Skoda

Właściciel: Volkswagen AG
Rok zał.: 1895
Siedziba: Mladá Boleslav, Czechy
Sprzedaż: 875.000 (2011)
Produkty: Samochody osobowe, usługi finansowe
Fabryki: Czechy, Ukraina, Bośnia i Hercegowina, Kazachstan, Indie, Rosja, Chiny

Modele aktualnie w produkcji

Jedna z najstarszych istniejących do dzisiaj marek samochodowych. Czeska Skoda ma długą i bogatą historię w której firma jest pod kontrolą najpierw III Rzeszy a potem z kolei ZSRR. Współczesna Skoda po wykupieniu przez koncern VAG notuje co roku kolejne rekordy sprzedaży.

Przemyślana gama modelowa, sprawny marketing oraz korzystanie ze znanej i sprawdzonej technologii - to przepis na sukces czeskiego producenta. Skoda oferując pojazdy mało finezyjne, ale za to praktyczne i solidne idealnie trafia w gust zarówno Polaków jak i całej Europy. Firma rozpoczyna teraz ekspansję na rynku azjatyckim.

Historia:

Skoda, czyli Wacek z Wackiem

Czeska motoryzacja zaczęła się od … spotkania fascynatów rowerów Vaclava Klementa i Vaclava Laurina. Ten pierwszy (był księgarzem) w roku 1895 nabył niemiecki bicykl „Germania VI”. Niestety  kiepska jakość roweru zmusiła, mającego smykałkę do zagadnień technicznych, Klementa do licznych przeróbek, a w efekcie do zaprojektowania własnej konstrukcji. Z projektem tym Klement zwrócił się do firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą bicykli, prowadzonej przez Vaclava Laurina. Wspólne zainteresowanie postanowili spożytkować na produkcji rowerów i stworzyli spółkę, która zajmowała się wytwarzaniem w fabryce w Mlada Boleslav rowerów „Slavia”. Następnie wpadli na pomysł zastosowania do napędu roweru silnika spalinowego, a efektem jest stworzony w roku 1898 rower z silnikiem, uznany za pierwszy nowoczesny motocykl.  Panowie Laurin i Klement w roku 1905 rozpoczęli wprowadzać kolejną inwestycję. Był to czterokołowiec –„Voiturette Laurin&Klement”, a widząc możliwości rozwoju w nowej produkcji,  w roku 1907 powołano spółkę akcyjną.

Wraz z wejściem do świata automobilizmu rozpoczyna się pasmo sukcesów sprawiające, że firma Laurent&Klement stała się sławna jak Mercedes czy Rolls Royce. Doświadczenia zdobyte w produkcji innych urządzeń mechanicznych zaowocowały tym, że samochody L&K dystansowały konkurentów jakością i precyzją wykonania, a dodatkowo panowie Laurin i Klement nadal poszukiwali innowacji technicznych. Spółka Laurin&Klement stawała się poważnym graczem światowym. Jej produkty, które motoryzowały europejskie i wielkorosyjskie monarchie, jeździły na cesarskim dworze Japonii i w Chinach.

Przed wybuchem I wojny światowej zakłady L&K stanowiły także potęgę w dziedzinie produkcji zbrojeniowej, a w czasie wojny produkowały wyłącznie na potrzeby armii austro-węgierskiej (powstawały wówczas głównie ciężarówki).

Po wojnie wrócono do produkcji wersji osobowych, ale kryzys w latach dwudziestych sprawił iż zdecydowano się na fuzję z drugą największą czechosłowacką spółką: Skodą (założoną w Pilznie przez inżyniera Emila Škodę). W efekcie w roku 1926, podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej w Pradze, fabryka Samochodów z Mladá Boleslav zostaje przedstawiona publiczności pod nową nazwą Škoda. Nowo powstały koncern (przyjął nazwę „Grupa Skoda”) de facto reprezentował cały ciężki, zbrojeniowy i motoryzacyjny przemysł czechosłowacki. Doprowadzono jednak do wydzielenia fabryki samochodów Skoda ze struktur przemysłowego superkoncernu. W roku 1930 powstała spółka ASAP (czeski skrót od „Spółka Akcyjna do Produkcji Automobili”) z siedzibą w Pradze i fabryką w Mlada Boleslav.

Dominacja myśli technicznej i organizacji pracy zaczęły przynosić efekty i produkowany od roku 1931 model Skoda 633 zostaje uznany najlepszym małym samochodem sześciocylindrowym tamtych lat. Niewiele później odbyła się premiera czterech nowych modeli Škody. Škoda Popular – samochód dla szerokiego grona odbiorców, obok innych czeskich samochodów należący do najlepszych aut na świecie. Škoda Rapid – model niższej klasy średniej z mocniejszym silnikiem o sportowym zacięciu. Škoda Favorit – duży sedan osobowy. Škoda 640 Superb – samochód luksusowy (pierwszy model nosił nazwę 640, później zmieniono ją na 640 Superb, a po modernizacji pozostanie tylko nazwa Superb). Po przyłączeniu Czech do III Rzeszy 15 marca 1939 roku fabryką – podobnie jak całą Grupą Skoda – zaczęli rządzić komendanci wojskowi. Ich nie interesowały inne formy produkcji i rozwoju niż służące militarnym planom Führera. Podczas II wojny światowej zakłady Škody stały się częścią gospodarki III Rzeszy, produkcja została niemal w zupełności dostosowana do potrzeb militarnych.

W latach powojennych Škoda przekształciła się w przedsiębiorstwo państwowe AZNP Mladá Boleslav (czes. Automobilové závody, národní podnik), monopolistę na rynku czechosłowackich aut osobowych. Po upadku komunizmu została nawiązana współpraca z Volkswagenem. W kwietniu 1991 roku Škoda dołączyła do grupy Volkswagena.

W roku 2007 firma rozpoczęła produkcję w Chinach, a od roku 2008 rozpoczęto ekspansję na rynek australijski.

Czytaj więcej »

Testy

Test Skoda Kodiaq 2.0 180 KM 4x4 - niedźwiedź mocno śpi

Nie wiem czy nazwanie modelu słowem znanym mieszkańcom Alaski miało być zerwaniem z czeskim pochodzeniem tego producenta, ale ten „niedźwiedź” śmiało wszedł w rynek SUV-ów zostawiając za sobą stare i niezbyt lubiane Yeti. Czy zajmie jednak miejsce wśród słupków sprzedaży?

Rss 31.01.2018, 13:24 przez Dawid w Testy samochodów

Test Skoda Octavia Laurin&Klement 2.0 TDI – gdzie się podział rozsądek?

Skoda Octavia to w większości przypadków stateczny, solidny i pojemny samochód rodzinny, który wybiera się z rozsądku. W ofercie czeskiego producenta widnieje jednak też wersja Laurin&Klement, czyli Octavia doprawiona szczyptą luksusu.

Rss 06.11.2017, 13:29 przez Dawid w Testy samochodów

Test Skoda Superb Combi 2.0 TSI 4x4 280 KM - kombi budzące respekt

Miałem okazje przetestować statyczne, przestronne kombi, o którym marzą starsi Polacy. Nie zaskakuje designem, ani nazwą, a mimo tego i tak nie chciałem z niego wysiadać. Dlaczego?

Rss 17.05.2017, 14:38 przez Dawid w Testy samochodów

Test Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM – turbo pocisk łamiący schematy

Skoda wrzucając pod maskę Superba silnik z Seata Leona Cupry pokazała, że potrafi zaskakiwać. I choć to limuzyna a nie hot-hatch, to ten pomysł naprawdę bardzo mi się podoba. Pewnie jesteście ciekawi czy 280 konny Superb może mieć zadatki na auto sportowe. Sprawdźmy to!

Rss 28.02.2017, 11:52 przez Dawid w Testy samochodów

Test Skoda Rapid Joy - radość na koncie

Zadam Wam tylko jedno pytanie: czy słysząc o budżetowym Rapidzie z silnikiem 1.2 pod maską i oszałamiającymi 90 KM mocy czujecie w jakiś sposób napływ szczęścia? A nóż…sprawdźmy!

Rss 07.06.2016, 16:38 przez Dawid w Testy samochodów

Test Skoda Fabia Monte Carlo

Skoda, prezentując trzecią odsłonę swojego sztandarowego modelu – Fabii, podjęła decyzję o niewprowadzaniu wersji RS. Powód był prosty – klienci Skody podobno nie lubią szybko jeździć i znacznie częściej sięgają po wersje limitowane. Na przykład Monte Carlo z najmocniejszym, dostępnym obecnie w Fabii silnikiem! 

Rss 18.04.2016, 13:12 przez Dawid w Testy samochodów

Test Skoda Superb Combi 2.0 TDI 190 KM - jak w salonie

Przeciętna głowa rodziny w Polsce najwięcej wolnego czasu spędza w domu przed komputerem lub telewizorem. Co ciekawe wiele z nich nie za bardzo ma ochotę z wygodnego domowego salonu wychodzić. A co gdyby taką komfortową kanapę przenieść na cztery kółka?

Rss 18.03.2016, 11:54 przez Dawid w Testy samochodów

Test Skody Octavia RS 230 KM – czarny anioł z... Czech

Pozornie to tylko klasyczna Skoda Octavia. To samo uniwersalne nadwozie, to samo wnętrze, tylko jak naciśniesz gaz… nic już nie jest takie samo…

Rss 28.07.2015, 22:08 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Skoda Fabia III: Czyli synonim funkcjonalności

Nowa Fabia stanowi idealne połączenie – wysoka jakość i niska cena.

Rss 13.05.2015, 10:54 przez Paulina w Samochody nowe

Test Skoda Fabia III – brzydkie kaczątko wydoroślało!

Jazdę Skodą Fabią III można porównać do spotkania dawno niewidzianej koleżanki z podstawówki, z której brzydoty wszyscy się śmiali, a teraz każdy się za nią ogląda. Jest nam trochę głupio.

Rss 17.03.2015, 15:50 przez Paulina w Samochody nowe

Test: Skoda Octavia 1.2 TSI Ambition – rozsądny wybór.

Skoda Octavia z niedużym silnikiem, bez miliona dodatków. Czyli test auta, które ma szansę znaleźć nabywcę.

Rss 24.11.2014, 19:22 przez Paweł w Testy samochodów

Test Skody Citigo – namiastka samochodu?

Stajemy się krajem o coraz wyższej kulturze motoryzacyjnej, ale wielu ludzi nadal patrzy na poszczególne wersje pod kątem własnych upodobań i wymagań. Tymczasem różne wersje są dla różnych odbiorców…

Rss 31.10.2014, 09:27 przez Bogusław w Testy samochodów

Test: Skoda Rapid - W poszukiwaniu Świętego Grala

Nie lubię budżetowych samochodów. Są trochę jak filmy klasy B: Takie auta gorszej kategorii. Rapida jednak nawet polubiłem.

Rss 19.09.2014, 13:06 przez Paweł w Testy samochodów

Test Skoda Yeti – miejska terenówka

Po przeprowadzonym teście stwierdzamy,że: Yeti jest dobra na wszystko, a Yeti 4WD jest jeszcze lepsza… Dlaczego przeczytaj...

Rss 16.06.2014, 11:10 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Skoda Rapid Spaceback

Skoda Rapid Spaceback - odwzorowanie Audi A3 Sportback?

Rss 05.02.2014, 11:44 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Skody Superb – mieszczanin szlachcicem

Największym problemem ŠKODY Superb jest to, iż… jest to ŠKODA. Gdyby był to Volkswagen, Toyota, czy Mazda wszyscy pialiby z zachwytu…

Rss 23.01.2014, 10:48 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Skoda Fabia Scout – mogło być lepiej

Ilość samochodów na rynku sprawia, że producenci na siłę tworzą nowe wersje. Niestety, niektóre z tak powstałych modeli są przerostem formy nad treścią i „nie przebijają” oferty wersji popularnych…

Rss 11.11.2013, 17:32 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Skoda Octavia III – czy to jeszcze "Skoda"?

Fantastyczna przedwojenna firma Skoda została zniszczona w okresie Socjalistycznej Czechosłowacji. Jednakże Octavia III chyba odbuduje przedwojenny mit…

Rss 06.07.2013, 15:57 przez Bogusław w Samochody nowe

Skoda Rapid kontra Citroen C-Elysee, kto jest lepszy?

Samochody kompaktowe to najchętniej kupowane modele, gdyż łączą zalety pojazdu miejskiego i rodzinnego. Pokuszono się też, aby spełniały one zalety modeli eleganckich i dostojnych. Oto wyniki tej próby…

Rss 01.07.2013, 10:07 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Skoda Fabia – zimowa przygoda

Przyznam, że dawno nie miałem okazji pobawić się samochodem na zaśnieżonych drogach. Fabia przypomniała mi radość jazdy w zimie.

