BMW X3 (2003 - teraz)

X3
Lata produkcji: 2003 - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Generacje BMW X3

BMW X3 jest średniej wielkości SUV-em będący w sprzedaży od 2003 roku. Jest to drugi tego typu samochód znajdujący się w ofercie bawarskiego producenta – wcześniej do sprzedaży wszedł większy X5. BMW X3 pozycjonowane jest pomiędzy wspomnianym X5 a mniejszym X1. Do dzisiaj powstały dwie generacje tego samochodu. Technicznie BMW X3 bazuje na BMW serii 3. Na tle innych SUV-ów X3 wyróżnia się właściwościami jezdnymi które bliższe są zwykłemu samochodowi osobowemu niż dużemu autu prawie-terenowemu – z tego względu marka BMW określa swój samochód jako SAV (Sport Activity Vehicle). Wszystkie BMW X3 posiadają napęd na 4 koła xDrive.

Generacje modelu X3:

BMW X3 E85 (2003–2010)

Prekursorem pierwszej generacji X3 był samochód pokazany na targach motoryzacyjnych w Detroit w 2003 roku – nazywał się on xActivity. Prototyp bazował na płycie podłogowej serii 3 i posiadał dość nietypowo rozwiązane nadwozie – był to samochód pozbawiony stałego dachu w którym słupki B i C zostały zlikwidowane na rzecz pojedynczej szyny biegnącej od początku do końca samochodu. Produkcyjna wersja była już znacznie bardziej zachowawcza – zaprojektował ją Chris Bangle a została ona pokazana na tarkach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2003 roku. Technicznie samochód był spokrewniony z większym X5 oraz z serią 3 E46. Wszystkie samochody otrzymały napęd na 4 koła xDrive – system ten wykorzystuje elektronicznie sterowane sprzęgło wielopłytkowe które może płynnie przenosić moment obrotowy między osiami (do 100% momentu na jedną oś).

BMW X3 zostało docenione za zwrotność i właściwości jezdne niczym z samochodu kompaktowego z przestronnością i wygodą SUV-a. W palecie silników znajdziemy motory cztero- i sześciocylindrowe. Dostępne dwie skrzynie biegów – sześciobiegowa manualna lub automatyczna. Samochód przeszedł nieznaczne zmiany w 2005 oraz poważny lifting w 2007 roku. W 2010 roku produkcja została zakończona, jednak auto powstaje do dzisiaj w Egipcie na tamtejszy rynek.

BMW X3 F25 (2010 - …)

Druga generacja średniego SUV-a BMW została zaprezentowana w 2010 roku. Produkcja samochodu ruszyła w Stanach Zjednoczonych w fabryce w Spartanburg, w której powstają także modele X5 oraz X6. Druga generacja popularnego SUV-a zdecydowanie urosła, jej rysy się wyostrzyły, cała sylwetka sprawia wrażenie bardziej masywnej. W X3 II generacji ulepszono materiały we wnętrzu oraz polepszono komfort jazdy. Na rynku europejskim początkowo auto było dostępne z silnikiem sześciocylindrowym, rzędowym w wersji wolnossącej lub podwójnie doładowanej. W gamie był też dwulitrowy diesel. W 2011 gamę uzupełnił mniejszy motor benzynowy (2.0) oraz diesel o pojemności 3 litrów. 

Porady

BMW X3 E83 – Typowe usterki. Poradnik kupującego.

BMW X3 to auto oryginalne i naprawdę potężne oraz zwracające uwagę swoja masywną sylwetką (która w stu procentach nawiązuje stylem do pozostałych samochodów tego koncernu).

Rss 12.12.2012, 01:00 przez konrad w Poradnik kupującego

Aktualności

BMW X3 jedzie nowe

Po ponad trzech latach obecności na rynku BMW postanowiło odmłodzić model X3 drugiej generacji, fundując mu delikatny lifting nadwozia.

Rss 18.10.2013, 09:24 przez Bogusław w Aktualności

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.