Alfa Romeo MiTo (2008 - teraz)

MiTo
Lata produkcji: 2008 - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Alfa Romeo MiTo to samochód rewolucyjny dla włoskiego producenta. Dzieje się tak z wielu powodów – jest to pierwszy miejski w gamie tej marki, dotychczas najmniejszym modelem była Alfa Romeo 147. 

Alfa Romeo MiTo wprowadziła także nowy język stylistyczny do swoich popularnych modeli inspirowany wyglądem sportowego modelu 8C Competizione. Alfa Romeo MiTo to także nowa jakość wykonania i bezawaryjności – samochód jest oparty na Fiacie Grande Punto i dzieli z nim i z Opel Corsą D większość podzespołów. 

Pod względem kosztów serwisowania jest to więc najtańsza Alfa w historii. Kolejnym ważnym elementem jest premiera systemu Alfa DNA, jest to też pierwszy samochód tego producenta z seryjnym samoblokującym się mechanizmem różnicowym Alfa Q2. Najmniejsza Alfa jest miejskim samochodem premium – konkurencją dla MINI oraz Audi A1. Samochód ten jest dostępny z szeroką paletą silników – coś dla siebie znajdą zarówno kierowcy ceniący spokojną jazdę oraz ci lubiący nieco poszaleć. Topową odmianą jest wersja Quadrifoglio Verde z silnikiem 1.4 Multiair turbo o mocy 170 koni.

Testy

Test Alfa Romeo MiTo – (NIE) zapomniane alfiątko

Czas strasznie ucieka. Co dopiero brałem udział w światowej prezentacji Alfy Romeo MiTo nad jeziorem Como, a tutaj nagle okazuje się, iż było to sześć lat temu. Tylko MiTo jest wiecznie młoda…

Rss 23.06.2014, 12:31 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Alfa Romeo MiTo - Włosi kontynuują dobrą passę

Małe jest piękne? Najmniejszy model Alfy Romeo od kilku lat święci sukcesy na rynkach europy. Dlaczego?

Rss 30.05.2012, 09:59 przez Bogusław w Samochody nowe

Porady

Alfa Romeo MiTo - typowe usterki, poradnik kupującego

Rynek małych samochodów w Europie jest na tyle wartościowy, że każdy producent stara się posiadać w swojej ofercie przynajmniej jedno auto miejskie.

Rss 17.07.2012, 21:33 przez konrad w Poradnik kupującego

Premiery

Alfa Romeo MiTo - Frankfurt 2013

Alfa Romeo MiTo jest najdłużej oferowaną wersją tego koncernu. Nie oznacza to jednak, ze model jest traktowany po macoszemu…

Rss 10.09.2013, 12:20 przez Paweł w Premiery

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.