Audi A1

A1
Lata produkcji: - teraz
Napęd: Przód,
Nadwozie: Hatchback 3d, Hatchback 3d Facelifting, Sportback 5d, Sportback 5d Facelifting,
Silniki: PB: 9, ON: 6
Moc silnika: 86-192 KM
Zużycie paliwa: PB 4,2 - 5,9 ON 3,4 - 4,2

Generacje Audi A1

Audi A1 jest najmniejszym modelem w ofercie producenta z Ingolstadt. Samochód został oficjalnie zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Genewie w roku 2010. Do sprzedaży trafił w sierpniu tego samego roku. Pierwowzorami produkcyjnej wersji Audi A1 były dwa prototypy. Pierwszy to zaprezentowany w 2007 roku na Tokyo Motor Show jako Audi metroproject Quatro, kolejny to A1 Sportback Concept, pokazany rok później.

Audi A1 zostało zbudowane w oparciu o platformę PQ25. Na tej samej płycie podłogowej konstruowane są dwa inne modele koncernu VAG: Volkswagen Polo V generacji i Seat Ibiza IV. Samochód oferowany jest jako trzydrzwiowy hatchback lub pięciodrzwiowy sportback.

Produkcja Audi A1 odbywa się w fabryce Volkswagena w Brukseli, jest to jedyne Audi wytwarzane w Belgii. Głównymi konkurentami Audi A1 są Mini, Alfa Romeo MiTo i Citroen DS3.

Audi A1 karoseria

Patrząc z zewnątrz na A1, mamy 100% pewności, że jest to Audi. W oczy rzuca się charakterystyczny dla samochodów koncernu z Ingolstadt sześciokątny grill singleframe o złagodzonych skosach w górnej części oraz przednie reflektory z diodami LED do jazdy dziennej. Cechą charakterystyczną małego Audi jest łuk dachowy, który może być pomalowany kolorze kontrastowym do reszty nadwozia.

Audi A1 wnętrze

Wnętrze A1 także nie pozostawia wątpliwości, że mamy doczynienia z Audi. Jakość  materiałów i wykończenia jest na najwyższym poziomie. Pomysł tablicy wskaźników został zapożyczony z kokpitu samolotów, natomiast nawiewy klimatyzacji w formie okrągłych wysuniętych dysz mają przypominać dysze silników odrzutowych.

Ilość miejsca w kabinie Audi w sposób jasny sugeruje, że jest to auto miejskie, którym podróżować wygodnie będą dwie osoby, na tylnej kanapie miejsca wyraźnie brakuje. Szczególnie wysokie osoby będą miały problem.

Audi A1 silniki

Pod maską najmniejszego Audi znajdziemy trzy turbodoładowane jednostki benzynowe: 1.2 TFSI o mocy 86 KM (63 kW), 1.4 TFSI o mocy 122 KM (90 kW) i 1.4 TFSI o mocy 185 KM (136 kW) oraz dwie jednostki z napędem wysokoprężne 1.6 TDI o mocy 90 KM (66 kW) i 105 KM (77 kW). Za przeniesienie napędu na przednią oś odpowiada skrzynia manualna o pięciu lub sześciu przełożeniach, albo sześciostopniowa automatyczna przekładnia s tronic.

Testy

Test Audi A1 1.4 TDI: Maluch klasy premium

Audi A1 to małe auto za duże pieniądze, czy może po prostu samochód wart swojej ceny..?

Rss 27.05.2015, 16:57 przez Paulina w Samochody nowe

Aktualności

Pięćset tysięcy Audi A1 wyprodukowanych w brukselskiej fabryce

Prof. Thomas Sigi, członek zarządu Audi AG ds. zasobów ludzkich podkreśla: „Brukselska załoga produkująca rodzinę A1, ma ogromne doświadczenie, wiedzę i zaangażowanie”

Rss 15.10.2014, 11:17 przez Paulina w Aktualności

Audi A1 e-tron

Niemiecki rząd stawia na eklektyczną mobilność i sprawdza Audi A1.

Rss 12.06.2013, 13:21 przez Bogusław w Aktualności

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.