercedes-Benz uzupełnią wkrótce: dwie nowe odmiany silnikowe ( diesel 110 KM i benzynowy 114 KM), oraz model mieszczący nawet siedem osób.

Rss 29.10.2013, 10:48 przez Bogusław w Premiery

Mercedes S Coupe: twarz nowoczesnego luksusu

Zaawansowana technologia i promieniujące emocjami nadwozie, a przy tym bez odwracania się od tradycyjnych wartości. To charakter Mercedesa S Coupe.

Rss 12.09.2013, 14:56 przez Bogusław w Premiery

Limuzyna atleta – Mercedes S AMG

Oto najsilniejsza limuzyna w segmencie aut luksusowych. Mercedes-Benz S 63 AMG wyznacza standardy w dziedzinie dynamiki jazdy, lekkiej konstrukcji i wydajności.

Rss 18.07.2013, 15:35 przez Bogusław w Premiery

Polska premiera Arocsa

21 maja w Kielcach rozpoczynają się największe w Polsce, XIX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA. Przed publiką wystąpi Arocs.

Rss 20.05.2013, 17:32 przez Bogusław w Premiery

Wysokie aspiracje – być najlepszym

Nowa klasa S to nie tylko flagowy projekt dla marki Mercedes-Benz, ale dla rozwoju motoryzacji w ogóle. Ma to być najlepszy samochód świata…

Rss 16.05.2013, 12:38 przez Bogusław w Premiery

Nowy Mercedes-Benz Sprinter

Mercedes-Benz Sprinter użyczył swojej nazwy całej klasie aut i stał się na świecie synonimem dużych aut dostawczych o masie całkowitej około 3,5 tony. 

Rss 14.05.2013, 14:33 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz Sprinter – ewolucja czy rewolucja?

Obecnie nowy Sprinter jest jeszcze bardziej atrakcyjny na zewnątrz i wewnątrz. Jednakże to najmniejszy atut nowego modelu.

Rss 29.04.2013, 21:18 przez Bogusław w Premiery

Nowa Klasa E teraz z przedłużonym rozstawem osi

Podczas salonu motoryzacyjnego "Auto China 2013" debiutuje przedłużana wersja nowej Klasy E. Model będzie produkowany wyłącznie w Chinach. 

Rss 23.04.2013, 21:16 przez Bogusław w Premiery

Mercedes GLA - mały SUV

Na jednej płycie podłogowej Mercedesa miały powstać cztery pojazdy. Mamy już Mercedesa A, B, CLA. Czekamy na małego SUVa i…  jest Mercedes GLA.

Rss 18.04.2013, 13:08 przez Bogusław w Premiery

CLA 45 AMG - technologiczne dzielo sztuki

Jedno spojrzenie na smukłe linie CLA 45 AMG i wszystko jasne: wszelkie podobieństwo do modelu CLS 63 AMG jest całkowicie zamierzone. Poznaj samochód z najmocniejszym na świecie seryjnie montowanym silnikiem...

Rss 27.03.2013, 22:37 przez Bogusław w Premiery

Mercedes S - najlepszy samochód świata

Najlepszy samochód świata - taki tytuł zdobywa każde pokolenie klasy S. Naturalnym celem najnowszej generacji jest wiec absolutna perfekcja.

Rss 27.03.2013, 20:36 przez Bogusław w Premiery

Grand Edition Viano Avantgarde

Topowa wersja Viano z ekskluzywnym wyposażeniem. Kolejne udoskonalenia podstawowej linii Avantgarde.

Rss 13.03.2013, 13:35 przez Bogusław w Premiery

Mały ale wariat - Mercedes A AMG

Styliści Klasy A ukazali w modelu prawdziwego sportowca, który stoi w blokach startowych. Gdy jednak dodatkowo otrzymał on doping ze stajni AMG stał się niekwestionowanym zwycięzcą.

Rss 01.03.2013, 17:21 przez marta w Premiery

Mercedes A AMG - 360 KM. Rakieta!

2-litrowy, turbodoładowany silnik o mocy 360 KM. Przekładnia AMG SPEEDSHIFT DCT. Napęd na obie osie AMG 4MATIC. Proszę Państwa oto on - A 45 AMG. Premiera już w marcu, a my mamy pierwsze informacje o modelu!

Rss 14.02.2013, 16:03 przez Bogusław w Premiery

Jeszcze więcej mocy - C 63 AMG "Edition 507"

Jeszcze więcej mocy - C 63 AMG "Edition 507"Do rodziny modeli C 63 AMG dołączają ekskluzywne wersje "Edition 507" z jeszcze potężniejszym, 6,2-litrowym silnikiem AMG V8. Dodatkowe 50 KM winduje jego moc do 507 KM.

Rss 04.02.2013, 18:27 przez Bogusław w Premiery

Mercedes - prestiz na budowie

W tym roku paleta ciężkich pojazdów z gwiazdą poszerza się o Arocsa, eksperta w dziedzinie transportu budowalnego.

Rss 29.01.2013, 14:02 przez Bogusław w Premiery

CLS 63 AMG - nowy wymiar osiągów

Aktualizacja podzespołów CLS 63 AMG zakończona. Nowa, rozbudowana gama modeli jest dopasowana do indywidualnych wymagań lepiej niż kiedykolwiek.

Rss 16.01.2013, 13:17 przez Bogusław w Premiery

CLA - kolejne motoryzacyjne dzieło sztuki

Concept Style Coupé wywołał niesamowitą reakcję. Słyszeliśmy "Proszę, niech ten samochód trafi do seryjnej produkcji". I właśnie to zrobiliśmy - powiedział szef Mercedes-Benz Cars dr Dieter Zetsche.

Rss 14.01.2013, 12:58 przez Bogusław w Premiery

Mercedes-Benz E – 3,6 s do setki

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 3,6 s zapewnia E 63 AMG w wersji S komfortową przewagę nad całą konkurencją; prędkość maksymalna wynosi 250 km/h 

Rss 10.01.2013, 11:48 przez Bogusław w Premiery

Polacy pokochali nowego Actrosa

W 2012 roku polskie firmy spedycyjne zamówiły ponad tysiąc nowych Actrosów. Większość z tych pojazdów to ciągniki siodłowe.

Rss 07.01.2013, 21:47 przez Bogusław w Premiery

Klasa E Coupe i Cabriolet w nowej odsłonie

Trzy słowa najlepiej oddają charakter nowej Klasy E Coupé i Cabriolet: zniewalająca, sportowa, pasjonująca. To prawdziwe samochody marzeń - powiedział dr Joachim Schmidt, członek zarządu Mercedes-Benz Cars odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Rss 05.01.2013, 15:39 przez Bogusław w Premiery

Nowy Mercedes E: dwie twarze sukcesu

W klasie E na nowo zinterpretowano klasyczne wartości, towarzyszące wszystkim limuzynom ze Stuttgartu. Efekt? Wyrafinowany, sportowy design.

Rss 13.12.2012, 13:34 przez Bogusław w Premiery

Technicznie doskonała nowa klasa E

Każdy nowy model to ewolucja techniczna. Jednakże w przypadku Mercedesa jest to rewolucja.

Rss 13.12.2012, 13:32 przez Bogusław w Premiery

Pierwszy samochód bez nawet jednej żarówki

Nowa Klasa S będzie pierwszym na świecie samochodem pozbawionym w standardzie jakiejkolwiek żarówki. 

Rss 27.11.2012, 18:52 przez Bogusław w Premiery

Test: Mercedes Vito E-CELL - elektryczny model dostawczy

Samochody elektryczne są coraz popularniejsze. Osobowy Nissan Lauf został uznany Car of the Year 2011. Elektryczny kombi-van Renault Kangoo zdobył tytuł Van of the Year 2012. Czy jest szansa zbudować elektryczny model dostawczy?

Rss 15.11.2012, 12:23 przez Bogusław w Premiery

Gullwing Black Series

Po SLK 55 AMG Black Series z 2006 roku, CLK 63 AMG Black Series (2007), SL 65 AMG Black Series (2008) oraz C 63 AMG Coupé Black Series (2011) wyjeżdża najbardziej dynamiczny Gullwing w historii.

Rss 13.11.2012, 16:50 przez Bogusław w Premiery

WOW. Koncertowy debiut Nowej Klasy A!

Dziesiąta edycja Festiwalu Sacrum Profanum była szczególna nie tylko ze względu na jubileusz. Oprócz wysmakowanych dźwięków, prezentowanych przez zaproszonych artystów, przygotowano również coś oczu - Nowego Mercedesa Klasę A.

Rss 17.09.2012, 22:47 przez konrad w Premiery

Citan rusza do pracy

 W Kopenhadze odbyła się światowa premiera nowego Mercedesa – dostawczego Citana. Tym samym firma Mercedes-Benz Vans uzupełnia ofertę w segmencie samochodów dostawczych i oferuje teraz pełną gamę pojazdów: od miejskich samochodów dostawczych aż po duże pojazdy transportowe, w przedziale od 1,8 t aż do 7,5 t dopuszczalnej masy całkowitej.

Rss 05.09.2012, 10:04 przez Bogusław w Premiery

Mercedes Citan – vanik Mercedesa

Wkrótce na drogi wyjedzie mały van Mercedesa- CITAN, co jest kompilacją słów city i van, a ma sugerować mocne atuty w miejskiej logistyce.

Rss 03.08.2012, 12:18 przez konrad w Premiery

Mercedes Citan – vanik Mercedesa

Wkrótce na drogi wyjedzie mały van Mercedesa- CITAN, co jest kompilacją słów city i van, a ma sugerować mocne atuty w miejskiej logistyce.

Rss 03.08.2012, 12:18 przez konrad w Premiery

Atak na podium, czyli Mercedes A

Słowenia to mały kraj wciśnięty między Włochy, Chorwację i Austrię. Co roku jest o nim głośno dzięki konkursowi lotów narciarskich rozgrywanych na mamuciej skoczni w Planicy.

Rss 09.07.2012, 10:10 przez konrad w Premiery

Mercedes - znów krok przed szereg

„Shooting Brake” („Shooting Break”) określano powozy używane do wypraw na polowania i przewozu broni. Samochody z nadwoziami typu „shooting brake”, będące połączeniem luksusowego coupé z funkcjonalnym kombi, popularne były w latach 60. i 70. w Wielkiej Brytanii. W XXI wieku nazwę wskrzesił Mercedes.

Rss 02.07.2012, 01:26 przez konrad w Premiery

Aktualności

Nowy Mercedes-AMG C 43 4MATIC

Wyższa moc i zaktualizowany design bestsellera

Rss 28.03.2018, 09:39 przez Dawid w Aktualności

Nowy Mercedes-Benz Klasy A

Punkt odniesienia w klasie kompaktowych aut

Rss 05.02.2018, 10:51 przez Dawid w Aktualności

Dwa samochody marzeń

Nowa Klasa S Coupé oraz nowa Klasa S Cabriolet

Rss 06.12.2017, 11:03 przez Dawid w Aktualności

Mercedes-Benz - pierwsze szczegóły dotyczące nowego Sprintera

Szkice zapowiadające kolejną odsłonę prekursora segmentu dużych samochodów dostawczych

Rss 03.10.2017, 09:45 przez Dawid w Aktualności

Prototypowy Mercedes-Benz Concept EQA

Mercedes prezentuje na targach we Frankfurcie nowy koncepcyjny samochód z nowej marki EQ

Rss 15.09.2017, 10:22 przez Dawid w Aktualności

Mercedes oferuje wielkie rabaty za wymianę auta

Mercedes-Benz oferuje premię za wymianę używanego diesla na nowy samochód

Rss 24.08.2017, 12:49 przez Dawid w Aktualności

Mercedes-AMG GT R

"Bestia z Zielonego Piekła” ze znakomitym czasem okrążenia Północnej Pętli

Rss 13.12.2016, 10:41 przez Dawid w Aktualności

Szczyt luksusu pod gołym niebem

Podczas salonu samochodowego w Los Angeles marka Mercedes-Maybach prezentuje swój pierwszy kabriolet

Rss 22.11.2016, 11:58 przez Dawid w Aktualności

Nowe wersje Klasy E, GLC i GLC Coupe

11 nowych wersji w ofercie Mercedesa

Rss 12.10.2016, 11:48 przez Dawid w Aktualności

Generation EQ: nowa wizja mobilności

Koncepcyjny model o wyglądzie SUV-a w stylu coupé zapowiada nową generację modeli na prąd.

Rss 05.10.2016, 13:17 przez Dawid w Aktualności

Mercedes AMG GLC 43 4MATIC Coupe

Mercedes-AMG rozszerza swoje portfolio o kolejny model o wysokich osiągach.

Rss 12.09.2016, 11:37 przez Dawid w Aktualności

Mercedes na targach Classic Moto Show 2016

W pierwszy weekend września (2-4.09) Kraków stanie się motoryzacyjną stolicą Polski. 

Rss 29.08.2016, 11:50 przez Dawid w Aktualności

Vision Mercedes-Maybach 6

Luksus ostateczny

Rss 19.08.2016, 10:28 przez Dawid w Aktualności

Premiery Mercedes-Benz na targach w Poznaniu

Mercedes-Benz na swoim stanowisku pokaże nową Klasę E oraz samochody marzeń: SLC, SL i Klase S Cabriolet.

Rss 29.03.2016, 15:14 przez Dawid w Premiery

Rekordowy rok Mercedes-Benz

W grudniu w naszym kraju zarejestrowano 1096 nowych osobowych aut spod znaku trójramiennej gwiazdy - to najlepszy wynik w segmencie marek premium, o 36,7% wyższy niż przed rokiem. 

Rss 24.01.2016, 16:52 przez Paulina w Aktualności

Mercedes-Benz podczas 24. Finału WOŚP

Jak co roku, samochody dostawcze Mercedes-Benz wspierały zbiórkę w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rss 10.01.2016, 19:03 przez Paulina w Aktualności

Mercedes-Benz GLC z 5-gwiazdkową oceną w Euro NCAP

Mercedes-Benz GLC otrzymał najwyższą, 5-gwiazdkową ocenę w testach przeprowadzonych przez niezależną organizację Euro NCAP. 

Rss 22.12.2015, 20:28 przez Paulina w Aktualności

Beagle na pokładzie: Snoopy jeździ teraz Klasą V

O psie, który jeździł... Mercedesem!

Rss 10.12.2015, 21:51 przez Paulina w Aktualności

Czy tak będzie wyglądała przyszłość?

Mercedes-Benz Vision Tokyo - mobilny salon dla młodych trendsetterów

Rss 30.10.2015, 11:11 przez Paulina w Premiery

Papież błogosławi Mercedesa

Pierwszy Mercedes-Benz Vito z Argentyny otrzymał papieskie błogosławieństwo i trafił do organizacji pomocowej

Rss 29.10.2015, 10:20 przez Paulina w Aktualności

Pierwszy polski hybrydowy Canter trafia do sieci Biedronka

Fuso Canter Eco Hybrid, jedyny na świecie seryjnie produkowany hybrydowy lekki samochód ciężarowy, wjeżdża na polskie drogi!

Rss 19.10.2015, 12:09 przez Paulina w Aktualności

Ratownicy GOPR i Mercedes GLC [VIDEO]

Mercedes-Benz przekazuje GOPR 8 egzemplarzy najnowszego modelu GLC

Rss 14.10.2015, 16:53 przez Paulina w Aktualności

Justyna Kowalczyk w nowym Mercedesie GLE

Justyna Kowalczyk, najlepsza polska biegaczka narciarska, przesiada się do nowego samochodu. Jej wybór padł na Mercedesa GLE 350 d z silnikiem o mocy 258 KM, stałym napędem na cztery koła i sportowym pakietem AMG.

