Citroen C1

C1
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Citroen C1 to obecnie najmniejszy model w ofercie francuskiej marki i jednocześnie jeden z najstarszych konstrukcyjnie modeli z segmentu A. Został on zaprojektowany w kooperacji z koncernem Toyoty. Owocem tej współpracy są „trojaczki z Kolina” – modele Peugeot 107, Toyota Aygo oraz właśnie Citroen C1. Wszystkie one są produkowane w miejscowości Kolin w Czechach.

Citroen C1 jest jednym z najmniejszych modeli miejskich – niewielkie gabaryty nadwozia ułatwiają manewrowanie w mieście, a jednocześnie nie przekładają się na ciasnotę we wnętrzu – Citroen C1 zapewnia wystarczająco dużo miejsca na przednich siedzeniach. Znacznie gorzej jest jednak z tyłu.

Karoseria Citorena C1 chociaż dzieli bryłę z dwoma innymi modelami nie została pozbawiona charakterystycznych dla marki elementów. Mamy tutaj więc nawiązujący do innych modeli marki grill oraz boczne panele, natomiast logo zostało wkomponowane w okrągły „nosek”. Z tyło mały Citroen jest już znacznie mniej charakterystyczny, ale dzięki czarnym wstawkom tylna klapa wygląda jakby była cała przeszklona. Wygląda to nowocześnie oraz optycznie powiększa niewielką tylną szybę. Pomimo 8 lat na karku Citroen C1 nadal wygląda atrakcyjnie – głównie dzięki dwóm faceliftingom z 2008 oraz 2012 roku. Autko występuje w wersji trzy- i pięciodrzwiowej.

Samochód może być napędzany jednym z dwóch silników – benzynowym, litrowym silnikiem o trzech cylindrach i mocy 68 KM, lub dieslem 1.4 HDI o mocy 54 KM. Dzięki niskiej masie (ok. 800 kg) oba silniki zapewniają wystarczającą dynamikę do jazdy po mieście, a do tego zużywają niewiele paliwa. Niestety trzycylindrowa jednostka nie należy do najbardziej kulturalnych, zwłaszcza, że kabina nie jest dobrze wyciszona. Citroen C1 jest jednak samochodem miejskim i nie powinien być używany do przemieszczania się na długich trasach – kiedy będziemy o tym pamiętać, sprawdzi się on bardzo dobrze w swoim zadaniu.

Wiek Citroena C1 widać też w testach zderzeniowych Euro NCAP w których model ten otrzymał jedynie trzy gwiazdki. Wszystkie braki samochód ten rekompensuje niską ceną (jest to najtańszy z trojaczków z Kolina), bardzo niskimi kosztami utrzymania oraz relatywnie wysoką niezawodnością. Konstrukcja samochodu jest też bardzo prosta oraz znana – co obniża koszty serwisowania. 

Premiery

Nowy CITROEN C1 – dostrzec uroki miasta!

Bardziej wyrazisty styl, większy komfort, więcej użytecznych technologii oraz niższe koszty użytkowania - tymi hasłami Citroen zachęca do zakupu nowej C1.

Rss 14.09.2014, 13:45 przez Paulina w Premiery

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.