Rss 26.12.2012, 10:04 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Skoda Roomster. Ta Skoda Cię zaskoczy…

Dla jednych będzie użytecznym samochodem osobowym z wielką przestrzenia bagażową, a dla innych stylistycznym potworkiem z okienkami w drzwiach przednich, rodem z wozu pancernego. A jaka jest prawda?

Rss 18.12.2012, 09:34 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Skoda Rapid - będziesz królem parkingu

Podczas prezentacji nowej Skody Rapid, mimo woli skojarzył mi się spot reklamowy, w którym nagłe „pojawienie ludzika Michelin” eliminuje zimowe problemy na drodze. Takie problemy na parkingu wyeliminuje zapewne Skoda Rapid.

Rss 08.11.2012, 17:05 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Skoda Octavia II - taka jest prawda...

Prezentacje samochodów zawsze są obarczone pewną dawką subiektywizmu. Nie chodzi jedynie o naciąganie prawdy, choć trzeba przyznać, że wielu „młodych adeptów dziennikarstwa” nie do końca wie, co pisze. 

Rss 17.08.2012, 12:19 przez konrad w Samochody nowe

Test: Skoda Citigo rusza w miasto

"Citigo to jeden z filarów naszej strategii rozwoju. Pojawia się w nowym i bardzo  obiecującym dla nas segmencie małych aut miejskich" – powiedział Prezes Zarządu ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. Chyba jednak przesadził. 

Rss 11.08.2012, 12:26 przez konrad w Samochody nowe

Porównanie: Skoda Superb - Toyota Avensis

Gdyby dziesięć lat temu ktoś powiedział mi, iż będę porównywał japoński produkt z wyrobem z Czech uznałbym to za żart. Tymczasem w jednym czasie miałem okazję jeździć Toyotą Avensis i Skodą SuperB i trzeba przyznać, że wybór jednego z tych modeli nie jest sprawą tak banalnie prostą.

Rss 29.05.2012, 18:46 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Skoda Superb Kombi - meamorfoza

W czasach socjalistycznej Czechosłowacji modele Skoda nie wyróżniały się na tle innych pojazdów. Jednakże obecnie Skoda, będąca młodszą siostrą VW, może wzbudzać pożądanie...

Rss 29.05.2012, 09:01 przez Bogusław w Samochody nowe

Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC Skoda Roomster

Jaką kwotę na ubezpieczenie swojego samochodu musi przeznaczyć właściciel Skody Roomster? Obliczyliśmy ceny OC i AC dla Skody Roomster w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych, uwzględniając zniżki za zakup ubezpieczenia on-line. Gdzie jest najtaniej? Odpowiedź w artykule!

Rss 03.04.2014, 14:09 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Skoda Rapid

Z jakim wydatkiem na ubezpieczenie samochodu musi liczyć się właściciel Skody Rapid? Obliczyliśmy ceny OC, a także OC i AC dla Skody Rapid u kilku ubezpieczycieli. Ile można zaoszczędzić na porównywaniu składek? Przeczytaj w artykule!

Rss 31.03.2014, 15:58 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Skoda Citigo

Ile na ubezpieczenie swojego samochodu musi wydać właściciel Skody Citogo? My wiemy – obliczyliśmy ceny OC i AC w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych, za pomocą internetowych kalkulatorów OC. Gdzie najtaniej kupić OC AC dla Skody Citigo? Sprawdź!

Rss 27.03.2014, 13:15 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Skoda Octavia II

Ubezpieczenie OC dla Skody Octavia II, za ile można je kupić najtaniej? A pakiet ubezpieczeń OC AC dla tego samochodu?

Rss 02.12.2013, 18:53 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Skoda Fabia

Ile może kosztować ubezpieczenie samochodu takiego jak Skoda Fabia I? Ile za OC, a ile za OC razem z Autocasco?

Rss 02.12.2013, 18:44 przez marta w Porównanie OC AC

Porady

5 zasad bezpiecznego rowerzysty

Tylko w 2013 roku w Polsce sprzedano 1,28 mln rowerów, a tendencja jest rosnąca. 

Rss 10.07.2015, 18:28 przez Paulina w Porady

Świeć przykładem

Uczestnicy ruchu drogowego powinni zadbać o to, by być widocznym dla innych i sami być jak najlepiej przygotowani do tego, by obserwować drogę i jej otoczenie. 

Rss 24.04.2015, 13:14 przez Bogusław w Porady

Zimna krew: szczególnie przydatna w górach

ŠKODA wspólnie z ratownikami Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego radzi, jak prawidłowo i sprawnie wzywać pomoc w górach.

Rss 14.01.2015, 12:11 przez Bogusław w Porady

Samochód z gwiazdkami

Zadaniem Euro NCAP było stworzenie spójnego sytemu ocen samochodów i zapewnienie obiektywnych wyników przeprowadzanych testów. Program stał się zaś siłą podnoszącą poprzeczkę w zakresie standardów bezpieczeństwa.

Rss 10.10.2014, 16:17 przez Bogusław w Porady

SKODA dla rodziców i dzieci w podróży

W odpowiedzi na potrzeby i w trosce o rodziców często podróżujących z dziećmi, powstał serwis ŠKODA „Dziecko w podróży”

Rss 23.04.2014, 14:06 przez Bogusław w Aktualności

Bezpieczeństwo psa, czyli pies w podróży

Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto ŠKODA, przekazuje ważne informacje odnośnie przewozu psa w samochodzie.

Rss 19.04.2013, 22:00 przez Bogusław w Porady

Skoda Octavia II - typowe usterki

Samochody marki Skoda cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Dotyczy to i aut nowych i tych z drugiej ręki. 

Rss 13.12.2012, 22:59 przez Paweł w Poradnik kupującego

Skoda Yeti - Typowe usterki

Skoda Yeti to pierwszy Suv w ofercie czesko niemieckiego producenta. Samochód jest produkowany od 2009 roku do dzisiaj. Pomimo krótkiego okresu produkcji, na rynku już można znaleźć pierwsze egzemplarze używane.

Rss 17.07.2012, 18:53 przez konrad w Poradnik kupującego

Skoda Superb II - co się w niej psuje?

Flagowy model czeskiego producenta spotkał się z przychylnym przyjęciem na rynku. Co prawa wiele osób nazywało go Passatem dla ubogich, jednakże nabywcom to nie przeszkadzało. I tak w 2009 roku do sprzedaży trafiła następczyni luksusowej Czeszki – Skoda Superb II.

Rss 17.07.2012, 18:53 przez konrad w Poradnik kupującego

Skoda Superb I - Typowe usterki

Niemal każda znana marka stara się mieć w swojej ofercie auto z segmentu Premium. Niektóre marki same w sobie kojarzą się z elegancją i wytwornością i tak są postrzegane. 

Rss 17.07.2012, 18:53 przez konrad w Poradnik kupującego

Skoda Roomster - typowe usterki

Skoda Roomster to auto niezwykle oryginalne pod względem wyglądu. Czy ładne? To kwestia gustu. Wszak i Fiat Multipla miał wielbicieli.

Rss 17.07.2012, 17:10 przez konrad w Poradnik kupującego

Skoda Octavia I - Typowe usterki

Skoda Octavia I to auto będące uosobieniem marzeń przeciętnego Polaka. Duży, wygodny sedan, do tego jeszcze mocno spokrewniony z uwielbianym wręcz w Polsce Volkswagenem.

Rss 17.07.2012, 17:07 przez konrad w Poradnik kupującego

Skoda Fabia I - początek sukcesów

Skoda Fabia to auto niezwykle popularne wśród polskich kupujących. Auto od chwili wejścia do sprzedaży cieszyło się wielkim powodzeniem w polskich autosalonach, ciągle lokując się na szczytach sprzedaży. 

Rss 17.07.2012, 17:03 przez konrad w Poradnik kupującego

Skoda Fabia II - awaryjność

Skoda Fabia II pojawiła się w salonach samochodowych w 2007 roku. Auto zastąpiło popularną Fabię I, która biła rekordy sprzedaży w Polsce i niemal w całej Europie. Nowa Fabia znacząco odróżnia się wizualnie od swojej poprzedniczki.

Rss 17.07.2012, 17:01 przez konrad w Poradnik kupującego

Premiery

Wielka klasa nowej SKODY Superb: przestrzeń

Czy komfort da się zmierzyć? Nowa ŠKODA Superb udowadnia, że tak. Z rekordową przestrzenią kabiny i bagażnikiem o pojemności do 660 litrów, flagowy model przewodzi klasie średniej.

Rss 26.08.2015, 11:58 przez Bogusław w Premiery

Prezentacja SKODY Superb kombi – spryciula z ogromnym bagażnikiem

Simply Clever – hasło lansowane przez ŠKODĘ  można przetłumaczyć jako po prostu sprytna. Nie inaczej jest w najnowszej wersji SuperB kombi. To spryciula z ogroooomnym bagażnikiem

Rss 03.07.2015, 23:52 przez Bogusław w Premiery

Potęga bagażnika nowej ŠKODY Superb Combi

Skoda to Simply Clever, czyli spryciula... Nowa ŠKODa Superb oferuje 31 rozwiązań Simply Clever, z czego jedenaście z nich w samym bagażniku.

Rss 17.06.2015, 19:32 przez Bogusław w Premiery

Skoda Octavia RS 230 –, czyli Skoda ociekająca mocą

ŠKODA Octavia RS 230 kusi nie tylko mocą 230 KM...

Rss 13.04.2015, 13:05 przez Bogusław w Premiery

VisionSea - łódź motorowa SKODY

ŠKODA VisionSea – pierwsza rasowa łódź motorowa czeskiej marki, która sprawi, że serca wszystkich motorowodniaków zabiją szybciej!

Rss 01.04.2015, 13:00 przez Bogusław w Premiery

Premiery na Salonie Samochodowym w Genewie: Superb zwiastuje nową erę Skody

Flagowa SKODA w najnowszej odsłonie to bez wątpienia najlepszy i najbardziej emocjonujący model marki w historii, a jednocześnie samochód oferujący największą ilość miejsca w środku w swoim segmencie.

Rss 03.03.2015, 15:35 przez Paulina w Premiery

Genewa 2015: SKODA Superb – czeska limuzyna to nie czeski film [GALERIA]

W Genewie Czesi uwodzą trzecią generacją Skody Superb

Rss 03.03.2015, 13:20 przez Paulina w Premiery

Skoda Superb – bezpieczeństwo bez kompromisów

ŠKODA wyposażyła swój okręt flagowy z zastosowaniem innowacyjnej techniki MQB w cały szereg nowych funkcji wspomagania. Do tego dochodzi zupełnie nowe zawieszenie, które zapewnia stabilne, komfortowe i zarazem dynamiczne właściwości jezdne. 

Rss 26.02.2015, 20:14 przez Bogusław w Premiery

Nowa era Skody Superb

Nigdy dotąd inżynierowie ŠKODY nie stworzyli tak dużej ilości miejsca dla kierowcy, pasażerów i ich bagaży i nigdy przedtem nie było tak wielu nowych rozwiązań „Simply Clever”.

Rss 18.02.2015, 17:27 przez Bogusław w Premiery

Stylistyczna rewolucja: nowa SKODA Superb

ŠKODA Superb rewolucjonizuje dotychczasowy język stylistyczny marki. Nowy szkic ukazuje limuzynę pełną klasy i pasji. Jej wyszukany design łączy w sobie elegancję, dynamizm i dyskrecję.

Rss 22.12.2014, 18:56 przez Bogusław w Premiery

Popularna, atrakcyjna, wszechstronna - Skoda Octavia

Gamę trzeciej generacji modelu Skoda Octavia uzupełnia teraz odmiana Scout

Rss 10.10.2014, 09:30 przez Maciek w Premiery

Młodsza i praktyczna SKODA Fabia Combi

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu obok Fabii hatchback swoją światową premierę będzie miała również odmiana kombi

Rss 01.10.2014, 14:28 przez Maciek w Premiery

Nowa SKODA Fabia: przemyślany kompakt

Najnowsza generacja Fabii imponuje emocjonującym wyglądem - jest też bardziej praktyczna niż kiedykolwiek wcześniej

Rss 27.08.2014, 14:54 przez Maciek w Premiery

Nowa Skoda Fabia już czeka

Nowa Fabia, która zadebiutuje w październiku w Paryżu, będzie zużywać nawet o 17% mniej paliwa w porównaniu z poprzedniczką, stając się najoszczędniejszą w historii modelu.