Rss 05.10.2015, 11:26 przez Paulina w Aktualności

Mercedes Cabrio klasy S – jak powinien wyglądać Kabriolet

Połączenie klasycznego piękna z najnowszą technologią

Rss 16.09.2015, 10:50 przez Paulina w Aktualności

Mercedes-Benz z rekordowym wzrostem w Polsce i na świecie

W Polsce Mercedes-Benz jest liderem wzrostu segmentu premium - od stycznia do lipca br. zarejestrowano w Polsce 5131 osobowych aut spod znaku gwiazdy. W tym 25 egz. supersportowego Mercedes-AMG GT

Rss 19.08.2015, 16:17 przez Bogusław w Aktualności

Bandyta z rodziny Mercedesa już w redakcji

To pierwszy samochód który filmowano przez telefon gdy spokojnie jechaliśmy w korku. Jednakże gdy nie było korka, to silnik biturbo o mocy 510 KM raczej nie dawał nikomu szans ..

Rss 31.07.2015, 21:10 przez Bogusław w Aktualności

Klocki LEGO dla mechaników?

Dzięki współpracy Mercedes-Benz i Grupy LEGO powstał model wywrotki Arocs 3245, jeden z najbardziej złożonych modeli w gamie LEGO Technic

Rss 28.07.2015, 11:31 przez Bogusław w Aktualności

Zróżnicowane potrzeby klientów i kierowców, wzorcowo wysoki poziom bezpieczeństwa

Mercedes-Benz Vans: dostosowane indywidualnych potrzeb systemy bezpieczeństwa dla modeli Sprinter, Vito i Citan


Rss 14.07.2015, 11:37 przez Paulina w Aktualności

Daimler Trucks stawia na bezpieczeństwo jako pionier innowacyjnych systemów

Nowość: asystent skrętu wykrywający obecność pieszych i rowerzystów

Rss 14.07.2015, 10:18 przez Paulina w Aktualności

Daimler Buses: Niekwestionowany numer jeden w zakresie bezpieczeństwa

Niekwestionowany numer jeden wśród producentów autobusów w Europie jest jednocześnie niekwestionowanym prymusem w zakresie techniki bezpieczeństwa. 

Rss 11.07.2015, 13:18 przez Paulina w Aktualności

Unimog - Terenowy Samochód Roku 2015

Czytelnicy specjalistycznego magazynu "Off Road" uznali Unimoga za najlepszy Terenowy Samochód Roku 2015 w kategorii pojazdów specjalnych

Rss 23.06.2015, 21:30 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz GLC od 173 500 zł - ceny w Polsce

W salonach Mercedes-Benz można już zamawiać nowego SUV-a klasy średniej - GLC. Bazowa odmiana 220 d 4MATIC z 9-biegową przekładnią automatyczną 9G-TRONIC i stałym napędem na obie osie kosztuje 173 500 zł.

Rss 23.06.2015, 21:24 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes GLC Inteligent Drive [VIDEO]

Mercedes-Benz Intelligent Drive: anioł stróż na pokładzie

Rss 18.06.2015, 12:05 przez Bogusław w Aktualności

Kamil Stoch w stylowym kombi Mercedesa

Kamil Stoch odebrał kluczyki do nowego samochodu. To kombi CLA Shooting Brake, najnowszy członek rodziny kompaktowych modeli Mercedes-Benz, w modnym białym kolorze.

Rss 17.06.2015, 17:46 przez Bogusław w Aktualności

Jak Mercedes wywiózł zwycięzców na Finał Ligi Europy

Mercedes-Benz Vito we flocie SIXT na Finale Ligii Europy. Pierwszymi pasażerami okazali się najważniejsi goście i piłkarze warszawskiego Finału Ligi Europy.

Rss 17.06.2015, 12:26 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz liderem segmentu aut premium w Polsce

Silne wzrosty w regionie NAFTA (USA: +11,1%) i w Azji (Chiny: +19,8%), rekordowa sprzedaż w Europie (+10,5%)

Rss 10.06.2015, 21:14 przez Bogusław w Aktualności

„Klasa S” wśród vanów notuje znakomite wyniki

Kompletna gama Klasy V już na rynku: odmiany z kierownicą po lewej i prawej stronie, trzy długości nadwozia, trzy warianty silnikowe oraz wersje 4MATIC. Efekt? Ponad 20 tys. dostarczonych egzemplarzy od maja 2014 r.

Rss 10.06.2015, 08:55 przez Bogusław w Aktualności

Wakacje tuż tuż, może Mercedes Marco Polo?

Wyśmienity komfort i maksymalna elastyczność – dla celów rekreacyjnych oraz do codziennej jazdy, czyli Marco Polo: niezależność w nowym stylu

Rss 05.06.2015, 16:15 przez Bogusław w Aktualności

Turbosprzęgło z retarderem: gdy liczy się maksymalna precyzja

Turbosprzęgło z retarderem: unikalny, dodatkowy system napędowy i układ hamulcowy. Większa dynamika, szybki przyrost momentu. Wydajna funkcja hamowania

Rss 02.06.2015, 08:15 przez Bogusław w Aktualności

Ziemia Obiecana i Mercedes Show

W  tym roku to Łódź gości StarDrive Poland 2015 -  90 klasycznych Mercedesów w Manufakturze i  na Piotrkowskiej

Rss 02.06.2015, 08:14 przez Bogusław w Aktualności

Fuso Canter "Lekką Ciężarówką Roku 2015"

Fuso Canter uznany za najlepszą lekką ciężarówkę przez czołowy brytyjski portal branżowy - VansA2Z

Rss 29.05.2015, 15:13 przez Paulina w Aktualności

Maszyna stworzona przez Mercedesa, pokonuje Mistrza o 2 l/100 km

Inteligentny tempomat PPC wygrał z  polskim mistrzem ekonomicznej jazdy Stanisławem Mierzejewskim, osiągając lepszy od niego wynik aż o 2 l/100km. 

Rss 15.05.2015, 13:07 przez Bogusław w Aktualności

Prezes Mercedes-Benz Polska, o biznesie, marketingu doznań, odpowiedzialności społecznej i wartościach europejskich

Mercedes to nie tylko samochody. Jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera organizacje pozarządowe i prowadzi działania filantropijne.Tajemnice działalności odsłania Prezes firmy w Polsce Niels Kowollik

Rss 14.05.2015, 16:39 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz na targach Auto Nostalgia 2015

Już w najbliższy weekend, 16-17 maja, w Warszawie odbędą się największe targi samochodów zabytkowych w Polsce - Auto Nostalgia.

Rss 13.05.2015, 19:44 przez Bogusław w Aktualności

Unimog pociągnie PKP?

Unimog jest znany ze swej uniwersalności. Pojazd ten jest w stanie nie tylko jeździć po drogach i bezdrożach, ale także po… torach kolejowych!

Rss 12.05.2015, 10:23 przez Bogusław w Aktualności

Nietypowa usterka po milionie kilometrów

Mercedes-Benz Vito przejechał na jednym silniku 999 999 km. Brak siódmej cyfry na wyświetlaczu licznika w pojeździe spowodował… jego zatrzymanie! 

Rss 11.05.2015, 16:49 przez Bogusław w Aktualności

Andrzej Bargiel z Sobiesław Zasada Automotive

Andrzej Bargiel - mistrz polski skiaplinizmu, mistrz świata w biegu na Elbus, mistrz w wyborze samochodu. Wybrał Mercedesa.

Rss 07.05.2015, 12:07 przez Bogusław w Aktualności

Festiwal PKO Off Camera i…. Mercedesy

Festiwal to filmy, światowe gwiazdy kina (do Krakowa na festiwal zawitali, lub zawitają m.in: Roman Polański, Claudia Cardinale, czy . Stellan Skarsgård) i... Mercedesy

Rss 02.05.2015, 19:01 przez Bogusław w Aktualności

Ciężarowe "terenówki" Mercedesa

Strome podjazdy, grząskie błoto i przeszkody wodne. Na budowie dróg, dużych obiektów przemysłowych czy linii energetycznych, sprawdzają się jedynie najlepsze pojazdy

Rss 23.04.2015, 16:28 przez Bogusław w Aktualności

Bieg to zdrowie i... kluczyki do Mercedesa

26 kwietnia w Warszawie odbędzie się kolejna edycja ORLEN Warsaw Marathon. Tradycyjnie, imprezę wspiera Mercedes-Benz, który ufundował Mercedesa CLA Shooting Brake i smarta forfour

Rss 21.04.2015, 12:54 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz GLE od 274 500 zł

W salonach Mercedes-Benz rusza sprzedaż nowej Klasy GLE – czyli gruntownie zmodernizowanego ML-a

Rss 15.04.2015, 15:58 przez Bogusław w Aktualności

Czy Unimog da radę holować Pendolino?

Unimog może poruszać się nie tylko po drodze, ale także po torach kolejowych, na których może ciągnąć składy o łącznej masie do 1.000 ton! Pięc takich pojazdów zakupiło PKP Intercity

Rss 15.04.2015, 12:47 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz: najwyższa sprzedaż w historii

W marcu Mercedes-Benz dostarczył na świecie 183 467 aut, więcej niż kiedykolwiek w ciągu jednego miesiąca.  W Polsce zarejestrowano 991 Mercedesów, ponad dwukrotnie więcej niż przed rokiem

Rss 14.04.2015, 16:39 przez Bogusław w Aktualności

Akcesoria AMG

Wysokiej próby materiały i kunsztowne wykonanie: ekskluzywne akcesoria dla fanów AMG

Rss 07.04.2015, 20:57 przez Bogusław w Aktualności

Miażdżący triumf Mercedesa

Czegoś takiego nikt nie mógł się spodziewać: Mercedes najpierw zdołał wprowadzić do ścisłego finału jeden ze swych modeli w każdej z pięciu kategorii, a potem zdobył trzy z pięciu tytułów – w tym ten najważniejszy, Światowego Samochodu Roku 2015.

Rss 06.04.2015, 09:31 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes zapowiada premierę pick up'a

Świat staje na głowie. Mercedes będzie miał pick up'a....

Rss 31.03.2015, 12:41 przez Bogusław w Aktualności

Mercedesy SUV - nowe nazewnictwo

Nowa nomenklatura SUV-ów Mercedes-Benz. Zobacz co się zmieniło

Rss 28.03.2015, 16:05 przez Bogusław w Aktualności

Piękno nie jedno ma imię... [Video]

...choć nie od dziś mówią na nie "Mercedes"!

Rss 27.03.2015, 17:04 przez Paulina w Aktualności

Inteligentny tempomat zmniejsza zuzycie paliwa

„Przewidujący” tempomat Predictive Powertrain Control jako wyposażenie dodatkowe dla ciężarówek Mercedes-Benz

Rss 27.03.2015, 12:32 przez Bogusław w Aktualności

Gratka dla kolekcjonarów - aukcja zabytkowych Mercedesa

Historyczne samochody Mercedes-Benz na aukcji Bonhams. Podajemy dane...

Rss 24.03.2015, 14:30 przez Bogusław w Aktualności

Nietypowe coupe od Mercedesa! [VIDEO]

Mercedes GLE, czyli nowość w ofercie srebrnej gwiazdy

Rss 16.03.2015, 14:12 przez Paulina w Aktualności

Mercedes-Maybach Pullman - limuzyna z elitarnym rodowodem [VIDEO]

50. urodziny najbardziej znanej limuzyny Pullman – Mercedesa 600 – zbiegły się z wyjątkową premierą. W Genewie zadebiutowała nowa generacja Pullmana. 

Rss 15.03.2015, 11:08 przez Bogusław w Aktualności

C 63 S oficjalnym samochodem medycznym F1

Wraz z GT S na torze debiutuje nowy oficjalny samochód medyczny F1 – Mercedes-AMG C 63 S Kombi, który zastępuje C 63 AMG

Rss 13.03.2015, 20:29 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-AMG GT S -samochód bezpieczeństwa Formuły 1

Chrzest bojowy na torze wyścigowym – najnowsze  samochody Mercedes-AMG o wysokich osiągach zapewnią bezpieczeństwo w tegorocznym sezonie Formuły 1. 

Rss 13.03.2015, 17:37 przez Bogusław w Aktualności

Spełnione marzenie: 60 lat Mercedesa 190 SL

Radość życia, wdzięk i podróże w nieznane – 60 lat temu, w marcu 1955 roku, zadebiutował Mercedes-Benz 190 SL (W 121)

Rss 11.03.2015, 10:20 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz wiodącą marką aut premium w Polsce

Mercedes liderem segmentu premium w USA, Niemczech i Japonii. W Polsce w stosunku do okresu styczeń – luty 2014 zanotowano wzrost sprzedaży o 42 %

Rss 09.03.2015, 15:05 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz GLE Coupe od 321 000 zł

W salonach Mercedesa debiutuje nowy model GLE Coupe, łączący funkcjonalność SUV-a ze sportową linią i dynamiką aut coupe. Ceny bazowej wersji GLE 350d rozpoczynają się od 321 000 zł.

Rss 06.03.2015, 16:28 przez Bogusław w Aktualności

Sięgać Nieba Bram... pompą do betonu?

Dwie nowe pompy do betonu klasy 70 metrów na specjalistycznych podwoziach Arocsa sprawiają, że firma Pompbet jest wyposażona jak żadne inne przedsiębiorstwo w Europie.

Rss 06.03.2015, 09:11 przez Bogusław w Aktualności

Jak wozi się dubajska policja? [VIDEO]

Zobacz czym jeździ najbogatsza na świecie służba policyjna

Rss 20.02.2015, 13:11 przez Paulina w Aktualności

Nowe systemy multimedialne w Klasie E

Mercedes E na bieżąco informuje kierowcę o ewentualnych opóźnieniach, ich przyczynach lub konieczności objazdu jedną z sugerowanych tras

Rss 19.02.2015, 14:53 przez Bogusław w Aktualności

Michał Kościuszko promuje Mercedes-AMG

Sobiesław Zasada Automotive nawiązało współpracę z Michałem Kościuszko. Projekt ma na celu promocję rajdowych walorów aut z legendarnej fabryki w Affalterbach. 


Rss 27.01.2015, 11:09 przez Bogusław w Aktualności

Drogi Sprinterze, jak ten czas leci!

Wszystkiego najlepszego, stary przyjacielu! 23 stycznia 1995 roku partia pierwszych 500 egzemplarzy Sprintera opuściła taśmy montażowe.Tego dnia rozpoczęła się historia sukcesu...

Rss 23.01.2015, 20:26 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz Polska – Rekordowy rok 2014

Czy dla Mercedes-Benz 2014 rok należał do udanych? Jakie są plany firmy na 2015?

Rss 23.01.2015, 10:44 przez Paulina w Aktualności

Anna Mucha w nowym Mercedesie CLS

„Ten samochód idealnie pasuje na każdą okazję. Poza tym lubię mieć takie kobiece dodatki, których zazdroszczą mi mężczyźni…”

Rss 23.01.2015, 10:31 przez Paulina w Aktualności

Piękno ma wiele imion

Mercedes-Benz Warsaw Fashion Weekend 2015 odsłania kolejne etapy przygotowań do najważniejszego wydarzenia modowego tego roku

Rss 23.01.2015, 10:15 przez Paulina w Aktualności

Sukces U400 NAC Rally Team na rajdzie Africa Eco Race 2015

Dla himalaistów – Mount Everest, dla żeglarzy – Cape Horn, a dla off-roaderów – Dakar. Miejsca owiane legendą, o których niektórzy śnią latami i których nazwa zawsze budzi żywsze bicie serca. 

