Hyundai ix35

ix35
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Hyundai ix35 jest kompaktowej wielkości SUV-em produkowanym przez koreański koncern KIA-Hyundai od 2009 roku. Samochód ten po raz pierwszy został pokazany na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie jako prototyp o nazwie ix-onic. Samochód narysował Thomas Buerkle (który wcześniej pracował m.in. dla BMW) w niemieckim studiu projektowym Hyundaia który znajduje się w Russelsheim. Hyundai ix35 zastępuje na europejskim rynku model Tuscon produkowany od 2004 roku. Na niektórych rynkach świata (np. w USA) samochód ciągle występuje pod nazwą Hyundai Tuscon. Hyundai ix35 został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej przyjął się przede wszystkim na europejskim rynku. Samochód powstaje w dwóch miejscowościach – w czeskich Noszowicach oraz w Żylinie na Słowacji.

Hyundai ix35 został oparty na płycie podłogowej swojego mniejszego brata – Hyundaia i30. Na tej samej płycie podłogowej zbudowano np. Kię Cee’d. W stosunku do poprzednika znacznie zmienił się wygląd samochodu. Stonowanie linie Tuscona musiały ustąpić miejsca wyrafinowanym kształtom modelu ix35. Uwagę zwraca przede wszystkim nowy, charakterystyczny sześciokątny grill oraz podłużne reflektory bardzo zgrabnie wkomponowane w przednią część samochodu. Linia okien, co jest już standardem dla nowych modeli Hyundaia, wznosi się w tylnej części nadwozia, tył samochodu wieńczy dyskretny spojler. Wygląd Hyundaia jest charakterystyczny i trudny do pomylenia z jakimkolwiek innym samochodem, ale jednocześnie jest odpowiednio dyskretny i elegancki.

Wnętrze utrzymane jest we współczesnej stylistyce Hyundaia. Kierownica, kształt zegarów czy konsoli środkowej przywodzi na myśl inne modele koreańskiego producenta. W skrócie można więc napisać, że wnętrze jest spokojne i podporządkowane przede wszystkim ergonomii i wygodzie. Cechą charakterystyczną jest niebieskie, chłodne podświetlenie elementów deski rozdzielczej. Wnętrze wykonane jest z materiałów dobrej jakości. Pod względem wykonania wnętrza Koreańczyk całkowicie bez kompleksów staje w szranki z europejską konkurencją.

Paleta silników Hyundaia ix35 jest szeroka i obejmuje 5 jednostek – 2 benzynowe oraz 3 diesle. Silniki benzynowe występują w pojemnościach 1.6 i 2.0 oraz mocach 135 i 163 konie, natomiast silniki diesla mają 1.7 lub 2.0 litra pojemności i moc odpowiednio 115, 136 lub 184 konie. Samochód może być wyposażony skrzynię ręczną lub automatyczną o pięciu lub sześciu przełożeniach. Standardowo napęd Hyundaia ix35 trafia na przednie koła, za dopłatą można dostać dołączany napęd na 4 koła ze sprzęgłem wielopłytkowym.

Hyundai ix35 otrzymał 5 gwiazdek w testach EuroNCAP. Samochód posiada rozsądnie skalkulowane ceny (zarówno wersji podstawowej jak i nieco bogatszych) oraz jedne z najlepszych warunków gwarancyjnych.

Testy

Test: Hyundai ix35 - do miasta i na bezdroża

Model SUV mają odzwierciedlać męski, twardy charakter. Jednakże Hyundai poszedł w innym kierunku i jego model prezentuje lekkość i zwinność. Oto jak jest w praktyce...

Rss 29.05.2012, 13:02 przez Bogusław w Samochody nowe

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.