Fiat Sedici

Sedici
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Fiat Sedici to konstrukcja bliźniacza do Suzuki SX4. Samochód wziął swoją nazwę od liczby 16 – co po włosku brzmi właśnie „sedici” – będącej wynikiem działania 4x4. Zarówno Fiat Sedici jak i Suzuki SX4 są produkowane na Węgrzech. Fiat początkowo sprzedawany był jedynie z napędem na 4 koła, podczas gdy Suzuki można było zamówić ze zwyczajnym FWD. Fiat Sedici jest jednym z pierwszych kompaktowych crossoverów na europejskim rynku – samochód nadaje się zarówno do miasta, jak i w trasę oraz w teren – to ostatnie dzięki wysokiemu prześwitowi i napędowi na 4 koła z możliwością ręcznej blokady i rozdziału momentu obrotowego w stosunku 50:50. Fiat Sedici znany jest także z bardzo wysokiego poziomu niezawodności.

Testy

Test Sedici - „Szesnastka” siedem lat później

Wprowadzanie nowych rozwiązań stylistycznych i technologicznych sprawia, że produkcja modelu trwa obecnie 7-8 lat. Czy zatem Sedici debiutujący w roku 2006, stracił już wiele ze swych zalet? Przekonaliśmy się, że nie.

Rss 03.03.2014, 14:13 przez Bogusław w Testy samochodów

Test: Fiat Sedici - Prawie dorosła szesnastka…

Jeżeli Włosi limuzynę Maseratti nazwali Quatroporte – co oznacza czterodrzwiówka - to nie dziwi, że pojazd z napędem na cztery koła nazwano Sedici (szesnaście), co jest matematycznym wynikiem 4x4. 

Rss 30.05.2012, 20:21 przez Bogusław w Samochody nowe

Porady

Fiat Sedici. Typowe usterki. Poradnik kupującego.

Fiat Sedici to niewielki crossover, który został opracowany we współpracy z Suzuki (bliźniaczym autem jest Suzuki SX4). 

Rss 25.07.2013, 10:58 przez marta w Poradnik kupującego

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.