Rss 15.01.2015, 13:25 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz liderem segmentu "ponad 16T"

Mercedes-Benz zdobył w 2014 roku pozycję lidera najcięższego segmentu motoryzacji. 

Rss 13.01.2015, 13:43 przez Bogusław w Aktualności

Nowe Vito napędza WOŚP

100.000 czerwonych serduszek naklejono na Nowych Vito biorących udział w zbiórce charytatywnej w całej Polsce. Każdą nalepkę Mercedes-Benz Polska nagrodzi pomocą o wartości złotówki na rzecz Orkiestry.

Rss 12.01.2015, 16:51 przez Bogusław w Aktualności

Rekordowa sprzedaż Mercedes-AMG w Polsce

W roku 2014 w Polsce zarejestrowano 408 samochodów AMG Dla porównania, rok 2013 zamknięto wynikiem blisko trzykrotnie niższym (140 egzemplarzy).

Rss 05.01.2015, 18:13 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes – rok 2015 zapowiada się ekscytująco

Mijający rok możemy uznać za bardzo udany, a przyszły zapowiada się ekscytująco. Gottlieb Daimler i Karl benz byliby dumni ze sposobu, w jaki Mercedes rozwija się w Polsce

Rss 23.12.2014, 13:02 przez Bogusław w Aktualności

Nowości Mercedesa w 2015 roku

 Do 2020 roku Mercedes ma wprowadzić na rynek 30 modeli, spośród których 11 nie ma swojego odpowiednika w dotychczasowej ofercie. Tylko w przyszłym roku na polski rynek  wjedzie kilkanaście nowości. Zdradzamy jakie to nowosci

Rss 19.12.2014, 14:20 przez Bogusław w Aktualności

Samochody Dostawcze Mercedes-Benz to Dobra Marka!

Auta dostawcze spod znaku Gwiazdy zostały po raz kolejny docenione. Marce przyznano w tym segmencie tytuł „Dobra Marka 2015 – Jakość, Zaufanie, Renoma”.

Rss 18.12.2014, 15:50 przez Paulina w Aktualności

Rekordowa sprzedaż Klasy S na świecie i w Polsce

Mercedes-Benz Klasy S znajdzie w tym roku rekordową liczbę ponad 100 tys. nabywców

Rss 18.12.2014, 09:45 przez Maciek w Aktualności

Gama modeli Mercedes-Benz z napędem 4MATIC

76 – tyle odmian z napędem na obie osie 4MATIC liczy obecnie gama modelowa Mercedes-Benz. Oznacza to, że technologia 4x4 jest dostępna dla pojazdów niemal wszystkich segmentów – od aut kompaktowych, przez Klasy C, E, S i CLS, aż do SUV-ów.

Rss 17.12.2014, 11:24 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz SL 63 AMG w dwóch unikalnych seriach [VIDEO]

Kolekcjonerska edycja SL 63 AMG z okazji sukcesu w Mistrzostwach Świata F1 2014 – „World Championship 2014 Collector's Edition”

Rss 03.12.2014, 10:05 przez Paulina w Aktualności

AMG planuje dwukrotny wzrost sprzedaży

Mercedes-AMG poszerza ofertę o modele z nowej linii „AMG Sport”. Cel: podwojenie sprzedaży do 2017 roku

Rss 01.12.2014, 18:07 przez Bogusław w Aktualności

Udany sezon SLS AMG GT3 w barwach prywatnych zespołów

SLS AMG GT3 kończy sezon z 6 tytułami mistrzowskimi i 34 zwycięstwami

Rss 28.11.2014, 09:36 przez Paulina w Aktualności

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake – kompaktowa awangarda

Niepowtarzalna, dynamiczna sylwetka zdążyła już uczynić Mercedesa CLA ikoną designu. Teraz do czterodrzwiowego coupé dołącza nowy, stylowy wariant – CLA Shooting Brake.

Rss 25.11.2014, 13:16 przez Paulina w Premiery

Postój na aktywność

W zdrowym ciele zdrowe ciele - mówi stare uczniowskie przysłowie. W zdrowym ciele zdrowy duch mówi starożytni. Mercedes zaś mówi zatrzymaj się i trochę ruchu nie zaszkodzi

Rss 18.11.2014, 20:47 przez Bogusław w Aktualności

Gdy noc zamienia się w dzień – nowe reflektory LED-owe

Mercedes-Benz – pionier w technologii oświetlenia – prezentuje reflektory bliższej i dalszej przyszłości.

Rss 18.11.2014, 20:20 przez Bogusław w Aktualności

Maybach powraca i nowe oznaczenia Mercedesa

Mercedes-Benz z nową serią Mercedes-Maybach jako synonim najwyższej ekskluzywności. A czy wiesz co oznacza Mercedes GLE Coupe? Jak nie to czytaj

Rss 13.11.2014, 21:37 przez Bogusław w Premiery

Mercedes dla ludu? [VIDEO]

Czy Mercedes chce zerwać ze stereotypem ekskluzywnej limuzyny? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w rozmowie z Matuszem Granoszką, specjalistą ds. PR Mercedes-Benz.

Rss 03.11.2014, 11:06 przez Paulina w Aktualności

Pierwszy drogowo-szynowy Unimog nowej generacji dostarczony do klienta

Mercedes-Benz Unimog: wydajne narzędzie do przeprowadzania manewrów przetaczania

Rss 27.10.2014, 12:37 przez Paulina w Aktualności

Highway Hero – Drogowy bohater

Pokazowa ciężarówka „Highway Hero” i jej przeszywający, basowy pomruk układu wydechowego sprawiły, że Mercedes-Benz Actros 2551 zwycięzcą „Nordic Trophy 2014”

Rss 27.10.2014, 08:32 przez Bogusław w Aktualności

Ekstra długość dla ekstra mężczyzn

Mercedes przedstawia wyjątkową ofertę!

Rss 24.10.2014, 12:15 przez Paulina w Aktualności

Mercedes G - ćwierć wieku w podróży

Po 25 latach podróżowania i blisko 900 tysiącach przejechanych kilometrów, z 215 odwiedzonymi państwami na koncie, Meredes G wjeżdża do ... muzeum


Rss 23.10.2014, 11:47 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes Klasy S po roku. SUKCES!!!

Od chwili debiutu przed rokiem Mercedes-Benz dostarczył już ponad 100 tys. egzemplarzy Klasy S. Najwięcej aut sprzedano w Chinach i w USA

Rss 21.10.2014, 12:13 przez Bogusław w Aktualności

Pięć platform i globalna sieć produkcyjna

Nowa strategia produkcji samochodów osobowych Mercedes-Benz

Rss 15.10.2014, 09:49 przez Paulina w Aktualności

Mercedes-Benz mistrzem konstruktorów Formuły 1!

Lewis Hamilton zwycięzcą pierwszego w historii Grand Prix Rosji w Soczi, Nico Rosberg na drugim miejscu. Mercedes-Benz mistrzem konstruktorów F1

Rss 14.10.2014, 12:56 przez Paulina w Aktualności

Klasa B F-Cell pokonała już ponad 300 tys. km

W Paryżu Toyota zaprezentowała (prawie) seryjny model Fuel Cell, twierdząc iż ponownie -jak z hybrydą- wyprzedzi konkurencję. Tymczasem...

Rss 10.10.2014, 20:22 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes najpopularniejszą marką aut premium w Polsce

We wrześniu br. Mercedes-Benz zanotował najlepszy miesięczny wynik sprzedaży w historii firmy

Rss 10.10.2014, 09:48 przez Maciek w Aktualności

Mercedes-AMG GT: ceny w Polsce

W polskiej ofercie Mercedes-AMG debiutuje model GT – najnowszy samochód sportowy z Affalterbach. Ceny Mercedesa-AMG GT w Polsce startują od 552 500 zł.

Rss 07.10.2014, 16:01 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes AMG GT na paryskim salonie!

Zdecydowanie lżejsza i tańsza wersja modelu SLS inaugurująca rywalizację Mercedesa z Porsche

Rss 02.10.2014, 19:51 przez Maciek w Premiery

Unimog niezastąpiony na surowych wzgórzach Islandii

Terenowy Unimog U 4000 z silnikiem o mocy 218 KM i systemem kontroli ciśnienia w ogumieniu imponuje solidnością, dobrym prowadzeniem oraz niewygórowanymi kosztami eksploatacji

Rss 02.10.2014, 14:45 przez Paulina w Aktualności

Dookoła świata z Mercedes Benz Truck. Przystanek Jan Kosmowski Kraków

Dilerzy popularnych samochodów osobowych często robią dni otwarte. Dilerzy modeli prestiżowych czynią to rzadko, a sprzedający wersje dostawcze i ciężarowe nigdy. Tyle teoria. A praktyka ?

Rss 28.09.2014, 21:01 przez Bogusław w Aktualności

Mistrzostwa Świata kierowców Ciężarowek

Większość osób sądzi, iż jazda samochodem to ich żywioł. Jednakże to co widziałem w Krakowie zweryfikowało wszystkie moje opinie. Samochodem nie potrafimy jeździć!!!

Rss 27.09.2014, 13:31 przez Bogusław w Aktualności

Autonomiczne Mercedesy dopuszczone do ruchu w Kalifornii

Władze stanu Kalifornia udzieliły oficjalnych zezwoleń na poruszanie się testowych samochodów autonomicznych po publicznych drogach. 

Rss 24.09.2014, 20:30 przez Bogusław w Aktualności

Nowa Klasa V ze stałym napędem na wszystkie koła

Podczas salonu samochodowego w Paryżu, na początku października br., Mercedes-Benz po raz pierwszy zaprezentuje Klasę V ze stałym napędem 4MATIC

Rss 23.09.2014, 11:15 przez Maciek w Aktualności

Mateusz Kusznierewicz na szkoleniu AMG

Żeglarski mistrz - a prywatnie miłośnik Mercedesów - miał okazję udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą najszybszych modeli niemieckiej marki

Rss 23.09.2014, 10:06 przez Maciek w Aktualności

Mercedes Sprinter - znowu sukces

Mercedes-Benz Sprinter z nagrodą za pionierskie technologie z dziedziny bezpieczeństwa

Rss 17.09.2014, 16:30 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz Polska na Targach Energetab

Mercedes-Benz pokazuje szeroką gamę pojazdów dedykowanych branży energetycznej

Rss 16.09.2014, 15:59 przez Maciek w Aktualności

Mercedes-Benz Zetros jako mobilny dom klasy biznes

Ekstremalna terenówka jako luksusowy apartament: Mercedes-Benz Zetros z kempingowym nadwoziem

Rss 16.09.2014, 09:30 przez Maciek w Premiery

Sprinter zużywa 4,4 l/100 km - takie rzeczy tylko w Polsce

Jazda oszczędnościowa to ekologia, ekonomia i… prawdziwa sztuka. Czyż bowiem nie należy uznać za wyczyn zużycie paliwa w Mercedesie Sprinter poniżej 4,5 l/100 km?

Rss 15.09.2014, 09:28 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes najpopularniejszą marką aut premium w Polsce

W sierpniu zarejestrowano w Polsce 538 osobowych aut niemieckiej marki, o 28,0 proc. więcej niż przed rokiem. Na całym świecie do nabywców trafiło w tym czasie 118 887 nowych samochodów z gwiazdą - więcej niż w którymkolwiek sierpniu w historii.

Rss 12.09.2014, 10:17 przez Paulina w Aktualności

Ania Mucha, Toskania i nowe kombi Mercedesa

To nie wstyd mieć swoje ideały i obiekty westchnień. W samochodach jest to tylko Mercedes (zresztą kobieta!). Wśród płci pięknej to (m.in.) Ania Mucha...

Rss 03.09.2014, 18:49 przez Bogusław w Aktualności

Marcin Dorociński przesiada się do AMG...

..ale tylko na chwilę. Jeden z najbardziej utalentowanych aktorów średniego pokolenia na jeden dzień porzucił swojego Mercedesa CLS Shooting Brake i wziął udział w szkoleniu AMG Driving Academy.

Rss 02.09.2014, 12:14 przez Paulina w Aktualności

Sprzedano już ponad 100 tys. Mercedesów CLA

Imponująca sprzedaż nowych generacji Mercedesa w Polsce i w Europie

Rss 01.09.2014, 13:06 przez Maciek w Aktualności

Ćwiczyć z Mercedesem i Iwoną Blecharczyk

W Polsce rusza program budowy otwartych parków treningowych dla kierowców ciężarówek!

Rss 29.08.2014, 09:49 przez Paulina w Aktualności

Ogromna popularność Mercedesa w sieci

Mercedes-Benz najbardziej interaktywną marką motoryzacyjną w mediach społecznościowych

Rss 25.08.2014, 09:54 przez Maciek w Aktualności

Wzrost sprzedaży Mercedes-AMG w Polsce

Od stycznia do lipca br. Mercedes-AMG sprzedał w Polsce blisko czterokrotnie więcej sportowych samochodów spod znaku trójramiennej gwiazdy niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego

Rss 22.08.2014, 10:30 przez Maciek w Aktualności

Mercedes-Benz Vans chwali się nową flotą

Nowe Vito w towarzystwie Sprintera i Citana czyli Mercedes-Benz Vans podczas targów pojazdów użytkowych w Hanowerze

Rss 19.08.2014, 15:29 przez Paulina w Aktualności

Mercedesy w grze wyścigowej Mario Kart 8

Po raz pierwszy w historii Mario Kart gracze mają do wyboru "prawdziwe" auta

Rss 14.08.2014, 09:41 przez Maciek w Aktualności

Samochód dla Polaka Mercedes G 63 AMG 6x6

Polska największym rynkiem Mercedesa G 63 AMG 6x6 w Europie

Rss 11.08.2014, 20:46 przez Bogusław w Aktualności

Rekordowa sprzedaż Mercedesa Klasy S w Polsce

Od początku stycznia do końca lipca br. zarejestrowano w Polsce 315 nowych Mercedesów Klasy S. Co dwunasty sprzedany egzemplarz to wersja S 63 AMG.

Rss 08.08.2014, 18:09 przez Bogusław w Aktualności

Rock&Roll z Mercedesem

Co połączyło pakistańskiego noblistę Mohammada Yunnusa, niemiecką kapelę The BossHoss, aktorów Teatru 6. Piętro, Agnieszkę Holland i zespół Coma? Mercedes-Benz i Przystanek Woodstock!

Rss 06.08.2014, 18:23 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes C w Chinach będzie Long Limousine

W Pekinie rusza produkcja przedłużonej Klasy C. Model wzmacnia portfolio Mercedes-Benz w Chinach


Rss 31.07.2014, 16:57 przez Bogusław w Aktualności

Mistrzostwa Śwaita Ciężarówek w Polsce

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR 2014 w Krakowie 25-28 września

Rss 24.07.2014, 17:44 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes A i rodzina - NOWOŚCI

Nowości w gamie Klas A, CLA i GLA: oszczędne diesle i kolejne odmiany z napędem na obie osie

Rss 24.07.2014, 16:12 przez Bogusław w Aktualności

Dzień Klasyków w Stacji Mercedes

W najbliższą niedzielę, 27 lipca, już o godzinie 8.00 do Stacji Mercedes przyjadą prawdziwe legendy motoryzacji.

