Hyundai ix20

ix20
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Hyundai ix20 jest samochodem opartym o płytę podłogową Hyundaia i20 a więc jest pozycjonowany jako samochód miejski, a dokładnie miejski minivan. Został on wprowadzony na rynek w 2010 roku, po raz pierwszy Hyundaia ix20 pokazano na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Samochód jest modelem bliźniaczym do modelu Kia Venga oraz Kia Soul. Główną konkurencją dla tego modelu są inne miejski minivany takie jak Renault Modus, Citroen C3 Picasso lub Opel Meriva. Hyundai ix20 zastąpił na europejskim rynku model Matrix produkowany do 2010 roku. Na razie powstała jedna generacja modelu. Hyundai ix20 produkowany jest w Czechach w miejscowości Noszowice i jest sprzedawany tylko w Europie.

Stylistycznie samochód ten wpisuje się w nurt zapoczątkowany przez Hyundaia i40. Mamy więc wyraźnie zarysowany sześciokątny grill, oryginalne światła przednie oraz nieco wznoszącą się linię okien która dodane dynamiki i nowoczesnego charakteru. Samochód tego typu ma być jednak przede wszystkim praktyczny dlatego na karoserii nie znajdziemy szczególnie dużo przetłoczeń albo krzywizn nachylonych do środka które mogłyby ukraść cenne miejsce we wnętrzu samochodu. Stylistykę Hyundaia ix20, podobnie jak swoich wszystkich innych nowych modeli, producent określa jako „fluid sculpture” – płynna rzeźba.

Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby wyglądało elegancko było jak najbardziej praktyczne. Przy okazji jest ono znacząco różne od wnętrza bliźniaczego modelu Kia Venga. Na uwagę zwraca srebrne wykończenie które ożywia jednolite wnętrze. Kierownica jest podobna do tych z innych modeli Hyundaia, zegary z kolei posiadają nieco awangardowy wygląd. Gałka skrzyni biegów powędrowała wyżej i znajduje się w wygodnym miejscu blisko prawej ręki. Zostały użyte materiały nieco wyższej jakości niż w bliźniaczej Kii. Pod względem miejsca we wnętrzu samochód znajduje się w czołówce segmentu B. Na uwagę zasługuje zwłaszcza przestronna tylna kanapa.

Zawieszenie Hyundaia ix20 zostało zestrojone miękko przez co do pasażerów nie docierają informacje o nierównościach jezdni. Z drugiej strony – samochód nie nadaje się do szybkiej jazdy po łukach jednak żaden minivan nie został do tego stworzony.

W gamie silnikowej znajdziemy dwa silniki benzynowe – jeden o pojemności 1.4 litra i mocy 90 koni mechanicznych, drugi o pojemności 1.6 i mocy aż 125 koni. Gamę uzupełnia diesel 1.4 CRDi w dwóch wariantach mocy – 77 oraz 90 koni. Do wyboru skrzynia ręczna o pięciu lub sześciu przełożeniach lub skrzynia automatyczna o zaledwie czterech przełożeniach.

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.