Rss 08.08.2014, 11:44 przez Bogusław w Premiery

Nowa SKODA Octavia Scout: niech moc będzie z tobą

ŠKODA z pełną mocą kontynuuje największą ofensywę modelową w historii marki. Obecnie oferta powiększyła się o model 4x4 Octavia Scout

Rss 22.07.2014, 10:54 przez Bogusław w Premiery

Nowa SKODA Fabia: zachwyca designem

Świeża, dynamiczna i nowoczesna – taka jest właśnie nowa ŠKODA Fabia. Już pierwsze linie jej projektu zdradzają, że jest to bardzo atrakcyjny samochód. 


Rss 17.07.2014, 12:31 przez Bogusław w Premiery

Najsilniejsza oferta modeli 4x4 w historii SKODY

Obecna oferta ŠKODY 4x4 jest silna, jak nigdy dotąd. Dzięki technologii napędu na wszystkie koła, samochody marki oferują lepsze osiągi i wyższy poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach drogowych. 

Rss 25.06.2014, 16:55 przez Bogusław w Premiery

Skody Monte Carlo w Polsce

Citigo Monte Carlo i Yeti Monte Carlo – usportowione wersje już na polskim rynku!  Oferta ŠKODY została poszerzona o dwie wyjątkowe wersje modeli Citigo i Yeti: inspirowane sukcesami marki w rajdach, usportowione edycje Monte Carlo.    

Rss 11.06.2014, 17:51 przez Bogusław w Premiery

Dwa oblicza Yeti, czyli nowe Skody

ŠKODA Yeti mocno odświeżona. Z jednego Yeti są teraz dwa

Rss 04.12.2013, 12:57 przez Bogusław w Premiery

Skoda Yeti - dwa oblicza

Kilka lat temu Volkswagen przygotował dwie odmiany Tiguana: wersję typowo miejską i wersję „terenową”. Widocznie pomysł był trafiony, bo obecnie drogą tą podąża Skoda.

Rss 11.09.2013, 13:52 przez Paweł w Premiery

Skoda Rapid Spaceback Frankfurt 2013

„Po raz pierwszy jesteśmy obecni w tym najbardziej wymagającym w Europie segmencie” powiedział jeden z szefów projektu nowego modelu. I oczywiście znowu „podkręcają” wymogi..

Rss 11.09.2013, 13:46 przez Paweł w Premiery

Odświeżona Skoda Superb

Model flagowy marki imponuje teraz atrakcyjnymi nowymi elementami stylistyki ŠKODY, świeżym wnętrzem i ulepszonymi funkcjami. Nowe Superb limuzyna i kombi będą miały premierę pod koniec czerwca.

Rss 27.05.2013, 15:37 przez Bogusław w Premiery

Skoda Octavia 4x4

Większy moment napędowy na śliskiej nawierzchni, optymalne właściwości terenowe i możliwość wjeżdżania pod górę oraz korzystne rozłożenie masy na osiach - oto nowa ŠKODA Octavia kombi 4×4!

Rss 14.05.2013, 16:04 przez Bogusław w Premiery

Nowa Octavia kombi - miejsce i przestrzeń w najpiękniejszej formie

Z nową ŠKODĄ Octavią kombi i ŠKODĄ Octavią kombi 4×4, ŠKODA kontynuuje ofensywę modelową.

Rss 14.05.2013, 14:45 przez Bogusław w Premiery

Odświeżony SuperB

Po pięciu latach od premiery drugiej generacji ŠKODY Superb, marka odświeża swój najbardziej luksusowy model.

Rss 03.04.2013, 15:57 przez Bogusław w Premiery

Dynamiczna elegancja Octavii Combi

Dopiero co była premiera nowej Skody Octavia, a już szykuje się kolejna innowacja w czeskiej Skodzie. Mowa o...

Rss 24.03.2013, 20:04 przez Bogusław w Premiery

Skoda Octavia III już w salonach!

Właśnie rozpoczęła się sprzedaż nowego modelu Škoda Octavia. Znamy ceny i ofertę silnikową!

Rss 13.03.2013, 11:29 przez Bogusław w Premiery

Nowa SKODA Octavia Combi

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie 2013, ŠKODA zaprezentuje model Octavia Combi trzeciej generacji.

Rss 20.02.2013, 13:09 przez Bogusław w Premiery

Nowa SKODA Octavia – bezpieczeństwo najważniejszą zasadą

Bezpieczeństwo od zawsze jest wpisane w DNA marki ŠKODA. Przedstawiamy innowacje, zastosowane u nowej ŠKODY Octavia, które sprawiają, że samochód ma niespotykany dotąd poziom bezpieczeństwa.

Rss 05.02.2013, 15:48 przez Bogusław w Premiery

Nowa SKODA Octavia – nowoczesny i dynamiczny design

Nowa ŠKODA Octavia, zaprojektowana i wyprodukowana w Mladá Boleslav, jest od swojej poprzedniczki większa, dynamiczniejsza i wyróżnia się nowoczesną, precyzyjną stylistyką.

Rss 17.01.2013, 19:25 przez Bogusław w Premiery

Skoda Octavia - serce i ikona marki

Octavia jest podstawą powodzenia ŠKODY. Model ten przyniósł sukces marce w ciągu ostatniego dwudziestolecia. W 2012 roku auto zostało uznane za bestseller ŠKODY, stanowiąc aż 44 proc. jej światowych dostaw.

Rss 09.01.2013, 17:03 przez Bogusław w Premiery

Nowa SKODA Octavia – klasa sama w sobie

Nowa ŠKODA Octavia zadebiutuje na polskim rynku już na początku przyszłego roku. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w naszym kraju.

Rss 11.12.2012, 18:09 przez Bogusław w Premiery

Skoda Rapid – szanse w Polsce i... konkurent Cruze

W Polsce tort sprzedaży nowych samochodów dzieli się następująco: 6% rynku to modele mini, 30% sprzedaży to modele małe, 47% to wersje kompaktowe i 14% klasa średnia-wyższa . Jeden model moze być satysfakcjonujący dla 77% nabywców.

Rss 09.11.2012, 16:43 przez Bogusław w Premiery

RAPID coraz bliżej

Podczas tegorocznych targów w Paryżu swoją premierę będzie miała ŠKODA Rapid.

Rss 17.09.2012, 22:48 przez konrad w Premiery

Rapid na start

ŠKODA uruchamia seryjną produkcję nowego kompaktowego pojazdu w Mladá Boleslav, którego światowa premiera odbędzie się pod koniec września podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Rss 28.08.2012, 15:12 przez konrad w Premiery

Skoda Rapid – nowy wymiar Skody

Škoda Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza.

Rss 11.08.2012, 12:35 przez konrad w Premiery

Aktualności

SKODA KODIAQ SPORTLINE

Bardziej sportowy, dynamiczny wygląd dla tych, którzy chcą się wyróżnić

Rss 01.02.2017, 11:40 przez Dawid w Aktualności

SKODA KODIAQ już od 89 900 zł

Cena modelu KODIAQ na polskim rynku zaczyna się już od 89 900 zł za wersję Active z silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM.

Rss 29.09.2016, 14:04 przez Dawid w Aktualności

Pierwsze zbliżenie na SKODĘ Kodiaq

Skoda prezentuje wybrane detale nadwozia swojego nowego, dużego modelu w segmencie SUV

Rss 10.08.2016, 10:56 przez Dawid w Aktualności

25 lat modelu Forman

Zalążki filozofii Simply Clever

Rss 13.07.2016, 10:55 przez Dawid w Aktualności

SKODA Superb Sportline

Wyjątkowa wersja flagowego modelu marki, wzbogacająca jego  design o  sportowe detale, jest już dostępna na polskim rynku.

Rss 05.07.2016, 16:32 przez Dawid w Aktualności

Triumf Skody w Hiszpanii

Rajd Hiszpanii: ŠKODA Motorsport zdobywa podwójne zwycięstwo z Tidemandem i Kopeckým

Rss 27.10.2015, 10:01 przez Paulina w Aktualności

Nowe Skody - wygodniejsze, szybsze i bardziej nowoczesne [VIDEO]

PR Manager Skoda Polska Michał Cabaj opowiada o Skodzie Superb Combi oraz Octavii RS 230

Rss 07.10.2015, 13:19 przez Paulina w Aktualności

Nowa metoda montażu instalacji LPG w samochodach SKODA

Montowanie specjalnych zestawów instalacji LPG w Autoryzowanych Stacjach Serwisowych marki będzie jeszcze szybsze, dzięki wstępnemu montażowi wykonanemu przez samego producenta – firmę LandiRenzo.

Rss 01.10.2015, 13:39 przez Bogusław w Aktualności

SKODA w służbie Policji

ŠKODA Auto Szkoła przeprowadziła dwuetapowe szkolenie dla Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.


Rss 17.09.2015, 18:25 przez Bogusław w Aktualności

Skoda we Frankfurcie

SKODA na IAA: premiery targowe ŠKODY Superb Combi, Superb SportLine i innych nowości marki

Rss 07.09.2015, 16:49 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Superb - Klasa premium jest powszechnie dostępna.

Nowa ŠKODA Superb posiada wszystkie cechy samochodu klasy premium, poza jedną: jest wyjątkowo dostępna

Rss 03.09.2015, 18:07 przez Bogusław w Aktualności

SKODA nieprzerwanie numerem 1 w Polsce!

Po pierwszych siedmiu miesiącach bieżącego roku ŠKODA jest niekwestionowanym liderem w Polsce, zachowując wyraźną przewagę nad konkurencją.

Rss 19.08.2015, 14:57 przez Bogusław w Aktualności

Skoda się zmienia, ale jedno jest stałe

Pewne rzeczy się nie zmieniają: niezawodność i bezpieczeństwo ŠKODY

Rss 18.08.2015, 10:07 przez Bogusław w Aktualności

Skoda podbija Chiny

ŠKODA sprzedała w Chinach 1,5 miliona samochodów

Rss 12.08.2015, 14:09 przez Bogusław w Aktualności

Niepowtarzalna, komfortowa i przemyślana:SKODA Superb

Flagowy model ŠKODY jest najpełniejszym ucieleśnieniem wszystkich wielkich dokonań czeskiej marki. Dlaczego? Zobacz

Rss 11.08.2015, 16:25 przez Bogusław w Aktualności

SKODA 935 kompletnie odrestaurowana

ŠKODA pokazała dziewięć niesamowitych samochodów klasycznych Prawdziwą wisienką na torcie był prototyp 935 – ikona inspirowanego lotnictwem, aerodynamicznego designu z lat trzydziestych XX wieku.

Rss 04.08.2015, 20:29 przez Bogusław w Aktualności

Służba na autostradzie

Czy zastanawiałeś się kiedyś kto i jak dba o nasze drogi?

Rss 31.07.2015, 12:08 przez Paulina w Aktualności

Zaczęło się od rowerów i... ciągnie wilka do lasu

Precyzja i emocje: Zespół ŠKODA Design tworzy trofea dla zwycięzców Tour de France

Rss 20.07.2015, 20:27 przez Bogusław w Aktualności

SKODA wyprodukowała pięćsettysięczny egzemplarz Rapida

Sukces w segmencie samochodów kompaktowych: wyprodukowano 500 tysięcy egzemplarzy SKODY Rapid

Rss 16.07.2015, 09:45 przez Paulina w Aktualności

Silny Partner: SKODA po raz dwunasty sponsorem Tour de France

Jednym z najważniejszych wydarzeń wyścigu jest premiera nowego Superba, który jako „czerwony samochód” przewodzi stawce kolarzy.

Rss 09.07.2015, 16:12 przez Paulina w Aktualności

Mobilne Kino SKODY ruszyło w Wielkopolskę!

Już w dniach 7 – 14 sierpnia 2015 rusza piąta edycja TRANSATLANTYK FESTIVAL, którego marka ŠKODA jest sponsorem głównym

Rss 09.07.2015, 13:37 przez Paulina w Aktualności

Rozpoczęcie produkcji nowej SKODY Superb Combi w Kvasinach

Pierwszy egzemplarz nowej SKODY Superb w wersji kombi dla Klienta z Czech, został już wyprodukowany!

Rss 09.07.2015, 12:32 przez Paulina w Aktualności

Nowa ŠKODA Superb „Czerwonym Samochodem” w Tour de France 2015

Skoda Superb jako „Czerwony Samochód” będzie przewodził stawce kolarzy wyścigu Tour de France, służąc jako mobilne biuro dowodzenia dyrektorowi wyścigu,

Rss 30.06.2015, 12:55 przez Bogusław w Aktualności

Bezpieczny jak SUPERB

Najwyższy poziom bezpieczeństwa: ŠKODA Superb na pięć gwiazdek!