Rss 24.07.2014, 09:17 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz: kody QR pomogą uratować życie

Mercedes-Benz jako pierwszy zapewni dostęp do karty ratowniczej pojazdu za pomocą kodu QR. Służby ratownicze mogą błyskawicznie dotrzeć do istotnych informacji na temat pojazdu

Rss 22.07.2014, 11:14 przez Bogusław w Aktualności

Z Mercedesem na plażę - Master Truck 2014

Największy w Polsce zlot pojazdów ciężarowych odbędzie się już po raz kolejny na Autodromie w Nowej Wsi Polskiej pod Opolem.

Rss 16.07.2014, 20:47 przez Bogusław w Aktualności

Mistrzowie świata jeżdżą Mercedesem

W Berlinie ponad 100 tys ludzi wita -jadących na specjalnym Mercedesie Actros- Mistrzów w Piłce Nożnej. Wiadomo „Mistrzowie świata jeżdżą Mercedesem”

Rss 15.07.2014, 18:56 przez Bogusław w Aktualności

Nowy Sprinter. Po roku na rynku ogłaszamy sukces.

Od chwili uruchomienia produkcji w lipcu 2013 roku sprzedano około 134 tys. egzemplarzy modelu (+15 proc.)

Rss 10.07.2014, 17:02 przez Bogusław w Aktualności

Transport i ruch drogowy - teraz i w przyszłości

Czy w przyszłości grożą nam ogromne korki? Nikt nie może być tego pewny. Ale eksperci są zgodni co do jednego - prognozy wskazują, że nasilenie ruchu będzie wzrastać.

Rss 08.07.2014, 19:00 przez Bogusław w Aktualności

Piknik Bezpieczeństwa Drogowego w Stacji Mercedes

Kino 5D, tor przeszkód w alkogoglach, warsztaty związane z bezpieczeństwem drogowym dorosłych i dzieci – to wszystko w czwartek, 10 lipca w Stacji Mercedes

Rss 07.07.2014, 13:18 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz E 300 BlueTEC HYBRID - mistrz oszczędności

Mercedes-Benz E 300 BlueTEC HYBRID przejechał z Afryki do Anglii na jednym baku !!!

Rss 04.07.2014, 14:01 przez Bogusław w Aktualności

120 lat motosportu Mercedesa

"Uzależnieni od wygrywania" - podczas tegorocznego Festiwalu Prędkości w Goodwood Mercedes-Benz wspomina fascynujące sukcesy sportowe z minionych 120 lat

Rss 25.06.2014, 17:48 przez Bogusław w Aktualności

Stuletni Mercedes w Poznaniu

XIII Zlot Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland 2014 odbył się w dniach 19-22 czerwca z Poznaniu. Na imprezie pojawiło się 80 polskich i zagranicznych załóg w samochodach marki Mercedes-Benz.

Rss 25.06.2014, 11:17 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes MULTIBEAM LED - nowa jakość oświetlenia

Wraz z nowym CLS-em Mercedes-Benz wprowadza innowacyjną technologię przedniego oświetlenia - MULTIBEAM LED.

Rss 24.06.2014, 21:55 przez Bogusław w Aktualności

Nagrody dla najlepszych dealerów Mercedes-Benz

Nie tylko produkt – także poziom obsługi klienta i jakość serwisu bezpośrednio przekładają się na satysfakcję nabywców oraz kierowców.

Rss 21.06.2014, 20:51 przez Bogusław w Aktualności

PR Mercedes-Benz Polska najlepszy!

W ósmej edycji prestiżowego konkursu „PRotony”, nagrodę w kategorii   „komunikacja firmy lub korporacji”  odebrała dr Ewa Łabno-Falęcka z Mercedes-Benz Polska. 

Rss 17.06.2014, 20:19 przez Bogusław w Aktualności

Zabytkowe Mercedesy w Poznaniu

W dniach 19-22 czerwca br. w Poznaniu odbędzie się StarDrive Poland 2014, czyli trzynasty (szczęśliwy) Zlot Zabytkowych Mercedesów.

Rss 17.06.2014, 13:12 przez Bogusław w Aktualności

Sprzedaż Mercedes-Benz w maju: kolejny dwucyfrowy wzrost

W maju samochody Mercedes-Benz wybrało 134 031 klientów (+10,4 proc.), a klasa C i GLA są szczególnie popularnymi modelami w ofercie

Rss 11.06.2014, 09:04 przez Bogusław w Aktualności

Klasa G terenowym samochodem roku 2014

Ponad 63 tys. czytelników magazynu branżowego "OFF ROAD" oddało swoje głosy na najlepsze auta terenowe na rynku. Zwyciężył...

Rss 10.06.2014, 20:27 przez Bogusław w Aktualności

„Mercedes w parku nam nie przeszkadza”

Jak określić miejsce, które jest kawiarnią, barem i restauracją, a jednocześnie centrum kultury, sportu, dyskusji i rozrywki? 

Ponownie rusza Stacja Mercedes...

Rss 10.06.2014, 19:35 przez Bogusław w Aktualności

Weź udział w treningu i wygraj Mercedesa Klasy A

8 czerwca odbędzie się Reebok Women’s Fitness Camp. Każda uczestniczka ma szansę na wygranie Mercedesa Klasy A na cały rok.

Rss 06.06.2014, 16:26 przez Bogusław w Aktualności

Kamil Stoch jako Stig za kierownicą A 45 AMG

....Kamil, przebrany za słynnego Stiga, wjechał na podjazd klubu golfowego 360-konnym Mercedesem A 45 AMG...

Rss 06.06.2014, 15:28 przez Bogusław w Aktualności

Robert Lewandowski w Mercedesie AMG

W środę 21 maja tor wyścigowy "Kielce" po raz kolejny okupowały Mercedesy ze stajni AMG. Gościem specjalnym szkolenia organizowanego przez AMG Driving Academy był Robert Lewandowski

Rss 28.05.2014, 13:45 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz Atego - 20,28 litra na 100 km!

Jak niskie może być spalanie w samochodzie ciężarowym? Okazuje się, że nawet 20,28 l/ 100km...

Rss 20.05.2014, 09:14 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes rozdawał samochody.

Mercedes GLA i smart fortwo dla uczestników ORLEN Warsaw Marathon 2014!

Rss 19.05.2014, 16:44 przez Bogusław w Aktualności

IRONMAN i Mercedes

Silne partnerstwo - Klasa V oficjalnym samochodem zawodów IRONMAN® European Tour.

Rss 13.05.2014, 19:38 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz znów na sportowo

W tym roku Mercedes-Benz szczególnie mocno zaangażował się we wsparcie polskiego Sportu. Nowym Sprinterem będą teraz jeździć sportowcy i działacze.

Rss 28.04.2014, 17:06 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes z konkurencyjnym modelem dla BMW X6?

Podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie Mercedes zaprezentował wizję Concept Coupé SUV, która w przyszłości przeobrazi się w produkcyjną wersję ekskluzywnego SUV-a o sportowej stylizacji nadwozia

Rss 25.04.2014, 08:45 przez Bogusław w Aktualności

Ekonomiczna jazda dostawczym Mercedesem

Trzecia edycja Grand Prix Mercedes-Benz Van Economy – tym razem Sprinter

Rss 22.04.2014, 16:20 przez Bogusław w Aktualności

Orlen Warsaw Marathon z Mercedesem w tle

ORLEN Warsaw Marathon odbędzie się w najbliższą niedzielę. Główną nagrodą w biegu jest Mercedesa GLA, natomiast dla uczestników dystansu na 10 km czeka smart for two coupe.

Rss 09.04.2014, 12:10 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes - celny strzał w dziesiątkę

Czujemy wiatr w żaglach, niektóre modele samochodów mamy niemal wyprzedane i dotyczy to zarówno mniejszych, jak i większych aut – mówi prezes zarządu Mercedes-Benz Polska Niels Kowollik

Rss 01.04.2014, 12:36 przez Bogusław w Aktualności

Viano Marco-Polo – najwyższa jakość potwierdzona

Kamper Mercedes-Benz otrzymał Znak Jakości Kid Zone – wyróżnienie  nadawane przyjaznym dzieciom produktom o najwyższej jakości.

Rss 31.03.2014, 19:42 przez Bogusław w Aktualności

5 premier czyli Mercedes-Benz na Motor Show w Poznaniu

Już w najbliższy czwartek, 27 marca, w Poznaniu ruszają największe w kraju targi motoryzacyjne.Mercedes-Benz zaprezentuje aż pięć premierowych modeli. Jako Hit będą też Mistrzostwa Polski w Aplikacjach Samochodowych.

Rss 26.03.2014, 08:28 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes CLA Shooting Brake również w wersji AMG

Pod koniec zeszłego roku Mercedes rozpoczął testy zamaskowanych egzemplarzy modelu CLA Shooting Brake, który ma oferować większy bagażnik i przede wszystkim więcej miejsca nad głowami pasażerów podróżujących na tylnej kanapie.

Rss 26.03.2014, 07:58 przez Bogusław w Aktualności

Kamil Stoch i Mercedes AMG, czyli super gwiazda dla Supergwiazdy

Co łączy panów Sobiesława Zasadę i Kamila Stocha? Obydwaj kochają gwiazdę Mercedesa. Ot dwie gwiazdy i jedna miłość: zresztą także gwiazda....

Rss 24.03.2014, 19:00 przez Bogusław w Aktualności

Szymborska czyta Szymborską w Nowym Mercedesie Klasy C

Fuzja wysokiej kultury z wysoką technologią to wynik nawiązanej właśnie współpracy partnerskiej między Fundacją Wisławy Szymborskiej i Sobiesław Zasada Automotive.

Rss 21.03.2014, 08:31 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes Arocs - nagroda budowlańców

Mercedes-Benz Arocs, stworzony do pracy w sektorze budowlanym, otrzymał prestiżowe wyróżnienie – „Laur Buildera”. 

Rss 18.02.2014, 15:51 przez Bogusław w Aktualności

Rekordowe wyniki Mercedes-AMG

Miniony rok okazał się najlepszym w historii Mercedes-AMG. Sportowa marka Mercedes-Benz uzyskała nowy rekord sprzedaży – nabywców znalazło około 32,2 tys. aut.

Rss 10.02.2014, 19:02 przez Bogusław w Aktualności

Tesco wybiera jakość Mercedes-Benz i szkoli kierowców

W zeszłym roku sieć sklepów Tesco nabyła 120 samochodów dostawczych Mercedes-Benz Sprinter. Dbając o najwyższą jakość swoich usług, detalista zadbał również o profesjonalne szkolenie swoich kierowców.

Rss 07.02.2014, 17:41 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes - podsumowanie 2013, plany 2014

Spółka Mercedes-Benz Polska odnotowała w 2013 roku obroty w wys. 2.781  mln PLN, co oznacza wzrost o 13% w porównaniu do 2012 (2.460 mln PLN).  

Rss 04.02.2014, 17:55 przez Bogusław w Aktualności

S 600 - flagowa limuzyna Mercedes-Benz

Flagowa limuzyna z silnikiem V12 biturbo o mocy 390 kW (530 KM) i 830 Nm maksymalnego momentu obrotowego oferowana jest wyłącznie z przedłużonym rozstawem osi.

Rss 16.01.2014, 21:01 przez Bogusław w Aktualności

Najlepszy rok w historii Mercedes-Benz

W ubiegłym roku Mercedes-Benz dostarczył więcej aut niż kiedykolwiek w swojej historii - 1 461 680 sztuk, a na kluczowych rynkach, takich jak Niemcy, USA, Japonia i Australia, zdobył tytuł najpopularniejszej marki premium.

Rss 15.01.2014, 18:17 przez Bogusław w Aktualności

Pół miliona Mercedesów B

Od momentu premiery w 2005 roku Mercedes-Benz dostarczył klientom na całym świecie już ponad milion egzemplarzy Klasy B. Szczególną popularnością Sports Tourer cieszy się w Niemczech i w Chinach. Około 30 proc. jego nabywców jeździło wcześniej autem innej marki. Już niebawem do oferty dołączą dwie nowe wersje modelu.

Rss 02.01.2014, 17:47 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes znów rozbłyśnie na Krakowskim Przedmieściu

Jutro, 12 grudnia, po zapadnięciu zmierzchu, na Domu bez Kantów rozbłyśnie odrestaurowany neon Mercedes-Benz.

Rss 11.12.2013, 16:39 przez Bogusław w Aktualności

Unimog BlueTec 6:

Pierwsze egzemplarze Unimogów z zaprezentowanej wiosną tego roku generacji BlueTec 6 zostały już dostarczone klientom.

Rss 25.11.2013, 11:56 przez Bogusław w Aktualności

Pożegnanie - SLS AMG GT Final Edition

SLS AMG GT Final Edition to ograniczona do 350 sztuk edycja specjalna, która odzwierciedla sukces pierwszego auta zbudowanego w pełni przez inżynierów z Affalterbach

Rss 21.11.2013, 07:12 przez Bogusław w Aktualności

Nowy Unimog w rolnictwie

Podczas targów rolniczych Agritechnica w Hanowerze Mercedes-Benz zaprezentował nowego Unimoga…

Rss 19.11.2013, 19:46 przez Bogusław w Aktualności

AMG Vision Gran Turismo - sportowiec nowej ery


Na potrzeby nowej gry Gran Turismo® 6 projektanci Mercedes-Benz stworzyli wizjonerski prototyp AMG Vision Gran Turismo. 

Rss 18.11.2013, 12:06 przez Bogusław w Aktualności

Podwójna premiera Mercedes-AMG w Tokio i Los Angeles

Dwie wystawy, dwie potężne maszyny: Mercedes S 65 AMG i SLS AMG GT Final Edition. Miejsce: Los Angeles oraz Tokio. Termin: od 20 listopada do 1 grudnia

Rss 15.11.2013, 13:15 przez Bogusław w Aktualności

Terenowe gwiazdy Mercedesa

Klasa G, model GLK przygotowany dla GOPR, wyjątkowy Sprinter 6x6, potężny Arocs oraz Mercedes Klasy M. Wszystko to czeka na przybyłych na OffRoad Show Poland 2013...

Rss 15.11.2013, 08:41 przez Bogusław w Aktualności

Stacja Mercedes wśród nominowanych do European Excellence Award

„Stacja Mercedes” została nominowana do prestiżowej nagrody European Excellence Awards, promującej najlepsze projekty i kampanie komunikacji marketingowej. Zwycięzców poznamy 5 grudnia podczas uroczystej Gali w Monachium.

Rss 13.11.2013, 15:50 przez Bogusław w Aktualności

Szok - dostawczy Mercedes Citan spalił tylko 2,6 l/100 km

Jak niskie może być spalanie w samochodzie dostawczym? Okazuje się, że nawet 2,6l/ 100km! 

Rss 24.10.2013, 17:44 przez Bogusław w Aktualności

Nowy Mercedes C - wewnętrzny awans

Zapowiadając nową generację modelu, Mercedes-Benz rozpoczyna kolejny rozdział sukcesu Klasy C.

