Citroen C4 / C4 Picasso

C4 / C4 Picasso
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Citroen C4 reprezentuje segment kompaktowy w gamie francuskiego producenta. Model ten został wprowadzony do sprzedaży w 2004 roku jako następca popularnego modelu Xsara. Pod względem mechaniki jest spokrewniony z Peugeotem 308. Początkowo Citroen C4 posiadał zarówno wersję pięcio- jak i trzydrzwiową. W drugiej generacji zrezygnowano z modelu trzydrzwiowego, a bardziej sportową wersją tego samochodu został Citroen DS4.

Generacje modelu C4:

Citroen C4 I (2004 – 2010)

Pierwsza generacja Citroena C4 narobiła niemałego zamieszania w świecie motoryzacji. Samochód jak na swoje czasy odznaczał się niezwykle futurystyczną stylizacją, która dodatkowo była inna dla modelu trzy- i pięciodrzwiowego. Model 3d otrzymał kanciasty tył który nie sposób pomylić z żadnym innym samochodem. Dzięki opadającej linii dachu został on nazwany coupe. Model 5d odznaczał się bardziej zachowawczą stylistyką jednak ciągle należał on do najoryginalniejszych modeli kompaktowych. Projektantem nadwozia Citroena C4 był Donato Coco. Oryginalny ale jednocześnie praktyczny wygląd samochodu został doceniony i Citroen C4 został światowym Samochodem Roku 2006 w kategorii designu.

Citroen C4 pierwszej generacji odznaczał się jeszcze innymi oryginalnymi cechami – był pierwszym samochodem kompaktowym w którym w standardzie oferowano cyfrowy tempomat oraz ogranicznik prędkości. Kolor podświetlania deski rozdzielczej jest regulowany – dzięki temu przyrządy zawsze są doskonale czytelne niezależnie od pory dnia. Nawiew samochodu został uzupełniony o dozownik zapachu. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem jest kierownica w której ruchomy jest tylko wieniec, podczas gdy środek zawsze pozostaje w jednej pozycji. Poprawia to bezpieczeństwo ponieważ w takim układzie poduszka powietrzna zawsze spoczywa w takiej samej pozycji. Ponadto kierownica Citroena C4 I została wyposażona w wiele przycisków które ułatwiają sterowanie funkcjami samochodu. W droższych wersjach z poziomu kierownicy można sterować nawet klimatyzacją.

W pierwszej generacji Citroena C4 dostępne były zaawansowane funkcje poprawiające bezpieczeństwo takie jak monitoring zmęczenia kierowcy albo asystent zmiany pasa ruchu który ostrzegał kierowcę przed zjechaniem ze swojego pasa bez sygnalizowania tego kierunkowskazem. W samochodzie dostępne było także ESP oraz zintegrowany system multimedialny pozwalający na podłączenie odtwarzacza MP3, odtwarzanie muzyki z USB lub iPoda.

W 2008 roku przeprowadzono facelifting który nieznacznie zmienił wygląd samochodu. Citroen C4 I występował także jako rodzinny minivan o nazwie Picasso (Citroen C4 Picasso) a w niektórych krajach także jako sedan.

Citroen C4 II (2010 - …)

Druga generacja Citroena C4 odznacza się znacznie bardziej konserwatywną stylistyką (i jednocześnie bardziej agresywną). Wnętrze samochodu wykończono znakomitej jakości materiałami. Zrezygnowano natomiast z nieruchomego środka kierownicy – w modelu C4 drugiej generacji kierownica działa w sposób standardowy. Zrezygnowano z wersji trzydrzwiowej, zamiast tego sportową odmianą C4 jest crossover DS4. Citroen C4 wyróżnia się na tle konkurencji znakomitym wyposażeniem standardowym oraz długą listą dodatków przywodzącą na myśl samochody premium.

Citroen C4 dostępny jest jako pięciodrzwiowy hatchback oraz jako minivany – C4 Picasso i Grand Picasso. Od 2012 roku w sprzedaży jest też kompaktowy SUV Citroen C4 Aircross który jest konstrukcją bliźniaczą do Mitsubishi ASX. Na wybranych rynkach dostępny będzie model C4 L czyli wersja sedan.

Testy

Test Citroen C4 - Spokój przede wszystkim

W coraz mocniej rozpychającej się stawce kompaktów Citroen C4 zajmuje pewne miejsce w środkowej stawce, ale nie oznacza to wcale, że brakuje mu argumentów, żeby do siebie przekonać potencjalnych klientów. Po prostu nie przekona każdego. Dlaczego? Zapraszam na test!