Rss 25.06.2015, 15:35 przez Bogusław w Aktualności

Co wolą Polacy: niższą cenę czy dodatkowe wyposażenie?

Dotychczas w Polsce zdecydowanie najważniejszym wyznacznikiem była niska cena zakupu samochodu, tendencje się zmieniają. Polacy jak Niemcy: wybierają wyposazenie

Rss 18.06.2015, 12:50 przez Bogusław w Aktualności

Nowa SKODA Superb z najlepszą wartością rezydualną

ŠKODA Superb jest autem z najlepszą i najbardziej stabilną wartością rezydualną wśród samochodów klasy średniej w Europie. 

Rss 15.06.2015, 18:51 przez Bogusław w Aktualności

SKODA gotowa na nowe normy czystości spalin

Od 1 września 2015 roku na terenie Unii Europejskiej zacznie obowiązywać nowa norma czystości spalin samochodów – EURO 6. ŠKODA spełnia ten standard już teraz.


Rss 11.06.2015, 13:29 przez Bogusław w Aktualności

SKODA wspiera Avon Walk 2015

Marka ŠKODA zaprasza na Avon Walk, który rusza już 13 czerwca o godzinie 12:00 z Placu Teatralnego w Warszawie, a przewodzić mu będzie nowa ŠKODA Fabia.

Rss 10.06.2015, 20:59 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Octavia dostała paragon. Złoty paragon

Czytelnicy miesięcznika Hurt & Detal po raz piąty przyznali nagrody „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”. Pierwsze miejsce w kategorii Samochód Kupca otrzymała ŠKODA Octavia Combi. 

Rss 28.05.2015, 13:11 przez Bogusław w Aktualności

Nowa SKODA Superb Combi: kosmiczna przestrzeń i topowe technologie

Czy SKODA po raz kolejny zapracowuje na uznanie swoją nową ŠKODĄ Superb?

Rss 26.05.2015, 14:27 przez Paulina w Aktualności

Skoda Fabia już numerem 1

Rynkowe wyniki rozwiewają wszelkie wątpliwości: ŠKODA Fabia jest najczęściej wybieranym nowym samochodem przez Polaków.

Rss 21.05.2015, 16:11 przez Bogusław w Aktualności

750 000 razy Skoda Superb

Rynkowy debiut najnowszej generacji flagowego produktu ŠKODY poprzedza wielki sukces całej linii modelowej: z taśmy produkcyjnej zjechało już w sumie ¾ miliona Superbów.

Rss 20.05.2015, 21:43 przez Bogusław w Aktualności

Fabia polubiona przez Polaków

Nowa Fabia, niezmienny sukces. W Polsce jest już ponad 4 500 zamówień od początku roku!

Rss 18.05.2015, 16:37 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Fabia Combi R5 nad Wörthersee

Na coroczne spotkanie nad Wörthersee ŠKODA zaprezentuje swoje sportowe modele – w tym roku aż pięć.

Rss 13.05.2015, 15:43 przez Bogusław w Aktualności

SKODA otwiera sezon rowerowy!

Tym razem ŠKODA napędza wyścig kolarski w Toruniu. Z okazji 120 lat marki w ramach wyścigu ŠKODA Velo Toruń jedna z tras będzie mieć długość 120 km. 

Rss 05.05.2015, 12:13 przez Bogusław w Aktualności

Wesołe auto stażystów: Pickup SKODA FUNstar

Zuchwały Pickup ŠKODA FUNstarbędzie świętować publiczny debiut na 34. Spotkaniu GTI na Wörthersee w dniach 13-16 maja 2015.

Rss 04.05.2015, 20:11 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Fabia w wyścigu autostopem

Ruszyła rywalizacja pomiędzy dwuosobowymi zespołami autostopowiczów z Poznania do Budapesztu. Gdy napotkasz na tej trasie autostopowiczów, zabierz...

Rss 29.04.2015, 15:17 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Rapid i Octavia Combi najlepsze dla floty

Zakończył się plebiscyt Fleet Awards Polska, wyłaniający najlepsze samochody, produkty i usługi flotowe w Polsce. 

Rss 28.04.2015, 12:48 przez Paulina w Aktualności

Skoda Superb - oficjalna limuzyna mistrzostw

ŠKODA Superb samochodem flagowym Mistrzostw Świata w Hokeju w Czechach  

Rss 27.04.2015, 15:01 przez Bogusław w Aktualności

SKODA rozbuduje Kvasiny

Do 2018 roku, ŠKODA utworzy w Kvasinach 1 300 nowych miejsc pracy i zwiększy wydajność produkcji fabryki aż do 280 000 pojazdów rocznie.

Rss 23.04.2015, 15:49 przez Bogusław w Aktualności

Rajdowa Fabia R5 na start!

Nowa ŠKODA Fabia R5 spotyka się już z dużym zainteresowaniem ze strony Klientów z różnych zespołów.Jej poprzednik - ŠKODA Fabia S2000 - był gwarantem wielu tytułów. Jak będzie tym razem?

Rss 17.04.2015, 11:59 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Rapid - numer 1

W pierwszym kwartale 2015 roku według danych CEPiK Rapid był numerem 1 w segmencie aut kompaktowych wśród Klientów indywidualnych.

Rss 16.04.2015, 15:36 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Fabia na Fashion Week Poland

W Berlinie, co roku jest jeden z nawiększych i najwspanialszych prezentacji stylu, elegencji, mody. Został on zdominowany przez Mercedesa. Edycję polską zdominowała... ŠKODA

Rss 15.04.2015, 20:44 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Superb polska premiera i polskie CENY!!!

Nowa ŠKODA Superb ma dziś swoją premierę w Polsce, na największych targach motoryzacyjnych – Poznań Motor Show 2015. 

Rss 09.04.2015, 15:56 przez Bogusław w Aktualności

W Poznaniu przygotowano fantastyczne stoisko Skody

ŠKODA Superb wczoraj i dziś: dwie wyjątkowe czeskie limuzyny na Poznań Motor Show

Rss 08.04.2015, 17:24 przez Bogusław w Aktualności

Skoda fabia doceniona

Pełna emocji, nowoczesna, dynamiczna: ŠKODA Fabia uhonorowana nagrodą

Rss 03.04.2015, 14:24 przez Bogusław w Aktualności

Linia Edition na 120 lat marki SKODA

ŠKODA AUTO obchodzi w tym roku swoje 120. urodziny. Z okazji jubileuszu czeski producent samochodów zaprezentował modele specjalne ....


Rss 02.04.2015, 21:38 przez Bogusław w Aktualności

SKODA VisionSea to primaaprilisowy żart!

Marka ŠKODA nie ma żadnych planów w kwestii uruchomienia produkcji motorówki. Tekst opublikowany w dniu 1 kwietnia był tylko primaaprilisowym żartem.

Rss 02.04.2015, 19:50 przez Bogusław w Aktualności

Skoda – rowerowa nostalgia

ŠKODA wzmacnia zaangażowanie w kolarstwie: nowy oficjalny partner zielonej koszulki w Tour de France i La Vuelta. A przecież zaczęło się od bicykla....

Rss 31.03.2015, 13:20 przez Bogusław w Aktualności

SKODA kontynuuje ekspansję w Polsce i na świecie

ŠKODA nie ustaje w rozwoju. W lutym ponad 3 000 samochodów trafiło do Polski, co umacnia ŠKODĘ na pozycji zdecydowanego lidera naszego rynku.

Rss 25.03.2015, 17:32 przez Bogusław w Aktualności

Co ma wspólnego Skoda Superb z Rolls-Roycem?? [VIDEO]

Podpowiedź: długie, czarne i pokryte powłoką antybakteryjną. Dokładnie, parasole! Zobacz najnowszą Skodę Superb! 

Rss 19.03.2015, 14:43 przez Paulina w Aktualności

Początek nowej ery: produkcja ŠKODY Superb rozpoczęta

Ze specjalnie zmodernizowanej linii produkcyjnej w Kvasinach zjechał pierwszy egzemplarz nowej generacji flagowego modelu ŠKODY.

Rss 19.03.2015, 12:49 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Fabia R5 zachwyca Kopecky’ego

Doświadczony kierowca rajdowy, Jan Kopecký, jest podekscytowany nową ŠKODĄ Fabia R5.

Rss 18.03.2015, 16:33 przez Bogusław w Aktualności

Rapid – MAD MAX rodem z Czech

Kariera rynkowa tego szczególnego modelu cały czas rozwija się w Polsce w imponującym stopniu. W lutym zarejestrowano w naszym kraju 930 szt. modeli Rapid.

Rss 16.03.2015, 20:50 przez Bogusław w Aktualności

Trochę więcej Skody to nie tylko dodatkowa przestrzeń

Każda Skoda daje trochę więcej samochodu niż jej konkurenci. W nowych modelach marki korzyść ta polega nie tylko na obszerniejszym wnętrzu, lecz obejmuje coraz więcej elementów.

Rss 05.03.2015, 12:29 przez Paulina w Aktualności

Premiery na Salonie Samochodowym w Genewie: Superb zwiastuje nową erę Skody

Flagowa SKODA w najnowszej odsłonie to bez wątpienia najlepszy i najbardziej emocjonujący model marki w historii, a jednocześnie samochód oferujący największą ilość miejsca w środku w swoim segmencie.

Rss 03.03.2015, 15:35 przez Paulina w Premiery

Genewa 2015: SKODA Superb – czeska limuzyna to nie czeski film [GALERIA]

W Genewie Czesi uwodzą trzecią generacją Skody Superb

Rss 03.03.2015, 13:20 przez Paulina w Premiery

SKODA Octavia zdobywa kolejny tytuł

Od debiutu rynkowego na początku 2014 roku, bestseller ŠKODY otrzymał już 44 nagrody krajowe i międzynarodowe. Teraz tytuł za najlepszy importowany samochód w klasie kompaktowej 

Rss 17.02.2015, 18:23 przez Bogusław w Aktualności

Nowa era SKODY Superb. Detale w najlepszym wydaniu.

Na chwilę przed światową premierą nowej odsłony flagowego modelu, ŠKODA ukazuje pierwsze detale nadwozia, 

Rss 13.02.2015, 15:03 przez Bogusław w Aktualności

Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?

Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo.

Rss 12.02.2015, 15:44 przez Bogusław w Aktualności

Skoda na Wyspach Brytyjskich

Nowe modele ŠKODY są bardzo wysoko cenione także w Wielkiej Brytanii: Fabia zdobyła tytuły Samochodu Roku oraz Najlepszego Małego Samochodu. Octavia - Najlepszy Samochód Rodzinny.

Rss 12.01.2015, 20:38 przez Bogusław w Aktualności

SKODA numerem 1 szósty rok z rzędu!

Koniec roku 2014 przyniósł kolejny wielki sukces SKODZIE: już po raz szósty z rzędu samochody czeskiej marki były najchętniej wybierane przez Polaków. 

Rss 09.01.2015, 12:22 przez Paulina w Aktualności

Samochody SKODY bezpieczniejsze niż kiedykolwiek!

Teraz wszystkie siedem modeli marki posiada najwyższy możliwy wynik testu EuroNCAP: pięć gwiazdek.

Rss 08.01.2015, 10:57 przez Paulina w Aktualności

Czesi znów mają powody do świętowania!

Niesamowity sukces SKODY: pół miliona egzemplarzy trzeciej generacji modelu Octavia

Rss 30.12.2014, 10:37 przez Paulina w Aktualności

Nowa SKODA Fabia Combi zjechała z taśmy

W fabryce w Mladá Boleslav rozpoczęła się seryjna produkcja nowej ŠKODY Fabia Combi, która pojawi się na pierwszych rynkach w styczniu 2015 roku.

Rss 21.12.2014, 13:11 przez Bogusław w Aktualności

ŠKODA wśród najlepszych

Flagowe pojazdy marki ŠKODA znalazły się na podium w aż trzech segmentach z czterech, w których rywalizowały o miano Aut Flotowych 2014 roku

Rss 15.12.2014, 10:48 przez Bogusław w Aktualności

Początek nowej ery: nowa SKODA Superb

Odliczanie już się rozpoczęło: najlepsza ŠKODA wszechczasów zostanie pokazana w połowie lutego 2015 roku.

Rss 11.12.2014, 14:27 przez Bogusław w Aktualności

Wirtualny spacer po Muzeum i Centrum Obsługi Klienta SKODY

ŠKODA otwiera swoje podwoje dla użytkowników Google Street View.

Rss 09.12.2014, 14:07 przez Paulina w Aktualności

Rekord SKODY: ponad milion aut wyprodukowanych w 2014 roku!

