Rover

Właściciel: Tata Motors
Rok zał.: 1883
Siedziba: Longbridge, Wielka Brytania
Sprzedaż: ---
Produkty: Samochody osobowe
Fabryki: Wielka Brytania

Brytyjskie przedsiębiorstwo założone w 1883 roku produkujące początkowo, nomen omen, rowery, przekształcone w 1904 w fabrykę samochodów. Jako logo marki używany jest langskip (statek) wikingów. Marka ogłosiła upadłość w 2005 roku i została zakupiona przez kilka przedsiębiorstw z Azji - prawa do nazwy posiada Tata Motors, prawa do produkcji - Shanghai Automotive Industry a fabryki i park maszynowy - Nanjing Automotive Corporation. Od Rovera wywodzą się takie marki jak Land Rover i Range Rover.

Czytaj więcej »

Porady

Test Rover 75 - bizantyjski styl

Wyjątkowa stylistyka, sprawdzone diesle BMW i zaskakująco atrakcyjna cena zakupu. Gdzie jest haczyk? W ograniczonej dostępności części zamiennych.

Premiery

Najdoskonalszy luksusowy SUV świata

Land Rover ogłosił wprowadzenie na rynek zupełnie nowego Range Rovera. Pojazd ma sylwetkę, która jest wynikiem nowej interpretacji kluczowych linii stylistyki.

Rss 16.09.2012, 00:20 przez konrad w Premiery

Aktualności

Range Rover nagrodzony

Land Rover oraz modele Range Rover Evoque i Land Rover Discovery 4 po raz kolejny zostały docenione.

Rss 02.07.2012, 00:32 przez konrad w Aktualności

Land Rover i przesuwanie granic

Stypendium „Go Beyond” to akcja prowadzona w imieniu Land Rovera przez The Royal Geographical Society – jednego z sześciu Globalnych Partnerów marki w ramach programu Land Rover Our Planet. Stypendium oferuje wsparcie finansowe oraz użyczenie floty samochodów. Ma ono na celu organizację podróży, która przełamuje stereotypy i granice. W ramach organizowanej wspólnie ze stypendystą wyprawy, zespół „Go Beyond” angażuje na swojej trasie wyprawy ludzi, społeczności, szkoły i lokalne władze, dzięki czemu inspiruje szeroką grupę osób.

Rss 01.07.2012, 22:53 przez konrad w Aktualności
Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.