BMW 7 (1977 - teraz)

7
Lata produkcji: 1977 - teraz
Napęd:
Nadwozie: Sedan, Sedan L,
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Generacje BMW 7

BMW serii 7 to rodzina flagowych pojazdów marki BMW – są to pojazdy największe, najbardziej luksusowe i wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne dostępne w marce. Po debiucie w serii 7 nowinki trafiają do mniejszych modeli – serii 5, 3 a także serii 1. BMW serii 7 nie jest najstarszym modelem marki (a jest tak np. w przypadku Mercedesa klasy S którego historia sięga czasów II wojny światowej) – debiutował on w 1977 roku a do dzisiaj powstało pięć generacji. Obecnie BMW serii 7 jest drugą – po Mercedesie klasy S – najpopularniejszą pełnowymiarową limuzyną na świecie. Płyta podłogowa BMW serii 7 służy do produkcji samochodów marki Rolls-Royce. BMW 7 dostępne jest wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan, jedyną wariacją na temat wersji nadwozia jest wersja przedłużona (głównie samochody na rynek chiński i amerykański) – występuje ona w czwartej i piątej generacji (E65 i F01). BMW serii 7 jest zdecydowanie najbardziej konserwatywnym i statecznym modelem marki a sportowe akcenty są w nim zaledwie symboliczne – BMW nie zdecydowało się nawet na odmianę usportowioną M, mimo że zarówno Mercedes jak i Audi oferują modele S AMG czy S8.

E23 (1977 – 1986)

Największy sedan marki BMW został wprowadzony do sprzedaży w 1977 roku. Do napędu służyły tylko rzędowe silniki sześciocylindrowy. Samochód w swoich czasach był bardzo wyrafinowany i nowoczesny – oferował np. silniki z wtryskiem paliwa zamiast z gaźnikiem, opcjonalny system ABS, automatyczną klimatyzację, podgrzewane fotele, elektrycznie sterowane lusterka i szyby. Samochód przeszedł lekki lifting w 1983.

E32 (1986 – 1994)

E32 to pierwsze BMW serii 7 z dwunastocylindrowym silnikiem – była to całkowicie nowa konstrukcja BMW, zapewniała ona najwyższą kulturę pracy. BMW 7 E32 zachwycał w swoich czasach wyposażeniem – w samochodzie można było mieć np. telefon i faks, lodówkę, podwójne szyby (zapewniają lepszą izolację akustyczną), system kontroli trakcji. BMW E32 jest pierwszym samochodem BMW wyposażonym w fabryczny ogranicznik prędkości maksymalnej (do 250 km/h).

E38 (1994 – 2001)

Ostatnie BMW 7 z ręczną skrzynią biegów. W swoich czasach była to jedna z najbardziej luksusowych i zaawansowanych limuzyn na świecie – auto imponowało znakomitym komfortem, właściwościami jezdnymi oraz wyposażeniem. oferował ksenonowe lampy, nawigację, zmieniarkę płyt i system audio z 14 głośnikami, wycieraczki które reagowały na deszcz, fotele z funkcją pamięci, podgrzewana przednia szyba i wiele innych. Silniki od R6 do V12, dostępne były jednostki wysokoprężne. Samochód dostępny był w 3 wersjach nadwozia – standardowym, przedłużonym, lub przedłużonym ze zwiększonym rozstawem osi.

E65/E66 (2001 – 2008)

BMW 7 E65 to prawdopodobnie najsłynniejsza generacja serii 7. Samochód zdobył rozgłos przez swoją ekstremalnie nietypową stylizację – samochód narysował Chris Bangle który poczynił zamieszanie również przy premierze serii 5 E60. Tak stylizowane auto było sprzedawane do 2005 roku, potem nadeszła restylizacja po której największe BMW przyjęło bardziej konserwatywny wygląd. W ofercie silniki sześcio-, ośmio-, oraz dwunastocylindrowe i tylko automatyczna skrzynia biegów (pięć lub sześć biegów). BMW E65 zostanie zapamiętanie nie tylko z powodu swojego wyglądu ale także z powodu debiutu w tej generacji systemu iDrive który stał się później inspiracją dla projektantów interfejsów w samochodach Audi (MMI) czy Mercedesa (COMMAND).

F01/F02 (2008 – …)

Najnowsze BMW serii 7 zbudowane jest na płycie podłogowej na której powstają samochody marki Rolls-Royce oraz BMW serii 5. Samochód posiada nowe zawieszenie – teraz zarówno przednie jak i tylne zawieszenie to konstrukcja wielowahaczowa. Dostępna jest jedynie skrzynia automatyczna, silniki zaczynają się od 3 litrów (benzyna jak i diesel) aż do potężnego 6.0 V12. 

Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC BMW 7 (E65)

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie samochodu takiego jak BMW serii7 (E65) w 2014 roku? Sprawdziliśmy, korzystając z internetowych kalkulatorów OC ceny OC AC dla BMW E65 w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych. Czy opłaca się porównywać składki? Zobaczcie sami!

Rss 29.01.2014, 13:40 przez marta w Porównanie OC AC

Porady

BMW 7 E65 - typowe usterki

BMW 7 E65 pojawiło się w europejskich salonach w 2002 roku. Producent zaprezentował także dwie wersje dodatkowe: E66 – wersję z powiększonym rozstawem osi oraz E67 – wersję wydłużoną i opancerzoną, przeznaczoną przede wszystkim dla dygnitarzy, ambasad i prezesów wielkich spółek. 

Rss 17.07.2012, 21:16 przez konrad w Poradnik kupującego

BMW 7 E38 - typowe usterki

BMW 7 serii E38 to w pełni luksusowa maszyna klasy F. Dawniej auto dostępne było jedynie dla wysokiej klasy biznesmenów i wyższych przedstawicieli rządu. Upodobali je sobie także mafiozi, co nieco zepsuło postrzeganie samochodu.

Rss 17.07.2012, 21:16 przez konrad w Poradnik kupującego

Premiery

BMW 7 flagowa limuzyna

Wyjątkowy sportowy talent i luksusowy komfort doprowadzony do perfekcji - nowe BMW serii 7.

Rss 22.09.2012, 10:54 przez konrad w Premiery

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.