2014 to dla ŠKODY kolejny rok wielkich sukcesów: od stycznia do listopada marka dostarczyła już 955 300 samochodów na całym świecie, notując też najlepszy wynik w listopadzie w swojej historii.

Rss 09.12.2014, 12:13 przez Paulina w Aktualności

Napęd na obie osie: 4x4 nie tylko w teren

Napęd na cztery koła przestał być już domeną samochodów terenowych: dziś coraz częściej doceniają go zwykli kierowcy, szczególnie podczas zimy. ŠKODA ma szeroką paletę modeli 4x4, które odpowiedzą na potrzeby podróżujących.

Rss 04.12.2014, 11:17 przez Bogusław w Aktualności

Tatrzańskie szlaki zimą – jak przygotować się do wyprawy?

Zanim wyruszymy zdobywać ośnieżone szczyty Tatr, musimy odpowiednio przygotować się do zimowych aktywności merytorycznie.

Rss 03.12.2014, 14:51 przez Paulina w Aktualności

SKODA Fabia R 5 w Essen

Już 29 listopada widzownie targów motoryzacyjnych w Essen będą mogli zobaczyć wersję studyjną nowego modelu rajdowego: ŠKODĘ Fabia R 5.

Rss 27.11.2014, 13:10 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Fabia CENY

Został opublikowany pełny cennik ŠKODY Fabia trzeciej generacji. Ceny modelu zaczynają się już od 39 380 zł i dotyczą aut z roku produkcji 2015, które Klienci mogą zamawiać już teraz.

Rss 24.11.2014, 12:06 przez Bogusław w Aktualności

Co potrafią skrzynie biegów?

Skoda prezentuje szeroką ofertę układów napędowych oraz skrzyń biegów ręcznych i automatycznych

Rss 13.11.2014, 14:40 przez Maciek w Aktualności

Bezpieczeństwo na piątkę: najwyższe noty dla ŠKODY Fabia

Emocjonująca i praktyczna, a także – co zostało udowodnione przez niezależną organizację Euro NCAP – wyjątkowo bezpieczna.

Rss 12.11.2014, 14:32 przez Paulina w Aktualności

SKODA Octavia liftback dostępna z napędem na cztery koła

Nowa SKODA Octavia 4×4 w wersji liftback łączy praktyczność pojazdu z napędem na cztery koła ze sprawdzonymi zaletami modelu ŠKODA Octavia. Model ten dostępny jest w wersji z silnikiem benzynowym lub diesla

Rss 05.11.2014, 13:04 przez Paulina w Aktualności

SKODA w służbie policji

Marka SKODA, jako odpowiedzialna społecznie, prowadzi szkolenia dla policjantów, obejmujące doskonalenie techniki jazdy.

Rss 24.10.2014, 13:00 przez Paulina w Aktualności

Skoda nieprzerwanie liderem na polskim rynku

ŠKODA cieszy się stale rosnącą popularnością w Polsce. Również we wrześniu czeska marka zostawiła konkurencję daleko w tyle.

Rss 17.10.2014, 10:00 przez Bogusław w Aktualności

Potencjał silników MPI z fabryczną instalacją LPG

W bogatej ofercie silników, obok TSI i silników zasilanych olejem napędowym, dostępne są również silniki MPI, gwarantujące niskie zużycie paliwa.

Rss 10.10.2014, 09:34 przez Paulina w Aktualności

Popularna, atrakcyjna, wszechstronna - Skoda Octavia

Gamę trzeciej generacji modelu Skoda Octavia uzupełnia teraz odmiana Scout

Rss 10.10.2014, 09:30 przez Maciek w Premiery

Rajd LPG: ekonomicznie i szybko do celu!

ŠKODA zorganizowała pierwszy w Polsce Rajd LPG z udziałem pasażerów serwisu BlaBlaCar

Rss 06.10.2014, 15:46 przez Bogusław w Aktualności

Nowa Skoda Fabia na paryskiej wystawie - zobacz zdjęcia!

Skoda Fabia III, czyli jak Skoda zerwała się ze smyczy - nasza relacja z paryskiej wystawy!

Rss 02.10.2014, 17:10 przez Paulina w Aktualności

Młodsza i praktyczna SKODA Fabia Combi

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu obok Fabii hatchback swoją światową premierę będzie miała również odmiana kombi

Rss 01.10.2014, 14:28 przez Maciek w Premiery

Nowa Skoda Fabia i Fabia Combi debiutują w Paryżu

Na Salonie Samochodowym w Paryżu (2-19 października) przebój z Mladá Boleslav będzie świętował swoją podwójną premierę – w wersji hatchback i kombi.

Rss 30.09.2014, 15:45 przez Paulina w Aktualności

Historia sukcesu SKODY Fabia

Premiera nowej ŠKODY Fabia to doskonała okazja żeby przypomnieć historię modelu, który od kilku lat święci sukcesy, nie tylko na polskim rynku.

Rss 29.09.2014, 17:49 przez Bogusław w Aktualności

Skoda liderem polskiego rynku!

SKODA przekroczyła w sierpniu barierę 30 000 rejestracji nowych samochodów osobowych w tym roku, poprawiając zeszłoroczny wynik o 30%.

Rss 16.09.2014, 15:50 przez Paulina w Aktualności

Nowe centrum testowe Skody

SKODA uruchamia nowe centrum testowe silników w Mlada Boleslav

Rss 11.09.2014, 12:44 przez Maciek w Aktualności

SKODA świętuje nadejście nowej Fabii

Z linii produkcyjnej fabryki w Mladá Boleslav zjechał właśnie pierwszy egzemplarz trzeciej generacji Fabii.

Rss 02.09.2014, 14:04 przez Paulina w Aktualności

Nowa instalacja LPG do silnika TSI w SKODZIE

Oferta oryginalnej instalacji LPG do SKODY Rapid została wzbogacona o silnik w technice TSI: 1.2 o mocy 85 KM.

Rss 28.08.2014, 15:17 przez Paulina w Aktualności

Nowa SKODA Fabia: przemyślany kompakt

Najnowsza generacja Fabii imponuje emocjonującym wyglądem - jest też bardziej praktyczna niż kiedykolwiek wcześniej

Rss 27.08.2014, 14:54 przez Maciek w Premiery

Osiem skarbów SKODY na starcie Sachsen Classic

W prestiżowym rajdzie samochodów klasycznych Sachsen Classic czeska marka wystawia silną reprezentację: osiem wyjątkowych okazów ze swojej bogatej, 119-letniej historii.

Rss 22.08.2014, 10:12 przez Maciek w Aktualności

Nowa SKODA Fabia: praktyczna i pełna emocji

Główny projektant ŠKODY Jozef Kabaň mówi o oczekiwaniach wobec formy i funkcji nowej ŠKODY Fabia. 

Rss 19.08.2014, 16:45 przez Paulina w Aktualności

50 lat projektu SKODA 992 Junior

Z pewnością najbardziej dziś zapomnianym wątkiem prac projektowey w zakladach Skoda jest program rozwojowy, oznaczony jako Š992 Junior.

Rss 12.08.2014, 10:59 przez Bogusław w Aktualności

SKODA napędza wyścig SKODA CYKLO Gdynia!

Majkomanię czas zacząć. Była małyszomania, kubicomania, teraz będzie majkomania.7 września w Gdyni na 3 dystansach do walki stanie 1 500 zawodowców i amatorów kolarstwa

Rss 12.08.2014, 09:10 przez Bogusław w Aktualności

Letnia ofensywa promocji w Skodzie

W samym środku wakacji ŠKODA ożywia rynek atrakcyjnymi ofertami specjalnymi, wartymi uwagi każdej osoby zainteresowanej kupnem nowego samochodu.

Rss 06.08.2014, 18:05 przez Bogusław w Aktualności

234 salony przetestowane, zwycięzcą SKODA

Auto Świat zbadał salony samochodowe 13 marek.. W zestawieniu pojawia się oczywiście ŠKODA, numer 1 w sprzedaży w naszym kraju i... wygrała

Rss 30.07.2014, 16:33 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Superb znowu najlepsza!

Flagowy model ŠKODY ponownie wjechał na sam szczyt. W czerwcu bieżącego roku Superb został liderem w swoim segmencie pod względem liczby rejestracji w Polsce.

Rss 16.07.2014, 20:30 przez Bogusław w Aktualności

SKODA napędza Poznań Bike Challenge

Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge to pierwsze wydarzenie sportowe dla rowerzystów, które jak żadna inna impreza rowerowa łączy kilka wyścigów o różnym charakterze. 

Rss 10.07.2014, 20:49 przez Bogusław w Aktualności

Pierwsze półrocze w Polsce to Skoda

Marka nieprzerwanie umacnia swoją pozycję w Polsce. W pierwszym półroczu 2014 roku zarejestrowano aż 24 269 samochodów osobowych marki ŠKODA.

Rss 09.07.2014, 13:58 przez Bogusław w Aktualności

Skoda i LPG

Dlaczego ŠKODA promuje swoje modele w wersjach z LPG?

Rss 07.07.2014, 12:50 przez Bogusław w Aktualności

SKODA wyśle kibiców Michała Kwiatkowskiego na Tour de France!

Kibice polskiej gwiazdy kolarstwa - Michała Kwiatkowskiego, mają szansę jechać ŠKODĄ wśród zawodników i towarzysząc ścigającym się kolarzom w peletonie Tour de France.

Rss 03.07.2014, 11:23 przez Bogusław w Aktualności

Rusza mobilne kino Skody

TRANSATLANTYK: Mobilne Kino ŠKODY rusza w Wielkopolskę!

Rss 02.07.2014, 15:36 przez Bogusław w Aktualności

Rapid - najoszczędniejsza benzyna, najoszczędniejszy diesel

 Bezkonkurencyjna ŠKODA Rapid w Superteście Ekonomii 2014!

Rss 17.06.2014, 21:12 przez Bogusław w Aktualności

Najbogatsza wersja wyposażenia SKODY Octavia – Laurin & Klement

ŠKODA Octavia  Laurin & Klement - propozycja dla osób oczekujących najwyższego poziomu wyposażenia oraz komfortu.

Rss 11.06.2014, 10:34 przez Bogusław w Aktualności

SKODA numerem 1 wśród diesli!

  ŠKODA stała się liderem sprzedaży w Polsce w kolejnych klasyfikacjach: jest marką nr 1 wśród samochodów z silnikiem diesla

Rss 05.06.2014, 13:38 przez Bogusław w Aktualności

Już 100 000 sztuk Citigo!

 Z linii montażowej fabryki w Bratysławie zjechała już stutysięczna ŠKODA Citigo. Pierwszy miejski samochód czeskiej marki został wprowadzony do sprzedaży w 2011 roku i cieszy się dużym powodzeniem na rynku. 

Rss 03.06.2014, 16:29 przez Bogusław w Aktualności

Bojowy SUV i miejski kabriolet od ŠKODY!

Podczas tegorocznego zlotu GTI nad Jeziorem Wörthersee, ŠKODA zaprezentuje dwa interesujące auta: koncept Yeti Xtreme i CitiJet – projekt praktykantów ŠKODY.  

Rss 28.05.2014, 11:34 przez Bogusław w Aktualności

SKODA napędza rowery

Co może łączyć kolarstwo i rowery z producentem samochodów? Jak się okazuje - wspólny cel: promowanie sportu, ruchu, kolarstwa i turystyki rowerowej.

Rss 26.05.2014, 16:13 przez Bogusław w Aktualności

Najlepszy kwiecień w historii SKODY!

 Światowa sprzedaż ŠKODY wzrosła w kwietniu o 15,5% do poziomu 89 600 samochodów. To rekordowy kwiecień w historii marki. 

Rss 20.05.2014, 12:23 przez Bogusław w Aktualności

Kolejne podwójne zwycięstwo dla SKODY Fabia w APRC

 ŠKODA nie ustaje w dominacji Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku: w egzotycznym Rajdzie Nowej Kaledonii, załogi fabrycznego zespołu ŠKODA MRF zdobyły dwie pierwsze lokaty.

Rss 19.05.2014, 16:15 przez Bogusław w Aktualności

Roomster Noire - limitowane edycja

Dynamiczna stylizacja i bogate wyposażenie: nowa seria limitowana Roomster Noire  Jeszcze atrakcyjniejsza i jeszcze bardziej korzystna cenowo: wersja Noire przynosi Roomsterowi wyróżniające elementy stylistyczne i wyposażenia.  

Rss 15.05.2014, 14:00 przez Bogusław w Aktualności

Skoda wyprodukowała trzymilionowy silnik 1,2 HTP

Wielki sukces czeskiej fabryki zbiegł się z kolejnym kamieniem milowym: wyprodukowaniem pół miliona skrzyń biegów MQ/SQ 100.