Rss 14.03.2016, 13:03 przez Dawid w Testy samochodów

Test Citroen C4 Pure Tech – dlaczego można go pokochać

Niewiele osób zauważyło, ze doskonale znany od kilku lat Citroen C4 , jest obecnie nieco bardziej subtelny, bardziej elegancki, bardziej tajemniczy. Że przeszedł lifting. Oto wrażenia z jazdy tym odnowionym modelem

Rss 09.10.2015, 12:18 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Citroen C4 AirCross – poprawianie Japończyka

o ile udało się stworzyć nadwozie znacznie odbiegające od bezpłciowego Japończyka ASX, to we wnętrzu nie udało się wprowadzić obowiązującego obecnie standardu Citroena.

Rss 17.10.2014, 15:38 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Nowego Citroena C4 Picasso – marsjański łazik

Citroen nie był prekursorem stylu van. Citroen nie był też prekursorem stylu minivan. Ale jak nikt inny potrafił dopieścić i zaprojektować te modele. Oto najnowszy C4 Picasso.

Rss 19.07.2014, 14:40 przez Bogusław w Testy samochodów

Test: Citroen C4 obniżka ceny

Niewielkie zainteresowanie nowymi samochodami sprawia, ze importerzy decydują się na zmiany poziomów wyposażenia i obniżanie cen. To zaś powoduje, że dostajemy „prezent” który jeszcze rok wcześniej był nieosiągalny. 

Rss 29.05.2012, 15:04 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Citroen C4 - Koniec kompromisów

Kompaktowe Citroeny nigdy nie należały do najlepszych. Konkurenci byli ładniejsi, lepiej wyposażeni i dokładniej wykonani. Wszystko zmieniło się wraz z aktualnym C4. On jest The Best... 

Rss 29.05.2012, 10:24 przez Bogusław w Samochody nowe

Porady

Citroen C4 I – Poradnik kupującego

Dawno temu powstał mit, według którego francuskie auta są wyjątkowo awaryjne. Sprawdzamy czy Citroen C4 obala tą teorię!

Rss 30.10.2015, 13:29 przez Paulina w Poradnik kupującego

Premiery

Nowe C4 Picasso - kosmiczne jaja Citroena

W roku 1987 Mel Brooks pokazał film „Kosmiczne Jaja”, będący parodią obrazów SF. W Iławie zobaczyliśmy „kosmiczne jaja Citroena”, które nie miały jednak nic wspólnego z parodią samochodu…

Rss 07.09.2013, 10:24 przez Bogusław w Premiery

Nowy Citroen C4 Grand Picasso

CITROËN stawia kolejny krok na drodze dynamicznego rozwoju gamy produktów i prezentuje pierwsze zdjęcia nowego CITROËNA GRAND C4 Picasso. 

Rss 26.06.2013, 21:00 przez Bogusław w Premiery

Nowy Citroen C4 Picasso

Przyzwyczailiśmy się do tego, że samochody Citroën mają charakterystyczny kształt przodu z lampami wkomponowanymi z zarys logo firmy. Tymczasem nowy Citroën C4 Picasso zaskakuje.

Rss 03.04.2013, 11:01 przez Bogusław w Premiery

Aktualności

500 000 egzemplarz Citroena C4 wyprodukowany w Miluzie

Samochód przekazał nabywcy Sebastien Loeb

Rss 12.11.2015, 19:51 przez Paulina w Aktualności

Test NCAP C4 Picasso zaliczył na 5

CITROËN C4 Picasso zdobył 5 gwiazdek w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez organizację EuroNCAP. 

Rss 29.06.2013, 11:26 przez Bogusław w Aktualności

Przygoda w wirtualnym i realnym świecie na pokładzie nowego C4 Picasso!

Kiedyś prezentacja samochodu była przedtswieniem telewizyjnym, prasowym. Jednak świat się zmienia i nowy C4 Picasso wprowadza nas w świat wirtualny.

Rss 15.06.2013, 22:03 przez Bogusław w Aktualności

Nowy C4 w Polsce

Nowy Citroen C4 Picasso na polskim rynku - znamy ceny!

Rss 11.06.2013, 19:59 przez Bogusław w Aktualności

C4 Lounge

Citroën umacnia pozycję marki globalnej. Po Europie, Rosji i Ameryce Łacińskiej, 28 czerwca br. linia DS zostaje wprowadzona do sprzedaży w Chinach. Jednocześnie Citroën wzbogaca i modernizuje gamę główną, oferując 2 nowe modele.

Rss 20.06.2012, 21:04 przez Bogusław w Aktualności

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.