Rss 22.10.2013, 18:14 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz 450 SLC nadal walczy

Popularna „107” to wyjątkowy model w gamie samochodów rajdowych Mercedes-Benz. To także model, który dla Polaków ma szczególne znaczenie. Wszystko za sprawą Sobieslawa Zasady

Rss 22.10.2013, 10:40 przez Bogusław w Aktualności

Sobiesław Zasada podczas Rajdu Żubrów

Podczas organizowanego w dniach 25-26 października „47 Międzynarodowego Rajdu Żubrów” zobaczymy wyjątkowy model A 45 AMG, a za jego sterami znakomitego kierowcę rajdowego – Sobiesława Zasadę.

Rss 18.10.2013, 12:44 przez Bogusław w Aktualności

Najwyższa sprzedaż w historii Mercedes-Benz

We wrześniu br. Mercedes-Benz sprzedał rekordową liczbę 142 994 nowych aut (+15,9 proc.) - więcej niż w którymkolwiek poprzednim miesiącu w swojej historii.

Rss 10.10.2013, 16:31 przez Bogusław w Aktualności

50 lat fabryki ciężarówek Mercedes-Benz w Woeth

Fabryka Mercedes-Benz w Wörth świętuje 50-lecie uruchomienia produkcji ciężarówek. Pierwszy taki pojazd opuścił linie montażowe zakładu dokładnie 1 października 1963 roku.

Rss 04.10.2013, 20:47 przez Bogusław w Aktualności

Stacja Mercedes - pożegnanie

Decyzja o stworzeniu letniego salonu Mercedesa na warszawskim Powiślu była strzałem w dziesiątkę– mówi Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor PR Mercedes-Benz Polska.

Rss 03.10.2013, 10:20 przez Bogusław w Aktualności

Legendarna Galenda ma się dobrze

Od 2009 roku do dziś sprzedaż samochodów Klasy G wzrosła ponad trzykrotnie.To prawdziwy szok zważywszy, że w roku 2009 model obchodził 30 urodziny...

Rss 01.10.2013, 15:27 przez Bogusław w Aktualności

„Truck & Art” W Stacji Mercedes czyli Nowy Actros a’la Swanski

Mercedes-Benz inspiruje. Tym razem znany twórca Street Artu, Paweł „Swanski” Kozłowski upatrzył sobie Actrosa.

Rss 28.09.2013, 20:49 przez Bogusław w Aktualności

Galenda 6x6 - model seryjny

Nowy, najdroższy model Mercedesa od przyszłego roku w salonach. Zdetronizował SLS Electric Drive, który kosztuje 416 500 euro. Jego cena to...

Rss 25.09.2013, 08:47 przez Bogusław w Aktualności

"Samochód piekarniczy roku" to Mercedes Sprinter

Czytelnicy magazynu branżowego "Back Journal" uznali Sprintera za najlepszy samochód do rozwożenia pieczywa roku 2013 w kategorii dużych aut dostawczych.

Rss 16.09.2013, 17:36 przez Bogusław w Aktualności

Zapowiedź następcy Mercedesa CL

Największą gwiazdą odbywających się właśnie motoryzacyjnych targów we Frankfurcie IAA 2013 jest z pewnością Concept S-Class Coupe, czyli model będący zapowiedzią dwudrzwiowej wersji limuzyny klasy S.

Rss 12.09.2013, 09:20 przez Bogusław w Aktualności

Sport to zdrowie - udowadniają sportowcy na Stacji Mercedes

"W zdrowym - ciele zdrowe ciele" twierdzą niechętni wysiłkowi fizycznemu. "Sport to zdrowie" – będą zaś przekonywać Iwona Guzowska i Przemysław Miarczyński w Stacji Mercedes

Rss 28.08.2013, 15:06 przez Bogusław w Aktualności

10-milionowa Klasa C trafiła do klienta

Od chwili premiery rynkowej w 1982 roku Mercedesa Klasy C, ponad 10 milionów klinetów wybrało ten model. Tylko obecna generacja, oferowana od roku 2007, znalazła ponad 2,3 mln nabywców...

Rss 27.08.2013, 20:59 przez Bogusław w Aktualności

Klasa S, która zużywa 3 l/100 km

S 500 Plug-in Hybrid - ustanawia zupełnie nowe wzorce w zakresie wydajności oraz komfortu klimatycznego. Zużycie paliwa na poziomie 3 l/100 km stało się realne...

Rss 21.08.2013, 21:06 przez Bogusław w Aktualności

Nowy Mercedes-Benz GLA: kompaktowy multitalent

Na jednej platformie powstały Klasa A, Klasa B, Klasa CLA. Ma powstać jeszcze mały SUV. Oto jest GLA...

Rss 14.08.2013, 18:31 przez Bogusław w Aktualności

Anna Mucha z Marco Polo

W najbliższy poniedziałek ,19 sierpnia 2013 r., w Stacji Mercedes odbędzie się spotkanie z Anną Muchą, która pojawi się w towarzystwie Marco Polo. Viano Marco Polo.

Rss 14.08.2013, 14:17 przez Bogusław w Aktualności

Nowe, oszczędne wersje Klasy E

Mercedes-Benz uzupełnia gamę silnikową Klasy E o dwie nowe, oszczędne i przyjazne środowisku odmiany: dwupaliwowy model E 200 Natural Gas Drive i diesel E 220 BlueTEC BlueEFFICIENCY.

Rss 13.08.2013, 11:29 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes Zetros - mobilna klinika weterynaryjna

Wsparcie potrzebne natychmiast: w Indiach z powodu wścieklizny co godzinę umiera jedno dziecko. Na ratunek wyrusza Mercedes Zetros.

Rss 12.08.2013, 19:07 przez Bogusław w Aktualności

Jurek Owsiak, Vito i Przystanek Woodstock

Na 19-tej edycji Przystanku Woodstock nie zabrakło gwiazd, wspaniałych koncertów oraz niezapomnianej atmosfery. Razem z Jurkiem Owsiakiem, wzięła udział samochodowa gwiazda - Mercedes-Benz

Rss 09.08.2013, 21:31 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes Benz dystansuje rywali

Mercedes-Benz z kolejnym rekordem i 20-proc. wzrostem sprzedaży

Rss 09.08.2013, 19:59 przez Bogusław w Aktualności

Stacja Mercedes kolejny hit

Mercedes Światłoczuły, czyli spotkanie filmow oraz malowanie światłem w Stacji Mercedes!

Rss 07.08.2013, 19:36 przez Bogusław w Aktualności

Szlachetne dodatki dla nowego Mercedesa Klasy S

Kolekcja Mercedes-Benz dla nowej Klasy S obejmuje najwyższej jakości produkty, a na życzenie nowa Klasa S oferowana jest z aktywnym systemem zapachowym zapewniającym indywidualny aromat we wnętrzu auta.

Rss 06.08.2013, 19:58 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz Polska rozsławił Warszawę

Dzięki Mercedes–Benz Polska, Warszawa ponownie staje się Paryżem Północy, a o projekcie Stacji Mercedes jest glośno w Europie.

Rss 01.08.2013, 12:54 przez Bogusław w Aktualności

Nowe Mercedesy teraz z dodatkową gwarancją

Nabywcy modeli Mercedes i Smart mogą skorzystać z pakietu gwarancyjnego pokrywającego koszty napraw ewentualnych awarii w okresie pogwarancyjnym. 

Rss 31.07.2013, 16:07 przez Bogusław w Aktualności

Nowy "automat Mercedesa" - przekładnia 9G-TRONIC

Mercedes-Benz prezentuje pierwszą 9-biegową przekładnię automatyczną z konwerterem momentu obrotowego - 9G-TRONIC. Konstrukcja ta zmienia biegi niemal niezauważalnie, zapewniając niezrównany komfort...

Rss 26.07.2013, 18:37 przez Bogusław w Aktualności

Gwiazdy na filmowym horyzoncie

W połowie wakacji, już od ośmiu lat, Wrocław zamienia się w prawdziwą mekkę kinomanów. Gwiazdy odwiedzające festiwal będą wozić gwiazdy Mercedes-Benz, m.in. Nowa Klasa E.

Rss 26.07.2013, 11:46 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes mecenasem kultury

Stacja Mercedes to przykład marketingu odpowiedzialnego. Jego korzenie sięgają nieco zapomnianej dziś w Polsce tradycji "prywatnego mecenatu.”

Rss 12.07.2013, 11:02 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz - kultura w miejskiej dżungli

20 lipca br. otwiera swoje podwoje na warszawskim Powiślu Stacja Mercedes –nowatorska promocja marki, kultury, sztuki...

Rss 12.07.2013, 10:58 przez Bogusław w Aktualności

Grand Prix Mercedes-Benz Van Economy – tym razem Citanem

Mercedes-Benz ogłasza drugą edycję zmagań otwartych dla wszystkich właścicieli i użytkowników samochodów dostawczych. Tym razem o tytuł najbardziej oszczędnego kierowcy zmierzą się Citanem.

Rss 11.07.2013, 17:43 przez Bogusław w Aktualności

Rekordowe półrocze w historii Mercedes-Benz

W ciągu pierwszego półrocza 2013 r. Mercedes-Benz sprzedał na świecie 694 433 auta (+6,4 proc.), notując kolejny historyczny rekord.

Rss 09.07.2013, 14:58 przez Bogusław w Aktualności

Nowy Sprinter zjeżdża z taśmy

Nowy Mercedes-Benz Sprinter po raz kolejny pozwolił nam poprzeczkę w segmencie aut dostawczych.

Rss 04.07.2013, 20:59 przez Bogusław w Aktualności

Nowe silniki i więcej przyczepności

Oferta Klasy A, B i CLA wzbogaca się o wyjątkowo oszczędne odmiany z 90-konnym turbodieslem, kolejny wariant BlueEFFICIENCY Edition oraz modele 4MATIC, w tym najmocniejszą w gamie CLA maszynę z Affalterbach - CLA 45 AMG.

Rss 03.07.2013, 14:20 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes idzie do wojska cz. 1

W niektórych sytuacjach pojazd, poza pokonywaniem przeszkód, musi być również odporny na zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie chronić zdrowie i życie kierowcy oraz pasażerów.

Rss 29.06.2013, 12:38 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes idzie do wojska cz. 2

W Sulejówku zaprezentowano nie tylko wojskowe modele dostawcze. Była też klasa najcięższa...

Rss 29.06.2013, 12:24 przez Bogusław w Aktualności

Dostawcze Mercedesy najlepsze

Mercedes-Benz Vito i nowy Sprinter z nagrodami "Courier, Express and Parcel Services Van of the Year 2013" ("Kurierski van roku 2013").

Rss 24.06.2013, 15:00 przez Bogusław w Aktualności

Gdzie mieszkają samochody w lecie?

Powstaje stacja Mercedes - nowe miejsce spotkań dla miłośników sztuki, muzyki, filmu, motoryzacji oraz relaksu i ciekawego spędzania czasu w mieście.

Rss 24.06.2013, 14:49 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes – samochody dla zamożnych i pomoc dla potrzebujących

Pracownicy Mercedes-Benz Leasing i Mercedes-Benz Bank remontują dom dla niepełnosprawnych w Warszawie.

Rss 18.06.2013, 21:09 przez Bogusław w Aktualności

Pudzian i wielki konwój, czyli Mercedes na „Trakerskich”!

Jak wspominaliśmy, w weekend w Krakowie Mercedes-Benz był głównym bohaterem „Spotkań Trakerskich”. Do relacji z imprezy, dorzucamy wypowiedź Pudziana i jego parę zdjęć!

Rss 18.06.2013, 16:50 przez Bogusław w Aktualności

Pudzian, Mercedes i Spotkania Trakerskie

Już w najbliższy weekend, 15-16 czerwca odbędą się w Krakowie Spotkania Trakerskie. Imprezę organizowaną przez pismo Polski Traker odwiedzi m.in. Mercedes-Benz z Mariuszem Pudzianowskim na czele!

Rss 13.06.2013, 19:09 przez Bogusław w Aktualności

Setny Actros dla Batimu

Firma Batim odebrała już setnego Actrosa. Prezes firmy, pani Barbara Edelmuller-Generaux, po kluczyki specjalnie do fabryki w Wörth przyleciała… helikopterem!

Rss 04.06.2013, 13:09 przez Bogusław w Aktualności

Nie ma starych Mercedesów, są tylko zabytkowe

W Szczyrku, Wiśle i Bielsku Białej zapanowała nostalgia za czasami, zdominowanymi przez szyk, styl, wdzęki... Sprawcą tego był Zlot Zabytkowych Mercedesów, czarujące damy i elaganccy panowie

Rss 27.05.2013, 13:20 przez Bogusław w Aktualności

Atrakcja w Beskidach - to se ne vrati!

Na miłośników wycieczek beskidzkimi szlakami, odwiedzających w długi weekend okolice Wisły, Szczyrku i Bielska Białej, czeka jeszcze jedna atrakcja – Zlot Zabytkowych Mercedesów.

Rss 22.05.2013, 22:50 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes CLA za zwycięstwo w konkursie Orlen Warsaw Marathon

Przed wejściem do siedziby głównej Mercedes-Benz Polska odbyło sięprzekazanie Nowego Mercedesa CLA zwyciężczyni nagrody głównej Orlen Warsaw Marathon.

Rss 22.05.2013, 17:14 przez Bogusław w Aktualności

Najnowsze AMG na start. Na konsoli

Chcesz pościgać się AMG? Trzy maszyny AMG o łącznej mocy ponad 1400 KM zajmują już pozycje startowe w Gran Turismo® 6! Premiera szóstej części Gran Turismo® pod koniec bieżącego roku.

Rss 20.05.2013, 16:58 przez Bogusław w Aktualności

Polak pokonał mistrza F1

Redaktor Roman Dębecki (z-ca red naczelnego Auto Świat), wielbiciel zabytkowych Mercedesów i posiadacz kilku takich modeli, przesłał mi właśnie fantastyczną wiadomość...

Rss 19.05.2013, 18:33 przez Bogusław w Aktualności

Zostań mistrzem instalatorów i wygraj Citana

Do 19 września odbywać się będą eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów, w których główną nagrodą jest Mercedes-Benz Citan.

Rss 17.05.2013, 19:57 przez Bogusław w Aktualności

Zrób zakupy - wygraj Citana!

Rozpoczęła się Wielka Bitwa o Mercedesa! W najnowszej akcji promocyjnej Mercedes-Benz, robiąc zakupy w dowolnym markecie OBI  można wygrać Citana.

Rss 10.05.2013, 16:47 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz na Auto Nostalgii

W dniach 11-12 maja w Warszawie odbywać się będą Ogólnopolskie Targi Pojazdów Zabytkowych „Auto Nostalgia”.

Rss 10.05.2013, 13:44 przez Bogusław w Aktualności

W Mercedesie można zakochać się… nawet podczas stłuczki!

Historia „Maleństwa”, czyli Mercedesa Klasy A, której właścicielka podczas stłuczki… poznała miłość swego życia!

Rss 08.05.2013, 19:03 przez Bogusław w Aktualności

Sprinter - gwarancja na 5 lat!

Producent jest tak pewny jego niezawodności, że zdecydował się udzielić mu gwarancji na układ napędowy na 5 lat! 

Rss 08.05.2013, 15:54 przez Bogusław w Aktualności

Actros ponownie najlepszy

Po raz drugi z rzędu, Mercedes-Benz Actros uzyskał tytuł „Ciężarówki Roku 2013” przyznawany przez miesięcznik Polski Traker.