Rss 12.05.2014, 15:43 przez Bogusław w Aktualności

Nowa Skoda?

Stylizacyjnie nowa Skoda przypomina Volkswagena CC, co też może znaczyć, że siostrzane firmy stają się sobie coraz bliższe.

Rss 10.05.2014, 10:15 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Rapid - wiecej za... tyle samo

Powiększone wyposażenie w tej samej cenie: nowa promocja modelu Rapid

Rss 07.05.2014, 21:01 przez Bogusław w Aktualności

Zabytkowe Skody

Przyzwyczailiśmy się do Rajdów Zabytkowych Mercedesów, zabytkowych BMW, ale zabytkowe ŠKODY? Takie zaś spotkały się nad Jeziorem Bodeńskim!

Rss 30.04.2014, 21:01 przez Bogusław w Aktualności

SuperB wspiął się na szczyt segmentu

Superb dołączył w marcu do grona modeli marki ŠKODA, które zajmują pozycję lidera sprzedaży w swojej klasie wśród Klientów indywidualnych

Rss 28.04.2014, 16:53 przez Bogusław w Aktualności

SKODA dla rodziców i dzieci w podróży

W odpowiedzi na potrzeby i w trosce o rodziców często podróżujących z dziećmi, powstał serwis ŠKODA „Dziecko w podróży”

Rss 23.04.2014, 14:06 przez Bogusław w Aktualności

Skoda na rajdowych szlakach

Załogi zespołu ŠKODA MRF zajęły dwa najwyższe miejsca podium w pierwszym w tym sezonie rajdzie serii APRC (Asia-Pacific Rally Championship)

Rss 14.04.2014, 16:57 przez Bogusław w Aktualności

Co siódme nowe auto rejestrowane w Polsce to SKODA

ŠKODA wyznacza nowe standardy: przy imponującym wzroście wyników dystansującym konkurencję, opanowała już w bieżącym roku 14,74% całego polskiego rynku.

Rss 11.04.2014, 13:30 przez Bogusław w Aktualności

Najlepsi w sieci dealerskiej SKODA

Miesiąc marzec obfitował w rodzinie SKODA w finały trzech konkursów: Sprzedawca Roku, Doradca Serwisowy Roku i Technik Serwisowy Roku 2013.

Rss 10.04.2014, 11:22 przez Bogusław w Aktualności

Pół wieku Skody MB

ŠKODA 1000 MB ma już 50 lat. 

Rss 02.04.2014, 13:54 przez Bogusław w Aktualności

Skoda w Poznaniu

ŠKODA w Mieście Kobiet na Poznań Motor Show!

Rss 26.03.2014, 10:59 przez Bogusław w Aktualności

Start produkcji SKODY Rapid w Rosji!

Rozpoczęła się produkcja kompaktowej limuzyny ŠKODY w Rosji. Pochodzące z miejscowości Kaługa egzemplarze pojawią się na tamtejszym rynku pod koniec kwietnia.

Rss 20.03.2014, 13:31 przez Bogusław w Aktualności

Skoda zaprasza do Poznania

Motor Show to największe w Polsce targi motoryzacji, podczas których stoisko wszystkich marek VGP już po raz trzeci mieści się pod wspólnym szyldem AutoCity.


Rss 19.03.2014, 13:04 przez Bogusław w Aktualności

SKODA VisionC – nadchodzi nowy etap dla marki!

Przed zbliżającymi się targami motoryzacyjnymi w Genewie ŠKODA prezentuje nową linię designu.

Rss 05.02.2014, 14:22 przez Bogusław w Aktualności

Skoda SuperB awans do czołówki

Superb nie traci nic ze swojej atrakcyjności, a po ostatnim odświeżeniu, flagowy model marki awansował na pozycję drugiego najczęściej wybieranego samochodu klasy średniej.

Rss 21.01.2014, 17:25 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Fabia: niezmienny ulubieniec Polaków

Sześć lat po premierze hatchback ŠKODY nie traci nic ze swojej wielkiej popularności: w 2013 roku był najczęściej rejestrowanym samochodem nowym w swoim segmencie.

Rss 16.01.2014, 20:50 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Citigo liderem segmentu

Mały samochód – wielkie liczby! W pierwszym pełnym roku obecności na rynku, najtańszy model ŠKODY zdominował swój segment, wyraźnie przyczyniając się do ogólnego sukcesu marki w Polsce.

Rss 16.01.2014, 13:37 przez Bogusław w Aktualności

Fabia teraz bardziej sportowa

Popularna Fabia dostępna jest teraz w bardziej wyrazistej, sportowej odsłonie. Pakiet stylistyczny znany z wersji RS dostępny jest teraz we wszystkich wersjach wyposażenia

Rss 13.01.2014, 13:13 przez Bogusław w Aktualności

Na wszystkich drogach prowadzi SKODA!

Już piąty raz z rzędu i siódmy raz w historii ŠKODA zdobywa tytuł lidera sprzedaży w Polsce! Rok 2014 marka rozpoczyna od silnej ofensywy – wyprzedaży rocznika swoich najatrakcyjniejszych modeli.

Rss 02.01.2014, 17:34 przez Bogusław w Aktualności

Nowa rajdowa wersja Fabii

W 2014 roku w Mladá Boleslav rozpoczną się prace nad nową rajdową Fabią, zbudowaną według specyfikacji R5. W swój pierwszy międzynarodowy rajd wyruszy w 2015 roku. Tak rodzi się nowy mistrz!

Rss 09.12.2013, 15:43 przez Bogusław w Aktualności

Elektroniczna książka serwisowa w Skodzie

Cyfrowa książka serwisowa w Skodzie. Taniej? Lepiej? Bezpieczniej? Pewniej?

Rss 20.11.2013, 16:13 przez Bogusław w Aktualności

Skoda deklasuje rywali

ŠKODA nie ustaje w ofensywie. Teraz można już mówić o prawdziwej dominacji – udział czeskiego producenta w polskim rynku w minionym miesiącu wyniósł niemal 16%!

Rss 07.11.2013, 10:10 przez Bogusław w Aktualności

Rapid Spaceback - mocne uderzene

ŠKODA Rapid Spaceback Style Plus - przemyślane rozwiązania w stylowym opakowaniu...

Rss 22.10.2013, 20:38 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Citigo najbardziej efektywna wśród kobiet!

Kampania wprowadzająca ŠKODĘ Citigo na Polski rynek zdobyła srebrną statuetkę w konkursie Effie, którego celem jest wybór najbardziej efektywnych kampanii reklamowych.

Rss 17.10.2013, 10:25 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Superb liderem segmentu

Wprowadzone niedawno udoskonalenia i zaufanie Klientów sprawiły, że nowa ŠKODA Superb jest liderem swojego segmentu wśród nabywców indywidualnych.

Rss 15.10.2013, 14:13 przez Bogusław w Aktualności

Powrót królowej - SKODA Octavia liderem sprzedaży

We wrześniu tego roku Nowa ŠKODA Octavia była najpopularniejszym modelem na rynku w Polsce.

Rss 10.10.2013, 13:48 przez Bogusław w Aktualności

Mniej na paliwo, więcej dla bliskich!

ŠKODA wprowadza do swojej oferty dedykowaną instalację LPG dla modelu Rapid. Tym samym jest to już 5 model ŠKODY, do którego Klienci mogą zamówić instalację LPG zachowując fabryczną gwarancję producenta.

Rss 01.10.2013, 17:02 przez Bogusław w Aktualności

1,5 miliona egzemplarzy Fabii - SKODA świętuje wielki sukces!

Z fabryki wyjechał półtoramilionowy egzemplarz drugiej generacji Fabii. Obok Octavii, to najpopularniejszy model ŠKODY, produkowany obecnie w Czechach, Indiach, Rosji i Chinach.

Rss 26.09.2013, 22:40 przez Bogusław w Aktualności

Wiesz co dobre już w TVP1!

ŠKODA tworzy kolejną edycję Pasma Filmowego, do którego starannie dobrane filmy łączy wątek samochodowy najlepszego, światowego kina.

Rss 26.09.2013, 22:31 przez Bogusław w Aktualności

Skoda zwiększa swój udział na rynkach europejskich!

Škoda zwiększyła w sierpniu swój udział na wybranych rynkach i sukcesywnie kontynuuje wprowadzanie nowych modeli.

Rss 18.09.2013, 14:57 przez Bogusław w Aktualności

Yeti z "przypudrowanym noskiem"

We Frankfurcie Skoda pokaże zmodernizowany model Yeti. Nowością będą m.in. dwa warianty do wyboru: miejski lub terenowy.

Rss 15.08.2013, 09:28 przez Bogusław w Aktualności

Oszałamiający wynik Skody Octavia w Superteście Ekonomii!

Supertest Ekonomii, organizowany co roku przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich, wygrała Skoda Rapid. I to jak wygrała!

Rss 17.06.2013, 20:53 przez Bogusław w Aktualności

Bohemia Motors: kolejny zupełnie nowy salon SKODY

ŠKODA chce być numerem 1 w Polsce. Właśnie otworzono nowy salon w Falentach koło Warszawy.

Rss 12.06.2013, 11:27 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Octvia kombi w salonach

Gama Nowej Octavii została poszerzona o wersję combi, dostępną już od 63 500 zł. Dopłata do wersji liftback wynosi 4 000 zł, niezależnie od wersji wyposażenia i silnika.

Rss 06.06.2013, 12:55 przez Bogusław w Aktualności

Octavia RS – najszybsza Octavia w historii

Już 10 lipca na Goodwood Festival of Speed zadebiutują sportowe wersje RS nowej ŠKODY Octavii i Octavii Combi

Rss 05.06.2013, 14:00 przez Bogusław w Aktualności

Mocne uderzenie Skody na lato 2013

Tempo, radość i brak ograniczeń! ŠKODA szykuje na lato mocne uderzenie.

Rss 03.06.2013, 12:03 przez Bogusław w Aktualności

SKODY ulubionymi samochodami Brytyjczyków

Według ostatnich badań, wśród sześciu ulubionych samochodów dla kierowców z Wielkiej Brytanii, aż trzy pochodzą od czeskiego producenta!

Rss 09.05.2013, 21:12 przez Bogusław w Aktualności

„Kino Drogi” - podczas Transatlantyku 2013

2-9 sierpnia 2013 rusza w Poznaniu Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK. Będzie cykl "kino drogi"...

Rss 07.05.2013, 17:19 przez Bogusław w Aktualności

Nagrody flotowe dla SKODY

ŠKODA otrzymała nagrody za jej modele, aktywność na rynku  samochodów firmowych oraz innowacyjny projekt ŠKODA AUTOLAB.

Rss 30.04.2013, 15:42 przez Bogusław w Aktualności

Octavia Combi na Mistrzostwach Świata w Hokeju

SKODA już po raz 21. będzie wspierała Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie (IIHF WM 2013). To najdłuższa w historii współpraca w zakresie sponsoringu sportowego.

Rss 29.04.2013, 21:40 przez Bogusław w Aktualności

Po zwycięstwo w rynku

Jak wspominaliśmy, ŠKODA Octavia będzie hitem w ofercie flotowej. Zaczęło się. Octavie zasiliły flotę Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

Rss 25.04.2013, 15:46 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Citigo - nr 1 w 2013

ŠKODA Citigo została liderem pod względem sprzedaży w swojej klasie na polskim rynku w pierwszym kwartale 2013 roku.

Rss 23.04.2013, 21:35 przez Bogusław w Aktualności

SKODY w Rajdzie Portugalii

Dwie drużyny Škody - Sepp Wiegand i Frank Christian oraz Esapekka Lappi i Janne Ferm – wystartują w tegorocznym Rajdzie Portugalii.

Rss 09.04.2013, 12:51 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood

Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 Škoda po raz pierwszy zaprezentuje Nową Octavię RS.

Rss 08.04.2013, 14:08 przez Bogusław w Aktualności

Nowe serie limitowane Fabia Plus

ŠKODA Fabia w limitowanej serii Plus z klimatyzacją w standardzie już od 35 799 zł!

Rss 05.04.2013, 11:40 przez Bogusław w Aktualności

Dynamiczna elegancja Octavii Combi

Dopiero co była premiera nowej Skody Octavia, a już szykuje się kolejna innowacja w czeskiej Skodzie. Mowa o...

Rss 24.03.2013, 20:04 przez Bogusław w Premiery

Ofensywa modelowa Skody

W lutym 2013 roku ŠKODA sprzedała 67 100 samochodów. Marka kontynuuje swoją ofensywę modelową, rozpoczynając produkcję Nowej Octavii i prezentując Nową Octavię Combi.

