Hyundai i30

i30
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Hyundai i30 reprezentuje segment samochodów kompaktowych. Samochód ten wszedł na rynek w 2007 roku a po raz pierwszy został pokazany światu na Geneva Motor Show. Hyundai i30 został zaprojektowany przez Hyundai European Team który ma swoją siedzibę w Niemczech w Russhelsheim. Jest to pierwszy samochód który otrzymał nową nazwę – i30. Od tego modelu rozpoczęła się era europejskich Hyundaiów oznaczanych za pomocą kombinacji liter i cyfr.

Hyundai i30 posiada obecnie dwie generacje. Pierwsza z nich odniosła znaczący sukces w Europie. Na tyle duży, że koreańska firma zdecydowała się przenieść produkcję tego modelu z Korei do Europy. Od 2009 roku Hyundaie i30 powstają w czeskiej miejscowości Noszowice. Auto zastąpiło Hyundaia Accenta oraz Hyundaia Elantrę, dostępne jest jako pięcio- i trzydrzwiowy hatchback oraz jako kombi. Ta druga wersja jest sprzedawana w USA jako Hyundai Elantra Touring.

Hyundai i30, chociaż jest łatwy do rozpoznania i raczej nikt nie pomyli go z innym modelem, odznacza się zdecydowanie stonowaną stylistyką. Po liftingu który samochód otrzymał w 2010 roku zyskał nieco charakteru jednak ciągle jest to model który nie ma za zadanie szokować wyglądem. Druga generacja jest znacznie bardziej charakterystyczna ponieważ cechuje się stylem który rozpoczął większy model z gamy – i40. Połączenie płynnych, nieco wydłużonych linii razem z dużym, sześciokątnym grillem oraz finezyjnymi tylnymi światłami robi doskonałe wrażenie.

Hyundai i30 posiada znacznie nowocześniejszą konstrukcję niż jego poprzednik – samochód otrzymał nową paletę silników oraz nowe zawieszenie – z przodu pracują kolumny McPherson natomiast z tyłu oś wielowahaczowa. Auto zostało zaprojektowane jako konkurencja dla popularnych europejskich kompaktów takich jak Volkswagen Golf, Renault Megane i Opel Astra.

Generacje modelu i30:

Hyundai i30 I (2007 – 2012)

Całkowicie nowy model Hyundaia miał zrewolucjonizować europejską paletę tego producenta. Aby w pełni sprostać wymaganiom europejskiego rynku Hyundai i30 został zaprojektowany przez Niemców pracujących dla Hyundai European Team. Hyundai i30 pierwszej generacji odznaczał się nie tylko znacznie nowocześniejszym wyglądem niż jego poprzednicy ale także znacznie wyższą jakością i ergonomią. Samochód odniósł sukces sprzedażowy – na tyle spektakularny, że koreański producent zdecydował się przenieść jego produkcję na stary kontynent. Auto dostępne było jako pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi (oznaczenie i30 CW).

Hyundai i30 II (2012 – …)

Efektowni stylizowany Hyundai i30 II generacji powstaje na tej samej płycie podłogowej co poprzednik. Po raz pierwszy został pokazany światu na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2011 roku, do produkcji wszedł w następnym roku. Wygląd najnowszego i30 nawiązuje bezpośrednio do większego brata – modelu i40. Samochód może być napędzany jedną z 6 jednostek napędowych – dostępne 3 benzynowe oraz 3 diesle. Po raz pierwszy dostępna jest w modelu dwusprzęgłowa skrzynia biegów.

Testy

Test Hyundai i30 – dlaczego jest fajny?

Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie Hyundai’a traktowane było jako posiadanie namiastki samochodu. Teraz jednak to już co innego…

Rss 04.02.2015, 17:08 przez Bogusław w Testy samochodów

Premiery

Hyundai i30 w wersji 3-drzwiowej

Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego modelu i30 w wersji 3-drzwiowej, którego oficjalna premiera będzie miała miejsce 27 września, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu.

Rss 17.09.2012, 22:36 przez konrad w Premiery

Hyundai i30 kombi od 54 400 zł

Nowy Hyundai i30 w wersji wagon to kolejny model, jaki trafił właśnie do polskich salonów. Zaprojektowany i produkowany w Europie i30 jest najlepiej sprzedającym się modelem koreańskiego producenta.

Rss 27.07.2012, 12:43 przez konrad w Premiery

Aktualności

Hyundai i30 w wersji 3-drzwiowej już w polskich salonach

Oferta Hyundai już kompletna. Czego wcześniej brakowało w segmencie C?

Rss 28.02.2013, 22:50 przez Bogusław w Aktualności

Hyundai i30 kombi od 54 400 zł

Nowy Hyundai i30 w wersji wagon to kolejny model, jaki trafił właśnie do polskich salonów. Zaprojektowany i produkowany w Europie i30 jest najlepiej sprzedającym się modelem koreańskiego producenta.

Rss 27.07.2012, 12:43 przez konrad w Premiery

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.