Rss 07.05.2013, 09:22 przez Bogusław w Aktualności

Mille Miglia i Mercedes jak za starych dobrych czasów

Mercedes i Migle Miglia są nierozłączne, a słynny wyścig zdominowany przez Alfę Romeo i Ferrari ma dwa fantastyczne osiągi Mercedesa.

Rss 04.05.2013, 23:49 przez Bogusław w Aktualności

Sprinter nagrodzony statuetką Fleet Derby

Sprinter został po raz kolejny doceniony przez jury flotowego testu samochodowego Fleet Derby 2013, które uznało go za najlepszy w segmencie samochodów dostawczych do 3,5t.

Rss 30.04.2013, 15:50 przez Bogusław w Aktualności

Fuso Canter świętuje 50. urodziny

Pierwsze wcielenie Fuso Canter zadebiutowało na rynku w marcu 1963 roku. 50 lat później model świętuje okrągłe urodziny z ponad 3,7 mln egzemplarzami sprzedanymi od chwili premiery.

Rss 25.04.2013, 15:31 przez Bogusław w Aktualności

Nowa Klasa E teraz z przedłużonym rozstawem osi

Podczas salonu motoryzacyjnego "Auto China 2013" debiutuje przedłużana wersja nowej Klasy E. Model będzie produkowany wyłącznie w Chinach. 

Rss 23.04.2013, 21:16 przez Bogusław w Premiery

Beskidzka Pętla i zabytkowe Mercedesy

Co roku w pewnym miejscu w Polsce pojawia się kawalkada zabytkowych Mercedesów. Na temat tegorocznej imprezy rozmawialiśmy z dr Ewę Łabno-Falęcką - Dyrektor PR Mercedes-Benz Polska.

Rss 23.04.2013, 20:53 przez Bogusław w Aktualności

Biegnij z gwiazdami i wygraj nowego Mercedesa CLA

W najbliższy weekend podczas ORLEN Warsaw Marathon, każdy z fanów będzie miał okazję spotkać się z Justyną Kowalczyk, a nawet zmierzyć się z mistrzynią na trasie!

Rss 19.04.2013, 16:45 przez Bogusław w Aktualności

Kraków stolica filmu i Mercedesa

W dniach 12 – 24 kwietnia Kraków, dzięki OFF Plus Camera, stanie się filmowym centrum Polski. Dodatkową gwiazdą „czerwonego dywanu” jest Nowy Mercedes-Benz CLA.

Rss 12.04.2013, 21:39 przez Bogusław w Aktualności

Dowartościowujemy starsze Mercedesy!

Masz Mercededsa w wieku ponad 4 lata? Chcesz go odnowić? Przeczytaj!

Rss 10.04.2013, 21:56 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz z nagrodami za najlepszy design

Mercedesy od zawsze znane były z techniki na najwyższym poziomie. Od dzisiaj to także stylizacja na najwyższym poziomie.

Rss 28.03.2013, 20:38 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes prezentuje samochód z pompą!

Imponująca pompa do betonu na specjalnie przystosowanym podwoziu Actrosa 6460, która może podawać beton na wysokość 58 metrów, jest gwiazdą w specjalistycznym parku samochodowym podwarszawskiego Budokruszu.

Rss 27.03.2013, 21:55 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes S - najlepszy samochód świata

Najlepszy samochód świata - taki tytuł zdobywa każde pokolenie klasy S. Naturalnym celem najnowszej generacji jest wiec absolutna perfekcja.

Rss 27.03.2013, 20:36 przez Bogusław w Premiery

Nowe życie legendarnej terenówki

Mercedes Gälendewagen produkowany jest już ponad 30 lat. Mimo tego wciąż jest niedoścignionym wzorem. Czy G 63 AMG 6x6 będzie nowym etapem życia Gälendy?

Rss 19.03.2013, 12:38 przez Bogusław w Aktualności

Szpiegowskie zdjęcia - super Mercedes

Po zaprzestaniu produkcji Maybacha w firmie Daimler brakło super limuzyny. Zdjęcia szpiegowskie wskazują, iż brak ten zostanie wkrótce wypełniony.

Rss 19.03.2013, 08:02 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes M Guard: super bezpieczny SUV

Luksusowo wykończony Mercedes odporny na wybuchy granatu ręcznego DM51 i ostrzał z Magnum .357 oraz .44. Oto nowa Klasa M Guard.

Rss 18.03.2013, 20:56 przez Bogusław w Aktualności

Vany Mercedes-Benz teraz jeszcze bezpieczniejsze

Wprowadzając pięć nowych systemów wspomagania , w tym trzy światowe premiery, Mercedes-Benz Vans staje się niekwestionowanym liderem innowacji.

Rss 15.03.2013, 17:43 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz Atego

Mercedes-Benz Atego - nowy pojazd Mercedesa, który winduje standardy ciężarówek dystrybucyjnych wagi średniej na nowy poziom.

Rss 14.03.2013, 16:47 przez Bogusław w Aktualności

Niezawodne czerwone strzały - Straż Pożarna

Pojazdy, które ratują ludzkie życie i mienie, muszą być niezawodne. Dlatego wybór był prosty - Mercedes. Jak powstaje samochód strażacki?

Rss 13.03.2013, 12:17 przez Bogusław w Aktualności

Użytkowe Mercedesy królami Internetu

Najbardziej poszukiwanym używanym samochodem dostawczym w polskim Internecie okazał się Sprinter. W kategorii używanych samochodów ciężarowych - Actros.

Rss 22.02.2013, 17:25 przez Bogusław w Aktualności

Ceny nowej Klasy E

Samochód można już zamawiać u delarów Mercedes-Benz w całej Polsce, a pierwsze sztuki trafią do klientów w kwietniu. Znamy ceny najnowszej E klasy!

Rss 12.02.2013, 12:58 przez Bogusław w Aktualności

Atego: nowy wzorzec w transporcie dystrybucyjnym

Najmłodszy członek rodziny nowych ciężarówek z trójramienną gwiazdą - nowy Mercedes-Benz Atego - wyjeżdża na drogi.

Rss 08.02.2013, 13:31 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz Polska wspiera akcję GOPR "Bezpieczna zima"

"Bezpieczna zima" z GOPR i Mercedes-Benz - zapraszamy do udziału!

Rss 05.02.2013, 15:46 przez marta w Aktualności

Mercedes-Benz w Polsce w 2012

Mimo trudnej sytuacji rynkowej w Polsce, Mercedes-Benz Cars zanotował wzrost sprzedaży o ponad 10%.

Rss 31.01.2013, 22:08 przez Bogusław w Aktualności

"Szklana pułapka 5" - Mercedesy ratują świat

14 modeli Mercedesa w najnowszej "Szklanej pułapce", a auta spod znaku trójramiennej gwiazdy będą obsługiwały jego premierowe pokazy w Londynie i Berlinie.

Rss 28.01.2013, 21:37 przez Bogusław w Aktualności

Kubica: „W Mercedesie DTM czuję się jak w domu”

Robert Kubica ma za sobą pierwsze testy Mercedesa AMG C-Coupé DTM na torze Ricardo Tormo nieopodal Walencji.

Rss 25.01.2013, 14:53 przez Bogusław w Aktualności

Pod prąd? Mercedesem nie pojedziesz

Mercedes-Benz opracował technologię, mającą na celu eliminację zagrożenia jazdy pod prąd.

Rss 25.01.2013, 14:25 przez Bogusław w Aktualności

Robert Kubica i Mercedes AMG C-Coupe DTM

Czyżby Robert Kubica miał startować w DTM?

Rss 23.01.2013, 15:22 przez Bogusław w Aktualności

Drużyna Z

Ekstremalne warunki, błoto, gliniaste podłoże, rozlewiska. To nie kolejna edycja OFF-Roadowego rajdu, ale codzienność dla 5 Zetrosów pracujących w kopalni węgla brunatnego w Bogatyni.

Rss 18.01.2013, 13:20 przez Bogusław w Aktualności

Deska surfingowa Przemka Miarczyńskiego dla WOŚP

Podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brązowy medalista olimpijski z Londynu, Przemek Miarczyński, przekazał Jurkowi Owsiakowi na aukcję charytatywną swoją deskę surfingową „Viano”.

Rss 16.01.2013, 11:14 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes-Benz E – 3,6 s do setki

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 3,6 s zapewnia E 63 AMG w wersji S komfortową przewagę nad całą konkurencją; prędkość maksymalna wynosi 250 km/h 

Rss 10.01.2013, 11:48 przez Bogusław w Premiery

Narodziny gwiazdy w Detroit

Podczas targów motoryzacyjnych w Detroit zadebiutuje nowa Klasa E, będąca prekursorem najbardziej wszechstronnej ofensywy modelowej w historii segmentu premium i aut luksusowych.

Rss 09.01.2013, 13:50 przez Bogusław w Aktualności

Polacy pokochali nowego Actrosa

W 2012 roku polskie firmy spedycyjne zamówiły ponad tysiąc nowych Actrosów. Większość z tych pojazdów to ciągniki siodłowe.

Rss 07.01.2013, 21:47 przez Bogusław w Premiery

Pudzian i Mercedes

Najnowszy samochód „Pudziana” ma pod maską 6-cylindrowy silnik pojemności 12,8 litra o mocy 510 KM. Zobacz, co to za cacko!

Rss 30.11.2012, 19:20 przez Bogusław w Aktualności

PO ACTROSie nastała pora na AROCSa

Do nowego, dalekobieżnego Actrosa i mniejszego Antosa dołącza ekspert w zakresie robót budowlanych - Arocs.

Rss 28.11.2012, 16:50 przez Bogusław w Aktualności

Prezent od Mercedes-Benz na 60. urodziny GOPR

Z okazji 60-lecia GOPR, Mercedes-Benz przekazał osiem sztuk najnowszego modelu GLK.

Rss 27.11.2012, 16:28 przez Bogusław w Aktualności

Polecane przez Świętego Mikołaja

Nowa kolekcja "Christmas Stars" od Mercedes-Benz to ponad 40 propozycji na idealne prezenty gwiazdkowe dla całej rodziny. 

Rss 21.11.2012, 13:24 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes Sprinter NGT na PolEko 2012

Mercedes w „Miasteczku Ekologicznym”, miejscu prezentacji ekologicznych i oszczędnych rozwiązań na PolEko 2012

Rss 21.11.2012, 13:11 przez Bogusław w Aktualności

Ener-G-Force - Galenda przyszłości

Czy to możliwe, by Klasa G była w ofercie w 2025 roku? Ener-G-Force - nowy prototyp Mercedes-Benz - to wizjonerska interpretacja kultowej terenówki z 1979 roku

Rss 16.11.2012, 15:47 przez Bogusław w Aktualności

Off Road Show pod znakiem Mercedesa

Klasa G, GLK przygotowany dla GOPR, UNIMOG oraz premierowy pokaz nowego Mercedesa Klasy GL czekają na odwiedzających Off Road Show Poland 2012 w Warszawie 17-18 listopada.

Rss 16.11.2012, 13:13 przez Bogusław w Aktualności

Gullwing Black Series

Po SLK 55 AMG Black Series z 2006 roku, CLK 63 AMG Black Series (2007), SL 65 AMG Black Series (2008) oraz C 63 AMG Coupé Black Series (2011) wyjeżdża najbardziej dynamiczny Gullwing w historii.

Rss 13.11.2012, 16:50 przez Bogusław w Premiery

Karawana Branżowa i MacGyver dzisiejszej motoryzacji

Prezentacja samochodów osobowych, organizowana przez dilerów, jest banalnie prosta. W przypadku modeli dostawczych jest inaczej.

Rss 13.11.2012, 14:45 przez Bogusław w Aktualności

Citan - polska premiera

Prezentacje nowych samochodów mają za zadanie zainteresować oglądające je osoby i sprawić, aby pojazd utkwił w podświadomości ludzi. Jak tego dokonać?

Rss 27.10.2012, 11:37 przez Bogusław w Aktualności

SLS AMG GT3 "45th ANNIVERSARY"

SLS AMG GT3 "45th ANNIVERSARY" - ekskluzywna seria specjalna, stworzona z myślą o kolekcjonerach i miłośnikach motorsportu. W manufakturze w Affalterbach powstanie jedynie pięć egzemplarzy modelu.

Rss 24.10.2012, 17:11 przez Bogusław w Aktualności

Stylowy towarzysz podróży

Gama akcesoriów Mercedes-Benz dla nowego modelu CLS Shooting Brake obejmuje ponad 100 najwyższej jakości produktów. 

Rss 19.10.2012, 13:52 przez marta w Aktualności

"S” – najbardziej komfortowa litera świata

Na długo przed nadaniem Klasie S jej oficjalnej nazwy, marka Mercedes-Benz zyskała reputację producenta wysokiej klasy samochodów.

Rss 17.10.2012, 20:26 przez marta w Aktualności

Sprintery NGT na rajdzie Blue Corridor 2012

4 tysiące kilometrów ekologicznym Mercedesem.

Rss 11.10.2012, 20:06 przez konrad w Aktualności

Mercedes - mistrz wśród ciężarówek

Nagroda Master Truck of the Year 2012 dla Actrosa powędrowała do nowego szefa sprzedaży samochodów użytkowych w Mercedes-Benz Polska.

Rss 06.10.2012, 22:02 przez konrad w Aktualności

Aerodynamika ciężarówki i oszczędności

Mniejszy opór powietrza to większe oszczędności na paliwie.

Rss 03.10.2012, 21:53 przez konrad w Aktualności

Mercedes-Benz najmocniejszą marką

Magazyn „Press” wraz z Press Service monitoring mediów opublikował wyniki badania Top Marka 2012.

Rss 28.09.2012, 21:08 przez Bogusław w Aktualności

Porcja nowości ze stajni Mercedesa

Lokalnie bezemisyjne samochody elektryczne są kluczowym elementem strategii Mercedes-Benz na rzecz zrównoważonej mobilności. 

Rss 27.09.2012, 14:12 przez konrad w Aktualności

Pierwsze laury dla Citana i MacGyvera

Para profesjonalistów: Mercedes-Benz Citan i MacGyver to doskonałe połączenie. Zostało ono docenione przez jury łódzkiego Filmteractive Festiwal, które nowym odcinkom kultowego serialu przyznało tytuł Najciekawszego Projektu Branded Content.

Rss 24.09.2012, 15:42 przez konrad w Aktualności

Daimler-Benz 3 marki, 70 pojazdów

Rozpoczynające się 20 września Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Pojazdów Użytkowych 2012 (IAA Nutzfahrzeuge 2012) w Hanowerze staną się miejscem licznych światowych premier Daimler AG. 

Rss 19.09.2012, 17:30 przez konrad w Aktualności

Nowy, elektryczny samochód Mercedes-Benz

Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu Mercedes-Benz zaprezentuje kolejny model z napędem elektrycznym - prototypową Klasę B Electric Drive. 

Rss 19.09.2012, 17:17 przez konrad w Aktualności

Zmysłowa rzeźba nowej limuzyny Merceds-Benz

„Aesthetics S” to zapowiedź designu luksusowej limuzyny Mercedes-Benz. Estetykę płaskorzeźby podkreśla ekscytujący pokaz w trzech aktach, wykorzystujący grę światła i cienia. 

Rss 14.09.2012, 12:51 przez konrad w Aktualności

Oko Wielkiego Brata

Specyficzne przypadki zastosowania w transporcie dystrybucyjnym wymagają elastycznych rozwiązań telematycznych.