Rss 22.03.2013, 16:35 przez Bogusław w Aktualności

Yeti 1.4 TSI ze skrzynią DSG. Ile to kosztuje?

ŠKODA wprowadza dla modelu Yeti z silnikiem 1.4 TSI 7-stopniową skrzynię biegów DSG.

Rss 22.03.2013, 10:14 przez Bogusław w Aktualności

Z poczwarki w motyla – droga Skody

Czeska Skoda przeszła ogromną metamorfozę. W Genewie możemy oglądać najnowsze efekty tych zmian.

Rss 05.03.2013, 22:33 przez Paweł w Aktualności

Narodziny w SKODZIE Octavia

Luiza Oktawia przyszła na świat w... ŠKODZIE Octavia! Ciekawe, jakie imię byłoby w przypadku innego modelu: Luiza Fabia?, Luiza Roomster, a może Luiza Yeti?

Rss 26.02.2013, 13:06 przez Bogusław w Aktualności

Frito Lay Poland wybiera modele SKODY

Do floty firmy Frito Lay Poland (PepsiCo) trafiło 146 modeli Fabia Combi.

Rss 22.02.2013, 19:15 przez Bogusław w Aktualności

Citigo - nr 1 w segmencie aut mini!

ŠKODA Citigo zajęła 1. miejsce pod względem sprzedaży w segmencie A na polskim rynku w styczniu 2013 roku.

Rss 18.02.2013, 14:57 przez Bogusław w Aktualności

Cennik nowej SKODY Octavia

SKODA udostępniła cennik swojego najnowszego modelu – Octavii trzeciej generacji.

Rss 14.02.2013, 09:45 przez Bogusław w Aktualności

SKODA - 15 milionów samochodów!

Od 1905 roku wyprodukowano już 15 milionów samochodów marki ŠKODA.

Rss 13.02.2013, 13:51 przez Bogusław w Aktualności

Rok 2013 rokiem Skody?

Marka ŠKODA w styczniu 2013 roku uzyskała 15,93 proc. udziału na polskim rynku, ustanawiając nowy rekord w naszym kraju!

Rss 07.02.2013, 16:19 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Octavia III – debiut w marcu!

Znamy ceny nowej, trzeciej generacji ŠKODY Octavia. W Polsce zaczynają się już od...

Rss 01.02.2013, 16:17 przez Bogusław w Aktualności

SKODA Rapid we flocie Grupy Żywiec

W ostatnich dniach stycznia 2013 roku, ramach kontraktu, ŠKODA przekazała firmie Grupa Żywiec 75 modeli Rapid.

Rss 30.01.2013, 21:15 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Citigo samochodem roku w Danii

Tytuł Samochodu Roku 2013 w Danii tym razem powędrował aż do trzech siostrzanych modeli. W plebiscycie zwyciężyły: ŠKODA Citigo, VW up! i Seat Mii.

Rss 29.01.2013, 21:10 przez Bogusław w Aktualności

Octavia – synergia mocy i oszczędności

Nowa Octavia to festiwal mocy. Osiem nowoczesnych silników benzynowych TSI i wysokoprężnych TDI Common Rail.

Rss 23.01.2013, 16:42 przez Bogusław w Aktualności

Skoda wygrywa w Rajdzie Monte Carlo

Kierowca SKODY, Sepp Wiegand wygrywa w Rajdzie Monte Carlo.

Rss 22.01.2013, 09:49 przez Bogusław w Aktualności

Kolejne dwie SKODY we flocie TOPR-u

ŠKODA Polska przekazała ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dwa kolejne modele - Yeti i Octavię Scout.

Rss 20.01.2013, 14:36 przez Bogusław w Aktualności

SKODA odświeża modele Roomster i Fabia

Wprowadzając Nową Octavię, ŠKODA nie zapomina także o Roomsterze i Fabii. Te dwa modele otrzymały właśnie nowe logo marki oraz kilka dodatkowych modyfikacji.

Rss 17.01.2013, 18:42 przez Bogusław w Aktualności

Nowa SKODA Octavia – wersje wyposażenia w Polsce

Nowa SKODA Octavia zadebiutuje na polskim rynku już marcu 2013 roku. Jakie wersje wyposażenia przygotowano na rynek polski?

Rss 16.01.2013, 18:15 przez Bogusław w Aktualności

Skoda wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Škoda Polska przekazała na aukcję 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeden z 8 modeli Citigo DJ Car, które powstały przy współpracy ze znanym muzykiem Tiësto.

Rss 08.01.2013, 10:08 przez Bogusław w Aktualności

Wyprzedaż rocznika 2012 w SKODZIE

Wraz z Nowym Rokiem, w salonach ŠKODY rozpoczęła się wyprzedaż modeli z rocznika 2012.

Rss 03.01.2013, 13:35 przez Bogusław w Aktualności

Ruszyła produkcja nowej SKODY Octavia

Producent samochodów ŠKODA rozpoczął seryjną produkcję trzeciej generacji modelu Octavia, która odbywać się będzie w głównej fabryce w Mladá Boleslav.

Rss 19.12.2012, 12:16 przez Bogusław w Aktualności

Wyróżnienia FIA 2012 dla Skody

ŠKODA otrzymała dwa puchary podczas rozdania tegorocznych Nagród FIA – za zdobycie tytułu Mistrza Europy oraz za triumf podczas Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku.

Rss 10.12.2012, 17:02 przez Bogusław w Aktualności

5 gwiazdek dla Skody Rapid

Model Rapid został poddany testom zderzeniowym Euro NCAP, w których - za swój bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa - uzyskał 5 gwiazdek.

Rss 28.11.2012, 13:37 przez Bogusław w Aktualności

„Auto Trophy 2012” dla Skody Rapid

Škoda Rapid zdobywa wyróżnienie w konkursie „Auto Trophy 2012” w kategorii „Najbardziej przystępny samochód”.

Rss 27.11.2012, 17:18 przez Bogusław w Aktualności

Octavia Green E Line dla rządu?

Całkowicie elektryczne modele marki ŠKODA zostaną przetestowane przez Ministerstwo Przemysłu i Handlu oraz organizację TÜV SÜD w Czechach.

Rss 23.11.2012, 13:41 przez Bogusław w Aktualności

Bądź negocjatorem - Skoda czeka

SKODA przygotowała specjalną ofertę promocyjną na wybrane modele oraz wyposażenie dodatkowe.

Rss 21.11.2012, 13:29 przez Bogusław w Aktualności

Sprzedaż Skody w górę

Dostawy samochodów marki ŠKODA wzrosły w październiku 2012 roku o 1,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, osiągając poziom 78 000 szt.

Rss 14.11.2012, 13:41 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Yeti najbardziej bezawaryjna

 

ŠKODA Yeti okazała się najbardziej bezawaryjnym autem według raportu niezawodności GTU oraz w badaniach Which?

Rss 30.10.2012, 15:35 przez Bogusław w Aktualności

Eco Flota Grupy Żywiec

Grupa Żywiec zakupiła do swojej floty 25 nowych, ekologicznych samochodów ŠKODA Fabia Combi GreenLine.

Rss 24.10.2012, 16:49 przez Bogusław w Aktualności

SKODA otwiera nowe centrum testowania silników

ŠKODA zainwestowała blisko 34 mln euro w nowe centrum testowania jednostek napędowych.

Rss 22.10.2012, 22:00 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Rapid już od 47 950 zł

Skoda Rapid zadebiutuje na polskim rynku na początku listopada br. Ceny samochodu zaczynać się będą od 47 950 zł.

Rss 03.10.2012, 21:45 przez konrad w Aktualności

SKODA Auto Muzyka

Szukamy najlepszych samochodowych przebojów.

Rss 27.09.2012, 10:59 przez konrad w Aktualności

Skoda Octavia Tour - ostatni dzwonek

Skoda Octavia Tour na koniec sprzedaży oferowana jest w specjalnej promocji.

Rss 06.09.2012, 10:29 przez konrad w Aktualności

Rosja to także rynek dla Skody

Podczas trwającego od 29 sierpnia do 9 września 2012 roku Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Moskwie, ŠKODA zaprezentuje swoje nowe modele oraz podkreśli znaczenie rynku wschodnioeuropejskiego.

Rss 29.08.2012, 17:22 przez Bogusław w Aktualności

Nowa oferta promocyjna Skoda Finance

Od lipca ŠKODA Finance – marka finansowa dla klientów zainteresowanych kupnem samochodu marki ŠKODA – posiada w ofercie nowe promocyjne produkty finansowe.

Rss 23.08.2012, 11:58 przez konrad w Aktualności

Pascal i SKODA dla najmłodszych

Producent samochodów ŠKODA wraz z wydawnictwem Pascal przygotował zestaw legend dla najmłodszych, możliwych do słuchania w samochodzie

Rss 20.08.2012, 18:32 przez Bogusław w Aktualności

Historyczny Rajd w Saksoni

Podczas zawodów Sachsen Classic*, które w tym roku obchodzą swoje dziesięciolecie, Producent samochodów ŠKODA weźmie udział prezentując aż cztery swoje pojazdy, na co dzień dostępne do zwiedzania w muzeum marki w Saksonii.

Rss 17.08.2012, 12:24 przez konrad w Aktualności

Transatlantyk 2012

W środę, 15 sierpnia w Poznaniu rozpocznie się druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK 2012, którego sponsorem jest „ŠKODA. Wiesz co dobre!”. 

Rss 16.08.2012, 13:02 przez konrad w Aktualności

SKODA zaprasza na Festiwal Jazzowy

„ŠKODA. Wiesz co dobre!” zaprasza wszystkich fanów muzyki jazzowej na XVIII Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce w Warszawie.

Rss 11.08.2012, 12:41 przez konrad w Aktualności

„SKODA. Wiesz co dobre!” wygraj audiobook

1 sierpnia ruszył pierwszy wspólny projekt ŠKODY - lidera sprzedaży nowych samochodów na polskim rynku i lubimyczytać.pl największego polskiego serwisu czytelniczego.

Rss 08.08.2012, 16:21 przez konrad w Aktualności

SKODA stale w czołówce

Marka ŠKODA odnotowuje coraz większą sprzedaż oraz polepszające się wyniki finansowe. Od stycznia do czerwca 2012 roku producent dostarczył aż 493 000 sztuk samochodów.

Rss 01.08.2012, 14:27 przez konrad w Aktualności

SKODA inwestuje w ludzi

W celu zoptymalizowania procesów produkcyjnych i administracyjnych, producent samochodów ŠKODA uruchomił nowe centrum szkoleniowe dla swoich pracowników oraz dostawców.

Rss 01.08.2012, 14:25 przez konrad w Aktualności

Tour de France i Sponsoring SKODY

Sponsoring ŠKODY podczas tegorocznego Tour de France zakończył się wręczeniem nagród, w którym uczestniczył producent, a który odbyło się na Polach Elizejskich w Paryżu.

Rss 25.07.2012, 00:05 przez konrad w Aktualności

Elektryczne Octavie w Pradze

ŠKODA, w celu sprawdzenia możliwości flotowych na swoim nowym, elektrycznym modelu, podjęła współpracę z nowym partnerem. ČEZ i przez rok będzie testować dwa egzemplarze ŠKODY Octavii Green E Line.

Rss 25.07.2012, 00:03 przez konrad w Aktualności

Skoda wciąż na topie

Marka ŠKODA utrzymuje ścieżkę wzrostu, podobnie jak w poprzednich miesiącach. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2012 roku podniosła się o 8,4 proc. i wyniosła aż 493 000 sztuk.

Rss 18.07.2012, 15:11 przez konrad w Aktualności

Skoda uruchamia newsletter flotowy!

Mając na uwadze rosnącą popularność samochodów marki ŠKODA w firmowych Car Parkach, importer uruchomił specjalny newsletter dla Klientów flotowych!

Rss 13.07.2012, 13:01 przez konrad w Aktualności

Nowe Muzeum Skody

Škoda zaprezentowała nową koncepcję swojego muzeum, które powstanie tuż obok głównej fabryki producenta w Mladá Boleslav w Czechach. Zmiany mają na celu przybliżenie zwiedzającym historii marki od początków jej istnienia.

Rss 11.07.2012, 11:37 przez konrad w Aktualności

Lato w Skodzie

Z okazji rozpoczęcia sezonu urlopowego, ŠKODA przygotowała specjalne, wakacyjne rabaty na swoje samochody!

