Kia Optima

Optima
Lata produkcji: - teraz
Napęd: Przód,
Nadwozie: sedan,
Silniki: PB: 1, ON: 1
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Generacje Kia Optima

Kia Optima to średniej wielkości sedan produkowany od 2000 roku przez koreański koncern Kia/Hyundai. Samochód ten posiada 3 generacje i był sprzedawany na większości rynków świata pod różnymi nazwami - Optima, Magnetis, Optima Regal, Lotze. Pierwsze dwie generacje miały konserwatywną stylistykę a ich układ jezdny nastawiony był głównie na komfort. Najnowsza, trzecia generacja to zupełnie inny, znacznie bardziej efektowny model, zaprojektowany tak, aby konkurować z europejską klasą średnią.

Generacje modelu Optima:

Kia Optima (Magnetis) I (2000 - 2005)

Pierwsza generacja Kii Optimy (w Europie znanej jako Kia Magnetis) bazowałą na Hyundaiu Sonacie - różniłą się od niego jedynie detalami nadwozia oraz wyposażeniem. Pierwsza generacja koreańskiego sedana zostałą zaprezentowana w 2000 roku na targach motoryzacyjnych w Seulu. Pierwsza generacja Kii Optima sprzedawana była z silnikiem R4 2.4 l oraz 2.5 i 2.7 V6. W gamie skrzyń biegów znajdziemy czterobiegowy automat oraz pięciobiegową skrzynię ręczną. Napęd przedni. Kia Optima I generacji nie odniosła spektakularnego sukcesu na europejskim rynku.

Kia Optima (Magnetis) II (2005 - 2011)

Druga generacja Kii Optimy znana była na większości rynków (w tym na rynku europejskim) jako Kia Magnetis. Model ten nie był już kopią Hyndaia Sonaty ale korzystał z platformy Kii Carens. Pod maskę trafiły silniki czterocylindrowe oraz pięciodbiegowe skrzynie - dostępna była zarówno manualna jak i automatyczna.

Kia Optima II generacji przeszła wyraźny lifting w 2009 roku kiedy to na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku przedstawiono nową wersję tego samochodu z charakterystycznym “nosem tygrysa” zaprojektowanym przez Petera Schreyera. Prócz zmiany przodu samochodu wydłużono go też o 7 cm, dodano nowy silnik oraz odświeżono wnętrze samochodu. Nowy silnik o pojmeności 2.4 litra posiada 4 cylindry oraz system zmiennych faz rozrządu. Generuje 176 KM mocy oraz jest bardziej oszczędny od swojego czterocylindrowego poprzednika. Silniki V6 również otrzymały lekkie usprawnienia.

Kia Optima III (2012 - …)

Najnowsza Kia Optima występuje na wszystkich rynkach pod tą samą nazwą (za wyjątkiem Korei, gdzie stosuje się nazwę K5). Nowa Kia Optima wspóldzieli platformę oraz większość części z Hyundaiem i40. Podobnie jak bliźniaczy model najnowsza Kia Optima posiada efektowną bryłę nadwozia oraz znacznie lepsze niż u poprzednika właściwości jezdne. Znacznie poprawiono wykończenie wnętrza. Kia Optima dostępna jest z wolnossącym silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów albo z dieslem 1.7 CRDI.


Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC Kia Optima

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu właściciela Kii Optima? My wiemy – obliczyliśmy ceny ubezpieczenia Kia Optima w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych za pomocą internetowych kalkulatorów OC. Gdzie jest tanio, a gdzie drogo?

Rss 28.02.2014, 22:04 przez marta w Porównanie OC AC

Premiery

Restylizowana Optima 2014 w Polsce

Dwa lata po europejskiej premierze flagowy model z segmentu D – Kia Optima został poddany zmianom stylistycznym. Ceny rozpoczynają się już od...

Rss 10.10.2013, 13:26 przez Bogusław w Premiery

Aktualności

Dieslowsko-elektryczna Kia Optima T-Hybrid na Salonie Samochodowym w Paryżu

Koncepcyjna Kia Optima T-Hybrid zapowiedzią nowej technologii napędu w przyszłości.

Rss 06.10.2014, 09:59 przez Paulina w Aktualności

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.