Rss 28.08.2012, 15:13 przez konrad w Aktualności

Nowy Mercedes-Benz Citan już za 51.320 zł

Mercedes-Benz nie musi być drogim samochodem. Od 1. września u dealerów można zamawiać nowego Citana od 51.320 zł netto. Atrakcyjną ofertę cenową uzupełnią niezwykle korzystne formy finansowania.

Rss 28.08.2012, 14:51 przez Bogusław w Aktualności

Zapomniane historie cz.1

Sport kołem zamachowym motoryzacji.

Rss 28.08.2012, 14:29 przez konrad w Aktualności

Dwie polskie załogi w Sprinterach NGT na Rajdzie „Blue Corridor”

W zbliżającym się rajdzie Blue Corridor 2012, który rozpocznie się już 8 września w Moskwie, wezmą udział 2 załogi z Polski.

Rss 28.08.2012, 12:11 przez konrad w Aktualności

Gwiazda dla Gwiazdy

Gdy przed olimpiadą Mercedes Benz Polska przekazywał Mercedesa Viano Przemkowi Miarczyńskiemu, usłyszałem jak przedstawiciel firmy powiedział: „Gwiazda dla Gwiazdy”. 

Rss 16.08.2012, 13:14 przez konrad w Aktualności

MacGyver i nowy Citan

„Przez ostatnie siedem lat nie robiłem nic poza podróżowaniem po świecie. Nie dałem się zabić, złapać, ani wysadzić. I co mi z tego wszystkiego zostało? Parę zużytych rolek taśmy klejącej!” - wyznał niegdyś MacGyver.

Rss 16.08.2012, 13:11 przez konrad w Aktualności

Rodzina Mercedesa?

Miłośnicy i posiadacze Alfy Romeo to Alfiści. Jak zatem nazwać użytkowników Mercedesa? 

Rss 16.08.2012, 13:09 przez konrad w Aktualności

Nowe Vito dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Mercedes-Benz od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku podczas XVIII Festiwalu Przystanek Woodstock gwiazdy wożone były eleganckimi vanami ze srebrną gwiazdą na masce.

Rss 11.08.2012, 12:39 przez konrad w Aktualności

Mercedes-Benz Actros zdobył nagrodę „red dot” 2012

Mercedes-Benz kreuje długofalowe trendy w dziedzinie estetyki samochodów ciężarowych. Na potwierdzenie tego faktu nowy Actros otrzymał renomowaną nagrodę „red dot” za najlepsze wzornictwo przemysłowe.

Rss 08.08.2012, 16:59 przez konrad w Aktualności

Mercedes F125 - samochód przyszłości

125 lat temu panowie Carl Benz i Gotlieb Daimler zadziwili świat, prezentując bryczki napędzane silnikami spalinowymi. Obecnie inżynierowie Mercedesa ponownie pokazują projekt, którego rozwiązania również mają szansę zaistnieć na naszych ulicach.

Rss 01.08.2012, 15:27 przez konrad w Aktualności

Verva Street Racing

Już 15 września w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Verva Street Racing. Jedną z atrakcji imprezy będzie wizyta słynnego kierowcy Miki Hakkinena, który otworzy imprezę za kierownicą Mercedesa SLS AMG.

Rss 01.08.2012, 15:02 przez konrad w Aktualności

Oszczędniejszy Sprinter

Model Mercedes-Benz Sprinter z 2012 roku wyróżniają wyraźnie podniesiony standard i wprowadzone usprawnienia, czym podkreślono chęć przewodzenia w segmencie rynku samochodów dostawczych. Priorytetami są bezpieczeństwo, ekonomiczność i komfort.

Rss 27.07.2012, 12:09 przez konrad w Aktualności

Ekologia ciężarówek Mercedesa

Według Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (Intergovernmetal Panel on Climate Change – IPCC) antropogeniczna, czyli spowodowana przez człowieka, emisja CO₂ jest tylko jedną z przyczyn globalnego ocieplenia.

Rss 18.07.2012, 15:00 przez konrad w Aktualności

Ekologiczny Unimog

Mercedes-Benz Special Trucks pozwolił spojrzeć w przyszłość technologii Unimoga, prezentując nowatorski napęd o klasie emisji spalin Euro VI. Seryjna produkcja tego modelu ruszy w nadchodzącym roku.

Rss 16.07.2012, 14:36 przez konrad w Aktualności

Kolejny triumf Actrosa: Najlepsza Ciężarówka Roku 2012

Nowy Actros odniósł kolejny sukces – przyznano mu tytuł „Najlepszej ciężarówki roku 2012”. Ta prestiżowa nagroda, nadawana przez 13 redakcji branżowych jest kolejnym dowodem uznania dla tego wyjątkowego pojazdu.

Rss 13.07.2012, 13:09 przez konrad w Aktualności

Mercedes - ewolucje finansowania samochodu

Podczas testu modelu Furgon, samochodem zainteresował się człowiek, którego firma (zatrudniająca czterech pracowników) wyspecjalizowana jest w pracach wykończeniowych w nowo budowanych domach. Po dokładnym sprawdzeniu zalet ergonomicznych i użytkowych, stwierdził on, iż poszuka takiego modelu, ale starszego, gdyż nie ma pieniędzy na nowy. Pytany dlaczego nie weźmie kredytu powiedział, że firma nie wykazuje zysku gwarantującego duże zdolności kredytowe, a dodatkowo często potrzebuje szybkiego kredytu na zakup materiałów.

Rss 13.07.2012, 13:04 przez konrad w Aktualności

Sprinter Economy – oszczędza pieniadze

Niewielu „pracowników” może się pochwalić tak bogatym życiorysem jak Sprinter. Zwycięzca konkursu Arctic Van 2012 czy najbardziej niezawodny samochód dostawczy według DEKRA to tylko niektóre z jego tytułów. Teraz na jego zatrudnienie może sobie pozwolić niemal każdy, ponieważ limitowaną wersję Sprinter Economy można nabyć już za 80 620 zł netto.

Rss 13.07.2012, 12:57 przez konrad w Aktualności

Odważny krok

Gdy CLS 55 AMG debiutował w 2004 roku, był konkurencją samą dla siebie. Z biegiem lat stał się inspiracją dla wielu innych aut, podobnie jak jego następcy - zasilany 6,3-litrowym silnikiem V8 CLS 63 AMG z 2006 roku oraz CLS 63 AMG z 5,5-litrowym motorem V8 biturbo, zaprezentowany w 2011 roku. Nowy CLS 63 AMG Shooting Brake po raz kolejny wyjeżdża z utartych schematów.

Rss 10.07.2012, 14:38 przez konrad w Aktualności

Viano dla Przemka Miarczyńskiego – para na medal

Przemek Miarczyński, polski windsurfer i faworyt do zdobycia medalu olimpijskiego pojedzie do Londynu szczególnym samochodem. Będzie to Mercedes-Benz Viano, który został mu przekazany w niedzielę (8-go lipca) w Sopocie podczas przedolimpijskiej konferencji prasowej.

Rss 10.07.2012, 11:05 przez konrad w Aktualności

Znowu sukces

Flagowy produkt Mercedesa otrzymał prestiżowy tytuł od jury złożonego z przedstawicieli najważniejszych mediów branżowych. Sprinter 316 CDI pokonał 6 swoich rywali w niemal wszystkich kategoriach, po raz kolejny potwierdzając swoją wyjątkowość.

Rss 02.07.2012, 00:28 przez konrad w Aktualności

45 lat AMG

Najmocniejsza Klasa A rozpoczyna nową erę w 45-letniej historii tunera Mercedes-Benz – po raz pierwszy AMG zaoferuje sportowy kompakt.

Rss 20.06.2012, 10:47 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes Citan vanik Mercedesa

Już wkrótce Mercedes zacznie sprzedaż małego, miejskiego vana. Właśnie podano pierwsze informacje.

Rss 28.05.2012, 20:26 przez Bogusław w Aktualności

Do kawy

Zgłoszenie patentowe Carla Benza - 29 stycznia 1886 roku: 130. urodziny samochodu

Ten dokument wprawił świat w ruch: 29 stycznia 1886 roku Carl Benz zgłosił patent „pojazdu z napędem spalinowym”

Rss 28.01.2016, 20:58 przez Paulina w Do kawy

Mercedes-Benz 500 E kończy 25 lat

Mercedes-Benz 500 E z silnikiem V8 i subtelnie umięśnioną karoserią był topową odmianą serii 124, a dziś należy do najbardziej poszukiwanych youngtimerów

Rss 24.09.2015, 17:57 przez Bogusław w Do kawy

Futurologia drogowa z lat 50-tych

Wakacje to czas, gdy interesujące informacje wypierają wieści o potworze z Loch Ness i lądowaniu UFO. Zamiast tego pokusiliśmy się jednak o zerknięcie jak wyglądały ciężąrówki ponad pół wieku temu

Rss 24.07.2015, 09:59 przez Bogusław w Do kawy

Na wakacje – hotel na kółkach od Mercedesa [Galeria]

Samochód Mercedes Zetros, karoseria przygotowana przez Hartmann Spezialkarosserien. Wnętrze urządzone przez firmę Hünerkopf. Efekt? - ZOBACZ

Rss 22.07.2015, 10:52 przez Bogusław w Do kawy

Z Mercedesem wśród dinozaurów [Video]

Już dziś do kin wchodzi "Jurassic World", w którym występuje drużyna do zadań specjalnych spod znaku srebrnej gwiazdy

Rss 12.06.2015, 13:09 przez Paulina w Do kawy

Kamienie milowe aerodynamiki w koncernie Mercedes

Mija 60 lat od czasu gdy Stirling Moss zdystansowal rywali w wyścigu Mile Miglia. Wynik wygranej to m.in. zasługa aerodynamiki. Właśnie to stało się podstawą wystawy aerodynamicznego designu na targach Techno Classica

Rss 16.04.2015, 19:40 przez Bogusław w Do kawy

Unimog - nowy standard w zastosowaniach terenowych

Dopiero najtrudniejsze odcinki szlaku off-roadowego zlokalizowanego na południowych obrzeżach Berlina pozwalają mu się naprawdę wykazać. 

Rss 03.04.2015, 14:35 przez Bogusław w Do kawy

Spełnione marzenie: 60 lat Mercedesa 190 SL

Radość życia, wdzięk i podróże w nieznane – 60 lat temu, w marcu 1955 roku, zadebiutował Mercedes-Benz 190 SL (W 121)

Rss 11.03.2015, 10:20 przez Bogusław w Aktualności

To nie Jeep jest twórcą „terenówki”

Samochodu terenowe rozpropagował amerykański Jeep-Willys, ale to nie amerykanie wpadli na pomysł produkcji takich modeli. Pomysł pochodzi z nazistowskich Niemiec

Rss 11.02.2015, 15:26 przez Bogusław w Do kawy

Drogi Sprinterze, jak ten czas leci!

Wszystkiego najlepszego, stary przyjacielu! 23 stycznia 1995 roku partia pierwszych 500 egzemplarzy Sprintera opuściła taśmy montażowe.Tego dnia rozpoczęła się historia sukcesu...

Rss 23.01.2015, 20:26 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes G - ćwierć wieku w podróży

Po 25 latach podróżowania i blisko 900 tysiącach przejechanych kilometrów, z 215 odwiedzonymi państwami na koncie, Meredes G wjeżdża do ... muzeum


Rss 23.10.2014, 11:47 przez Bogusław w Aktualności

30 lat Mercedesa 124

Dla wielu taksówkarzy Mercedes W124 był ostatnim „prawdziwym mercedesem”: wzorcem klasy średniej i ikoną niezawodności

Rss 18.09.2014, 21:02 przez Bogusław w Do kawy

Technologia F1 w osobowych Mercedesach

Nim do produkcji masowej wszedł bezpośredni wtrysk paliwa, najpierw sprawdzono go w Srebrnych Strzałach.Dzisiaj prace sprowadzają się do odpowiedzi na jedno pytanie - jak zamienić wydajność w wyśmienite osiągi?

Rss 17.09.2014, 17:57 przez Bogusław w Do kawy

Mercedes-Benz 240 D 3.0: najszybszy diesel swoich czasów

240 D 3.0 z 1974 roku pierwszym seryjnym autem z 5-cylindrowym silnikiem Diesla, a nowoczesny zapłon wystarczył na przekręcenie kluczyka w stacyjce

Rss 02.07.2014, 17:06 przez Bogusław w Do kawy

Ewolucja napędu wg Mercedesa

Słysząc o coraz powszechniejszym wprowadzaniu napędów hybrydowych przez Toyotę, o hybrydzie z silnikiem diesla w Peugeot, zapominamy o jednym z twórców motoryzacji…

Rss 17.03.2014, 12:18 przez Bogusław w Do kawy

Bezpieczeństwo pod znakiem… Mercedesa!

Bezpieczeństwo: w każdym nowoczesnym samochodzie jest cząstka Mercedesa

Rss 17.03.2014, 11:43 przez Bogusław w Do kawy

Komfort jazdy - domena Mercedesów

Gdy zapytamy o z czym kojarzy się Mercedes, większość odpowie z komfortem jazdy. Dlaczego tak jest i jak długo trwa ta dominacja?

Rss 14.03.2014, 12:28 przez Bogusław w Do kawy

Design Mercedesów: pomost między tradycją a nowoczesnością

Carl Benz powiedział kiedyś: „Zamiłowanie do wynalazków nigdy nie wygasa.“. Gottlieb Daimler sformułował zaś swoją słynną maksymę „najlepszy, albo żaden“. Te dwa hasła przewodnie towarzysza Mercedesom do dziś

Rss 14.03.2014, 08:34 przez Bogusław w Do kawy

Co zawdzięczamy Mercedesom 190 i C Klasie?

Kamienie milowe w samochodowej rodzinie: 16-zaworowy silnik w 190 E 2.3-16, diesel common rail pod maską C 220 CDI, pionier napędu elektrycznego w autach osobowych

Rss 18.12.2013, 12:10 przez Bogusław w Do kawy

Rekordowy Mercedes-Benz 190 E 2.3-16

Pomiędzy 11 a 21 sierpnia 1983 na tor Nardò wyjechały trzy egzemplarze nowej, sportowej wersji Mercedesa 190 (typoszereg W 201). Oficjalny debiut nastąpił cztery tygodnie później, podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Rss 21.08.2013, 11:35 przez Bogusław w Do kawy

Mercedes idzie do wojska cz. 1

W niektórych sytuacjach pojazd, poza pokonywaniem przeszkód, musi być również odporny na zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie chronić zdrowie i życie kierowcy oraz pasażerów.

Rss 29.06.2013, 12:38 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes idzie do wojska cz. 2

W Sulejówku zaprezentowano nie tylko wojskowe modele dostawcze. Była też klasa najcięższa...

Rss 29.06.2013, 12:24 przez Bogusław w Aktualności

Aukcja unikatowego bolidu Mercedesa

W Goodwood przypomną się najbardziej wzniosłe chwile w historii sportu motorowego, a hitem będzie aukcja jedynej powojennej Srebrnej Strzały znajdującej się w prywatnych rękach.

Rss 29.06.2013, 09:53 przez Bogusław w Do kawy

Drugi Mercedes SL – nowe życie

Pierwszy Mercedes SL zostal zezłomowany. Drugi, z podwoziem o numerze 194 010 00002/52, jest w posiadaniu koncernu i zostal odrestaurowany.