Rss 10.07.2012, 11:03 przez konrad w Aktualności

Tour de France ze Skodą

ŠKODA na potrzeby zawodów Tour de France dostarczy 110 pojazdów dla organizatorów. Producent udostępni całą swoją gamę modeli, od najmniejszego Citigo do flagowego Superba. Spośród samochodów dla organizatorów i zawodników, najbardziej zauważalnym będzie czerwony Superb przeznaczony dla dyrektora wyścigu, Christiana Prudhomme’a.

Rss 02.07.2012, 00:35 przez konrad w Aktualności

Pół miliona modeli SuperB na rynku

"Półmilionowy egzemplarz ŠKODY Superb to liczba, z której jesteśmy dumni” – powiedział Winfried Vahland, prezes ŠKODY. „Superb to flagowy model naszej firmy. Jego wynik pokazuje i symbolizuje możliwości całego naszego zespołu. Minęło już 11 lat odkąd wprowadziliśmy ten model do produkcji, a od tego czasu łączna sprzedaż naszej palety modeli zwiększyła się dwukrotnie" – dodał Vahland.

Rss 02.07.2012, 00:23 przez konrad w Aktualności

Roomster Fresh - seria limitowana

Obok podstawowej wersji Active oraz rozbudowanej wersji Ambition, pojawiła się także nowa seria limitowana Fresh. Bazuje ona na wersji Active, wzbogacając ją o kilka najczęściej wybieranych przez klientów elementów wyposażenia dodatkowego idealnych na wakacje. 

Rss 20.06.2012, 17:04 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Rapid – odrodzenie legendy

Nazwa Rapid starszym czytelnikom kojarzy się głównie z kultowym w obozie socjalistycznym coupe Skoda Rapid/Garde, produkowanym w latach 1981 – 1990. Nie był to jednak ani pierwszy Rapid, ani też ostatni. 

Rss 20.06.2012, 10:58 przez Bogusław w Aktualności

Do kawy

150. urodziny Vaclava Laurina

Niezwykła historia współtwórcy Skody!

Rss 26.10.2015, 12:12 przez Paulina w Do kawy

Skoda 110 OHC

ŠKODA 1100 OHC – pięć kopii doskonałości

Rss 22.09.2015, 13:05 przez Bogusław w Do kawy

Silniki VW w Skodach

Dwie dekady koncernowych silników w samochodach marki ŠKODA

Rss 29.07.2015, 09:41 przez Bogusław w Do kawy

110–lecie produkcji silników Skody

Osiągnięcia, tak wykpiwanego w Polsce, czeskiego producenta Skoda, a wcześniej Laurin & Klement. Oto najważniejsze daty w rozwoju w zakresie produkcji silików w Škoda Auto

Rss 22.07.2015, 09:38 przez Bogusław w Do kawy

Tak rodziła się nowa era Skody

35 lat projektu ŠKODA Š781, czyli przedni napęd na poważnie.

Rss 21.07.2015, 13:50 przez Bogusław w Do kawy

SKODA – echa historii w nazewnictwie

Świadomość siły własnej historii i tradycji oraz umiejętność czerpania z nich bez ograniczeń, to niezwykle ważny element budujący obecną pozycję marki ŠKODA w motoryzacyjnym świecie.

Rss 07.07.2015, 14:29 przez Bogusław w Do kawy

90 lat modelu ŠKODA 25/100, czyli Hispano-Suiza z Pilzna

Pierwszy osobowy samochód, noszący nazwę ŠKODA, powstawał z nieskrywanym rozmachem. Licerncja z której zrodziła się pierwsza, osobowa ŠKODA dotyczyła jednej z najbardziej elitarnych konstrukcji ówczesnego świata automobilizmu.

Rss 23.06.2015, 21:42 przez Bogusław w Do kawy

40 lat od sportowej homologacji SKODY 130RS


Pierwsza homologacja samochodu ŠKODA 130RS dla grupy A2, oznaczona numerem 1668 zaczęła obowiązywać od dnia 1 maja 1975 roku

Rss 09.06.2015, 13:36 przez Bogusław w Do kawy

SKODA 650 dla Jana Antonina Bat’a

Potentat obuwniczy Jan BATA był Czechem, zaopatrywał w opony Skodę i jeździł czeską limuzyną. Nie była to jednak zwykła limuzyna, ale pojazd z wyposażeniem "nocny ekspres"..

Rss 27.05.2015, 10:49 przez Bogusław w Do kawy

80 lat sportowych, aerodynamicznych modeli SKODA Popular

Specjalne wersje Populara, wyróżniające się charakterystycznymi, opływowymi nadwoziami, występowały jako dwumiejscowe coupe Special Sport i czteromiejscowe Tudor Specia

Rss 13.05.2015, 10:10 przez Bogusław w Do kawy

SKODA Spryciula: rozwiązania Simply Clever od A do Z

Są tym, co wyróżnia ŠKODY na tle innych i daje im tę niezastąpioną wartość funkcjonalną. Rozwiązania Simply Clever zauważalnie poprawiają komfort codziennej eksploatacji.

Rss 30.04.2015, 21:57 przez Bogusław w Do kawy

Laurin & Klement Typ A – od roweru do automobilu

Namacalne potwierdzenie prac nad pierwszym samochodem przyniósł praski salon motoryzacyjny, zorganizowany w kwietniu roku 1905.Tak narodziła się dzisiejsza Skoda

Rss 21.04.2015, 13:15 przez Bogusław w Do kawy

Rok wyjątkowych rocznic

W tym roku mija 120 lat od momentu, kiedy jej ojcowie - Václav Laurin i Václav Klement rozpoczęli produkcję rowerów i motocykli.

Rss 01.04.2015, 16:58 przez Bogusław w Do kawy

SKODA Superb „Simply Clever” - SPRYCIULA..

Simply Clever, hasło reklamowe Skody, znaczy po prostu sprytna. W przypadku Skody Superb to 29 praktycznych rozwiązań ułatwiających życie kierowcy i pasażerów – 29 pomysłów dla polepszenia komfortu, zwiększenia bezpieczeństwa i łączności ze światem.

Rss 26.02.2015, 20:57 przez Bogusław w Do kawy

SKODA Superb: okręt flagowy z wielkimi tradycjami

ŠKODA Superb. nawiązuje do tradycji dużych, reprezentacyjnych samochodów z Mladá Boleslav, która się zaczęła już na początku 20. stulecia...

Rss 26.02.2015, 20:22 przez Bogusław w Do kawy

SKODA S720 – przymiarki do klasy średniej

Czy w tej Skoda nie ma genów Alfy Romeo, Fiata, Forda Taunusa, a nawet zarysu tylnej partii BMW serii 5? Co by było gdyby powstała?

Rss 16.12.2014, 17:17 przez Bogusław w Do kawy

40-lecie Rajdu SKODA

Legenda czeskich, a wcześniej czechosłowackich rajdów liczy sobie już 40 lat. 

Rss 02.12.2014, 12:18 przez Paulina w Do kawy

30-lat od sportowego debiutu SKODY MTX 160RS

Kilkukrotnie przedłużana homologacja legendarnego modelu 130RS wygasła ostatecznie w sezonie 1983, zamykając dotąd najpiękniejszy rozdział w sportowej historii marki SKODA. 

Rss 04.11.2014, 10:35 przez Paulina w Do kawy

Skoda Volkswagen z roku 1955

W roku 1955 czechosłowaccy konstruktorzy otrzymali zadanie stworzenia samochodu dla „szerokich mas pracujących" Czyżby w zamiarze miał powstać "Skoda Volkswagen"?

Rss 21.10.2014, 10:29 przez Bogusław w Do kawy

80 lat od premiery SKODY Rapid

Nazwa Rapid pojawiła się po raz pierwszy w historii marki ŠKODA, przed 80 laty, w roku modelowym 1934. Nowy samochód nosił wewnątrzzakładowe oznaczenie Typ 421 i powstał jako większa i bardziej komfortowa alternatywa modeli 420 Popular (Typ 418) oraz 420 Standard (Typ 420).

Rss 07.10.2014, 13:21 przez Paulina w Do kawy

80 lat od premiery SKODY Superb

Superb pojawił się w dziejach marki dokładnie przed 80 laty, w celu podobnym jak współcześnie – zwieńczenia oferty modelowej.

Rss 23.09.2014, 14:47 przez Paulina w Do kawy

Ewolucja silników benzynowych SKODY

Od siedmiokonnego silnika z początku XX wieku, po 220-konne TSI w roku 2014: za silnikami z czeskiego miasta Mladá Boleslav stoi 119 lat doświadczenia i pracy wielu pokoleń ekspertów.

Rss 18.09.2014, 14:22 przez Paulina w Do kawy

Dwie dekady koncernowej SKODY Felicia

Jesienią 1994 na Moście Karola w Pradze zaprezentowano trzy modele Felicja w czeskich bawach narodowych. Tak zaczęła się historia modelu, który odrodził pozycję firmy


Rss 09.09.2014, 13:38 przez Bogusław w Do kawy

Ewolucja diesli SKODY

Silniki wysokoprężne to obecnie jeden z filarów techniki ŠKODY. Marka przeszła długą drogę, by móc teraz oferować tak nowoczesne, oszczędne i dynamiczne jednostki.

Rss 04.09.2014, 18:29 przez Bogusław w Do kawy

Na skrzyżowaniu technologii i bezpieczeństwa

Motoryzacja to nie tylko prędkość, technologia i piękno, ale także bezpieczeństwo.

Rss 29.08.2014, 12:07 przez Paulina w Do kawy

50 lat projektu SKODA 992 Junior

Z pewnością najbardziej dziś zapomnianym wątkiem prac projektowey w zakladach Skoda jest program rozwojowy, oznaczony jako Š992 Junior.

Rss 12.08.2014, 10:59 przez Bogusław w Aktualności

Design Skody

Kolekcja fotografii prezentujących design i stylistykę Škody w ponad 100-letniej historii marki. Ot taki wakacyjny temat...

Rss 04.08.2014, 15:56 przez Bogusław w Do kawy

Pierwszy sukces powojennej ŠKODY

Właśnie mija 60 lat od premiery ŠKODY Spartak, czyli pierwszego seryjnie produkowanego modelu ŠKODY, który po wojnie zdobył międzynarodowe uznanie.

Rss 29.07.2014, 18:42 przez Bogusław w Do kawy

Początki Skody 4x4

W 1958 roku czechosłowacka Komisja Transportu Ministerstwa Rolnictwa zleciła ŠKODZIE opracowanie małego pojazdu wielozadaniowego o podwyższonych parametrach terenowych.

Rss 15.07.2014, 14:21 przez Bogusław w Do kawy

Mistrzowskie momenty historii SKODY RS!

Rajdowe życie firmy ŠKODAzainaugurował wyścig Klementa w Paryżu w 1901. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, a marka ŠKODA stała się znaczącym graczem na arenie motorsportu.

Rss 01.07.2014, 16:25 przez Bogusław w Do kawy

Pół wieku Skody MB

ŠKODA 1000 MB ma już 50 lat. 

Rss 02.04.2014, 13:54 przez Bogusław w Aktualności

Skoda Rally. Historia rajdow w Skodzie

Ponad 100 lat temu, w roku 1901, założyciele Škody – Vaclav Laurin i Vaclav Klement – rozpoczęli swoją przygodę ze sportami motorowymi. 

Rss 24.05.2013, 09:23 przez Bogusław w Do kawy

Zapomniane historie - Skoda RS

Historia niezrównanej Škody 130 RS.

Rss 22.05.2013, 11:39 przez Bogusław w Do kawy

Skoda Octavia rok po roku

Octavia jest podstawą powodzenia marki ŠKODA. Ten samochód był kluczem do sukcesu ŠKODY w ciągu ostatniego dwudziestolecia w Czechach i na rynkach światowych.

Rss 14.05.2013, 21:22 przez Bogusław w Do kawy

Nowe Muzeum SKODY otwarte!

26. listopada 2012 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego muzeum Skody.

Rss 26.11.2012, 20:04 przez Bogusław w Do kawy

25 lat SKODY Favorit

ŠKODA Favorit, jeden z najważniejszych samochodów w historii marki, w tym roku obchodzi swoje ćwierćwiecze.

Rss 10.11.2012, 22:34 przez Bogusław w Do kawy

Skoda - przedwojeny potentat

Motoryzacja w Czech zaczęła się od produkcji bicykli przez panów Vaclava Laurina i Vaclava Klementa. Skąd zatem nazwa Skoda?

Rss 11.10.2012, 13:09 przez Bogusław w Do kawy

Jak Vacek z Vackiem zmajstrowali Skodę

Jak wyglądała czeska motoryzacja przed epoką Octavii, Fabii i Roomstera?

Rss 10.10.2012, 22:41 przez Bogusław w Do kawy

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.