Lata produkcji: | - teraz |
Napęd: | |
Nadwozie: | |
Silniki: | PB: 0, ON: 0 |
Moc silnika: | None-None KM |
Zużycie paliwa: | PB None - None ON None - None |
Fiat Stilo został zaprojektowany zgodnie z zasadą „żadnej ekstrawagancji”. Włoski producent swoim nowym modelem chciał swoim nowym modelem nawiązać realną walkę z samochodami kompaktowymi z Niemiec – Golfem, Astrą czy Focusem. Aby to zrobić na projekt i reklamę przeznaczono znaczne środki, projekt nadwozia stał się bardziej stonowany, zróżnicowano także liczbę wersji nadwoziowych – pojawiło się kombi (nazywane Multiwagon), wersja trzydrzwiowa stała się bardziej sportowa, wprowadzono sportową odmianę Abarth. Niestety za znacznym wzrostem jakości poszła także cena – Fiat Stilo był drogi i dlatego sprzedał się przeciętnie. Produkcję zakończono w 2007 roku i wprowadzono drugą generację Fiata Bravo.
Fiat Stilo powstał jako lek na całe zło, spowodowane przez jego poprzedników: Bravo i Brava, które psuły się i były fatalnie wykonane.
Wprawdzie Fiat Stilo to już cenowo „motoryzacyjny przeżytek”, ale ze względu na jego niską cenę warto poszukać prawdziwego cukierka wśród modeli z tego czasu produkcji.