Rss 28.05.2013, 15:40 przez Bogusław w Do kawy

Mille Miglia i Mercedes jak za starych dobrych czasów

Mercedes i Migle Miglia są nierozłączne, a słynny wyścig zdominowany przez Alfę Romeo i Ferrari ma dwa fantastyczne osiągi Mercedesa.

Rss 04.05.2013, 23:49 przez Bogusław w Aktualności

Fuso Canter świętuje 50. urodziny

Pierwsze wcielenie Fuso Canter zadebiutowało na rynku w marcu 1963 roku. 50 lat później model świętuje okrągłe urodziny z ponad 3,7 mln egzemplarzami sprzedanymi od chwili premiery.

Rss 25.04.2013, 15:31 przez Bogusław w Aktualności

Terenowy sprinter Brabusa

Gälendewagen, stając się kultowym samochodem czarnoskórych raperów, doczekał się wersji AMG 612KM. Brabus dodał jeszcze 188 KM i... mamy terenówkę o mocy 800 KM!

Rss 29.03.2013, 13:48 przez Bogusław w Do kawy

Nowe życie legendarnej terenówki

Mercedes Gälendewagen produkowany jest już ponad 30 lat. Mimo tego wciąż jest niedoścignionym wzorem. Czy G 63 AMG 6x6 będzie nowym etapem życia Gälendy?

Rss 19.03.2013, 12:38 przez Bogusław w Aktualności

Mercedes M Guard: super bezpieczny SUV

Luksusowo wykończony Mercedes odporny na wybuchy granatu ręcznego DM51 i ostrzał z Magnum .357 oraz .44. Oto nowa Klasa M Guard.

Rss 18.03.2013, 20:56 przez Bogusław w Aktualności

Test: Mercedesa CITANa - sukces wskazuje... nauka

Interesujący wykład „psychologiczne kształtowanie wartości marki” zaprezentował dr Hans-Georg Häusel. Wynika z niego, że Mercedesa CITAN wybierze za nas... mózg.

Rss 01.03.2013, 12:05 przez Bogusław w Do kawy

Pudzian i jego Mercedes

Najmocniejszy człowiek świata musi mieć pojazd godny siebie.

Rss 02.02.2013, 12:47 przez Bogusław w Do kawy

Niezapomniane samochody, niezapomniane postacie

Z okazji sześćdziesięciolecia Mercedesa SL, firma Mercedes – Benz Polska zorganizowała niezwykłą sesję zdjęciową, dokumentującą sześć generacji tego pojazdu.

Rss 02.02.2013, 12:17 przez Bogusław w Do kawy

Ekskluzywny, najdroższy, pancerny

Mercedes-Benz od zawsze oferował samochody reprezentujące nieustanny rozwój, modele absolutnie topowe, dopasowane do najbardziej wyrafinowanych wymogów i odzwierciedlające status ich właścicieli.

Rss 28.12.2012, 21:28 przez Bogusław w Do kawy

Mercedes Adenauer – pojazd godzien kanclerza (1951-1962)

Po drugiej wojnie światowej Mercedes-Benz po raz kolejny zdominował klasę samochodów luksusowych. Adenauer, czyli słów kilka o aucie z klimatyzacją w cenie nowego VW Garbusa.

Rss 28.12.2012, 21:21 przez Bogusław w Do kawy

Legendarny Mercedes-Benz 600 (1963-1981)

Półtora roku po tym, jak ostatni egzemplarz modelu 300 zjechał z taśm fabryki w Sindelfingen, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie zadebiutował nowy okręt flagowy Mercedes-Benz.

Rss 28.12.2012, 21:13 przez Bogusław w Do kawy

Teraźniejszość i przyszłość lukusu

Niemal 20 lat po zaprzestaniu produkcji modelu 600, firma po raz kolejny dominuje w segmencie luksusowych samochodów: limitowane modele Maybach 57 i 62, budowane na indywidualne zamówienie, powstawały w zakładach w Sindelfingen.

Rss 28.12.2012, 21:01 przez Bogusław w Do kawy

Namiastka Maybacha - Seria 221 (2005-2013)

Model udowodnił, że kolejne pokolenia Klasy S ustanowiły znakomity poziom… który wciąż można podnosić.

Rss 27.12.2012, 19:49 przez Bogusław w Do kawy

Technologiczna innowacja wyznacza kurs - Seria 220 (1998-2005)

Mniej kilogramów i jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa oraz wygody - oto główne cele projektantów kolejnej generacji Klasy S, zaprezentowanej w 1998 roku.

Rss 27.12.2012, 19:46 przez Bogusław w Do kawy

Mercedes S, który nie był przełomem - Seria 140 (1991-1998)

W 1991 roku na drogi wyjechała nowa doskonałość Mercedes-Benz. Jednakże w porównaniu z W 126... przegrał.

Rss 27.12.2012, 19:42 przez Bogusław w Do kawy

Ostatni prawdziwy Mercedes? Seria 126 (1979-1991)

Transfer technologii z Klasy S do pozostałych modeli Mercedes-Benz i pojazdów konkurencji uczynił z niej prawdziwego trendsettera.

Rss 27.12.2012, 19:38 przez Bogusław w Do kawy

Klasyczny, chromowany Merc - Seria 116 (1972-1980)

Imię typoszeregu 116, debiutującego w 1972 roku, pozostawiło trwały ślad w gamie Mercedes-Benz - od tej pory wszystkie topowe limuzyny są oficjalnie znane jako Klasa S. 

Rss 27.12.2012, 19:35 przez Bogusław w Do kawy

Od skrzydeł do szybkiej limuzyny (1959-1972)

"Skrzydlaki" wprowadzone w roku 1959 (220, 220 S oraz 220 SE z serii W 111) zyskały swój przydomek za sprawą przydatnego podczas parkowania wyprofilowania tylnych błotników.

Rss 27.12.2012, 19:27 przez Bogusław w Do kawy

Pierwsza prawdziwa klasa S - od W 187 do "pontona" (1951-1959)

Bezpośrednia linia rodowa Klasy S w okresie powojennym rozpoczyna się wraz z modelem 220 (W 187).

Rss 27.12.2012, 19:24 przez Bogusław w Do kawy

Luksus to drugie imię Mercedesa

Tradycja Klasy S nie zaczęła się od modelu 220 (W 187) w 1951 roku; jej korzenie sięgają samych początków marki Mercedes u progu XX wieku.

Rss 27.12.2012, 19:21 przez Bogusław w Do kawy

Mercedes SL – szóste wcielenie legendy

Skrót SL (oznaczający Sportowy Lekki) miał swe znaczenie w przypadku samochodu przygotowanego na tory wyścigowe. Kolejne generacje coraz bardziej odchodziły od tej idei. Dopiero szósta wersja modelu ponownie nawiązuje do słowa lekki...

Rss 26.12.2012, 16:31 przez Bogusław w Do kawy

Mercedes SL - piąta generacja

Kosmiczna technologia i elektrycznie składany dach w R 230.

Rss 26.12.2012, 16:25 przez Bogusław w Do kawy

Mercedes SL - czwarta generacja

Czwarty SL - R 129 tradycja i nowoczesność (1989- 2001).

Rss 26.12.2012, 16:20 przez Bogusław w Do kawy

Mercedes SL - trzecia generacja

„Trzeci” SL od 1971 do 1989 – lepsze jest wrogiem dobrego.

Rss 26.12.2012, 16:17 przez Bogusław w Do kawy

Mercedes SL - druga generacja

Druga generacja Mercedesa SL - Pagoda z lat 1963-1971.

Rss 26.12.2012, 16:13 przez Bogusław w Do kawy

Mercedes SL - historia legendy

Jeden z najsławniejszych modeli w historii motoryzacji trafił na rynek przypadkowo.

Rss 26.12.2012, 16:08 przez Bogusław w Do kawy

Nowy papamobile Mercedes-Benz dla papieża Benedykta XVI

Papamobile. Wszyscy pamiętamy pojazd Jana Pawła II zbudowany na Mercedesie G. Benedykt XVI przyjął właśnie nowego Papamobile.

Rss 11.12.2012, 16:11 przez Bogusław w Do kawy

Pierwszy samochód bez nawet jednej żarówki

Nowa Klasa S będzie pierwszym na świecie samochodem pozbawionym w standardzie jakiejkolwiek żarówki. 

Rss 27.11.2012, 18:52 przez Bogusław w Premiery

Nowa klasa S - Inteligentny system czujników

Podstawą działania innowacyjnych funkcji w najnowszym Mercedesie S jest wykorzystanie połączenia kamery stereoskopowej i wielostopniowych czujników radarowych.

Rss 27.11.2012, 18:13 przez Bogusław w Technika

DISTRONIC PLUS oraz Steering Assist w nowym Mercedesie

Kilka lat temu miałem okazję jeździć prototypem Mercedesa, który bez ingerencji kierowcy podążał na łuki drogi za jadącym przed nim pojazdem. Teraz system taki trafi do modeli seryjnych, czego dowodzą testy w nowym modelu Klasy S

Rss 27.11.2012, 17:47 przez Bogusław w Technika

Ener-G-Force - Galenda przyszłości

Czy to możliwe, by Klasa G była w ofercie w 2025 roku? Ener-G-Force - nowy prototyp Mercedes-Benz - to wizjonerska interpretacja kultowej terenówki z 1979 roku

Rss 16.11.2012, 15:47 przez Bogusław w Aktualności

"S” – najbardziej komfortowa litera świata

Na długo przed nadaniem Klasie S jej oficjalnej nazwy, marka Mercedes-Benz zyskała reputację producenta wysokiej klasy samochodów.

Rss 17.10.2012, 20:26 przez marta w Aktualności

Samochód rodem z powieści Juliusza Verne'a

Także w branży motoryzacyjnej najlepszą inspiracją jest przyroda.

Rss 14.10.2012, 13:29 przez Bogusław w Do kawy

Historia jednej znajomości - zawsze sexy Mercedes Klasy E

Mercedes E jest jednym z kultowych modeli, które na stałe wpisują się w historię życia wielu ludzi. Warto, czasami ze śmiechem, czasami ze łzą w oku, a czasami ze złością wspomnieć dawne chwile.

Rss 11.10.2012, 22:26 przez Bogusław w Do kawy

Mercedesy - podarunki Hitlera

 

Adolf Hitler to jeden z największych ludobójców w historii. Mało kto wie jednak, że miał on poważny wpływ na rozwój motoryzacji. To jemu zawdzięczamy bowiem Volkswagena Garbusa, a także… praprzodka luksusowych wersji SUV.

Rss 05.10.2012, 20:29 przez Bogusław w Do kawy

Tor dla samochodów terenowych w Austrii

Mercedes Geländewagen został zaprezentowany w roku 1979, jako auto spełniające wymagania armii, która miała być jego głównym odbiorcą. 

Rss 03.09.2012, 12:45 przez konrad w Do kawy

Test: Mercedes G: Jesienna przejażdżka legendą

Co sprawia, że samochód o aerodynamice przystanku autobusowego, kosztujący tyle, co dom, staje się legendą motoryzacji i to od razu po wyjechaniu z fabryki?

Rss 03.09.2012, 12:42 przez konrad w Do kawy

AMG zbrojne ramię Mercedesa niezwykła historia

Paradoksalnie wycofanie się Mercedesa –Benza z wyścigów  przyczyniło się do rozwoju niewielkiego AMG. Dziś jest to część Mercedesa, a ściślej rzecz ujmując jego zbrojne ramię…

Rss 29.08.2012, 11:25 przez Bogusław w Do kawy

Zapomniane historie cz.1

Sport kołem zamachowym motoryzacji.

Rss 28.08.2012, 14:29 przez konrad w Aktualności

Unimog to dzieło przypadku?

Traktaty wojenne, na mocy których ograniczano działania państw, często były impulsem do powstania nowych firm, które przeobrażały się w legendy.

Rss 28.08.2012, 11:48 przez konrad w Do kawy

Unimog – samochód dla rolnika indywidualisty

W motoryzacji wiele rozwiązań zawdzięczamy przypadkowi. Tak było też z kultowym już modelem Unimog.

Rss 28.08.2012, 11:48 przez konrad w Do kawy

Cztery w jednym, czyli zapomniany model

Jeden samochód w rodzinie to stanowczo za mało. Na co dzień potrzebujemy wygodną limuzynę, na wakacje ładowne kombi, do przewozu pakunków - pick up’a, a w upalne weekendy najbardziej pożądany były kabrio.

Rss 14.08.2012, 12:33 przez konrad w Technika

Mercedes F125 - samochód przyszłości

125 lat temu panowie Carl Benz i Gotlieb Daimler zadziwili świat, prezentując bryczki napędzane silnikami spalinowymi. Obecnie inżynierowie Mercedesa ponownie pokazują projekt, którego rozwiązania również mają szansę zaistnieć na naszych ulicach.

Rss 01.08.2012, 15:27 przez konrad w Aktualności

F800 - styl Mercedesa przyszłości

Motoryzacja ma ponad 125 lat, ale cały czas jesteśmy zaskakiwani czymś nowym. Dzięki wykorzystaniu elektroniki największe zmiany zaszły oczywiście w rozwiązaniach technicznych, ale także w stylistyce nadwozi widać nowe spojrzenie.

Rss 27.07.2012, 12:35 przez konrad w Technika

Stylizacja - podążać swoją drogą

Na wieloletnią historię motoryzacji składają się ewolucje zarówno techniczne jak i stylistyczne wielu producentów i marek. Niektóre z nich wywarły większy wpływ, inne nieco mniejszy, ale tylko nielicznym udało się zachować wierność własnym zasadom…

Rss 24.07.2012, 23:59 przez konrad w Technika

45 lat AMG

Najmocniejsza Klasa A rozpoczyna nową erę w 45-letniej historii tunera Mercedes-Benz – po raz pierwszy AMG zaoferuje sportowy kompakt.

Rss 20.06.2012, 10:47 przez Bogusław w Aktualności

4MATIC – odrobina sprytu Mercedesa

Podczas gdy koncern Audi w roku 1980 pokazał system, będący zaadoptowaniem klasycznego napędu na cztery koła do samochodów osobowych, w Mercedesie prace poprowadzono w innym kierunku: wykorzystano - stosowany w klasie S od roku 1978- ABS. 

Rss 02.06.2012, 17:39 przez Bogusław w Kompendium

Samochody 4x4 mają ponad 100 lat

Historia koncepcji napędu na wszystkie koła, jak często bywa z rozwojem innowacyjnej technologii, była efektem potrzeb militarnych. Pierwszy zaprojektowany pojazd tego typu w Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), był to opancerzony samochód zwiadowczy, dostarczony armii austriackiej, który z powodzeniem przeszedł próby w roku 1905.

Rss 02.06.2012, 17:32 przez Bogusław w Kompendium

Przyszłość w Europie to jednak diesel

Hybryda, czy napęd elektryczny? Z pewnością w przyszlości będzie to dylemat, ale na razie przyszłość to diesel. 

Rss 02.06.2012, 15:39 przez Bogusław w Technika

Plażowa terenówka

Modeli SUV większość osób używa w mieście, a do samochodów przylgnęło miano "plażowa terenówka". Gdy określenie to usłyszał przyjaciel z centrali Mercedesa w Stuttgarcie, zaproponował wyprawę modelem ML na tor off-road i pokazał mi prawdziwe oblicze tego SUV-a.

Rss 28.05.2012, 16:34 przez Bogusław w Do kawy
Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.